dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 247
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 4930
  1. #1041
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał budokan Zobacz post
    Witam.
    Jakiego przewodu fi 160 użyć do czerpni i wyrzutni? jakieś zwykłe z allegro czy specjalne są jakieś?
    Napewno musi byc izolowany
    Uważać na chińskie, są delikatne i mogą śmierdzieć. Jak poznać? Nie ma "made in ..."

  2. #1042

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    W salonie 2 razy po 2x75 i ok
    Tak zrobię. Dziękuję bardzo za pomoc.

  3. #1043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    budokan

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Burkina Faso
    Posty
    112

    Domyślnie

    Witam. Jak wykonac czerpnię i wyrzutnię. Mam wyciagnięty na poddasze sonoduct . Musze go dosztukowac i wyciągnąć przez mur od czerpni i wyrzutni. jak wykonac taki przepust. Jakąś otwornice pożyczyć?
    Średnica rury z izolacją i folią srebrną to 200-210mm. Jaką średnicą potrzebuje przejść przez mur i styro? (24cm+20cm.)
    Czy tą rurę muszę całkiem wyrzucic na zewnątrz i dopiero załozyć daszek czerpni-wyrzutni na rurę oraz jakoś przymocować do styro?

  4. #1044

    Domyślnie

    Cytat Napisał budokan Zobacz post
    Witam. Jak wykonac czerpnię i wyrzutnię. Mam wyciagnięty na poddasze sonoduct . Musze go dosztukowac i wyciągnąć przez mur od czerpni i wyrzutni. jak wykonac taki przepust. Jakąś otwornice pożyczyć?
    Średnica rury z izolacją i folią srebrną to 200-210mm. Jaką średnicą potrzebuje przejść przez mur i styro? (24cm+20cm.)
    Czy tą rurę muszę całkiem wyrzucic na zewnątrz i dopiero załozyć daszek czerpni-wyrzutni na rurę oraz jakoś przymocować do styro?
    Czerpnie najlepiej zrobić od północy na ścianie natomiast wyrzutnię pionowo do góry przez dach. Są specjalne kominki/dachówki do tego celu. Czerpnie masz?
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #1045
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał budokan Zobacz post
    Witam. Jak wykonac czerpnię i wyrzutnię. Mam wyciagnięty na poddasze sonoduct . Musze go dosztukowac i wyciągnąć przez mur od czerpni i wyrzutni. jak wykonac taki przepust. Jakąś otwornice pożyczyć?
    Średnica rury z izolacją i folią srebrną to 200-210mm. Jaką średnicą potrzebuje przejść przez mur i styro? (24cm+20cm.)
    Czy tą rurę muszę całkiem wyrzucic na zewnątrz i dopiero załozyć daszek czerpni-wyrzutni na rurę oraz jakoś przymocować do styro?
    Narysowałem na ścianie cyrklem okrąg o średnicy takiej jaki chcę mieć otwór (rura fi200 pcv + pianki trochę wkoło). Potem nawiercałem wiertłem fi8 okrąg z odstępami co około 1cm. Na koniec do ręki przecinak (meselek?) i młotek i udało mi się wybić całkiem ładny otwór okrągły. Żona nie mogła uwierzyć, że to ręczna robota
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  6. #1046
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    budokan

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Burkina Faso
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Czerpnie najlepiej zrobić od północy na ścianie natomiast wyrzutnię pionowo do góry przez dach. Są specjalne kominki/dachówki do tego celu. Czerpnie masz?
    Nie pytam gdzie zrobic tylko jak zrobić ścienną czerpnię-wyrzutnię

  7. #1047
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    budokan

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Burkina Faso
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Narysowałem na ścianie cyrklem okrąg o średnicy takiej jaki chcę mieć otwór (rura fi200 pcv + pianki trochę wkoło). Potem nawiercałem wiertłem fi8 okrąg z odstępami co około 1cm. Na koniec do ręki przecinak (meselek?) i młotek i udało mi się wybić całkiem ładny otwór okrągły. Żona nie mogła uwierzyć, że to ręczna robota
    Fajny sposób ale niestety przez styro , siatkę , klej i tynk nie przejdę tym sposobem, ale rzeczywiscie przez przepust ściana -styropian mogę użyć rury kanalizacyjnej fi160 i zapianować w środku, ale niestety otwornicę muszę do tego mieć.

  8. #1048
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    W otwór w ścianie włożyłem rurę kanalizacyjną "orange" fi 200, zapiankowałem wokół. Oczywiście kielichem na zewnątrz zlicowanym z elewacją. W taką rurę idealnie pasuje czerpnia z nierdzewki fi200. Teraz chyba bym jednak rurę pcv wysunął ze 2cm na zewnątrz to skropliny nie lałyby się po elewacji a kapały bezpośrednio na ziemię.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  9. #1049
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał budokan Zobacz post
    Fajny sposób ale niestety przez styro , siatkę , klej i tynk nie przejdę tym sposobem, ale rzeczywiscie przez przepust ściana -styropian mogę użyć rury kanalizacyjnej fi160 i zapianować w środku, ale niestety otwornicę muszę do tego mieć.
    Najpierw zrób sobie małą dziurkę pod cyrkiel z obu stron i od strony zewnętrznej narysuj odpowiedni okrąg ( może być na styk dla rury). Na cyrkiel możesz nałożyć jakiś gwóźdź lub coś podobnie ostrego i "rysuj" aż przedrzesz się przez tynk i klej z siatką.
    Powodzenia.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał budokan Zobacz post
    Nie pytam gdzie zrobic tylko jak zrobić ścienną czerpnię-wyrzutnię
    robię otwór, rura, czerpnia, zapiankować, obrobić, podpiąć przewód.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  11. #1051

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Teraz chyba bym jednak rurę pcv wysunął ze 2cm na zewnątrz to skropliny nie lałyby się po elewacji a kapały bezpośrednio na ziemię.
    Dlatego tak jak pisałem jak się tylko da wyrzutnia w pionie do góry.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  12. #1052

    Domyślnie

    Układ pomieszczeń w moim projekcie już się nie zmieni w związku z tym proszę o poradę czy lepiej zrobić rekuperator w garażu (wtedy wychodzą dłuższe kanały), czy lepiej w suszarni na piętrze (wtedy jest w centralnym punkcie i mam od razu blisko do kanalizacji). Dom ma mniej więcej 12x10m.
    Skłaniałbym się do suszarni, ale jest wtedy blisko jednego z pokojów dzieci. Czy rekuperator albo czerpnia na ścianie będą słyszalne w pokoju obok suszarni?
    Ewentualnie czerpnie mogę przenieść na parter do spiżarki, która jest pod suszarnią.
    Wyrzutnia oczywiście przez dach w obu wariantach.

    Jak dam reku w garażu, to kanały do kuchni i salonu mają po ok 9m, a na piętro jeszcze więcej, no bo będą szły po stropodachu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	341531

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	341532

    Pozdrawiam
    Rafał

  13. #1053

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyssoki Zobacz post
    Układ pomieszczeń w moim projekcie już się nie zmieni w związku z tym proszę o poradę czy lepiej zrobić rekuperator w garażu (wtedy wychodzą dłuższe kanały), czy lepiej w suszarni na piętrze (wtedy jest w centralnym punkcie i mam od razu blisko do kanalizacji). Dom ma mniej więcej 12x10m.
    Skłaniałbym się do suszarni, ale jest wtedy blisko jednego z pokojów dzieci. Czy rekuperator albo czerpnia na ścianie będą słyszalne w pokoju obok suszarni?
    Ewentualnie czerpnie mogę przenieść na parter do spiżarki, która jest pod suszarnią.
    Wyrzutnia oczywiście przez dach w obu wariantach.

    Jak dam reku w garażu, to kanały do kuchni i salonu mają po ok 9m, a na piętro jeszcze więcej, no bo będą szły po stropodachu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	341531

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piętro.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	341532

    Pozdrawiam
    Rafał
    Jak najłatwiej jest tej suszarni to nic bym nie kombinował. Jak długi przewód wychodzi Ci do pokoju dzieciaków? To akurat nie jest taki problem bo zrobisz najwyżej zakręt 90" i tak jakby "dołożysz" tym 3mb.

    daj suszar
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  14. #1054

    Domyślnie

    Na pewno wyrównam długości przewodów zakrętami.
    Czytałem gdzieś, żeby unikać montażu rekuperatora nad sypialnią (wątek o montażu reku na strychu) i stąd moje wątpliwości. Zamontuję jak trzeba, czyli jakieś gumowe podkładki itp. co tam producent przygotował. Mogę założyć, że przez ścianę nie będzie go słychać? Jeżeli to poziom hałasu jak np. zmywarka, to będzie ok.
    Czy czerpnia sama z siebie szumi? Odsunąć ją od okna?

  15. #1055

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyssoki Zobacz post
    Na pewno wyrównam długości przewodów zakrętami.
    Czytałem gdzieś, żeby unikać montażu rekuperatora nad sypialnią (wątek o montażu reku na strychu) i stąd moje wątpliwości. Zamontuję jak trzeba, czyli jakieś gumowe podkładki itp. co tam producent przygotował. Mogę założyć, że przez ścianę nie będzie go słychać? Jeżeli to poziom hałasu jak np. zmywarka, to będzie ok.
    Czy czerpnia sama z siebie szumi? Odsunąć ją od okna?
    A nie myślałem że będzie nad sypialnią... powiem tak, nie wiem jaki sprzęt planujesz. Ja robię obecnie na najlpeszych centralach czyli airpackach thessli. I dobra centrala na małych obrotach na jakich chodzi nocą a nawet i za dnia przez większość czasu jest niesłyszalna. Co innego jak dasz na maksa to gdzie jej nie dasz możesz ją słyszeć . Czerpnia nie powinna być zaraz przy oknie i "zasys" raczej nie szumi Skąd jesteś? Można przecież podjechać i centralę posłuchać...ale pytanie czego szukasz, jakiej półki cenowej/jakościowej...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  16. #1056

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    A nie myślałem że będzie nad sypialnią...
    Nie będzie nad sypialnią, bo suszarnia wychodzi nad łazienką na dole - to był tylko cytat z jakiegoś wątku. Będzie obok jednego z pokojów i myślałem, że czy "nad" czy "obok" to bez różnicy ważne, że centrala jest blisko.

    Jak czytam Twoje posty i Tomasza Brzęczkowskiego, to skłaniam się do polskich central: Frapol albo Thessla.
    Na razie jeszcze jestem na etapie projektu i próbuję się do spotkań z architektem przygotowywać stąd moje pytania, które na ten czas są trochę wirtualne. Ale zaraz projekt pójdzie do konstruktora, a potem do instalatorów i chcę im dać jakieś wytyczne np. kanały pe-flex + skrzynki rozdzielcze i np. centrala w suszarni.

    Jestem z Katowic i jak będę szukał centrali to na pewno pojadę je najpierw pooglądać. Wiesz gdzie na Śląsku się warto wybrać w tym celu?

  17. #1057

    Domyślnie

    Cytat Napisał wyssoki Zobacz post
    Nie będzie nad sypialnią, bo suszarnia wychodzi nad łazienką na dole - to był tylko cytat z jakiegoś wątku. Będzie obok jednego z pokojów i myślałem, że czy "nad" czy "obok" to bez różnicy ważne, że centrala jest blisko.

    Jak czytam Twoje posty i Tomasza Brzęczkowskiego, to skłaniam się do polskich central: Frapol albo Thessla.
    Na razie jeszcze jestem na etapie projektu i próbuję się do spotkań z architektem przygotowywać stąd moje pytania, które na ten czas są trochę wirtualne. Ale zaraz projekt pójdzie do konstruktora, a potem do instalatorów i chcę im dać jakieś wytyczne np. kanały pe-flex + skrzynki rozdzielcze i np. centrala w suszarni.

    Jestem z Katowic i jak będę szukał centrali to na pewno pojadę je najpierw pooglądać. Wiesz gdzie na Śląsku się warto wybrać w tym celu?
    Ja mam Thesslę za sąsiadów niemalże. W katowicach nie powinieneś mieć problemu posłuchać http://thesslagreen.com/distribution poszukaj linku gdzie można zobaczyć. jakaś firma ANG. Polskie centrale są najlepsze. Dawniej ceniłem frapol a teraz thessla bije ich podejćiem do klienta, precyzją, wiedzą, zaangażowaniem, pomysłami...
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  18. #1058
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    bez problemu w suszarni możesz dać.. najwyżej przy montazu wsadzisz pomiędzy ścianę a reku 5cm styropianu i jeszcze wytłumisz..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  19. #1059

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Dawniej ceniłem frapol a teraz thessla bije ich podejćiem do klienta, precyzją, wiedzą, zaangażowaniem, pomysłami...
    A jakież to pomysły trafiły do obudowy rekuperatorów?
    Nie są najtańsze - wręcz drogie - dlatego chętnie posłucham, dlaczego ich cena jest tak wysoka i czy faktycznie są jej warte.
    Rekuperator to proste urządzenie, które zapalony majsterkowicz sam zbuduje w garażu.

  20. #1060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martin5 Zobacz post
    A jakież to pomysły trafiły do obudowy rekuperatorów?
    Nie są najtańsze - wręcz drogie - dlatego chętnie posłucham, dlaczego ich cena jest tak wysoka i czy faktycznie są jej warte.
    Rekuperator to proste urządzenie, które zapalony majsterkowicz sam zbuduje w garażu.
    A proszę bardzo, ktoś ma czas, umiejętności, zapał.... Niech buduje. Lubię diy. Tak można sobie też lodówkę, motor, klime i inne rzeczy składać w ramach wolnego czasu.

Strona 53 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony