dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 247
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 4930
  1. #1981

    Domyślnie

    Cytat Napisał byggmol Zobacz post
    Ok czyli tłumik sam w sobie zbędny przy elastyku
    Tak. Żadne tłumiki.

    Kurcze, z Tarnowa jesteś przyjedz do mnie to zobaczysz co i jak Swoją drogą w Tarnowie lata mieszkałem.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  2. #1982
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To napisz na priv gdzie mieszkasz postaram się wpaść w pierwszym tygodniu stycznia, wtedy mam urlop i będę też działał na budowie. Jeszcze nie byłem w gościach u nikogo kto ma rekuperator i jest aktywny na forum więc będzie 2w1..

    Jaki masz rekuperator tak ap ropo? Sam montowałeś?
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  3. #1983

    Domyślnie

    Jak zbilansować okap kuchenny z wyciągiem o dużej wydajności w stosunku do zbilansowanego napływu-wypływu powietrza w wentylacji mechanicznej? Jak należy to zrobić?

  4. #1984
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Sposób pierwszy to nie podpinać okapu do wentylacji mech., chyba nawet jest to zabronione, Filtry na okap zakładasz wyłapujące zapach i tłuszcze i powietrze na kuchnie wypuszczasz, a wyciąg z kuchni jest tak samo założony jak w innych brudnych pomieszczeniach

    albo drugi sposób czyli coś co kombinuje Sadysta, sprawdź w jego dzienniku budowy, bo on zdaję się zakłada wyrzutnie z okapu na zewnątrz z jakąś przepustnicą, ale jak ma to rozwiązane to nie wgłębiałem się.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  5. #1985

    Domyślnie

    Cytat Napisał edif Zobacz post
    Jak zbilansować okap kuchenny z wyciągiem o dużej wydajności w stosunku do zbilansowanego napływu-wypływu powietrza w wentylacji mechanicznej? Jak należy to zrobić?
    Na okap zakładasz w kanale szczelny zawór zwrotny i tyle. Okap nie działa bez przerwy. Nie ma co przesadzać...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #1986

    Domyślnie

    Jak myślicie, czy dopuszczalnym jest zrobienie czerpni dla WG na nieużytkowym poddaszu? Powiedzmy że wyłaz strychowy jest szczelny. W przestrzeni pomiędzy membrana a dachówką.

  7. #1987

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Jak myślicie, czy dopuszczalnym jest zrobienie czerpni dla WG na nieużytkowym poddaszu? Powiedzmy że wyłaz strychowy jest szczelny. W przestrzeni pomiędzy membrana a dachówką.
    Dla wg?

  8. #1988

    Domyślnie

    Fuck, sorry. Dla WM.Z telefonu....

  9. #1989

    Domyślnie

    Cytat Napisał noname2 Zobacz post
    Fuck, sorry. Dla WM.Z telefonu....
    Zimą do akceptacji pod warunkiem że hula tam wiatr i łapiemy to świeże powietrze, latem zaś masakra ze względu na nagrzewający się dach.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #1990
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kafik

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    W związku z przygotowaniami do budowy z119 (lustro http://z500.pl/projekt/112/Z119,latw....html?mirror=1) popełniłem pseudo projekt mojej wentylacji.
    Dane budynku:
    - Powierzchnia użytkowa / netto 117,6 / 176,7 m²
    - Powierzchnia garażu 29,7 m²
    - Powierzchnia zabudowy 111,6 m²
    - Kubatura 417,45 m³
    - Parter 61,2 / 90,9 m²
    - Poddasze 56,4 / 85,9 m²
    - Ilość osób - 3

    Wybrany rekuperator Aeris 350
    I tak to widzę
    Parter
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter.JPG
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	373908

    Instalacja dla parteru
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacja dla parteru.JPG
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	62,7 KB
ID:	373909

    Instalacja dla poddasza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	instalacja dla poddasza.JPG
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	373910

    Będę wdzięczny za uwagi - nawet te najbardziej krytyczne

  11. #1991

    Domyślnie

    Witam.
    Wywiewy powinny być tylko w pomieszczeniach tzw. brudnych.
    Do tych pomieszczeń zalicza się łazienka, toaleta, kuchnia i pralnia.
    Hol bez nawiewu i wywiewu.
    Pokoje i garderoby powinny mieć nawiew.
    Garaż również powinien być wentylowany.

  12. #1992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lars Zobacz post
    Witam.
    Wywiewy powinny być tylko w pomieszczeniach tzw. brudnych.
    Do tych pomieszczeń zalicza się łazienka, toaleta, kuchnia i pralnia.
    Hol bez nawiewu i wywiewu.
    Pokoje i garderoby powinny mieć nawiew.
    Garaż również powinien być wentylowany.
    Garderoby nie muszą mieć nawiewów ale mogą. Garaż wentylacja ale niekoniecznie z reku.

  13. #1993
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Jak to jest z tymi równymi odcinkami rur pe flex pomiędzy skrzynkami a anemostatami???
    Tak pytam bo widzę kolejny raz takie wpisy....i się martwię, bo sam mam inaczej wykonane...tzn. są najdłuższe nawiewy po 9m., a zdarzy się również 3m... a wywiew najdłuższy 5m, a najkrótszy 2m....po prostu najkrótsza droga pomiędzy skrzynkami a anemostatami....Co w takim przypadku?

  14. #1994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Jak to jest z tymi równymi odcinkami rur pe flex pomiędzy skrzynkami a anemostatami???
    Tak pytam bo widzę kolejny raz takie wpisy....i się martwię, bo sam mam inaczej wykonane...tzn. są najdłuższe nawiewy po 9m., a zdarzy się również 3m... a wywiew najdłuższy 5m, a najkrótszy 2m....po prostu najkrótsza droga pomiędzy skrzynkami a anemostatami....Co w takim przypadku?
    Zginaj kanał 90' to dodatkowe jakby 3mb. Nie musi być apteka byleby w miarę wyszło. Na pewno różnica 7 m za duza jest. Zagnij ten 2m,3m i będzie lepiej.

  15. #1995
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kafik

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hmmm to teraz ja widzę jeszcze jedne problem w tej koncepcji która wyżej zrobiłem. Nie mam skrzynek na poddaszu, wchodzę tam rurami bezpośrednio z jednej skrzynki i muszę iść 2x90 stopni. Wynika z tego że moje rury dla poddasza (przy założeniu że jeden kont 90 stopni to 3m) mogą mieć po 13-14m, choć w rzeczywistości będą miał po 8. A do tego jeszcze rury dla parteru wychodzące z tej samej skrzynki będą miały od 3 do 5 m. I teraz nie wiem co robić

  16. #1996
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    A ja mam pytanie takie jeśli reku w garażu to skąd obsłużyć piętro skosy są betonowe jakieś tam przepusty były zostawione nie do końca w idealnych miejscach ,strych nie ocieplony więc jakiego ocieplenia by nie użyć to zawsze będą jakieś straty ,najlepiej było by zrobić wszystko w przestrzeni ogrzewanej tylko trzeba by podwieszac sufity lub zabudowy w narozach ale tracimy trochę miejsca.

  17. #1997
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    A ja mam pytanie takie jeśli reku w garażu to skąd obsłużyć piętro skosy są betonowe jakieś tam przepusty były zostawione nie do końca w idealnych miejscach ,strych nie ocieplony więc jakiego ocieplenia by nie użyć to zawsze będą jakieś straty ,najlepiej było by zrobić wszystko w przestrzeni ogrzewanej tylko trzeba by podwieszac sufity lub zabudowy w narozach ale tracimy trochę miejsca.
    Ja mam podobny problem, ale na razie mój plan jest taki: likwiduję komin od kominka i robię w nim szach instalacyjny. Na poziomie podłogi poddasza będę miał skrzynki rozdzielcze. Z nich w poziomie w wylewce w warstwie ocieplenia rozprowadzam kanały na parter, a na poddasze rozprowadzam pod sufitem podwieszanym właściwie tylko w korytarzu i w niewielkim stopniu w pomieszczeniach będzie też sufit podwieszany (zakładam maks 12-14 cm na sufit, ale mój projekt jest wysoki, więc nie będzie problemu) . Też będę miał "trumnę", ale po to ją robię, żeby nie mieć dziur, więc jej nie będę dziurawił.
    PS. Witam krajana

  18. #1998
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    PS. Witam krajana [/QUOTE]

    Witam te dylematy to ma ktoś z rodziny u mnie wentylacjia działa już od dawna wszystko własnej roboty wraz z rekuperatorem odzysk ponad 90procent na wymienniku ale gdy temperatura spada do ok.0 mam straty na przewodach które w większości są na nieogrzewanym strychu.

  19. #1999

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Garderoby nie muszą mieć nawiewów ale mogą. Garaż wentylacja ale niekoniecznie z reku.
    Garderoby, schowki itp. pomieszczenia warto aby miały nawiew. Mam porównanie i zalecam takie rozwiązanie.
    Garaż itp. pomieszczenia użytkowe powinny być dobrze wentylowane oczywiście niekoniecznie z udziałem rekuperacji.

  20. #2000
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Zginaj kanał 90' to dodatkowe jakby 3mb. Nie musi być apteka byleby w miarę wyszło. Na pewno różnica 7 m za duza jest. Zagnij ten 2m,3m i będzie lepiej.
    OK, dziękuję za radę....ale, jeżeli bym nic z tym nie zrobił, to co będzie się działo???

Strona 100 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony