dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 247
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 4930
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał jare32 Zobacz post
    obserwuję ten temat od dawna, odnośnie instalacji wentylacyjnej byłem/jestem przychylny teoriom TB ale...co teraz (pogrubione)
    Coś ma Brzęczkowski nie tak z łepetyną. Zamiast poczytać wymyśla bzdurne teorie. Jedną z nich jest wymysł, że ruch powietrza w gładkim kanale sam z siebie generuje dźwięk, pod warunkiem, że powietrze będzie płynęło ... powoli. Fakt jest faktem, że bez tego dziwoląga nudno by tu było.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #182

    Domyślnie

    to jak to jest z tym szumem ?
    moze gładki kanał nie generuje dzwieków ale poprostu bardziej przenosi szum z rekuperatora i skrzynek niż kanał typu "flex" ?

  3. #183

    Domyślnie

    Szukam rozwiązań na temat rekuperatora i systemu wentylacji ...
    Chcę sam zrobić instalację i od miesięcy rozmawiam z różnymi specjalistami...
    Mam mały domek z nieużytkowym poddaszem, rury mogą być każde i PE i sztywne byle nie te miękkie... (boję się że gryzonie się do nich dostaną)
    Znalazłem projektanta który zrobi projekt. Tylko że on chce wiedzieć jaki chce rekuperator i jakie rury...
    Wy twierdzicie że rury PE są tańsze a ja że droższe dostałem kilka wycen od wykonawców którzy za PE średnio o 2000 więcej niż za rury ocynkowane !
    do tego mam znajomości w firmie która produkuje takie rury i dostanę na nie fajny rabat...
    Zarzuty Pana Tomasza... że rury ocynkowane są głośne trochę mnie dziwą bo są w ofercie tłumiki ... czy one nie zdają zakładanych funkcji?
    jeśli Projektant zaprojektuje instalację to powinna być cicha ... on za to bierze kasę...
    co do prędkości powietrza w rurach.... mała rurka duża prędkość duża rura mała prędkość, co za tym idzie mała prędkość ciszej duża prędkość głośniej
    prawda ?
    Do rur PE trzeba stosować skrzynki rozprężne bo by mocno wiało z wywietrzników... a w rurach stalowych nie zawsze jest taka potrzeba bo powietrze wolniej płynie...
    napewno rury PE to luksus w układaniu... dla mnie była by bomba rozciągnąć pod warstwą wełny na moim podwieszanym suficie i po pracy...

    co do rekuperatora to wiem tylko że chcę wymiennik przeciwprądowy z mozliwością podłączenia czujników co2 i wilgoci... no i bypassem
    300-350m3
    Komfovent , Aeris, to koszty około 7-8 tyś... plus dodatki ale rzucił mi się w oko ALNOR HRU-MinistAir-W-450
    Wydaje mi się że firma Alnor importuje je i sprzedaje pod własną marką ale nie wydaje się to złe urządzenie... i cena ... 5700 warto w ogóle nad tym myślec ?

  4. #184
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    co do prędkości powietrza w rurach.... mała rurka duża prędkość duża rura mała prędkość, co za tym idzie mała prędkość ciszej duża prędkość głośniej
    Zbadał Pan to czy tak się Panu wydaje.? Przedział prędkości optymalnych jest od około 2m/sek do 5. Jak jest średnica za duża do przepływu, to powietrze przy ściankach zwalnia., to w środku kanału je wyprzedza i rozpręża się . Powstaje przepływ turbulentny i fala dźwiękowa.
    Jaki ma Pan dom?

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Zbadał Pan to czy tak się Panu wydaje.? Przedział prędkości optymalnych jest od około 2m/sek do 5. Jak jest średnica za duża do przepływu, to powietrze przy ściankach zwalnia., to w środku kanału je wyprzedza i rozpręża się . Powstaje przepływ turbulentny i fala dźwiękowa.
    Jaki ma Pan dom?
    Dokładnie odwrotnie jak to opisują w fachowej literaturze. Dawaj misiu! Dzień bez wica dniem straconym!
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    ale slychac delikatny szum na nawiewach
    ktory bedzie denerwujacy w nocy

    pzdr
    zastosuj maty absorbujace w swoich skrzynkach i rozdzielaczach

    z jakich rur masz polaczenie rekuperatora ze skrzynkami rozdzielczymi?

  7. #187
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Skrzynki z reku są połączone takim 1 metrowym przewodem
    http://www.centrumklima.pl/pl,produk...yczny-tae.html

    sprobuje jutro wkleic cos do skrzynki rozdzielczej na nawiewie bo ja obstawiam za winowajce

  8. #188
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    Skrzynki z reku są połączone takim 1 metrowym przewodem
    http://www.centrumklima.pl/pl,produk...yczny-tae.html

    sprobuje jutro wkleic cos do skrzynki rozdzielczej na nawiewie bo ja obstawiam za winowajce
    Wygłuszenie w skrzynkach głównych daje się fabrycznie, przy produkcji. Wkładka kauczukowa jest pod nitami skrzynki. Wklejana odklei się po latach i zatka przepływy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20141016_11_44_43_Pro.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	284561Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20141016_11_45_00_Pro.jpg
Wyświetleń:	234
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	284562

  9. #189

    Domyślnie

    Skrzynki sa juz zamontowane wiec pozostaje klejenie.
    Moze poszukaj cos co nie izoluje, wycisza ale absorbuje halas. Cos w rodzaju mat z piramidkami, choc niekoniecznie piramidki. Poszukaj w necie o absorbowaniu dzwieku. Wydaje mi sie ze te maty kauczukowe sluza bardziej do izolowania od halasu ale nie czytalem specyfikacji. Warto to jednak zrobic.

  10. #190
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    Skrzynki sa juz zamontowane wiec pozostaje klejenie.
    Moze poszukaj cos co nie izoluje, wycisza ale absorbuje halas. Cos w rodzaju mat z piramidkami, choc niekoniecznie piramidki. Poszukaj w necie o absorbowaniu dzwieku. Wydaje mi sie ze te maty kauczukowe sluza bardziej do izolowania od halasu ale nie czytalem specyfikacji. Warto to jednak zrobic.
    Niestety, odkleja to się.

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek244 Zobacz post
    Skrzynki z reku są połączone takim 1 metrowym przewodem
    http://www.centrumklima.pl/pl,produk...yczny-tae.html

    sprobuje jutro wkleic cos do skrzynki rozdzielczej na nawiewie bo ja obstawiam za winowajce
    Chciałem trochę przyoszczędzić i na początku nie zastosowałem planowanych sztywnych tłumików, tylko właśnie taki miękki tłumik Akustiflex na nawiewie. Centrala głośna (Luna) i wyraźnie, chociaż niezbyt głośno, było słychać wentylację. Dokupiłem sztywne tłumiki z Alnora i zadziałały znakomicie. Teraz jak włączę centralę na maksymalne obroty, to zaczynam ją ciut słyszeć, coś jak wcześniej na minimum, ale w sypialniach i tak jest cisza nawet na max.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Zbadał Pan to czy tak się Panu wydaje.? Przedział prędkości optymalnych jest od około 2m/sek do 5. Jak jest średnica za duża do przepływu, to powietrze przy ściankach zwalnia., to w środku kanału je wyprzedza i rozpręża się . Powstaje przepływ turbulentny i fala dźwiękowa.
    Jaki ma Pan dom?
    Zbadał Pan to czy tak się Panu wydaje ?

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Niestety, odkleja to się.
    Nie ma takiej mozliwosci. Odpowiednio dobrana mata (wymiarowo) nawet bez kleju bedzie na swoim miejscu. Przeplywajace powietrze wspomaga dociskanie maty w skrzynkach (mowimy o nawiewie bo tylko te szumy nas denerwuja jesli juz sa).

    Ten przewod pomiedzy reku a skrzynkami jest ok, niestety jego dlugosc jest za mala aby wygluszal instalacje. Tlumik faktycznie moze bardzo pomoc. Dziala na podobnej zasadzie co ten przewod ale pewnie zamiast welny ma grubsza pianke (nie wiem jak ten tlumik alnora jest zbudowany, nie sprawdzalem) i powinien byc skuteczniejszy. Chyba, ze sam sobie zbudujesz tlumik...

  14. #194
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    tak, masz racje dolozylem dzisiaj jeszcze metr przewodu i jest o niebo lepiej
    jutro jeszcze sie zajme skrzynka ale juz praktycznie nic nie slychac na 1 biegu :]

  15. #195
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisek_79 Zobacz post
    Zbadał Pan to czy tak się Panu wydaje ?
    Zbadałem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomiar orędkości i oporów.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	66,1 KB
ID:	284868

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Zbadałem
    To jaka jest optymalna prędkość dla kanałów blaszanych gładkich a jaka dla kanałów z tworzywa pofalowanych wewnątrz?
    Zbadałeś to wiesz, ze prędkości te się róźnią.

  17. #197
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    To jaka jest optymalna prędkość dla kanałów blaszanych gładkich a jaka dla kanałów z tworzywa pofalowanych wewnątrz?
    Zbadałeś to wiesz, ze prędkości te się róźnią.
    Nie robi się wentylacji domowej na kałach blaszanych. Jak już to jest do nich specjalna wykładzina ( coś jak rybia łuska ) . Poza tym, nawet nie są produkowane blaszane kanały do wentylacji domowej. Niech Pan wskaże choć jednego producenta kanałów 63mm wewnętrz. Przy 2m/sek 22m3/h przy 5m/sek 55m3/h. Można jeszcze robić podwójnie na kanałach 53mm wewnątrz. PAN WSKAŻE CHOĆ JEDNEGO PRODUCENTA.
    Żaden fachowiec nie robi, żaden producent nie produkuje a Pan swoje powtarza.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 18-10-2014 o 07:04

  18. #198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Zbadałem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomiar orędkości i oporów.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	66,1 KB
ID:	284868
    Bimberek? Niechlujne to ale jak procenty się zgadzają...
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Zbadał Pan to czy tak się Panu wydaje.? Przedział prędkości optymalnych jest od około 2m/sek do 5. Jak jest średnica za duża do przepływu, to powietrze przy ściankach zwalnia., to w środku kanału je wyprzedza i rozpręża się . Powstaje przepływ turbulentny i fala dźwiękowa. Jaki ma Pan dom?
    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Zbadałem Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pomiar orędkości i oporów.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	66,1 KB
ID:	284868
    Cytat Napisał Crisiano Zobacz post
    To jaka jest optymalna prędkość dla kanałów blaszanych gładkich a jaka dla kanałów z tworzywa pofalowanych wewnątrz?
    Zbadałeś to wiesz, ze prędkości te się róźnią.

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie robi się wentylacji domowej na kałach blaszanych. Jak już to jest do nich specjalna wykładzina ( coś jak rybia łuska ) . Poza tym, nawet nie są produkowane blaszane kanały do wentylacji domowej. Niech Pan wskaże choć jednego producenta kanałów 63mm wewnętrz. Przy 2m/sek 22m3/h przy 5m/sek 55m3/h. Można jeszcze robić podwójnie na kanałach 53mm wewnątrz. PAN WSKAŻE CHOĆ JEDNEGO PRODUCENTA.
    Żaden fachowiec nie robi, żaden producent nie produkuje a Pan swoje powtarza.
    To wiesz czy nie wiesz tzn. zbadałeś czy jednak nie zbadałeś?
    Ponawiam pytanie:
    To jaka jest optymalna prędkość dla kanałów blaszanych gładkich a jaka dla kanałów z tworzywa pofalowanych wewnątrz?
    Przypominam tylko, że wspomniane predkości przepływu powietrza dotyczyły kanałów blaszanych 20-30 lat temu bo nie robiło się instalacji na innych kanałach, przewodach. Kanały z PE weszły do użycia kilka lat temu. Poza tym prędkość dotyczy również kanałów z rekuperatora do skrzynek rozdzielczych gdzie średnice są od 125mm, więc nie pisz, że nie robi się blaszanych kanałów do wentylacj idomowej i że takich nie ma. W instalacji domowej masz również kanały o średnicy od 125mm!

  20. #200
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Optymalna prędkość powietrza w kanałach jest 0d 2 do 5m/sek.
    Konstrukcja kanału nie ma znaczenia, tylko wykładzina od wewnątrz, by nie była za gładka.
    Oczywiście, że są kanały 125mm - bo jak z centrali na I biegu leci 90m3/h a na najwyższym 250m3/h, ta jaki ma być kanał! Potem te powietrze się rozdziela!
    kanał fi 63mm wewnątrz ma przy 2m/sek 22m3/h i 55m3/h przy 5m/sek.
    Pan poda, choć jednego producenta kanałów wentylacyjnych do domu ( 63mm) z gładką blachą wewnątrz CHOĆ JEDNEGO. Pan poda skąd instalatorzy biorą te kanały?

    Przepływy... Szanowny Panie, wie Pan dlaczego do kranu wodę doprowadza Panu rurka 13mm( wewnątrz? Nie 40mm nie 5 mm tylko 13?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140919_004.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	284903
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 18-10-2014 o 09:07

Strona 10 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony