Cytat Napisał Owczar Zobacz post
Zejść mogę sobie tak nisko jak chcę jeśli chodzi o centralę - każdy bieg można definiować w %. Także modulować moc mogę jak tylko chcę.
Poniżej pewnych obrotów i wydajności wentylatory nie wystartują. I zazwyczaj producent reku przed tym się zabezpiecza. U mnie mogę ustawić od 40% wzwyż (do tego redukcja nawiewu i wywiewu niezależnie w zakresie do -50%, więc mogę zejść do 20%). U Ciebie jest od 0%?

Cytat Napisał Owczar Zobacz post
Jeśli chodzi o sprawność to tutaj duża centrala też ma przewagę. Na niskich obrotach ma wyższą sprawność niż mała na wysokich...
W praktyce (chyba właśnie w wątku Thessli ostatnio o tym było - ale to powszechny problem) sprawność leci na łeb przy zbyt małych przepływach, bo woda przytyka wymiennik. Nawet CF nie radzi sobie z tym, bo różnica ciśnień jest OK.

Cytat Napisał Owczar Zobacz post
woją drogą, centrala na nowych filtrach była w stanie osiągnąć wymianę 590m3/h czyli tyle ile gwarantuje producent dla oporów 100Pa. Biorąc pod uwagę filtry i ilość urządzeń po drodze, instalacja ma w sumie niskie opory.
TG podaje opory wstępne dla filtrów. Są bardzo małe. Ale rosną - końcowe to 250Pa dla G4 i 450Pa dla wyższych. Wtedy się okaże, jak z oporami. Ciekawe, ile taki zestaw będzie się zapychał. G4 wymieniałbym częściej. Bo jest najtańszy a z czasem będzie przepuszczał i niepotrzebnie kolejne filtry będą zatrzymywały to, co mógłby wyłapać czystszy G4. Przy okazji - ile będzie Cię kosztował komplet filtrów?