dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4931

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Ok, a:
    1) jak połączyć wentylowane pomieszczenie z parteru z kanałem wentylacyjnym na stropie? Kształtkami/ rurami wentylacyjnymi?
    2) system składał by się z kształtek PCV na samym początku potem 2-3 metry komina z kermazytobetonu a dalej znów PCV/spiro + wywietrznik/strażak etc - jaką przewagę ma taki system wentylacji nad systemem w całości opartym o rury PCV?
    3) W moim przypadku mam otwór w stropie na duży komin, musiał bym jakoś ten komin murowany na nim oprzeć a nie mam na to pomysłu, wylana belka musiała by mieć na spodzie 3 otwory 125mm więc mocno by ją to osłabiło. Ewentualne rozwiązanie to można by kupić same pustaki ceramiczne wentylacyjne zamiast tych z keramzytobetonu, które są na pewno lżejsze.

    Pozdrawiam
    Karol

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Ok, a:
    1) jak połączyć wentylowane pomieszczenie z parteru z kanałem wentylacyjnym na stropie? Kształtkami/ rurami wentylacyjnymi?
    2) system składał by się z kształtek PCV na samym początku potem 2-3 metry komina z kermazytobetonu a dalej znów PCV/spiro + wywietrznik/strażak etc - jaką przewagę ma taki system wentylacji nad systemem w całości opartym o rury PCV?
    3) W moim przypadku mam otwór w stropie na duży komin, musiał bym jakoś ten komin murowany na nim oprzeć a nie mam na to pomysłu, wylana belka musiała by mieć na spodzie 3 otwory 125mm więc mocno by ją to osłabiło. Ewentualne rozwiązanie to można by kupić same pustaki ceramiczne wentylacyjne zamiast tych z keramzytobetonu, które są na pewno lżejsze.

    Pozdrawiam
    Karol
    Jeżeli masz już dziurę w stropie to faktycznie problem. Sądziłem że jesteś jeszcze przed tym etapem. Na etapie stropu zostawiłbym przepust np-15-18cm na to od poddasza pustaki czy to wentylacyjne czy z keramzytu. W kotłowni nie bawiłbym się w żadne kształtki tylko kratka wentylacyjna w suficie, włożona w ten przepust.
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony