dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 135 z 247
Pokaż wyniki od 2.681 do 2.700 z 4930
  1. #2681
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    kup na olx

  2. #2682
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kilka metrów mi zostało ale musiał byś podjechać bo wysyłka zwali Cię z nóg ceną.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #2683

    Domyślnie

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    Witam, orientuje się ktoś który sklep internetowy sprzedaje na metry pe-flexa 75 ? Czeka mnie mała przeróbka i brakuje mi dosłownie 2-3 metry (z powłoką antygrzybiczną)
    A gdzie tego potrzebujesz?

  4. #2684

    Domyślnie

    Małopolska zachodnia, widzę,że kolega z Krakowa . Napiszę pw

  5. #2685

    Domyślnie

    Sam robię - no i zrobiłem Satysfakcja z wydanego 1500 pln na działającą rekuperację 100%
    Oczywiście za takie pieniądze WM na Lunie 200 i tu pytanie do użytkowników tegoż rekuperatora. Na jakim napięciu ją użytkujecie?
    U mnie pracuje na 2 biegu ARW tj 85V i w sypialni trzyma 60% wilgotności (przed założeniem WM 80-90%) i zastanawiam się, czy zejście na pierwszy bieg - tj 70V nie zaszkodzi wiatrakom?

  6. #2686

    Domyślnie

    Witam!
    Forum przeglądam już od jakiegoś czasu, po lekturze waszych postów powstał wstępny plan reku dla naszego domku, ale mam wątpliwości, dlatego wielką pomocą będzie każda sugestia i rada. Mieszkać będą 3 osoby, ale mamy nadzieję na 4 w przyszłości. Czerpnia na ścianie północnej, wyrzutnia na zachodniej
    Reku może Kinetic 400m3 (tutaj temat do przemyślenia),
    6 punktów nawiewnych:
    sypialnia 1 (parter) - anemostat fi 100/1x75 (30m3)
    sypialnia 2 (parter) - anemostat fi 100/1x75 (30m3)
    salon (wysoki na dwie kondygnacje)-2 sztuki anemostat fi 125/6x75 (180m3)
    sypialnia (piętro) - anemostat fi 125/2x75 (60m3)
    antresola (połączona z salonem) - anemostat fi 100/1x75 (30m3)

    5 punktów wywiewnych:

    łazienka (parter)- anemostat fi 125/3x75 (90m3)
    kuchnia (połączona z salonem)-2 sztuki anemostat fi 100/4x75 (120m3)
    łazienka (piętro) - anemostat fi 125/3x75 (90m3)
    garderoba (piętro) - anemostat fi 100/1x75 (30m3)

    Parter:
    1. wiatrołap 7,6 m3 (brak kanałów)
    2. sypialnia 28 m3 (nawiew 1x75)
    3. sypialnia 28 m3 (nawiew 1x75)
    4. łazienka 9m3 (wywiew 3x75)
    5. pom gospodarcze (wentylacja grawitacyjna- piec kondensacyjny)
    6. hol 28 m3 (brak kanałów)

    Parter/ Piętro (salon na dwie kondygnacje)
    7. salon 180 m3 (6x75)

    Piętro
    8. łazienka 7m3 (nawiew 3x75)
    9. sypialnia 20 m3 ( nawiew 2x75)
    10. hol 16 m3 (brak kanałów)
    11. antresola 28 m3 (nawiew 1x75)

    Nie wiem gdzie najkorzystniej ustawić anemostaty w salonie (jest duży a od południa duże okno). Mam wątpliwości co do ilości kanałów w łazienkach (przy mniejszej ilości mam różnice w ilości kanałów nawiewnych i wywiewnych) Te założenia zrobiłam na podstawie innych projektów na forum, ale chciałabym jakoś je sprawdzić obliczeniami, jeżeli ktoś może podpowiedzieć jak sprawdzić spadki ciśnienia albo jak upewnić się, że założone wymiany będą także w rzeczywistości.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	398026Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	398027

  7. #2687

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda167 Zobacz post
    Witam!
    Forum przeglądam już od jakiegoś czasu, po lekturze waszych postów powstał wstępny plan reku dla naszego domku, ale mam wątpliwości, dlatego wielką pomocą będzie każda sugestia i rada. Mieszkać będą 3 osoby, ale mamy nadzieję na 4 w przyszłości. Czerpnia na ścianie północnej, wyrzutnia na zachodniej
    Reku może Kinetic 400m3 (tutaj temat do przemyślenia),
    6 punktów nawiewnych:
    sypialnia 1 (parter) - anemostat fi 100/1x75 (30m3)
    sypialnia 2 (parter) - anemostat fi 100/1x75 (30m3)
    salon (wysoki na dwie kondygnacje)-2 sztuki anemostat fi 125/6x75 (180m3)
    sypialnia (piętro) - anemostat fi 125/2x75 (60m3)
    antresola (połączona z salonem) - anemostat fi 100/1x75 (30m3)

    5 punktów wywiewnych:

    łazienka (parter)- anemostat fi 125/3x75 (90m3)
    kuchnia (połączona z salonem)-2 sztuki anemostat fi 100/4x75 (120m3)
    łazienka (piętro) - anemostat fi 125/3x75 (90m3)
    garderoba (piętro) - anemostat fi 100/1x75 (30m3)

    Parter:
    1. wiatrołap 7,6 m3 (brak kanałów)
    2. sypialnia 28 m3 (nawiew 1x75)
    3. sypialnia 28 m3 (nawiew 1x75)
    4. łazienka 9m3 (wywiew 3x75)
    5. pom gospodarcze (wentylacja grawitacyjna- piec kondensacyjny)
    6. hol 28 m3 (brak kanałów)

    Parter/ Piętro (salon na dwie kondygnacje)
    7. salon 180 m3 (6x75)

    Piętro
    8. łazienka 7m3 (nawiew 3x75)
    9. sypialnia 20 m3 ( nawiew 2x75)
    10. hol 16 m3 (brak kanałów)
    11. antresola 28 m3 (nawiew 1x75)

    Nie wiem gdzie najkorzystniej ustawić anemostaty w salonie (jest duży a od południa duże okno). Mam wątpliwości co do ilości kanałów w łazienkach (przy mniejszej ilości mam różnice w ilości kanałów nawiewnych i wywiewnych) Te założenia zrobiłam na podstawie innych projektów na forum, ale chciałabym jakoś je sprawdzić obliczeniami, jeżeli ktoś może podpowiedzieć jak sprawdzić spadki ciśnienia albo jak upewnić się, że założone wymiany będą także w rzeczywistości.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	398026Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	398027
    Wyrzutnia najlepiej pionowo w górę dachem. Wentylację łazienki wzmocnić na rzecz kuchni. Okap w kuchni będzie? Jaka kuchenka (gaz/indukcja?). Te przeliczenia, wymiany etc. to TEORIA podręcznikowa. W większości wentylacja leci na 20-30m3/h na osobę inaczej przesuszy zimą powietrze na pieprz. Te obrazki są bardzo małe, i słabo widoczne jest .
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  8. #2688

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda167 Zobacz post
    Witam!
    Forum przeglądam już od jakiegoś czasu, po lekturze waszych pos
    Dlaczego nawiewy w łazienkach i holu?
    Dlaczego wywiew w garderobie?
    Dlaczego do salonu siedem razy więcej nawiewu niż do sypialni?
    Dobrze liczę że będzie 22x75 nawiewy?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  9. #2689

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Wyrzutnia najlepiej pionowo w górę dachem. Wentylację łazienki wzmocnić na rzecz kuchni. Okap w kuchni będzie? Jaka kuchenka (gaz/indukcja?). Te przeliczenia, wymiany etc. to TEORIA podręcznikowa. W większości wentylacja leci na 20-30m3/h na osobę inaczej przesuszy zimą powietrze na pieprz. Te obrazki są bardzo małe, i słabo widoczne jest .
    W załączniku nowe pliku, mam nadzieję że będzie lepiej widoczne (łazienka na piętrze będzie połączona z wc). Okap będzie, ale nie podłączony do rekuperacji. Kuchnia indukcja. Hmmm...czyli co przyjąć, że wymieniam 30m3/h *4 osoby=120 m3/h ?? wtedy ile na łazienkę m3, a ile na kuchnię, a duży salon (180 m3) ??

  10. #2690

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Dlaczego nawiewy w łazienkach i holu?
    Dlaczego wywiew w garderobie?
    Dlaczego do salonu siedem razy więcej nawiewu niż do sypialni?
    Dobrze liczę że będzie 22x75 nawiewy?
    W łazienkach wywiewy, a w holu nic. W garderobie wywiew, żeby się sumowały nawiewy i wywiewy, ale może to zły pomysł... Ten salon jest problematyczny, bo jest duży ma 180 m3 i nie wiem jak to rozwiązać, tam będzie serce domu i najwięcej właśnie w nim będzie ludzi zazwyczaj. Dlatego przyjęłam dla niego 6x75. Nawiewów ma być 11x75, wywiewów też 11x75 (przy założeniu że likwiduję ten w garderobie to mam jeden to wykorzystania jeszcze)

  11. #2691

  12. #2692

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda167 Zobacz post
    W załączniku nowe pliku, mam nadzieję że będzie lepiej widoczne (łazienka na piętrze będzie połączona z wc). Okap będzie, ale nie podłączony do rekuperacji. Kuchnia indukcja. Hmmm...czyli co przyjąć, że wymieniam 30m3/h *4 osoby=120 m3/h ?? wtedy ile na łazienkę m3, a ile na kuchnię, a duży salon (180 m3) ??
    NIGDY nie spotkałem i nie zrobiłem wentylacji domowej pracującej na takich parametrach jak ktoś to rysuje po projektach! Tak się nie dałoby żyć. Generalnie wentylacja leci w takich parametrach stale jak podaję. Wentylację zwiększamy jak pojawiają się goście, po kąpieli, oraz w innych sytuacjach losowych. Ale w większości przypadków to więcej nie będzie. Ja zimą nawet wychodzi mi 15m3/h na osobę przy 5 osobach. Wentylacja ma zapewniać komfort. Centrala ma za zadanie umożliwić nam regulację pod komfortowe warunki w domu. Zatem musi umieć zejść bardzo nisko jak i odpowiednio wysoko jak przyjdą goście. Znam przypadek 2 osoby w domu 1 kuchnia (gazowa), 2 łazienki, WC. 2 garderoby. I teraz jak ktoś policzy to "normowo" to co nam wyjdzie?! Huragan w domu przy 2 osobach? Przecież to nigdzie tak nie chodzi...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  13. #2693
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    NIGDY nie spotkałem i nie zrobiłem wentylacji domowej pracującej na takich parametrach jak ktoś to rysuje po projektach! Tak się nie dałoby żyć.
    Wydatki są dobierane na podstawie norm bo takie sa zasady projektowania. Mozna sie sie z tym zgadzac lub ale takie są przepisy. Nikt nie nakazuje utrzyywania takich wydatków ciągle. Podobna sytuacja jest przy obliczeniach ozc, projektowe obciazenie cieplne liczymy dla strefy klimatycznej dla wiekszosci Polski jest to -20 oC, co nie oznacza ze taka temperatura utrzymuje sie ciągle przez cały okres grzewczy. Analogicznie jezeli norma mówi o wydatku dla łazienki 50 m3/h to nie oznacza ze taki wydatek bedzie ciągły, instalacja ma go zapewnic gdy jest taka potrzeba. Trzeba by zrozumiec zasady projektowania a nie narzekac na projektantów ze projektują zle.

  14. #2694

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Wentylację zwiększamy jak pojawiają się goście, po kąpieli, oraz w innych sytuacjach losowych. Ale w większości przypadków to więcej nie będzie. Ja zimą nawet wychodzi mi 15m3/h na osobę przy 5 osobach. Wentylacja ma zapewniać komfort. Centrala ma za zadanie umożliwić nam regulację pod komfortowe warunki w domu. Zatem musi umieć zejść bardzo nisko jak i odpowiednio wysoko jak przyjdą goście.
    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wydatki są dobierane na podstawie norm bo takie sa zasady projektowania. Mozna sie sie z tym zgadzac lub ale takie są przepisy. Nikt nie nakazuje utrzyywania takich wydatków ciągle.

    . Analogicznie jezeli norma mówi o wydatku dla łazienki 50 m3/h to nie oznacza ze taki wydatek bedzie ciągły, instalacja ma go zapewnic gdy jest taka potrzeba. .
    Piszecie o tym samym
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  15. #2695

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Piszecie o tym samym
    Oczywiste, tylko kolega Asolt robiąc projekty musi o tym wspomnieć co oczywiście rozumiem, bo przecież nie narysuje nikomu projektu niezgodnego z normami. Gorzej bo jednak inwestorzy często myślą, że tak to ma wyglądać jak napisali a tutaj prawda jest zupełnie inna. Teraz centrale (te lepsze) są w stanie "modulować" w szerokim zakresie i nawet ich przewymiarowanie nie jest tak problematyczne (chociaż szkoda kasy) jak to było dawniej kiedy zimą nie dało się puścić mniej m3/h.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  16. #2696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Oczywiste, tylko kolega Asolt robiąc projekty musi o tym wspomnieć co oczywiście rozumiem, bo przecież nie narysuje nikomu projektu niezgodnego z normami. Gorzej bo jednak inwestorzy często myślą, że tak to ma wyglądać jak napisali a tutaj prawda jest zupełnie inna. Teraz centrale (te lepsze) są w stanie "modulować" w szerokim zakresie i nawet ich przewymiarowanie nie jest tak problematyczne (chociaż szkoda kasy) jak to było dawniej kiedy zimą nie dało się puścić mniej m3/h.
    Ostatnio wykonywałem regulowałem i wykonałem pomiary wydatków, w kuchni u klienta było zgodnie z projektem i obliczeniami czyli 70 m3/h. Klient jednak sobie zazyczył ze ma byc 100 m3/h (oczywiscie podczas gotowania, posiada sterowanie do zwiekszenia biegu podczas gotowania). Cóz było zrobic, wymieniłem wentylator wyciągowy na wiekszy. Klient zadowolony, gdybym powiedział mu ze niektórzy twierdzą ze na osobę wystarcza 15 m3/h/osoba podczas gdy on chce miec w kuchni i łazience po 100 m3/h na najwyzszym biegu (tam tez, podczas kapieli) to zabiłby mnie smiechem. Oczywiscie zawsze uwzgledniam wiekszą ilosc kanałow do łazienek wc i kuchni niz pokazują to obliczenia i tak wykonuję instalacje. Nie przekonuje mnie minimalistyczne podejscie do ilosci kanałow, oszczednosci niewielkie a poprawic sie nie da.

  17. #2697

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ostatnio wykonywałem regulowałem i wykonałem pomiary wydatków, w kuchni u klienta było zgodnie z projektem i obliczeniami czyli 70 m3/h. Klient jednak sobie zazyczył ze ma byc 100 m3/h (oczywiscie podczas gotowania, posiada sterowanie do zwiekszenia biegu podczas gotowania). Cóz było zrobic, wymieniłem wentylator wyciągowy na wiekszy. Klient zadowolony, gdybym powiedział mu ze niektórzy twierdzą ze na osobę wystarcza 15 m3/h/osoba podczas gdy on chce miec w kuchni i łazience po 100 m3/h na najwyzszym biegu (tam tez, podczas kapieli) to zabiłby mnie smiechem. Oczywiscie zawsze uwzgledniam wiekszą ilosc kanałow do łazienek wc i kuchni niz pokazują to obliczenia i tak wykonuję instalacje. Nie przekonuje mnie minimalistyczne podejscie do ilosci kanałow, oszczednosci niewielkie a poprawic sie nie da.
    No tak, klient może nawet sobie zażyczyć i 200 m3/h cóż się poradzi. Inna sprawa że to przypadki "specjalne".
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #2698

    Domyślnie

    Cytat Napisał magda167 Zobacz post
    W łazienkach wywiewy, a w holu nic. W garderobie wywiew, żeby się sumowały nawiewy i wywiewy, ale może to zły pomysł... Ten salon jest problematyczny, bo jest duży ma 180 m3 i nie wiem jak to rozwiązać, tam będzie serce domu i najwięcej właśnie w nim będzie ludzi zazwyczaj. Dlatego przyjęłam dla niego 6x75. Nawiewów ma być 11x75, wywiewów też 11x75 (przy założeniu że likwiduję ten w garderobie to mam jeden to wykorzystania jeszcze)
    Dlaczego zamiast robić wywiew w czystym pomieszczeniu nie bilansować wywiewów poprzez zwiększenie ich ilości/średnicy w łazienkach?
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  19. #2699

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za komentarze i uwagi, korzystając z nich wprowadziłam zmiany, będę bardzo wdzięczna za opinie i sugestie co do instalacji w salonie (jest wysoki i nie wiem na jakiej wysokości najkorzystniej wyprowadzić anemostaty (2,5m ?). Czy powinnam rozdzielać w obliczeniach kuchnie, salon i antresole?, bo to tak naprawdę jest jedno duże pomieszczenie.

    Parter:
    1. wiatrołap -brak kanałów
    2. sypialnia -nawiew 1x75= 25m3/h (1 anemostat fi 100)
    3. sypialnia -nawiew 1x75= 25m3/h (1 anemostat fi 100)
    4. łazienka -wywiew 3x75= 75m3/h (1 anemostat fi 125)
    5. kuchnia -wywiew 3x75= 75m3/h (1 anemostat fi 125)
    5. pom gospodarcze (wentylacja grawitacyjna- piec kondensacyjny)
    6. hol -brak kanałów

    Parter/ Piętro (salon na dwie kondygnacje)
    7. salon -wywiew 4x75= 100m3/h (2 anemostaty fi 100)

    Piętro
    8. łazienka-wywiew 3x75= 75m3/h (1 anemostat fi 125)
    9. sypialnia -nawiew 2x75= 50m3/h (1 anemostat fi 125)
    10. hol -brak kanałów
    11.garderoba- brak kanałów
    12. antresola -nawiew 1x75= 25m3/h (1 anemostat fi 100)

    Suma: 225 m3/h powietrze nawiewanego i 225 m3/h powietrza wywiewanego (nawiew: 9x75 ; 6 punktów; wywiew: 9x75; 3 punkty )

  20. #2700

    Domyślnie

    Masz 13 rur wywiewów i 5 nawiewów. Zupełnie bez sensu.

    Ja bym przeniósł wywiewy parteru z kuchni do łazienki i zostawił tylko jeden w kuchni plus okap.
    Wywiew w salonie? U siebie planuję tylko nawiewy.
    Planuję też że suma powierzchni pól przekrojów rur nawiewów i wywiewów będzie podobna. U Ciebie to jakiś absurd. Chcesz nawiewać z prędkością znacznie powyżej przewidzianej dla fi 75.
    Ostatnio edytowane przez JanWerbinski ; 06-10-2017 o 11:26
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 135 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony