dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 247
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 4930
  1. #2041

    Domyślnie

    Jakieś argumenty można.doswiadczenia! Ja nie jestem znawcą i nie miałem styczności z innymi reku.mam frapola i mogę go polecic. W zasadzie to nie wiem że mam bo działa bez zarzutu

  2. #2042

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek.boru Zobacz post
    Jakieś argumenty można.doswiadczenia! Ja nie jestem znawcą i nie miałem styczności z innymi reku.mam frapola i mogę go polecic. W zasadzie to nie wiem że mam bo działa bez zarzutu
    przeciekająca taca, zamarza, problem ze sterownikiem. Jak długo go masz?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #2043

    Domyślnie

    Mam go dopiero od roku więc może problemy o których piszesz się pojawia.zdaje sobie sprawę że nie jest to sprzęt z górnej półki ale po problemach jakie się pojawiły w domu przez brak wentylacji teraz mogę cieszyć się komfortem.

  4. #2044

    Domyślnie

    Witam,

    jestem na etapie zamawiania drzwi wewnętrznych, czy robić podcięcie wentylacyjne w drzwiach do przejścia między częścią mieszkalną a garażem? Drzwi do przejścia wewnętrzne, a z przejścia do garażu szczelne metalowe. Przejście ogrzewane podłogówką. Czy jeśli zrobię podcięcie to przypadkiem nie będzie zaciągało zapachów z garażu podczas otwarcia drzwi.

  5. #2045

    Domyślnie

    Cytat Napisał khaos Zobacz post
    Witam,

    jestem na etapie zamawiania drzwi wewnętrznych, czy robić podcięcie wentylacyjne w drzwiach do przejścia między częścią mieszkalną a garażem? Drzwi do przejścia wewnętrzne, a z przejścia do garażu szczelne metalowe. Przejście ogrzewane podłogówką. Czy jeśli zrobię podcięcie to przypadkiem nie będzie zaciągało zapachów z garażu podczas otwarcia drzwi.
    Garaż najlepiej zrobić jako oddzielne pomieszczenie z własną wentylacją, żadne podcięcia.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  6. #2046

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Garaż najlepiej zrobić jako oddzielne pomieszczenie z własną wentylacją, żadne podcięcia.
    i takim też jest, chodzi mi o przejście do garażu (śluzę), czy robić w drzwiach wewnętrznych do śluzy podcięcie?

    poniżej wstawiam rysunek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	375999

  7. #2047
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja bym wybrał, ładne czyt wewnętrzne ale bez podcięć i możliwie najszczelniejsze

  8. #2048

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Ja bym wybrał, ładne czyt wewnętrzne ale bez podcięć i możliwie najszczelniejsze
    zamówione bez podcięcia. Dzięki.

  9. #2049

    Domyślnie

    Zaczynam budowę domu parterowego o kubaturze ok. 400m3. Planuję umiejscowić rekuperator w nieogrzewanej piwnicy - garażu z trzech stron całkowicie zagłębionym w ziemi. Nad stropem salon. W jaki sposób poprowadzić przewody wyrzutni, wywiewu i nawiewu do góry? Nie wiem czy nie osłabię stropu jeżeli zrobię trzy otwory w stropie > 200mm. Rekuperatora jeszcze nie wybrałem, więc nie wiem jaką średnice będę potrzebował, rozumiem że należy uwzględnić również ocieplenie? Jest możliwość puszczenia tego w ścianie?

  10. #2050
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Jeśli planujesz w salonie kominek, który będzie stał np. na wewnętrznej ścianie to będzie tam również komin, więc zrób wtedy komin do kominka z kanałami wentylacyjnymi do poprowadzenia rur i dalej już z górki.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  11. #2051

    Domyślnie

    Cytat Napisał besciak Zobacz post
    Zaczynam budowę domu parterowego o kubaturze ok. 400m3. Planuję umiejscowić rekuperator w nieogrzewanej piwnicy - garażu z trzech stron całkowicie zagłębionym w ziemi. Nad stropem salon. W jaki sposób poprowadzić przewody wyrzutni, wywiewu i nawiewu do góry? Nie wiem czy nie osłabię stropu jeżeli zrobię trzy otwory w stropie > 200mm. Rekuperatora jeszcze nie wybrałem, więc nie wiem jaką średnice będę potrzebował, rozumiem że należy uwzględnić również ocieplenie? Jest możliwość puszczenia tego w ścianie?
    Ile m2 ile osób w domu?

  12. #2052

    Domyślnie

    Dom 120m2, 4 osoby. Drugie moje pytania dotyczy umiejscowienia anemostatów. Będę miał wysoki salon o wysokości ok. 4 m, 40m2, z kominkiem i otwartą na niego kuchnie, ale o wysokości 2,6m.
    Gdzie umiejscowić nawiewy i wywiewy?
    Ostatnio edytowane przez besciak ; 05-01-2017 o 17:08

  13. #2053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Mam od 7 lat rekuperator Bartosza. Stoi na nieogrzewanym, ale zaizolowanym poddaszu. Firma która to instalowałą zrobiła to tak, zeby się nie narobic
    Wiec mam trochę zastrzeżeń i po mału przymierzam się do tego żeby zrobić to po swojemu.
    Mam pare pytań.

    1. W Barotoszu wentylatory nie są integralną częścią rekuperatora. Są doczepione do końcówek wymiennika. U mnie bezpośrednio. Czy wentylator możę być przeniesiony np 1-2m od centrali? Pomogłoby mi to lepiej zorganizować rury plus zamknąć wentylatory w łątwo dostępnym miejscu dodatkowo zaizolowanym czyms dzwiekoizolacyjnym, mimo wszystko je słychać. Raz na pare lat trzeba im też wymienić łożyska bo się zacierają i robią mega głosne. W tej chwili odpięcie wentylatorów to jakś ekwilibrystyka. Wolalbym mieć filtry i wentylator pod ręką w łatwo dostępnym miejscu ale ze wzgledu na ciasność pomieszczenia musiały by być własnie ~2m od centrali.

    2. Tu i uwdzie mozna przczytać o brudzeniu się wymiennika. Mam wrazenie, ze rekuperator miał zdecydowanie lepsza sprawność na poczatku, wiec może coś jest na rzeczy. Jakbym przeniósł wentylatory o trochę to przeorganizował móglbym go wymyć lub chociaż obejrzeć.

    3. Wyrzutnie mam naścienna. Mimo filtrów wywiewane powietrze brudzi mi ściane, tak że musze raz na rok ją myć. Czy są jakieś patnenty na wyrzutnie na dachu, coś koloru dachówki naturalnej (ceglastej?)

    pozdrawiam,

  14. #2054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Są jakieś przeciwskazania do wykonanie odcinka między czerpnią a reku kanałem elastycznym izolowanym typu flex? jakieś wady w stosunku do rur sztywnych spiro?

  15. #2055

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    Są jakieś przeciwskazania do wykonanie odcinka między czerpnią a reku kanałem elastycznym izolowanym typu flex? jakieś wady w stosunku do rur sztywnych spiro?
    Nie. Ale do wyboru masz 2 kanały. 1. elastyczny antybakteryjny oraz zwykły. Pisałem już o tym, że był przypadek uczulenia na wełnę. Czy kanał tutaj winił ...? Nie wiem tak stwierdzono. Zatem antybakteryjny jest bez perforacji a zwykły nie. Aha, i zwykle takiego elastyka i tak trzeba doizolować jak idą przez duże różnice temperatur.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  16. #2056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinollosso

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    SMI
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Nie. Ale do wyboru masz 2 kanały. 1. elastyczny antybakteryjny oraz zwykły. Pisałem już o tym, że był przypadek uczulenia na wełnę. Czy kanał tutaj winił ...? Nie wiem tak stwierdzono. Zatem antybakteryjny jest bez perforacji a zwykły nie. Aha, i zwykle takiego elastyka i tak trzeba doizolować jak idą przez duże różnice temperatur.
    antybakteryjny miałeś na myśli PE-flexa? bo tych alu nigdzie nie widziałem z powłoką antybakteryjną.

  17. #2057

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinollosso Zobacz post
    antybakteryjny miałeś na myśli PE-flexa? bo tych alu nigdzie nie widziałem z powłoką antybakteryjną.
    Nie, elastyczny antybakteryjny. Z takich często korzystam.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #2058

    Domyślnie

    A czy ktoś może polecić jakis reku podwieszany? Mam ok 350mm miejsca na wysokość pod sufitem. Wydajność ok 300 m3/h. Zależy mi na cichej pracy zwłaszcza i jakimś niskim biegu ok 25/30% wydajności katalogowej.

  19. #2059

    Domyślnie

    Cytat Napisał gzeho Zobacz post
    A czy ktoś może polecić jakis reku podwieszany? Mam ok 350mm miejsca na wysokość pod sufitem. Wydajność ok 300 m3/h. Zależy mi na cichej pracy zwłaszcza i jakimś niskim biegu ok 25/30% wydajności katalogowej.
    Jaki budżet masz na centralę?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #2060

Strona 103 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony