dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 102 z 249
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 4962
  1. #2021
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    to nie ignorant, tylko bezczelny sprzedawca piszący na forum tylko po to, żeby manipulować ludźmi i sprzedać kopciucha.
    Dziwne też, że pisze "nie dla gazu" "nie dla pompy ciepła" ale tak dla prądu..... hmmmm pompa ciepła bez prądu troche ciężko będzie miała ale to szczegół.

    A właśnie co do kopciuchów i starych urządzeń grzewczych czytaliście ostatni raport dotyczący rynku grzewczo instalacyjnego?
    Odnosza się tam do praktyki instalatorów i do dyrektywy ErP
    "Dyrektywa ErP jeszcze nie wpłynęła w pełni na świadomość instalatorów zakresie doradzania inwestorom co do doboru osprzętu, który pozwalałby na lepsze wykorzystanie urządzeń pod katem efektywności energetycznej.

    Dyrektywa ErP nie pokazuje różnic w wypadku nieprawidłowego doboru kotła. W dalszym ciągu instalowane są kotły z otwartą komorą spalania pochodzące z zapasów magazynowych stworzonych w 2015 roku, pomimo dopuszczenia ich do stosowania tylko dla instalacji ze wspólnym przewodem powietrzno-spalinowym. "


    I jeszcze jeden fragmencik: "Zniknęły prawie całkowicie z rynku kotły typu turbo. Można zaobserwować coraz większą dominacje kotłów kondensacyjnych, co jest zrozumiałym efektem wprowadzonych regulacji."

    Taka mała ciekawostka

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #2022
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dodek77

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    37

    Domyślnie

    fotowoltaika jeszcze doszła w komentarzach,chyba jeszcze muszę dużo poczytać......
    nie jest to łatwy wybór widzę.pompa ciepła -wyslałem zapytanie o oferte do pewnej znanej firmy,Odpowiedz 70tyś z montazem odwiertami podłogówka.
    gwarancja 10 lat chyba ale nie wiem na co bo nie napisali.
    no i robi mi się taka sieczka w głowie,bo jak tu wybrac?
    Dlaczego nie ma złotego środka?

  3. #2023
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodek77 Zobacz post
    fotowoltaika jeszcze doszła w komentarzach,chyba jeszcze muszę dużo poczytać......
    nie jest to łatwy wybór widzę.pompa ciepła -wyslałem zapytanie o oferte do pewnej znanej firmy,Odpowiedz 70tyś z montazem odwiertami podłogówka.
    gwarancja 10 lat chyba ale nie wiem na co bo nie napisali.
    no i robi mi się taka sieczka w głowie,bo jak tu wybrac?
    Dlaczego nie ma złotego środka?
    A dlaczego wybrałeś pompę gruntową? Może zapytaj o wyceny pomp powietrznych?
    Twój dom nie jest duży, więc myślę, że dobrze dobrana pompa powietrza spokojnie zaspokoi Twoje potrzeby

    Zapytaj u naszych partnerów - to nic nie kosztuje: TUTAJ znajdziesz najbliższego

    Możesz też zadać bezpośrednio zapytanie ofertowe: TUTAJ

    No i oczywiście daj znać czy pomogli

    Jeśli masz konkretne pytania służę pomocą pisz tu lub w wiadomościach prywatnych
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #2024

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodek77 Zobacz post
    fotowoltaika jeszcze doszła w komentarzach,chyba jeszcze muszę dużo poczytać......
    nie jest to łatwy wybór widzę.pompa ciepła -wyslałem zapytanie o oferte do pewnej znanej firmy,Odpowiedz 70tyś z montazem odwiertami podłogówka.
    gwarancja 10 lat chyba ale nie wiem na co bo nie napisali.
    no i robi mi się taka sieczka w głowie,bo jak tu wybrac?
    Dlaczego nie ma złotego środka?
    coś źle szukasz. zajrzyj do działu z pompami ciepła, może tam znajdziesz konkretne odpowiedzi. raczej szedłbym w pompę powietrze-woda
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  5. #2025
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodek77 Zobacz post
    Odpowiedz 70tyś z montazem odwiertami podłogówka.
    Źle a nawet bardzo źle szukasz i to po omacku
    Jeśli ma to robić firma odpuść sobie gruntową bo nie opłacalna jest a zainteresuj się powietrzną,za 30% tej ceny sadzę,że da radę.
    Do podłogówki szukaj raczej na własną rękę,chyba,że wynegocjujesz na 70zł/m2.

  6. #2026
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dodek77

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    małopolska
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    37

    Domyślnie

    fotowoltaika jeszcze doszła w komentarzach,chyba jeszcze muszę dużo poczytać......
    nie jest to łatwy wybór widzę.pompa ciepła -wyslałem zapytanie o oferte do pewnej znanej firmy,Odpowiedz 70tyś z montazem odwiertami podłogówka.
    gwarancja 10 lat chyba ale nie wiem na co bo nie napisali.
    no i robi mi się taka sieczka w głowie,bo jak tu wybrac?
    Dlaczego nie ma złotego środka?
    Ostatnio edytowane przez dodek77 ; 31-05-2016 o 10:56 Powód: dwa razy to samo

  7. #2027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodek77 Zobacz post
    fotowoltaika jeszcze doszła w komentarzach,chyba jeszcze muszę dużo poczytać......
    Lepiej teraz dużo poczytać, niż potem rzewnie płakać...

    Cytat Napisał dodek77 Zobacz post
    nie jest to łatwy wybór widzę.pompa ciepła -wyslałem zapytanie o oferte do pewnej znanej firmy,Odpowiedz 70tyś z montazem odwiertami podłogówka.
    gwarancja 10 lat chyba ale nie wiem na co bo nie napisali.
    No ale to już z podłogówką... jaki masz metraż? Wyposażona już "kotłownia" + gruntowa PC + wymiennik poziomy nie powinno kosztować więcej jak 30 tys. zł. Z odwiertami nie więcej jak 35. 40 tys. to już przesada. Z powietrzną pompą 25-30 tys. zł na gotowo. Wszystko oczywiście z VAT 8%.

    Cytat Napisał dodek77 Zobacz post
    no i robi mi się taka sieczka w głowie,bo jak tu wybrac?
    Dlaczego nie ma złotego środka?
    Jest, trzeba poszukać rzetelnego wykonawcy a nie dorobkiewicza. Przede wszystkim zrób założenia, policz zapotrzebowanie (OZC) i dopiero się weź za dobieranie źródła ciepła. Jak chcesz tanio, to absolutnie nie idź w paliwa stałe, w tym kominki (a już z pewnością nie z płaszczami wodnymi), nie podwajaj instalacji.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #2028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Lepiej teraz dużo poczytać, niż potem rzewnie płakać...


    No ale to już z podłogówką... jaki masz metraż? Wyposażona już "kotłownia" + gruntowa PC + wymiennik poziomy nie powinno kosztować więcej jak 30 tys. zł. Z odwiertami nie więcej jak 35. 40 tys. to już przesada. Z powietrzną pompą 25-30 tys. zł na gotowo. Wszystko oczywiście z VAT 8%.


    Jest, trzeba poszukać rzetelnego wykonawcy a nie dorobkiewicza. Przede wszystkim zrób założenia, policz zapotrzebowanie (OZC) i dopiero się weź za dobieranie źródła ciepła. Jak chcesz tanio, to absolutnie nie idź w paliwa stałe, w tym kominki (a już z pewnością nie z płaszczami wodnymi), nie podwajaj instalacji.
    Nie ma to jak mieć kominek po to, żeby był. Jak napalę w swoim z płaszczem to przy okazji mam ciepłe podłogi. A w powietrznym czy z dgp - syf wokół kratek.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #2029

    Domyślnie

    Podzielę się kosztami startowymi i eksploatacyjnymi gazu. Dom "modelowy", dobry do porównań, parterówka 98m2.

    Projekt przyłącza gazowego: 400
    Instalacja gazowa od płotu do kotła (40m): 2400
    Opłata przyłączeniowa, przebicie pod drogą, do skrzynki w płocie: 2000
    Opinia kominiarza: 50 zł
    Kocioł, komin, kotłownia, sterownik, pogodówka - 7600
    Komin systemowy (niepotrzebnie! bo i tak w środku jest komin z nierdzewki): 2500
    Skrzynka gazowa: 200

    Łączny koszt instalacji z przyłączami to około 15.000zł. Jakbyśmy nie dali się naciągnąć na komin systemowy, to byłoby 13.000zł.

    W ciągu ostatniego roku (maj do maja) zużyliśmy łącznie 829m3 gazu, cena wyliczona z rachunku to 2,26zł/m3, czyli 1873 zł za CO i CWU łącznie.
    Na podstawie letniego zużycia przyjmuję 398m3 na roczne grzanie CWU, czyli zostaje 431m3 na CO.
    Roczny koszt grzania gazem to 975 zł.

    Oferty na powietrzną pompę ciepła miałem w okolicy 23.000zł z montażem, czyli o 8-10.000 zł na starcie drożej niż system z gazem, co przekłada się na nawet 10 lat grzania domu.

    Zimą temperatura w domu nie spadła poniżej 22,2 stopnia. Nie mamy kominka.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  10. #2030

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Podzielę się kosztami startowymi i eksploatacyjnymi gazu. Dom "modelowy", dobry do porównań, parterówka 98m2.

    Projekt przyłącza gazowego: 400
    Instalacja gazowa od płotu do kotła (40m): 2400
    Opłata przyłączeniowa, przebicie pod drogą, do skrzynki w płocie: 2000
    Opinia kominiarza: 50 zł
    Kocioł, komin, kotłownia, sterownik, pogodówka - 7600
    Komin systemowy (niepotrzebnie! bo i tak w środku jest komin z nierdzewki): 2500
    Skrzynka gazowa: 200

    Łączny koszt instalacji z przyłączami to około 15.000zł. Jakbyśmy nie dali się naciągnąć na komin systemowy, to byłoby 13.000zł.

    W ciągu ostatniego roku (maj do maja) zużyliśmy łącznie 829m3 gazu, cena wyliczona z rachunku to 2,26zł/m3, czyli 1873 zł za CO i CWU łącznie.
    Na podstawie letniego zużycia przyjmuję 398m3 na roczne grzanie CWU, czyli zostaje 431m3 na CO.
    Roczny koszt grzania gazem to 975 zł.

    Oferty na powietrzną pompę ciepła miałem w okolicy 23.000zł z montażem, czyli o 8-10.000 zł na starcie drożej niż system z gazem, co przekłada się na nawet 10 lat grzania domu.

    Zimą temperatura w domu nie spadła poniżej 22,2 stopnia. Nie mamy kominka.
    U mnie powierzchnia do ogrzania 2 razy większa (po podłodze). Jeśli podwoją się też rachunki, to jak dla mnie będzie dobra cena. Mam kominek z płaszczem. Jednak myślę, że rachunki nie będą aż 2 razy większe. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #2031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie ma to jak mieć kominek po to, żeby był. Jak napalę w swoim z płaszczem to przy okazji mam ciepłe podłogi. A w powietrznym czy z dgp - syf wokół kratek.
    A nie masz kratek w obudowie ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #2032

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A nie masz kratek w obudowie ?
    Oczywiście, że mam, bo inaczej się nie da, ale tylko 3 sztuki w obudowie. Przy DGP w każdym pokoju.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #2033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to brudzi się dokladnie tak, jak kominek konwekcyjny.

    Przy czym - kominek dla klimatu, jak najbardziej, ale z instalacją do palenia celem grzania domu nigdy.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #2034

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to brudzi się dokladnie tak, jak kominek konwekcyjny.

    Przy czym - kominek dla klimatu, jak najbardziej, ale z instalacją do palenia celem grzania domu nigdy.
    No to jak mam mieś syf wokół kratek dla klimatu, to wolę przy okazji ogrzać dom. Chyba nie zaprzeczysz? Swoją drogą, czemu jesteś taki przeciwny wykorzystaniu ciepła kominka wodnego do ogrzania podłogi, bo nie rozumiem. Jeden i drugi typ wkładu z wierzchu wygląda tak samo.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #2035

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Swoją drogą, czemu jesteś taki przeciwny wykorzystaniu ciepła kominka wodnego do ogrzania podłogi, bo nie rozumiem.
    może argument ekonomiczny? tytuł wątku na to by wskazywał. poza tym - używałeś już tego kominka? chyba nie, więc nie powinieneś jeszcze się wypowiadać.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  16. #2036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    No to jak mam mieś syf wokół kratek dla klimatu, to wolę przy okazji ogrzać dom. Chyba nie zaprzeczysz? Swoją drogą, czemu jesteś taki przeciwny wykorzystaniu ciepła kominka wodnego do ogrzania podłogi, bo nie rozumiem. Jeden i drugi typ wkładu z wierzchu wygląda tak samo.
    Tylko to jest koszt, który sie nie zwróci.... Wole fajny mały wkład do palenia dla przyjemnośc, kiedy ma sie na to ochotęi i ogrzania części domu, niż kloca z PW i instalacją do niego.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #2037

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tylko to jest koszt, który sie nie zwróci.... Wole fajny mały wkład do palenia dla przyjemnośc, kiedy ma sie na to ochotęi i ogrzania części domu, niż kloca z PW i instalacją do niego.
    Jeśli bym postrzegał budowę domu pod kątem zwrotu inwestycji, to nie budowałbym w ogóle. A co myślisz, że kominki wodne to tylko kloce? Mało widziałeś!
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #2038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Twoj widziałem
    Ile ma to maleństwo ? 14kW ?


    Oczywiście, że kominek sie nie zwróci. Kominek jest dla przyjemności.
    Nie zwróci sie jednak również ta instalacja za nim, która żadnej dodatkowej przyjemności nie daje
    To po co w w nią inwestować ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #2039

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Twoj widziałem
    Ile ma to maleństwo ? 14kW ?


    Oczywiście, że kominek sie nie zwróci. Kominek jest dla przyjemności.
    Nie zwróci sie jednak również ta instalacja za nim, która żadnej dodatkowej przyjemności nie daje
    To po co w w nią inwestować ?
    16 kw, a po co więcej. Ma ogrzać dom i ogrzeje. A kocioł gazowy zwróci się? Nie, bo na pewne sprzęty nie można patrzeć pod kątem zwrotu. A meble np skórzane zwrócą się? Nie. Można kupić tekstylne i też będą służyć. Gadka bez sensu. A spodnie na tyłku zwrócą się? Nie. Można chodzić bez. Droga donikąd.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #2040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie ma to jak mieć kominek po to, żeby był. Jak napalę w swoim z płaszczem to przy okazji mam ciepłe podłogi. A w powietrznym czy z dgp - syf wokół kratek.
    I nadal nie odpisałeś ile kosztowała Cię inwestycja w gaz, oraz samo ogrzewanie, nawet projektowe. Podaj w końcu te liczby.

    Kominek to w jest porażka inwestycyjna, ale z dwojga złego to już bardziej widzę sens kominka "dla klimatu", bo kominek z płaszczem oraz instalacją wpinającą w podłogówkę to zwyczajne harakiri. Trzeba nie umieć liczyć i logicznie myśleć aby coś takiego wykonać jako drugie źródło ciepła -- bo jako jedyne to jeszcze trochę rozumiem... choć, nie, po krótkim zastanowieniu jednak nie rozumiem jak można sobie kotłownię w salonie zrobić.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 31-05-2016 o 13:07 Powód: Edit
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 102 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony