dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 247
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 4930
  1. #1181

    Domyślnie

    Czy ktos z tu piszacych nie chcialby wykonac kilku zestawow do sterowania wentylami EBM/PAPST?

    Planuje wykonanie kilku sztuk do testow i potrzebuje gotowej elektroniki, nie mam glowy ani czasu zeby zbytnio dlubac.

    Chetnym zapraszam na priv

    Dodatkowo dopytam, czy sa moze jakies inne, mniej markowe wentyle ktore dokladnie w ten sam sposob mozna sterowac a bylyby nieco tansze?
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  2. #1182

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    Panowie , gdzie kupie te płaskie przewody 50mm do podwieszanego sufitu? . Te z pierwszej strony tematu.
    Uniflex miał takie, nie wiem czy ma. A co chcesz tym robić? Ja mam podobne ale nie uniflexa tylko nasze polskie że tak powiem. 52 mm grubości
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  3. #1183
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misza10

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Leźno
    Kod pocztowy
    80-298
    Posty
    29

    Domyślnie Regulacja instalacji wentylacyjnej.

    Witam, proszę o radę jak powinna przebiegać regulacja centrali wentylacyjnej z instalacją ??

    Centrala o wydajności 400m3/h(200Pa) projekt wentylacji 275m2/h 0,6 wymiany powietrza.
    Na opory najdłuższego odcinka nawiewu składają się czerpnia 3mb średnica 200mm plus dwa kolanka, 1mb rury elastycznej aluminiowej izolowanej 200mm, rozdzielacz przelotowy 10-cio-króćcowy, kanał Ventiflex 75/63mm ok 14m, skrzynka rozprężna, anemostat.

    Pytanie, firma która wykonała instalację dokonała regulacji tylko na anemostatach przyrządem pomiarowym, nie wykonała kalibracji centrali chodziła na 100% nawiew/wywiew napięcie wentylatora 10V
    Oczywiście chodzi o sprawność temperaturową rekuperatora gdyż różnica temp. wywiewu/nawiewu wynosi ok 7-8C po zmniejszeniu napięcia nawiewu zmniejsza się różnica tak jak by instalacja się zbilansowała. Czyżby suma oporów nie jest równa między nawiewem a wywiewem po tak wykonanej regulacji.
    Pozdrawiam.
    Projekt Z Charakterem 3,
    Silka 24 styropian 20cm grafit 0,032 elewacja,16cm grafit 0,032 podłoga, okna 0,8 dach 30cm wełna skalna 0,035 wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pompa ciepła Nibef1245 8kw

  4. #1184

    Domyślnie

    Cytat Napisał misza10 Zobacz post
    Witam, proszę o radę jak powinna przebiegać regulacja centrali wentylacyjnej z instalacją ??

    Centrala o wydajności 400m3/h(200Pa) projekt wentylacji 275m2/h 0,6 wymiany powietrza.
    Na opory najdłuższego odcinka nawiewu składają się czerpnia 3mb średnica 200mm plus dwa kolanka, 1mb rury elastycznej aluminiowej izolowanej 200mm, rozdzielacz przelotowy 10-cio-króćcowy, kanał Ventiflex 75/63mm ok 14m, skrzynka rozprężna, anemostat.

    Pytanie, firma która wykonała instalację dokonała regulacji tylko na anemostatach przyrządem pomiarowym, nie wykonała kalibracji centrali chodziła na 100% nawiew/wywiew napięcie wentylatora 10V
    Oczywiście chodzi o sprawność temperaturową rekuperatora gdyż różnica temp. wywiewu/nawiewu wynosi ok 7-8C po zmniejszeniu napięcia nawiewu zmniejsza się różnica tak jak by instalacja się zbilansowała. Czyżby suma oporów nie jest równa między nawiewem a wywiewem po tak wykonanej regulacji.
    Pozdrawiam.

    Instalacja na airpack'u? Czym oni regulowali? Takich wentylacji domowych się nie reguluje, to się w przemysłówkach robi.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  5. #1185
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Uniflex miał takie, nie wiem czy ma. A co chcesz tym robić? Ja mam podobne ale nie uniflexa tylko nasze polskie że tak powiem. 52 mm grubości
    chciałbym podłączyć do reku jako kanały nawiew wywiew bede miał podwieszany strop ,, ile to kosztuje?

  6. #1186

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    chciałbym podłączyć do reku jako kanały nawiew wywiew bede miał podwieszany strop ,, ile to kosztuje?
    Ile kosztuje... zależy od producenta i ilości jak zawsze.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  7. #1187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał misza10 Zobacz post
    Witam, proszę o radę jak powinna przebiegać regulacja centrali wentylacyjnej z instalacją ??

    Centrala o wydajności 400m3/h(200Pa) projekt wentylacji 275m2/h 0,6 wymiany powietrza.
    Na opory najdłuższego odcinka nawiewu składają się czerpnia 3mb średnica 200mm plus dwa kolanka, 1mb rury elastycznej aluminiowej izolowanej 200mm, rozdzielacz przelotowy 10-cio-króćcowy, kanał Ventiflex 75/63mm ok 14m, skrzynka rozprężna, anemostat.

    Pytanie, firma która wykonała instalację dokonała regulacji tylko na anemostatach przyrządem pomiarowym, nie wykonała kalibracji centrali chodziła na 100% nawiew/wywiew napięcie wentylatora 10V
    Oczywiście chodzi o sprawność temperaturową rekuperatora gdyż różnica temp. wywiewu/nawiewu wynosi ok 7-8C po zmniejszeniu napięcia nawiewu zmniejsza się różnica tak jak by instalacja się zbilansowała. Czyżby suma oporów nie jest równa między nawiewem a wywiewem po tak wykonanej regulacji.
    Pozdrawiam.
    Trzeba było po takiej regulacji zamknąć lub otworzyć drzwi do jednego pokoju i poprosić o ponowne sprawdzenie. Ciekaw jestem jak by zareagowali.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #1188
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misza10

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Leźno
    Kod pocztowy
    80-298
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał misza10 Zobacz post
    Witam, proszę o radę jak powinna przebiegać regulacja centrali wentylacyjnej z instalacją ??

    Centrala o wydajności 400m3/h(200Pa) projekt wentylacji 275m2/h 0,6 wymiany powietrza.
    Na opory najdłuższego odcinka nawiewu składają się czerpnia 3mb średnica 200mm plus dwa kolanka, 1mb rury elastycznej aluminiowej izolowanej 200mm, rozdzielacz przelotowy 10-cio-króćcowy, kanał Ventiflex 75/63mm ok 14m, skrzynka rozprężna, anemostat.

    Pytanie, firma która wykonała instalację dokonała regulacji tylko na anemostatach przyrządem pomiarowym, nie wykonała kalibracji centrali chodziła na 100% nawiew/wywiew napięcie wentylatora 10V
    Oczywiście chodzi o sprawność temperaturową rekuperatora gdyż różnica temp. wywiewu/nawiewu wynosi ok 7-8C po zmniejszeniu napięcia nawiewu zmniejsza się różnica tak jak by instalacja się zbilansowała. Czyżby suma oporów nie jest równa między nawiewem a wywiewem po tak wykonanej regulacji.
    Pozdrawiam.
    Po co są anemostaty ?
    Proszę o podpowiedz czy taką instalację się reguluje? Jak to powinno wyglądać. Instalacja ma 6 anemostatów wywiewnych 9rur 75/62 oraz 5 nawiewnych 9rur 75/62 rozdzielacze 2x 10 skrzynki rozprężne
    Projekt Z Charakterem 3,
    Silka 24 styropian 20cm grafit 0,032 elewacja,16cm grafit 0,032 podłoga, okna 0,8 dach 30cm wełna skalna 0,035 wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pompa ciepła Nibef1245 8kw

  9. #1189

    Domyślnie

    Cytat Napisał misza10 Zobacz post
    Po co są anemostaty ?
    Proszę o podpowiedz czy taką instalację się reguluje? Jak to powinno wyglądać. Instalacja ma 6 anemostatów wywiewnych 9rur 75/62 oraz 5 nawiewnych 9rur 75/62 rozdzielacze 2x 10 skrzynki rozprężne
    Anemostaty są raz dla estetyki 2 dla nawiewu 3 dla "regulacji" . Ale w domowych instalacjach regulacji jako takich na anemostatach się nie robi. Na airpacku należałoby jednak odpowiednio dostosować wentylatory aby dobrze chodziło w tej konkretnej instalacji... nie wiem jak są poustawiane u Ciebie wydajności na 1,2,3 biegu... Pisałeś że masz 10V napięcie na wentylatorach to tak bez wizji na moje oko za dużo . Jaki masz sterownik? Air ++? Masz kody serwisowe? Jeśli tak to możesz sam pozmieniać, jak nie to proponowałbym wezwać firmę aby dostosowała wydajność do realiów domu i mieszkańców.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  10. #1190
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    misza10

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Leźno
    Kod pocztowy
    80-298
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał oszczednyGrześ Zobacz post
    Anemostaty są raz dla estetyki 2 dla nawiewu 3 dla "regulacji" . Ale w domowych instalacjach regulacji jako takich na anemostatach się nie robi. Na airpacku należałoby jednak odpowiednio dostosować wentylatory aby dobrze chodziło w tej konkretnej instalacji... nie wiem jak są poustawiane u Ciebie wydajności na 1,2,3 biegu... Pisałeś że masz 10V napięcie na wentylatorach to tak bez wizji na moje oko za dużo . Jaki masz sterownik? Air ++? Masz kody serwisowe? Jeśli tak to możesz sam pozmieniać, jak nie to proponowałbym wezwać firmę aby dostosowała wydajność do realiów domu i mieszkańców.
    OK anemostaty zostawiam w spokoju bez znaczenia czy są mocniej czy mniej zakręcone talerzyki chyba że otworzyć na max.
    Kod Serwisowy mam wg projekty 275m3/h napięcie trzeba ustawić na 7V wychodzi 280m3/h (200Pa) dobrze wyliczam? (chyba ze mam mniejsze lub większe opory instalacji)
    Projekt Z Charakterem 3,
    Silka 24 styropian 20cm grafit 0,032 elewacja,16cm grafit 0,032 podłoga, okna 0,8 dach 30cm wełna skalna 0,035 wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, pompa ciepła Nibef1245 8kw

  11. #1191
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie o kanały w wylewkach. Opisane jest że należy je stosować w wartswie styropianu. U mnie nie jest za gruby i kanal zajmował praktycznie całą jego grubość tzn w miejscu przebiegu kanalu nie mialby w ogole styropaniu lub najwyzej 2cm. Czy takie coś nie spowoduje wyraźnej utraty właściwości izolacyjnych od podłoża ?

  12. #1192
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie o kanały w wylewkach. Opisane jest że należy je stosować w wartswie styropianu. U mnie nie jest za gruby i kanal zajmował praktycznie całą jego grubość tzn w miejscu przebiegu kanalu nie mialby w ogole styropaniu lub najwyzej 2cm. Czy takie coś nie spowoduje wyraźnej utraty właściwości izolacyjnych od podłoża ?
    Pomyśl co wogole izolujemy tym styropianem na stropie nad parterem strop jest przegrodą i W pomieszczeniu pod nią i nad nią ma być prawie taka sama temperatura jedyny minus jaki może być z tego powodu ze nad kanałami nie będzie izolacji to wyższa temperatura nawiewana od wywiewanej.

  13. #1193
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    No ale co z izolacją nad gruntem w wylewkach na parterze?

  14. #1194
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    No ale co z izolacją nad gruntem w wylewkach na parterze?
    Nie rozumiem będziesz puszczał kanały wentylacyjne do anemostatow obsługujących parter w podłogach na parterze?

  15. #1195
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    w styropianie puszcza się w wylewce na poddaszu kanały do obsługi parteru. W wylewce na parterze nie masz nic no chyba że masz piwnicę i ją też wentylujesz mechanicznie.
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  16. #1196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał misza10 Zobacz post
    Po co są anemostaty ?
    Proszę o podpowiedz czy taką instalację się reguluje? Jak to powinno wyglądać. Instalacja ma 6 anemostatów wywiewnych 9rur 75/62 oraz 5 nawiewnych 9rur 75/62 rozdzielacze 2x 10 skrzynki rozprężne
    Instalator na zakończenie prac powinien wziąć anemometr do ręki (pomiar) i wyregulować instalację przy pomocy anemostatów, żebyś miał w danym punkcie założoną wydajność.

  17. #1197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarszcz Zobacz post
    Instalator na zakończenie prac powinien wziąć anemometr do ręki (pomiar) i wyregulować instalację przy pomocy anemostatów, żebyś miał w danym punkcie założoną wydajność.
    W jaki sposób to się robi? Przy wszystkich drzwiach zamkniętych czy otwartych? Co się stanie z tą regulacją jak potem otworzę drzwi do jednego pokoju lub zamknę?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #1198

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    W jaki sposób to się robi? Przy wszystkich drzwiach zamkniętych czy otwartych? Co się stanie z tą regulacją jak potem otworzę drzwi do jednego pokoju lub zamknę?
    Instalacji domowych w taki sposób się nie reguluje...Nie raz spotkałem się że ktoś "dopłacał" za regulację. Dobrze wykonana wentylacja będzie działać bez problemów oczywiście anemostatów nie wolno pozamykać
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  19. #1199

    Domyślnie

    Cytat Napisał misza10 Zobacz post
    OK anemostaty zostawiam w spokoju bez znaczenia czy są mocniej czy mniej zakręcone talerzyki chyba że otworzyć na max.
    Kod Serwisowy mam wg projekty 275m3/h napięcie trzeba ustawić na 7V wychodzi 280m3/h (200Pa) dobrze wyliczam? (chyba ze mam mniejsze lub większe opory instalacji)
    Ustaw sobie tak by było komfortowo. By nie przesuszał zimą. Regulacja napięcia jest włąśnie fajną rzeczą bo można sobie wszystko łądnie dostosować. Wentylacja jest dla nas a nie my dla wentylacji! Jakby 3,6V było dobrze to też nie ma przeciwskazań. Generalnie jak miałbyś na 5V powinno przy standardowej instalacji być OK. Ale to jak piszę powinno, sprawdź.
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

  20. #1200

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Nie rozumiem będziesz puszczał kanały wentylacyjne do anemostatow obsługujących parter w podłogach na parterze?
    Dokładnie...? Gdzie ty te kanały chcesz dawać? Kanały gdy idą w strefie ciepłej to nie będzie problemów z tym co pisałeś w pierwszym zapytaniu. Chyba że zależy Ci na jakimś chłodzeniu GWC (choć to i tak w zasadzie ledwo wydajne, nie polecam) to wtedy te kanały trzeba dobrze izolować
    W każdym domu można zrobić wiele by praktycznie za wszystko (ogrzewanie, cwu, prąd, woda etc.) płacić znacznie mniej. Ważne jest poznanie technologi, chęć do eksperymentów i nauka na własnych błędach. Potem i innym można pomóc. W tym celu testowane słabo izolowane 100 m2. Wszystko na prąd (pompa p-p Panasonic + grzejniki+podłogówka, bojler 200 L, rekuperacja Airpack Home 200 Prototype). Pozdrawiam, Grzegorz

Strona 60 z 247

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony