dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 101 z 249
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 4962
  1. #2001
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodek77 Zobacz post
    witam
    1..Podobno dobrze wiedzieć przed budową domu,czym będziemy ogrzewać?
    2 Jeżeli tak, to chyba nawet przed projektem jest to mile widziane bo można wprowadzić jakieś zmiany?
    Więc jeżeli mogę zadać parę pytań?a Szanowni forumowicze coś by doradzili to był bym bardzo wdzięczny/
    Dobra przechodzę do sedna
    dom z poddaszem użytkowym 130pu /147pc kubatura 360m3
    z prądem nie ma problemu,
    gaz jest ale trzeba podciągnąc 37 m jak się sąsiad zgodzi przekopać działkę jak nie to około 100m
    Najpierw myslałem o gazie a teraz czytam o pompach sam juz nie wiem?
    Wiem że nie chce węgla ekogroszku itp
    zlikwidowałbym kominy i dołożył WM-rekuperator i teraz łaczyc to z dobrym piecem czy porywać się na pompę?
    projekt z 92 pracowni z500
    http://z500.pl/projekt/653/Z92,wygod...omentarze.html

    a może prąd? oczywiscie chodzi mi o co i cwu dzieki
    1.jak najbardziej i to raczej obowiązek u świadomego inwestora
    2.dokładnie tak samo,wiedząc,że nie będzie Ci potrzebna kotłownia albo jej nie projektujesz w indywidualnym albo w gotowym wybierasz taki projekt z jak najmniejsza kotłownia lub z myślą żeby kotłownie przeznaczyć na pomieszczenie użytkowe np.pokój,gabinet,suszarnie itp.
    Co do reszty odpowiedzi to być może ani gaz ani pompa a tylko prąd. Inwestycyjnie prąd jest najtańszy ale droższy minimalnie w eksploatacji niż gaz ziemny który jest inwestycyjnie minimalnie tańszy od pompy za to eksploatacyjnie znacznie droższy od pompy.
    Te dylematy rozwieje Ci wykonanie OZC z którego dowiesz się ile dom będzie potrzebował energii na ogrzewanie a tym samym porownasz sobie w/w systemy grzewcze pod kątem inwestycji i eksploatacji.
    Wg mnie gaz ziemny w tym wypadku przegra i z prądem i z pompą.

  2. #2002
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Prąd ?
    Coś ostatnio częściej słychać że prąd ma zdrożeć bo potrzeba dopłacać do kopalń....
    Tak to jest jak energetyka oparta jest na węglu [ ekologia się kłania ..]
    Darek B

  3. #2003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Prąd ?
    Coś ostatnio częściej słychać że prąd ma zdrożeć bo potrzeba dopłacać do kopalń....
    Tak to jest jak energetyka oparta jest na węglu [ ekologia się kłania ..]
    czytaj ze zrozumieniem. ma zdrożeć opłata stała, więc tobie przy kotłowni w salonie rachunki wzrosną o tyle samo co mnie przy grzaniu prądem. w taniej taryfie prąd już chyba dawno nie zdrożał. jak się dobrze zaizoluje dom i płaci za grzanie grzałką czy kablami kilkaset zł rocznie, to nie ma się czym przejmować i nie ma powodu, żeby robić kotłownię w salonie (to już wolałbym ekogroszek - na pewno wygodniej, w salonie czyściej i łatwiej wysterować)
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #2004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Prąd ?
    Coś ostatnio częściej słychać że prąd ma zdrożeć bo potrzeba dopłacać do kopalń....
    Tak to jest jak energetyka oparta jest na węglu [ ekologia się kłania ..]
    Nie prąd ma zdrożeć ignorancie przebrzydły, tylko opłata stała. Taka tam drobna różnica, manipulancie z 30 letnim doświadczeniem. Za to bekną wszyscy, a nie tylko grzejący prądem. Ba, grzejący prądem to akurat bekną najmniej.

    I z łaski swojej nie pisz o ekologi, gdy sam handlujesz trutkami na ludzi.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #2005

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie prąd ma zdrożeć ignorancie przebrzydły, tylko opłata stała.
    to nie ignorant, tylko bezczelny sprzedawca piszący na forum tylko po to, żeby manipulować ludźmi i sprzedać kopciucha.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #2006
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Prąd ?
    Coś ostatnio częściej słychać że prąd ma zdrożeć bo potrzeba dopłacać do kopalń....
    Tylko chyba wszyscy co grzeją prądem mają dwie taryfy i ta nocna/tania/druga - jak zwał tak zwał praktycznie nie drożeje - bo taki sposób rozliczania ma zachęcić klientów do korzystania z energii elektrycznej wtedy, kiedy w sieci jest jej nadmiar (czyli w nocy), a ograniczania poboru w godzinach, w których jest na nią największe zapotrzebowanie (czyli w dzień). W sieci energetycznej nie można magazynować energii. Kiedy jest jej zbyt dużo lub zbyt mało, zakłady energetyczne mają problem bo nie można szybko na kilka godzin zatrzymać generatorów w elektrowni.. A zużycie musi być dokładnie zbilansowane z produkcją - czyli prąd "nocny" jest takim trochę odpadem który jakoś trzeba zużyć.. No i cały czas fotowoltaika idzie do przodu, aktualnie za cenę gruntowej PC mam 10kW paneli które ogrzeją mój dom bez problemu..


    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    [ekologia się kłania ..]
    napisał Zdun co piece robi
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  7. #2007

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodek77 Zobacz post
    witam
    1..Podobno dobrze wiedzieć przed budową domu,czym będziemy ogrzewać?
    2 Jeżeli tak, to chyba nawet przed projektem jest to mile widziane bo można wprowadzić jakieś zmiany?
    Więc jeżeli mogę zadać parę pytań?a Szanowni forumowicze coś by doradzili to był bym bardzo wdzięczny/
    Dobra przechodzę do sedna
    dom z poddaszem użytkowym 130pu /147pc kubatura 360m3
    z prądem nie ma problemu,
    gaz jest ale trzeba podciągnąc 37 m jak się sąsiad zgodzi przekopać działkę jak nie to około 100m
    Najpierw myslałem o gazie a teraz czytam o pompach sam juz nie wiem?
    Wiem że nie chce węgla ekogroszku itp
    zlikwidowałbym kominy i dołożył WM-rekuperator i teraz łaczyc to z dobrym piecem czy porywać się na pompę?
    projekt z 92 pracowni z500
    http://z500.pl/projekt/653/Z92,wygod...omentarze.html

    a może prąd? oczywiscie chodzi mi o co i cwu dzieki
    Moim skromnym zdaniem najlepsze rozwiązanie to mały kocioł gazowy kondensacyjny. Bez obsługowo. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #2008
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Moim skromnym zdaniem najlepsze rozwiązanie to mały kocioł gazowy kondensacyjny. Bez obsługowo. Pozdrawiam.
    A Twoim zdaniem jak to się ma w porównaniu do innych wymienionych systemów grzewczych jeśli chodzi o koszt inwestycji/koszt eksploatacj ? Konkretnie jeśli można i przykład na swoim domu można dac.

    I prąd i pompa ciepła to systemy również bezobslugowe.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-05-2016 o 08:39

  9. #2009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A Twoim zdaniem jak to się ma w porównaniu do innych wymienionych systemów grzewczych jeśli chodzi o koszt inwestycji/koszt instalacji ? Konkretnie jeśli można i przykład na swoim domu można dac.

    I prąd i pompa ciepła to systemy również bezobslugowe.
    Kolego, napiszę tak: nie jest dla mnie priorytetem cena za ogrzewanie a bezobsługowość. Zrobiłbym PC gdybym nie miał dostępu do gazu. Koszt inwestycji, proszę - kocioł Immergas Victrix 12, zasobnik 160 l - 5500. Do tego oczywiście koszt przyłącza gazu, komin, montaż. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #2010
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kolego, napiszę tak: nie jest dla mnie priorytetem cena za ogrzewanie a bezobsługowość. Zrobiłbym PC gdybym nie miał dostępu do gazu. Koszt inwestycji, proszę - kocioł Immergas Victrix 12, zasobnik 160 l - 5500. Do tego oczywiście koszt przyłącza gazu, komin, montaż. Pozdrawiam.
    Pisałem Ci wyżej,prąd jest też bezobslugowy zatem czemu nie grzejesz prądem tylko musiałeś dodatkowo pakować dodatkowe i zbędne przyłączę ?
    To był tylko Twój taki kaprys na komplikacje budowy ?

    Jaki zatem był całkowity koszt systemu na gaz ziemny bo sam kocioł jak powiesisz na ścianę za cholerę nie zagrzeje Ci domu

  11. #2011

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pisałem Ci wyżej,prąd jest też bezobslugowy zatem czemu nie grzejesz prądem tylko musiałeś dodatkowo pakować dodatkowe i zbędne przyłączę ?
    To był tylko Twój taki kaprys na komplikacje budowy ?

    Jaki zatem był całkowity koszt systemu na gaz ziemny bo sam kocioł jak powiesisz na ścianę za cholerę nie zagrzeje Ci domu
    Ogrzewanie prądem jak dla mnie za drogie. Jak gaz zdrożeje to mam zrobiony też kominek z płaszcze zasilający ogrzewanie podłogowe. Podłogówkę mam w całym domu, więc niskotemperaturowy kocioł kondensacyjny wraz z podłogówką, która też pracuje na niskich wartościach, wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Każdy robi jak uważa. Ja wybrałem gaz. Ten rok będzie moim pierwszym sezonem grzewczym, więc póki co tylko myślę, że będzie dobrze. Sąsiedzi mają ogrzewanie gazowe i chwalą. Rachunki za gaz rzędu 400-500 zł/miesiąc też są dla mnie do przyjęcia. Mam nadzieję, że będą niższe. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #2012
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ogrzewanie prądem jak dla mnie za drogie. Jak gaz zdrożeje to mam zrobiony też kominek z płaszcze zasilający ogrzewanie podłogowe. Podłogówkę mam w całym domu, więc niskotemperaturowy kocioł kondensacyjny wraz z podłogówką, która też pracuje na niskich wartościach, wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Każdy robi jak uważa. Ja wybrałem gaz. Ten rok będzie moim pierwszym sezonem grzewczym, więc póki co tylko myślę, że będzie dobrze. Sąsiedzi mają ogrzewanie gazowe i chwalą. Rachunki za gaz rzędu 400-500 zł/miesiąc też są dla mnie do przyjęcia. Mam nadzieję, że będą niższe. Pozdrawiam.
    Zatem pytałem się Ciebie o koszt inwestycji/koszt eksploatacji jeśli chodzi o wyżej wymienione źródła na przykładzie swojego domu,jak piszesz,że prąd za drogi to musisz to znać chyba że nie wiesz co piszesz i paplasz jedynie co Ci ślina na język przyniesie ?
    Bo z drugiej strony piszesz że dla Ciebie cena nie jest istotna ?
    Schizofrenia ?

  13. #2013

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Zatem pytałem się Ciebie o koszt inwestycji/koszt eksploatacji jeśli chodzi o wyżej wymienione źródła na przykładzie swojego domu,jak piszesz,że prąd za drogi to musisz to znać chyba że nie wiesz co piszesz i paplasz jedynie co Ci ślina na język przyniesie ?
    Bo z drugiej strony piszesz że dla Ciebie cena nie jest istotna ?
    Schizofrenia ?
    Znajomi grzali dom prądem, ogrzewacz 17 kw. Przeszli na gaz, gdyż rachunki były wysokie. Jeśli chcesz prąd to rób, tylko nie siej fermentu i nie nazywaj kogoś schizofrenikiem! Cena nie jest aż tak istotna, ale do pewnej granicy. Mam alternatywę w postaci kominka z płaszczem. Ja staram się doradzić a Ty obrażasz. Rób prąd i nie próbuj na siłę uszczęśliwiać tym innych.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  14. #2014

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Znajomi grzali dom prądem, ogrzewacz 17 kw. Przeszli na gaz, gdyż rachunki były wysokie. Jeśli chcesz prąd to rób, tylko nie siej fermentu i nie nazywaj kogoś schizofrenikiem! Cena nie jest aż tak istotna, ale do pewnej granicy. Mam alternatywę w postaci kominka z płaszczem. Ja staram się doradzić a Ty obrażasz. Rób prąd i nie próbuj na siłę uszczęśliwiać tym innych.
    a moi znajomi grzali gazem i przeszli na węgiel, bo rachunki były wysokie. a inni grzali węglem, a teraz grzeją mieszanką miału i śmieci, bo rachunki były zbyt wysokie.

    jakieś bzdury wypisujesz bez potwierdzenia żadnymi liczbami.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  15. #2015
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Znajomi grzali dom prądem, ogrzewacz 17 kw. Przeszli na gaz, gdyż rachunki były wysokie. Jeśli chcesz prąd to rób, tylko nie siej fermentu i nie nazywaj kogoś schizofrenikiem! Cena nie jest aż tak istotna, ale do pewnej granicy. Mam alternatywę w postaci kominka z płaszczem. Ja staram się doradzić a Ty obrażasz. Rób prąd i nie próbuj na siłę uszczęśliwiać tym innych.
    Ja się pytam nie o sąsiadów tylko o Twój dom.
    Jak chcesz doradzać to powinieneś wiedzieć i znać koszt inwestycji/koszt eksploatacji,żeby móc cokolwiek porównywać a nie pleść głupoty,że sąsiedzi mają np.węgiel bo "tani" to ja też będę miał.
    Zatem jak u Ciebie wychodzi koszt inwestycji/koszt eksploatacji że twierdzisz,że coś jest drogie a coś tanie ?

    Grzeje pompą ciepła,zużycie energii na ogrzewanie to 1800kWh czyli 500zł za sezon grzewczy,gdybym grzał prądem to biorąc pod uwagę COP zużyłbym na ogrzewanie ok.5500kWh czyli jakieś 1700zł za sezon grzewczy.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 31-05-2016 o 09:21

  16. #2016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja się pytam nie o sąsiadów tylko o Twój dom.
    Jak chcesz doradzać to powinieneś wiedzieć i znać koszt inwestycji/koszt eksploatacji,żeby móc cokolwiek porównywać a nie pleść głupoty,że sąsiedzi mają np.węgiel bo "tani" to ja też będę miał.
    Zatem jak u Ciebie wychodzi koszt inwestycji/koszt eksploatacji że twierdzisz,że coś jest drogie a coś tanie ?
    Widzę, że uparłeś się na ten prąd i szukasz potwierdzenia swojej teorii. Masz rację RÓB OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE!
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #2017

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Widzę, że uparłeś się na ten prąd i szukasz potwierdzenia swojej teorii. Masz rację RÓB OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE!
    przecież ma pompę ciepła. ja mam grzałkę (która kosztowała około 400 zł) i za zeszły sezon zapłaciłem 540 zł (ogrzewanie). a Ty ile płacisz za gaz?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  18. #2018
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Widzę, że uparłeś się na ten prąd i szukasz potwierdzenia swojej teorii. Masz rację RÓB OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE!
    Od 3 lat grzeje pompą ciepła,mam gaz ziemny przy działce ale prąd był tańszy od gazu ziemnego i chciałem grzać prądem,gdybym grzał prądem za ogrzewanie płaciłbym jak wyżej.

  19. #2019
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Znajomi grzali dom prądem, ogrzewacz 17 kw. Przeszli na gaz, gdyż rachunki były wysokie. Jeśli chcesz prąd to rób, tylko nie siej fermentu i nie nazywaj kogoś schizofrenikiem! Cena nie jest aż tak istotna, ale do pewnej granicy. Mam alternatywę w postaci kominka z płaszczem. Ja staram się doradzić a Ty obrażasz. Rób prąd i nie próbuj na siłę uszczęśliwiać tym innych.
    Jeśli masz tak doradzać, to sobie daruj. Człowiek 3x się Ciebie pyta ile kosztowała Cię instalacja gazowa aby to zestawić z kosztami prądu, a Ty nie potrafisz odpisać tylko jakieś dziwne uniki robisz. Poza tym jak ktoś robi dodatkowo do gazu kominek z płaszczem wodnym to chyba jednak zdecydowanie liczyć nie potrafi -- to i nic dziwnego, że mu grzanie prądem drożej wychodzi. Fakt jest taki, że prąd musi mieć każdy i ponosi opłaty podłączeniowe i stałe czy grzeje prądem czy nie. Fakt jest taki, że lepiej zainwestować w ocieplenie i zrobić szczelny dom (brak kominów) grzejąc go prądem/PC niż dodatkowo robić przyłącze gazowe i płacić opłaty stałe przez cały rok gdy się dom ogrzewa tylko pół roku, a do tego jeszcze dach dziurawić i wstawiać kosmicznie drogi system kominkowy. Więc krótko, nie pisz herezji, że gaz jest tańszy, bo NIE JEST.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #2020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    przecież ma pompę ciepła. ja mam grzałkę (która kosztowała około 400 zł) i za zeszły sezon zapłaciłem 540 zł (ogrzewanie). a Ty ile płacisz za gaz?
    Jeszcze się nie wprowadził...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 101 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony