dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Vegan

    Zarejestrowany
    Jan 2024
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-740
    Posty
    1

    Angry Znikające ciepło

    Dzień dobry. Mam problem, mianowicie podczas palenia w piecu (piec na drewno) w CO tak jakby uciekała mi woda z ostatniego piętra w efekcie czego kaloryfery są zimne. Próbowałem odpowietrzać i to działa ale na przysłowiowe 5 minut, bo po jakimś czasie (powiedzmy 30 -60 minut) całe ciepło sobie znika wraz z wodą w kaloryferach (W kranach normalnie wszystko jest) i trzeba lecieć znowu do pieca i dopuścić wodę. Dziś znalazłem wąż uszkodzony od zbiornika wyrównawczego i od razu poszedł do wymiany. Cała "zabawa" ma miejsce po kilka razy dziennie. Dodam jeszcze że to nie piec, woda z niego nie wypływa ani w popielniku się nie zbiera gdy jest wygaszony. Czy to da się zrobić samemu, czy jednak muszę się bawić w wołanie hydraulika? A! Dodam jeszcze że gdy się wszystko cofnie do kaloryferów na ostatnim piętrze (W łazience i na korytarzu) gromadzi się powietrze. Gdy je upuszczę, to kaloryfer już podczas palenia w piecu(Ten w łazience) robi się ciepły. Tego na korytarzu za diabła nie mogę rozgrzać całego (Ostatnie 3 żebra są zimne) Ktoś ma jakiś pomysł? Bo bawię się z tym od 3 dni i czuję się już głupi. Nie mam kompletnie pomysłu.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Woda może Ci uciekać gdziekolwiek w całym budynku. To tylko efekt ubytku zauważasz na ostatnim piętrze. Wilgoć gdzieś w pomieszczeniach nie wzrosła?
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony