dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 16
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 324

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie VIESSMANN POMPA CIEPŁA SPLIT POWIETRZE WODA - Vitocal 200-S 5,6 kW

    Witam! Jestem posiadaczem PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Szukam wymiany doświadczeń eksploatatorów tego modelu pompy ciepła, właśnie tego producenta. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji w zakresie:
    - Kosztów eksploatacyjnych
    - Funkcjonalności
    - Optymalizacji ustawień
    - Itp, Itd.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Dodam tylko, że urządzenie na potrzeby podgrzewu ciepłej wody eksploatuje od czerwca 2013 a na potrzeby grzewcze od października 2013, także posiadam wstępne szacunkowe koszty zużytej energii elektrycznej.
    Posiadaczy pomp ciepła Viessmanna powietrze/woda typu split zapraszam do wymiany doświadczeń.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Asia_Nowicjuszka

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    Dodam tylko, że urządzenie na potrzeby podgrzewu ciepłej wody eksploatuje od czerwca 2013 a na potrzeby grzewcze od października 2013, także posiadam wstępne szacunkowe koszty zużytej energii elektrycznej.
    Posiadaczy pomp ciepła Viessmanna powietrze/woda typu split zapraszam do wymiany doświadczeń.
    Witam,

    ciekawa jestem, czy Pan smart_guy1 jest ciagle aktywny na tym forum i co miałby do powiedzenia o pomie Viessmanna dziś? Właśnie rozważam zakup takiej pompy do ogrzewania domu i cwu. Bardzo jestem ciekawa, jak się u Pana spisuje, jakie koszty eksploatacji, jaka wydajność - czy zgodna z obietnicami instalatora i producenta? Byłabym bardzo wdzięczna za opinię. Z góry dziękuję.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Asia_Nowicjuszka Zobacz post
    Witam,

    ciekawa jestem, czy Pan smart_guy1 jest ciagle aktywny na tym forum i co miałby do powiedzenia o pomie Viessmanna dziś? Właśnie rozważam zakup takiej pompy do ogrzewania domu i cwu. Bardzo jestem ciekawa, jak się u Pana spisuje, jakie koszty eksploatacji, jaka wydajność - czy zgodna z obietnicami instalatora i producenta? Byłabym bardzo wdzięczna za opinię. Z góry dziękuję.
    Pompa ciepła powietrze-woda jest dobrym rozwiązaniem ale nie koniecznie tegoż producenta
    Są inni producenci oferujący tańsze i bardziej zaawansowane technicznie pompy niż Wiesiek.
    Szczegóły na forum żeby nie wyróżniać kogokolwiek.

  5. #5

    Domyślnie

    To może na początek przedstawisz swoje pierwsze spostrzeżenia jak to się sprawdza w praktyce. Mile widziane konkretne dane potwierdzające przytaczane argumenty.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Neron79
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-442
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kolega miał pompę vissmana. Ostatecznie wymienił na Samsunga. Decyzja się opłacała. Vissman kompletnie nie radził sobie z odsłaniają em a przy -15 miał połowę swojej wydajności

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Tak jak już wspomniałem, wstępnie mogę powiedzieć, że:
    1. Zgrzanie C.W.U. do temperatury 50*C w zbiorniku 170l przy dodatniej temperaturze zewnętrznej to jakieś 3kWh do 5kWh.
    2. Ogrzanie domu przy pomocy podłogówki 90m2 do temperatury 20*C przy temperaturze zewnętrznej od 0*C do 5*C to jakieś 15kWh.
    Czyli na dobę przy jeszcze dodatnich temperaturach zewnętrznych ten model pompy ciepła potrzebuje do C.W.U + C.O. około 20kWh.
    Oczywiście nadal jestem na etapie rozgryzania ustawień tego urządzenia, gdzie staram się zoptymalizować jej dobowy cykl pracy no i zapotrzebowanie na energie. Jeśli zatem ktoś posiada ten model pompy ciepła proszę o wymianę doświadczeń.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    jak oglądam charakterystyki V to wydaje mi się że ta firma chce koniecznie udowodnić że pw trzeba wspomagać kotłem najlepiej oczywiście ich kotłem

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    jak oglądam charakterystyki V to wydaje mi się że ta firma chce koniecznie udowodnić że pw trzeba wspomagać kotłem najlepiej oczywiście ich kotłem
    witam

    wydaje mi się, że większość firm, które produkują kotły gazowe i do swego portfolio wprowadziło PC tak ma

    pozdrawiam
    ,,,,

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Panowie, będąc szczerym nie o portfolio dostawców urządzeń grzewczych dostępnych na rynku jest ten temat.
    Chciałbym obiektywnie skonfrontować funkcjonowanie mojego układu C.O. i C.W.U z użyciem właśnie tego rozwiązania. Ponadto interesuj mnie zakres doświadczeń innych eksploatatorów tego systemu grzewczego...

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Henderson

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    63-400
    Posty
    114

    Domyślnie

    Niemcy od zawsze byli najlepsi w produkcji pieców, tradycje sięgają lat 39-44 XX wieku, z pompami ciepła to sobie nie radzą, brak doświadczeń

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    Niemcy od zawsze byli najlepsi w produkcji pieców, tradycje sięgają lat 39-44 XX wieku, z pompami ciepła to sobie nie radzą, brak doświadczeń
    zdaje sie ze mowisz o polskich piecach

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Dalej będę starał się bronić założonego tematu, gdzie będę wdzięczny za wszelkie informacje od posiadaczy POMPA CIEPŁA VIESSMANN SPLIT POWIETRZE WODA - Vitocal 200-S 5,6 kW.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BENU

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    K-K
    Posty
    2

    Domyślnie

    A jak Tobie się ta pompa sprawuje ?? jakie temp utrzymujesz i ile już prądu zużyła ??

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidgt

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-310
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henderson Zobacz post
    Niemcy od zawsze byli najlepsi w produkcji pieców, tradycje sięgają lat 39-44 XX wieku, z pompami ciepła to sobie nie radzą, brak doświadczeń


    Henderson,
    Z Twoich wypowiedzi wynika, że znasz się na wszystkich pompach, wszystkie pompy są złe ( również markowe pompy producentów, którzy mają 50% udziału w rynku pomp ciepła) a jedynie te które instalujesz lub nimi handlujesz są dobre.



    Pozdrawiam

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    PC w ostatnie dni w które temperatura zewnętrzna wynosiła około +6*C na potrzeby C.O. do 21*C i C.W.U. do 45*C w cyklu 9h pracy potrzebowała 11kWh

    Po konsultacjach na tym forum z innymi eksploratorami PC Powietrze Woda, w korelacji z wieloma rozmowami telefonicznymi z serwisem Viessmanna, chyba zaczynam "czuć" zasady pracy swojego układu C.O. i C.W.U, wraz z rozpoznaniem słabych punktów funkcjonowania całości instalacji...
    Nadal jednak brakuje mi wymiany doświadczeń innych użytkowników POMPY CIEPŁA SPLIT POWIETRZE WODA - Vitocal 200-S
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  17. #17

    Domyślnie

    Kolego, w piecu to możesz sobie chleb upiec a nie wodę obiegową podgrzewać

  18. #18

    Domyślnie

    My w firmie użytkujemy pompę powietrzną tylko do CWU. Dla mnie trochę to nieprzemyślana konstrukcja. Po pierwsze moc - 1,54kW mocy grzewczej i 300L zbiornik. Szczerze to nie wiem czy by to wyrobiło w domku jednorodzinnym z rodziną 2+1. W firmie nie daje kompletnie rady i trzeba wspomagać się piecem gazowym i solarami. Sterownik pompy to trochę jakby uczeń technikum na pracę dyplomową robił. Poza zmianą temperatury do jakiej grzać ma pompa, grzałka elektryczna i solary ti za wiele już nie zmienisz. Dla przykładu jak się później okazało za zdecydowanie mniejsze pieniądze mogliśmy nabyć pompę Hewalexa o wydajności 3,8kW. Sterownik zdecydowanie bardziej rozbudowany, możliwości czasowych nastaw tygodniowych itp
    Także jeżeli chodzi o mnie to uważam, że za pieniądze jakie Viessmann każe sobie płacić za powietrzne pompy ciepła to oferuje badziew nie konkurujący z dużo tańszymi pompami konkurencji. No ale cóż wszystkie sporty zimowe oklejone są znaczkami V... a to kosztuje i ktoś musi za to zapłacić.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    My w firmie użytkujemy pompę powietrzną tylko do CWU. Dla mnie trochę to nieprzemyślana konstrukcja. Po pierwsze moc - 1,54kW mocy grzewczej i 300L zbiornik. Szczerze to nie wiem czy by to wyrobiło w domku jednorodzinnym z rodziną 2+1. W firmie nie daje kompletnie rady i trzeba wspomagać się piecem gazowym i solarami. Sterownik pompy to trochę jakby uczeń technikum na pracę dyplomową robił. Poza zmianą temperatury do jakiej grzać ma pompa, grzałka elektryczna i solary ti za wiele już nie zmienisz. Dla przykładu jak się później okazało za zdecydowanie mniejsze pieniądze mogliśmy nabyć pompę Hewalexa o wydajności 3,8kW. Sterownik zdecydowanie bardziej rozbudowany, możliwości czasowych nastaw tygodniowych itp
    Także jeżeli chodzi o mnie to uważam, że za pieniądze jakie Viessmann każe sobie płacić za powietrzne pompy ciepła to oferuje badziew nie konkurujący z dużo tańszymi pompami konkurencji. No ale cóż wszystkie sporty zimowe oklejone są znaczkami V... a to kosztuje i ktoś musi za to zapłacić.
    Co to właściwie jest za odpowiedź ? U nas w firmie nie wyrabia .. firma jednoosobowa ? to faktycznie kiepsko. Ale zobacz, nie ustosunkowałeś się do odpowiedzi z tego wątku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-VITOCAL-160-A gdzie jeden z użytkowników napisał: u nas w firmie jest 5 takich sztuk i spisują się rewelacyjnie - to o co tu chodzi ?
    Po drugie stwierdzasz, że sterownik zbyt prosty, może masz rację, czyli jakbyś zobaczył sterownik od omawianego splita stwierdziłbyś, że sterownik zbyt skomplikowany i też jest be?
    Nikt nikogo nie zmusza i nie narzuca kupowania danego produktu, czy oglądania sportów zimowych z niechcianą wizytówką firmy w tle, tylko zwróć uwagę, że pewne marki nie powstały z dnia na dzień, na swoje dobre imię pracowały kilkadziesiąt i więcej lat. Możliwe, że po latach sponsorem "sportów zimowych" będzie marka pomp Hewalex-a - wtedy też zaczniesz na niej wieszać psy ?
    [I...]Za zdecydowanie mniejsze pieniądze mogliśmy nabyć.. [/I] jakieś konkretny, jakie to mniejsze pieniądze ?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Obecnie grzeje przy pomocy tej pompy I sezon. Mogę śmiało powiedzieć, że jej zapotrzebowanie na C.O. do temperatury pomieszczeń 20*C, a C.W.U do temperatury 50*C to jakieś 15 - 20kWh przy ustawieniu krzywej grzewczej o nachyleniu 0,6 i poziomie 0K co daje na zasilaniu około 33*C, przy temperaturach zewnętrznych od -2*C do +4*C
    PC pracuje w wyznaczonych jej godzinach dnia, co w ciągu całej doby daje 10godzin. Oczywiście metodami prób i błędów nadal staram się optymalizować zapotrzebowanie na kWh oraz czas pracy urządzenia. Szukam więc na forum porady a jeszcze lepiej doświadczenia innego jej użytkownika...

Strona 1 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony