dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 197 z 247
Pokaż wyniki od 3.921 do 3.940 z 4930
  1. #3921

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Gdy kanały idą po wierzchu, lub możemy niewiele opuścić sufit, ciekawą propozycją
    płaskie kanały (5cm) z możliwością wyginania pod dowolnym kątem .
    Załącznik 231095
    Skrzynka rozdzielcza
    Załącznik 231096
    Są też kolanka z redukcją na anemostaty Załącznik 231097
    Nic tylko składać!
    Witam,

    Zastosowanie płaskich kanałów do wentylacji mechanicznej pozwoli na znacznie ograniczeni wysokość sufitu podwieszanego. W ofercie marki Buderus znajdują się kanały płaskie o grubości jedynie 50mm pozwalające na prosty montaż bez taśmy uszczelniającej. Kanały przystosowane są do maksymalnego przepływu 45m3/h przy prędkości 3m/s. Przewody łączone są bez taśmy uszczelniającej a wnętrze przewodu posiada antystatyczną oraz antybakteryjną powłokę, która jest łatwa do czyszczenia.
    Więcej informacji o kanałach powietrznych znajduje się na stronie internetowej:
    https://www.buderus.com/pl/pl/ocs/bu...skie-746302-p/
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

  2. #3922
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Można gdzieś kupić rure fi 75 na metry? brakło mi ok .15m pe flex a może komu zostało ok.Rzeszowa

  3. #3923

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Można gdzieś kupić rure fi 75 na metry? brakło mi ok .15m pe flex a może komu zostało ok.Rzeszowa
    zadzwoń do instalatorów ze strony https://peflex.pl/instalatorzy.
    Mi zabrakło 2x8m i bez problemu jeden z instalatorów mi odsprzedał resztki. Właściwie od ręki.

  4. #3924
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.938

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    To jak nie chce szczeliny to niech sobie zrobi wywiew i nawiew w pomieszczeniu.
    Opcja kosztowniejsza ale uchroni innych domowników, kiedy np. przesadzimy z...grochówką

  5. #3925
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Często w projektach widzę stosowanie skrzynek rozdzielaczowych. Czy to nie jest trochę przerost formy nad treścią? Powiedzmy od rekuperatora do rozdzielacza jest 5 metrów a od rozdzielacza idą 3 kanaly po 4m Każdy . Czy jest sens robić to z rozdzielaczem zamiast bezpośrednio z centrali iść trzema kanałami?

  6. #3926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Czy jest sens robić to z rozdzielaczem zamiast bezpośrednio z centrali iść trzema kanałami?
    Tak czy inaczej musisz rozdzielić - więc musi być skrzynka. W praktyce dobrze tłumi kawałek sonoduct czy czegoś podobnego jak najgrubszego - i za tym rozdzielacz.

  7. #3927
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tak czy inaczej musisz rozdzielić - więc musi być skrzynka. W praktyce dobrze tłumi kawałek sonoduct czy czegoś podobnego jak najgrubszego - i za tym rozdzielacz.
    Niejasno się wyraziłem. Rozdzielacz będzie zaraz przy centrali, jeden na nawiew drugi na wywiew. . Ale pytanie czy na piętro prowadzić jeden kanał grubszy, zakończyć go skrzynką, i z niej 3x 75 czy ze skrzynki rozdzielacza przy centrali dać od razu 3x75 i je prowadzić na piętro.

  8. #3928
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Ja na przykład ostatnio nie dawałem na pietrze skrzynki a rury będą wchodzić bezpośrednio w ręku za pomocą ewentualnej przejściówki fi 160 na 250
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190501_212953.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	430280  

  9. #3929
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinx00

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Radzymin
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    90

    Domyślnie

    Mam pytanko do tych co się znają dom parter i poddasze rekuperator na strychu ze strychu zrobione piony nawiewny kanałem 200x90 do salonu otwartego wywiew małe WC rura fi 125 oraz kuchnia 2x fi 100 z czego jedna rura miała być wykorzystana gdyby był okap z wentylatorem.

    Był plan na poddaszu zrobić to na sztywnych rurach ale koncepcja się zmienia ze względu na łatwość wykonania tego na rurach PE

    Jak to prawidłowo rozdzielić poddasze z parterem czy zrobić jakiś trójnik z przepustnicą regulującą abym mógł wyregulować zapotrzebowanie nawiewu Poddasze/Parter oddzielnie puścić powietrze na parter sztywna rurą a na poddaszu zrobić skrzynkę rozdzielczą i do niej rurę PE rozprowadzić po pokojach (tak mi się wydaje sensownie)
    Na poddaszu do wszystkich pomieszczeń planowałem dać 2x PE 75 do garderoby 1x PE75, A jakie dać wywiewy ile rur powinno tam być aby to zrównoważyć (do podglądu plan pomieszczeń)
    Zastanawiam się też czy na strychu dać nawiew z jednej strony a z drugiej wywiew bo nie będzie tam żadnej cyrkulacji powietrza

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poddasze na forum.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	430364

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter na forum.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	430363

    Jak byście to wykonali PROSZĘ O PODPOWIEDZI

  10. #3930

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Ja na przykład ostatnio nie dawałem na pietrze skrzynki a rury będą wchodzić bezpośrednio w ręku za pomocą ewentualnej przejściówki fi 160 na 250
    To chyba taniej już być nie może?
    Skrzynka rozprężna, dobry tłumik to powinna być podstawa.
    Oszczędzisz 1 tys pln, a na poddaszu masz makaron, zamiast solidnie poprowadzonej instalacji.

  11. #3931
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Ale mi nie chodziło o oszczędności tylko o to aby było dobrze a głównie możliwość wyczyszczenie kanałów reku będzie akurat własnej roboty i wentyle nie będą w nim tylko oddalone o parę metrów od wymiennika więc z hałasem nie będzie problemu pozatym tym przewody tej średnicy bez problemu pochowalem w scianach a na rury fi 160 czy fi 200 trzeba by robić zabudowę.

  12. #3932
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Czy czerpnia idącą wewnątrz ogrzewanego pomieszczenia ma być izolowana?
    Moja będzie mieć 3m długości. Najpewniej z nierdzewki.

  13. #3933
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Czy czerpnia idącą wewnątrz ogrzewanego pomieszczenia ma być izolowana?
    Moja będzie mieć 3m długości. Najpewniej z nierdzewki.
    Tak, powinna być izolowana. I to dobrze. Tam będzie zimą śmigało ze 100m3/h albo i więcej powietrza o temperaturze zewnętrznej. Więc jak słabo ocieplisz, to z zewnątrz będzie skraplała się para a w efekcie wilgoć, grzyb, pleśń i inne plugastwo.
    Podobnie wyrzutnia, gdzie powietrze będzie tylko kilka stopni cieplejsze.

  14. #3934
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dzięki Kaizen za odpowiedź.

    Wyrzutnia ma być to kanał wentylacyjny takie kształtki z kermazytobetonu. Bezposrednio w ten komin a nie rura w kominie.
    To też ma być izolowane jeśli idzie środkiem domu?
    Gdzieś czytałem że ewentualne skraplanie będzie wsiąkać w ścianki tego przewodu wentylacji. Ma to sens tylko kwestia czy tego skraplania może być tyle że komin będzie bardzo wilgotny i nie zdąży wyschnąć w czasie gdy skraplania nie będzie występować.

  15. #3935
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    tomno

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    472

    Domyślnie

    Skraplać się będzie tylko na bardzo zimnych elementach, więc zależy od temperatury kanału wentylacyjnego.

  16. #3936
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    No to jak nie zaizoluje to kanał będzie cieplejszy.

    To samo z czerpnią jeśli bym jej nie izolowal to ten kanał ze stali nierdzewnej idący po ścianie w kuchni, będzie ciepły.

    Nie rozumiem w takim razie po co je izolować.

  17. #3937
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Robienie wyrzutni kominem to proszenie się o problemy. Normalnie kominem wylatuje ciepłe powietrze przy wentylacji grawitacyjnej lub jeszcze cieplejsze spaliny. Zimą na wyrzutnie idzie powietrze o temp. bliskiej 0oC i często ma wilgotność 100%. Jakiekolwiek ochłodzenie go powoduje kondensacje wilgoci, a komin przechodzący przez nieogrzewane poddasze, czy fragment ponad dachem jest zimny. Więc nie dość, że może być tam mokro to teoretycznie może też zamarzać w górnej części komina. Poza tym komin od zewnątrz w przestrzeni mieszkalnej będzie zimniejszy (teoretycznie też może dochodzić do kondensacji po zewnętrznej stronie komina, np. w łazience).
    Tak się nie robi.

  18. #3938
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    SzymonKc

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Tomaszów Maz.
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    No to jak nie zaizoluje to kanał będzie cieplejszy.

    To samo z czerpnią jeśli bym jej nie izolowal to ten kanał ze stali nierdzewnej idący po ścianie w kuchni, będzie ciepły.

    Nie rozumiem w takim razie po co je izolować.
    Jak nie zaizolujesz czerpni, to będzie się na niej skraplać woda po zewnętrznej stronie i kapać, a w skrajne mrozy pokryje się nawet lodem.

  19. #3939
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał SzymonKc Zobacz post
    Robienie wyrzutni kominem to proszenie się o problemy. Normalnie kominem wylatuje ciepłe powietrze przy wentylacji grawitacyjnej lub jeszcze cieplejsze spaliny. Zimą na wyrzutnie idzie powietrze o temp. bliskiej 0oC i często ma wilgotność 100%. Jakiekolwiek ochłodzenie go powoduje kondensacje wilgoci, a komin przechodzący przez nieogrzewane poddasze, czy fragment ponad dachem jest zimny. Więc nie dość, że może być tam mokro to teoretycznie może też zamarzać w górnej części komina. Poza tym komin od zewnątrz w przestrzeni mieszkalnej będzie zimniejszy (teoretycznie też może dochodzić do kondensacji po zewnętrznej stronie komina, np. w łazience).
    Tak się nie robi.
    Ale ja nie mówię o sytuacji gdzie komin wentylacycji i wypuszczony w niego wyrzutnia z reku idą po nieogrzewanym poddaszu tylko pisze o sytuacji gdzie ten komin idzie w ogrzewanym pomieszczeniu.
    Wielu tu na forum tak robi podłączając się bezpośrednio do kanału wentylacycji i tak uzyskują wyrzutnie.

  20. #3940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Nie rozumiem w takim razie po co je izolować.
    Wyciągnij piwo z lodówki, to zrozumiesz. A jest ono o 10* albo i kilkanaście * cieplejsze, niż powietrze w kanale czerpni w mrozy.

Strona 197 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony