dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 17
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 324
  1. #181
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    Zaraz, zaraz Szanowni Państwo zobaczcie co się dziej...
    malux20 w jakim kierunku zmierzasz i co sugerujesz nie mam pojęcia. Napuszyłeś się strasznie gdy podważyłem spot reklamowy zamieszczony na youtube, mam swoje zdanie, i mam prawo je wyrazić w oparciu o swoje doświadczenia czy ci się to podoba czy nie.
    Piszesz na temat poprawności wykonania mojego domu, piszesz o mostkach termicznych i opluwasz od niechluja choć nie masz do tego najmniejszej podstawy.
    Ze wszystkich twoich zaledwie kilku wpisów kierowanych do mojej osoby, brakuje mi jeszcze abyś wspomniał o termowizji budynku, wtedy już na 99% potwierdzisz swoje powiązanie z Viessmannem.
    Proszę cię Jeśli jesteś wstanie wnieść coś do tego tematu w zakresie (jak zawarłem to w pierwszym swoim poście)
    - Kosztów eksploatacyjnych
    - Funkcjonalności
    - Optymalizacji ustawień
    - Itp, Itd.
    to będę zobowiązany. Jeśli natomiast chcesz zdominować ten temat opowieściami typu cytat: "zaznaczaM ŻE NIE MAM żadnej super pompy tylką taką zwykłą" odpuść proszę i zakładaj nowy temat pt. posiadacze zwykłej pompy VS posiadacze niezwykłej pompy.
    Dziękuje za twój dotychczasowy, nic niewnoszący a poświęcony dla tego tematu czas
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  2. #182
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    Ja zawsze powtarzam żeby byc zadowolonym z powietrznej to warto budować dom jak pod' kable
    Ja bym się nie zgodził.
    W takim domu jedynie Jula miała by sens, a nie konstrukcje po 20-30 tyś. Na sąsiednim forum była dyskusja o celowym postarzaniu produktu odnośnie klimatyzatorów. Padł planowany okres eksploatacji 7-8 lat - naprawa niemożliwa, lub nieopłacalna. Z pompami pewnie nie wiele lepiej. Oszczędzając do kabli 1,5 tyś rocznie inwestycja może być nieopłacalna.
    R-290 pod strzechy

  3. #183
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Ja bym się nie zgodził.
    W takim domu jedynie Jula miała by sens, a nie konstrukcje po 20-30 tyś. Na sąsiednim forum była dyskusja o celowym postarzaniu produktu odnośnie klimatyzatorów. Padł planowany okres eksploatacji 7-8 lat - naprawa niemożliwa, lub nieopłacalna. Z pompami pewnie nie wiele lepiej. Oszczędzając do kabli 1,5 tyś rocznie inwestycja może być nieopłacalna.
    W związku z ta teorią już w zeszłym roku powinienem mieć " pełne ręce roboty" przy wymianie pomp które montowałem 7 lat temu dlaczego tak nie jest ?
    Jest na to jakaś teoria?
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  4. #184
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Ty jesteś osobą zainteresowaną, więc po co bić pianę.
    http://www.forum.klimatyzacja.pl/top...anie-produktu/
    R-290 pod strzechy

  5. #185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Najpierw sugerowałes że piszę brednię , wręcz że zajmuję się tu marketingiem
    A teraz się dziwisz że ktoś zwraca ci uwagę

    Pozwoliłem sobie przeczytać cały wątek
    Nie obrażaj się jak ktokolwiek ci zwraca uwage
    Zdajesz sobie sprawe że tak zaizolowany budynek jak twój po 2017 r teoretycznie nie zostalby dopuszczony do użytkowania
    Trudno było zamówić pompę o wyzszej mocy - żeby potem gonić ją tylko w taniej taryfie
    No tak zapomnialem- dom w ciągu dnia się zbyt wychładza
    Chętnie posluchałbym twojego dostawce na jakiej zasadzie dobierał ci pompe
    Jako gl. Zrodlo czy wzajemne uzupełnienie z twoim dgp
    Klient ma prawo być debilem -takie nasze prawo ale uczciwy sprzedawca już nie
    Co można napisać o domu który ma podłogówkę i 5 cm izol. Na posadzce
    Kto ci kazał tak się samemu okradać?

    AJWAŻNIEJSZĄ sprawą przy decyzji o wyborze sposobie ogrzewania jest przemyślenie swojej izolacji
    Obejrzałem ten filmik-nic mnie tam mnie nie śmieszy i oburza
    Facet ostrożnie podaje koszty grzani
    Wiem to z własnego doświadczenia i kilku innych osób tu na forum
    Tak przy okazji dla zobrazowania twojego zapotrzebowania ile spalasz w kominku
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 24-01-2015 o 10:36
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  6. #186
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Ty jesteś osobą zainteresowaną, więc po co bić pianę.
    http://www.forum.klimatyzacja.pl/top...anie-produktu/
    To co najbardziej "dobija" spr. to "wysokie skraplanie" w klimatyzatorach to norma montowane na dachach czy w terenie miejskim gdzie temp. latem jest ekstremalna a wymienniki często nie widziały czyszczenia jak się do tego mają pompy ciepła montowane w terenach prawie wiejskich podłączone do podłogówki ze skraplaniem "książkowym" 35 - 45? i tylko końcówka grzania c.w.u. "wysoko".
    Przy chłodzeniu latem pompy zwykle pracują na 30% 40% wydajności więc skraplacz przewymiarowany (z płaszczyznowym)

    p.s. znam firmy "klimatyzacyjne" które używają "acze" do mycia wymienników bo tańsze od środków specjalistycznych a wymiennik też "ładnie" wyczyszczony no i może będzie szybciej urz. do wymiany
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  7. #187
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Sprężarki swoją drogą. Najbardziej zawodne moim zdaniem el elektroniczne i mechaniczne jak EZR czy rewers. Dalej sama chłodnica, połączenie miedzi i aluminium w skrajnych warunkach wilgotności i temperatury, a do tego coraz cięńsze miedziane rurki chłodnic. Silniki BLDC i ich już "legendarna" zawodbość tez nie napawają optymizmem na wieloletnią bezawaryjną pracę.
    Ostatnio rozglądając się za indukcją natrafiłem na zestawy naprawcze do ind ... mast ... i kilka innych. Ponoć regularnie po ok 2 latach wypadają się kondensatory które robią za zasilanie przetwornicy następnie pałą się wszystkie tranzystory mocy po ok 35zł szt. Jak to coś nazwać, jak nie robienie ludzi w konia?
    R-290 pod strzechy

  8. #188
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Napiszę ci tak najstarszego invertera (pc) mam z 2010 agr. zewn Sanyo i podobnie jak w A francuski hydrobox zero problemów o których piszesz.
    Na tą chwilę z "starymi' inverterami miałem jeden przypadek awaryjny padła bateryjka i tracił ustawienia po zaniku nap.
    Jeden przypadek on-off padł jeden z trzech stopni grzałki - po 7 latach wywalał różnicówkę.
    Jedna awaria P na gwarancji - czujnik temp. zewn.
    Te urz. w porównaniu z klimatyzatorami (często nie dowymiarowanymi i prującymi w upale na okrętkę) mają "komfortowe" warunki co nie znaczy że są niezniszczalne.
    Może producent nie przewidział "polskiego" doboru klimatyzatora często na 60-70% obciążenia dla "ceny".
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  9. #189
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Jakiś czas temu gostek z pod warszawy na all wystawiał 7sz klimatyzatorów LG inwerter z uszkodzoną elektroniką. Paczkami
    Czas pokaże co są warte te technologie. Ja niestety w tym względzie do pesymistów należę.
    R-290 pod strzechy

  10. #190
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Jakiś czas temu gostek z pod warszawy na all wystawiał 7sz klimatyzatorów LG inwerter z uszkodzoną elektroniką. Paczkami
    Czas pokaże co są warte te technologie. Ja niestety w tym względzie do pesymistów należę.
    lg też mi się "nie sprawdziło" ale 7 szt. naraz może przepięcie
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  11. #191
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    malux20 co drugi twój wątek jest edytowany, szukaniem dziury w całym starasz się wybrnąć z niekomfortowej dla ciebie sytuacji. Szkoda tylko, że twoja stopka mówi o twoim domu niewiele, a właściwie nic. Bądź co bądź ja nie mam nic do ukrycia. I w sprawie funkcjonowania swojej pompy ciepła miałem już w swoim domu kilku zainteresowanych i tych mających te pompy i tych noszących się z ich zakupem.
    I powiem ci tak, wymiana doświadczeń i praktyka więcej mówi od książkowej lub katalogowej informacji
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  12. #192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Mówisz że trzeba wybrnąć z niekomfortowej sytuacji
    Co stoi na przeszkodzie żebyś mnie przeprosił za stwierdzenia że jestem instalatorem , SPRZEDAJĘ POMPY ITD- ale spoko luz
    Jesli chodzi o mój dom
    No cóż zwykle 123 m2
    Zapotrzebowanie prz minus 18 to. 3 kw
    I zużycie 29 kwh m2 rok
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 28-01-2015 o 10:31
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  13. #193
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    malux20 pogubiłeś się strasznie...
    W żadnym moim poście nie nazwałem cię Instalatorem (z całym szacunkiem dla tego zawodu)...
    Na przedniej stronie możemy przeczytać, że twoje dobowe zapotrzebowanie to 10,8k kWh/d dla stycznia.
    Mieszkasz na Kujawach, i powiadasz w swoim ostatnim poście, że przy -18*C twoja pompa zużywa 3kWh... BRAWO. (proszę tu o komentarz innych użytkowników pomp ciepła). Jednocześnie ciekaw jestem kiedy odnotowałeś temp. zewn -18*C ???
    Wychodzi więc, że:
    Jeśli by przeliczyć sobie, twoje wspaniałe zużycie kWh, ich wyniki będą miały się nijak do twojej stopki 12 miesięcy = 4048kWh.
    Ale nie krępuj się, tak jak poprawiasz swoje komercyjne wpisy tak i możesz poprawić dane ze stopki.
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  14. #194

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    malux20 pogubiłeś się strasznie...
    W żadnym moim poście nie nazwałem cię Instalatorem (z całym szacunkiem dla tego zawodu)...
    Na przedniej stronie możemy przeczytać, że twoje dobowe zapotrzebowanie to 10,8k kWh/d dla stycznia.
    Mieszkasz na Kujawach, i powiadasz w swoim ostatnim poście, że przy -18*C twoja pompa zużywa 3kWh... BRAWO. (proszę tu o komentarz innych użytkowników pomp ciepła). Jednocześnie ciekaw jestem kiedy odnotowałeś temp. zewn -18*C ???
    Wychodzi więc, że:
    Jeśli by przeliczyć sobie, twoje wspaniałe zużycie kWh, ich wyniki będą miały się nijak do twojej stopki 12 miesięcy = 4048kWh.
    Ale nie krępuj się, tak jak poprawiasz swoje komercyjne wpisy tak i możesz poprawić dane ze stopki.
    nie wiem dlaczego obrażasz maluxa, który ci pisze prawdę.
    Malux wybudował ciepły dom, a ty wybudowałeś durszlak, a do tego masz PC dobrane na styk, dodatkowo - może nie kiepskiej firmy, ale problematycznej
    pretensje miej do siebie, a nie do innych.
    I Malux nic nie sprzedaje, jest tylko zadowolonym użytkownikiem PC p-w
    może jest amiszem i te 4048kwh jego całkowite zużycie prądu w ciagu roku?
    szukasz sprzedawców i naganiaczy, ale nie tam nie gdzie oni rzeczywiście są

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    nie wiem dlaczego obrażasz maluxa, który ci pisze prawdę.
    Malux wybudował ciepły dom, a ty wybudowałeś durszlak, a do tego masz PC dobrane na styk, dodatkowo - może nie kiepskiej firmy, ale problematycznej
    pretensje miej do siebie, a nie do innych.
    I Malux nic nie sprzedaje, jest tylko zadowolonym użytkownikiem PC p-w
    może jest amiszem i te 4048kwh jego całkowite zużycie prądu w ciagu roku?
    szukasz sprzedawców i naganiaczy, ale nie tam nie gdzie oni rzeczywiście są
    prawda
    potwierdzić mogę bo znam Maluxa i jego klientów od wielu lat, że nic z instalacjami nie ma wspólnego zaś dom jego pod PC nawet może być za ciepły i wyniki jego są normalne do domu i mocy PC jaką posiada.

    Zresztą Smart_guy bez obrazy, ale przy budowie domu pod względem ekonomiczności inwestycji w ocieplenie i inwestycji w system grzewczy nie byłeś Smart.

    Zagiąłeś logikę ocieplenia 5cm posadzki VS 30 cm dachu + modelowa przerwa 10cm (modelowa o ile szczelna ta przerwa). Zapewne nie masz rekuperacji bo byś o tym wspomniał w stopce skoro znalazłeś miejsce aby napisać o foli alu na styro posadzki. Kupiłeś sprzęt firmy która od PC nie jest liderem z mocą prawdopodobnie niską do tego domu.

    Co najważniejsze ta PC w twoim domu daje wyniki raczej normalne, odpowiadają one 5cm styro w posadzce, braku rekuperacji i parametrów PC. gdybyś to poprawił wyniki mogły by być o 30% lepsze, bliższe średniej z forum na m2, być może jakich byś oczekiwał.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  16. #196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    No faktycznie malux20 może być AMISZEM z KUJAW
    Dlaczego jednak tak bardzo wstydzi się swojego fachu?
    I gdzie tak bardzo najwyższy majestat został obrażony...
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

  17. #197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    zgadzam się z Tobą że przegieli z podaniem kosztów co w takim domu-800 zł
    dla mnie jeśli ten dom jest zrobiony poprawnie nie ma prawa przekroczyć 500 zł
    to ja
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  18. #198
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    Forum byłoby piękne, gdyby nie wpisy komercyjne/reklamowe tworzone przez opłacanych/zatrudnionych do tego celu ludzi na etacie w firmach sprzedających, w tym przypadku Pompy Ciepła...
    I tak boki zrywam...
    I tak będę zdania, ze kłamca zawsze kłamie bez mrugnięcia oka.

    Cytat z filmiku:
    Pytanie prowadzącego: Może Pan to potwierdzić z czystym sumieniem?
    Odpowiedź przedstawiciela: Mmmhhhy.

    Odpowiedz bardzo przekonująca i pewna Buuuhahaha
    a to Twoja odpowiedż na mojego posta
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  19. #199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał smart_guy1 Zobacz post
    malux20 pogubiłeś się strasznie...
    W żadnym moim poście nie nazwałem cię Instalatorem (z całym szacunkiem dla tego zawodu)...
    Na przedniej stronie możemy przeczytać, że twoje dobowe zapotrzebowanie to 10,8k kWh/d dla stycznia.
    owałeś temp. zewn -18*C ???Mieszkasz na Kujawach, i powiadasz w swoim ostatnim poście, że przy -18*C twoja pompa zużywa 3kWh... BRAWO. (proszę tu o komentarz innych użytkowników pomp ciepła). Jednocześnie ciekaw jestem kiedy odnot
    Wychodzi więc, że:
    Jeśli by przeliczyć sobie, twoje wspaniałe zużycie kWh, ich wyniki będą miały się nijak do twojej stopki 12 miesięcy = 4048kWh.
    Ale nie krępuj się, tak jak poprawiasz swoje komercyjne wpisy tak i możesz poprawić dane ze stopki.
    jeszcze bardziej Cię rozbawię
    dom ma 3 kw zapotrzewbowania na energię cieplną gdyby było przez 24 h -18 [czyli pewnie nigdy za mojego życia]
    w taką dobę pompa pobierałaby przy copie 2 około 1,5 kw na h
    smart ja cię rozumię - ja pomimo dokładnych obliczeń ASOLTA sam w to nie mogłem uwierzyć .
    nie jestem z branży grzewczej /jestem bardziej maniakiem który lubi bawić się na budowach kamerą termowizyjną

    smart ja autentycznie się cieszę że co w tym sezonie zmieszcze w 350 zł
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 30-01-2015 o 12:26
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #200
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    smart_guy1

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-494
    Posty
    121

    Domyślnie

    smart ja autentycznie się cieszę że co w tym sezonie zmieszcze w 350 zł[/QUOTE]

    Gdy po powrocie z urlopu zobaczyłem w twoim ostatnim poście w jaki samozachwyt popadasz aż się wzruszyłem
    Pozdrowienia dla wspólnika...
    PC Viessmana Powietrze/Woda VITOCAL 200-S 5,6kW. Grzanych podłóg niecałe 90[m2]+1 drabinka w łazience. Na posadzce 5[cm] styro z folią alu. Ściany porotherm 25[cm]+15[cm] styro. Sufit wełna isover 20[cm] + przestrzeń powietrzna 10[cm] + kolejne 15[cm] wełny isover. Okna 3 szyby. Wentylacja grawitacyjna.

Strona 10 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony