dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 215
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 4931

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    ...nie, ponieważ....
    Skończysz brać prysznic, otworzysz kabinę i ...poczujesz chłodny powiew po plecach
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Skończysz brać prysznic, otworzysz kabinę i ...poczujesz chłodny powiew po plecach
    A ja mam nad prysznicem i nie odczułem takich powiewow zimnego powietrza na plecach tylko ze ja nie mam drzwi w prysznicu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Skończysz brać prysznic, otworzysz kabinę i ...poczujesz chłodny powiew po plecach
    Dokladnie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    To gdzie byście zrobili wywiew?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.JPG
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	386373

    Wolę się dopytać zanim zacznę sprawdzać twardość stropu

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    nad oknem, jak najdalej od drzwi

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Witam
    "Poszły konie po betonie" czyli zacząłem robić WM w moim domku. Nie będę się może rozpisywał co i jak, bo będziecie się ze mnie śmiać .
    Ale niech tam, część instalacji będzie z rur spiro ( nawiew) a część z "kiblorurek" czyli PCV (wywiew). Przy wywiewie boję się, że może skraplać się w nich woda w zimie i mogą korodować po jakimś czasie, ponieważ wszystko jest na nieocieplonym strychu. Rury będą oczywiście wszystkie izolowane termicznie a rekuperator będzie w małym pomieszczeniu technicznym. Jak wszystko zrobię to może się pochwalę co mi z tego wyszło.
    Teraz mam jednak pytanie, czy rekuperator ONYX PASSIV 350 to w miarę dobry wybór? Potrzebuję przepływu max 360 m3/h. Oraz musi on przepchać powietrze przez duży filtr węglowy, liczę 50 Pa spadku ciśnienia na nim. Mieszkam w "smogolandii", więc smog jest głównym powodem, dla którego podjąłem się budowy WM.

    Pozdrawiam
    Marek
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 11-04-2017 o 13:19

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    A ja mam nad prysznicem i nie odczułem takich powiewow zimnego powietrza na plecach tylko ze ja nie mam drzwi w prysznicu.
    Zwiejszasz na czas prysznicu wydajność wentylacji w znacznym stopniu?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Zwiejszasz na czas prysznicu wydajność wentylacji w znacznym stopniu?
    Nie zawsze jest ok 140m3h

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Nie zawsze jest ok 140m3h
    jak zwiększysz to może być mniej komfortowo. Szczególnie gdy wentylacja łazienki stanowi "mocniejszą". Bo zdarza się, że do kuchni ktoś wrzuci większy wyciąg.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    To jeszcze zapytam o umieszczenie wywiewu w kuchni. Lepiej go dać w okolicy zlewu i kuchenki (czerwona kropa) czy w najdalszym kącie od wejście (kropa niebieska)?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia wywiew.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	67,9 KB
ID:	386947

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja bym dał tam gdzie niebieska.

  12. #12

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170421_091309.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	87,3 KB
ID:	387128
    W jakiś sposób mocować rury do profili CD?
    Skręać tym płaskownikiem od dołu profila, czy z boku?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Panowie - pytanie czym podłączyć reku z rozdzielaczami?
    Sytuacja wygląda tak, że centrala będzie w pomieszczeniu technicznym w narożniku domu a skrzynki na stropie poddasza nieużytkowego (parterowa stodoła). Cały system umieszczony w warstwie styro/wełny 30-35cm i docelowo przyciśnięte podłogą z OSB lub wylewką (tu jeszcze nie mam pewności). Myślałem, żeby do skrzynek puścić przewody półelastyczne aluminiowe (coś takiego http://www.ventia.pl/systemy-wentyla...y-nieizolowany) czy lepsze będą sztywne spiro? które będą cichsze?

    z góry dzięki
    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Czy na wyciągu (Kuchnia toaleta) też muszą być skrzynki rozprężne, czy można anemostat podłączyć bezpośrednio do kanału?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicaj222 Zobacz post
    Czy na wyciągu (Kuchnia toaleta) też muszą być skrzynki rozprężne, czy można anemostat podłączyć bezpośrednio do kanału?
    Zwykle w tych pomieszczeniach jest więcej niż jeden przewód więc bez skrzynek się raczej nie obędzie..

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    xbinek

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-117
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Zwykle w tych pomieszczeniach jest więcej niż jeden przewód więc bez skrzynek się raczej nie obędzie..

    Ale ogólnie jest taka możliwość(można tak robić) żeby np rurę fi 75 wpiąć bezpośrednio do anemostatu bez skrzynki rozprężnej ?

    pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał xbinek Zobacz post
    Ale ogólnie jest taka możliwość(można tak robić) żeby np rurę fi 75 wpiąć bezpośrednio do anemostatu bez skrzynki rozprężnej ?

    pozdrawiam
    są redukcje. zwykle pod zamówienie.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał xbinek Zobacz post
    Ale ogólnie jest taka możliwość(można tak robić) żeby np rurę fi 75 wpiąć bezpośrednio do anemostatu bez skrzynki rozprężnej ?

    pozdrawiam
    Tak, Widziałem taka przejściowke...

  19. #19

    Domyślnie

    Witam.

    Czy anemostat wywiewny powinien znajdowac się nad pochłaniaczem w kuchni , czy może jego umieszcznie tak naprawdę nie ma dużego znaczenia ?

    Kuchnię będę miał z wysokim sufitem i trochę utrudnione bedzie mi zamontowanie wywiewu nad pochłaniczem , więc jeśli nie ma przeciwskazań zamontowałbym w zupełnie innym miejscu , dość bliskim od pochłaniacza ale jednak kilka materów dalej ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #20

    Domyślnie

    Możesz tak śmiało zrobić. Anemostat nie musi być bezpośrednio nad wyciągiem ( pochłaniaczem ).,

Strona 103 z 215

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony