dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: grzejniki

  1. #1

    Domyślnie

    czy jest jakaś minimalna odległość , w jakiej powinien znajdować się grzejnik : - od ściany
    - od podłogi
    - od parapetu?
    I pytanie drugie- czy nad grzejnikami zamieszczonymi pod oknami w połaciach dachowych należy założyć jakieś półki, parapety ?
    DJ

  2. #2

    Domyślnie

    W materiałach producenta powinna znajdować się taka informacja (Jak kupowałem Purmo to na pewno była). Minimalne odległości muszą być ze względu na swobodny przepływ powietrza. Tylko część ciepła oddawana jest przez promieniowanie, reszta właśnie przez konwekcję. Od podłogi jest to 10 - 15 cm, od parapetu trochę mniej. Ja pod oknami połaciowymi nie założyłem półek. Ciepłe powietrze ogrzewa więc bezpośrednio okna i nie ma zjawiska wykraplania się wody na oknach.

  3. #3

    Domyślnie

    Marek- a jak się sprawy mają z odległością od ściany ?
    W łazience na poddaszu mam tak wyprowadzone rurki, że do ścianki kolankowej zostaje 2 cm.! Jak zamontują grzejnik to będzie się opierał na ściance. Wykonawca na zwróconą przez męża uwagę odpowiedział "będzie dobrze", ale mnie to za dobrze nie wygląda.
    A na dodatek na ściance mają się jeszcze zmieścić płytki. Może brakuje mi wyobraźni, ale dla mnie to niewykonalne. Trzeba będzie chyba zmienić podejście, albo przesuwać ściankę kolankową.
    DJ

  4. #4

    Domyślnie

    Grzejniki powinny być montowane na oryginalnych uchwytach, które gwarantują zachowanie przewidzianej przez producenta odległoścvi od ściany.
    Może wchodzi w rachubę wymiana grzejnika na niższy? Podejścia zawsze można przerobić.

  5. #5

    Domyślnie

    Grzejniki wiesza się na gotowych uchwytach. One gwarantują odległość rzędu 25 - 35 mm. Zawsze też można kupić grzejnik niższy lecz grubszy (ale czasami to niezbyt dobrze wygląda), badź też dłuższy.

  6. #6

    Domyślnie

    Danajot,
    a nie chcesz zamontować w łazience grzejnika - drabinki? Super suszą się ręczniki i dodatkowo można zamontować grzałkę elektryczną. Taki grzejnik wieszany jest na hakach i wszelkie odległości nie mają większego znaczenia. Tylko grzejnik w łazience musi mieć moc zapewniajacą osiągnięcie temp. 24 -25 stopni.

  7. #7

    Domyślnie

    grzejniki mamy już kupione na całe poddasze - PURMO.Stoją zapakowane w garażu i narazie trudno do nich dojść, bo z przodu jest jeszcze dużo innego materiału. Instalatorzy, którzy wykonywali instalacje widzieli je przed rozpoczęciem roboty. Dziwi nas fakt, że w pozostałych pomieszczeniach wyprowadzenia do grzejników są w odległości ok.6-7 cm od ścianki, a tylko to w łazience prawie na samej ściance . Ścianka kolankowa jest postawiona w tej samej odległości na całym poddaszu. Muszę dzisiaj konkretnie pogadać z majstrem i zobaczymy jakie rozwiązanie zaproponuje. Chciałam przedtem zasięgnąć opinii u speców . Dziękuję za porady.
    DJ

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony