dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 12 z 249
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 4962
  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie wiem czy dom nieizolowany jest powodem do dumy, ale każdy cieszy się z czego innego. Ja zajmuję się instalacjami ( ogrzewanie i wentylacja ) do domów izolowanych, więc rzeczą naturalną jest, że do izolowania domów będę namawiał.
    Jakos do izolowania domu z 95 r. (280 m) Pan nie namawiał, tylko wm i pompe p-p zinstalował, pomijając ze dom nie był i nie jest izolowany, ale zysk i zarobek jest. Dlaczego własciciel owego domu nie chciał go zaizolować? Dlaczego Pan tak słabo go przekonywał? Mnie Pan wytyka porażki w przekonywaniu, a sam tez nie daje rady. Ot filozofia Kalego.

  2. #222
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Radzę więc Sobie sprawdzić jakie są zyski słoneczne na dachu i znając delta T do gruntu (23 st.C minimum) i do dachu (16 st. maksimum) i wyjdzie Panu dlaczego tych co dają mniej jak 30cm od gruntu nazywa się głupcami.
    Jak Pan określa zyski od słońca.
    Czy głupcami są gdy słońce świeci .Całe szczęście ,że w zimie dzień jest krótszy.
    Można wykazać ,że przez 8 godzin na dobę jesteśmy głupi w okresie grzewczym .Ale jak uwzględnimy kąt nachylenia dachy ,zorientowanie wzgledem północy, i ilość dni słonecznych w okresie grzewczym . Generalnie jesteśmy głupcami przez jakieś 10 % sezonu grzewczego .
    Ale 90% źle świadczy o naszych adwersarzach. Nie sądziłem ,że to da się policzyć .

  3. #223
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Nie wiem czy dom nieizolowany jest powodem do dumy, ale każdy cieszy się z czego innego. Ja zajmuję się instalacjami ( ogrzewanie i wentylacja ) do domów izolowanych, więc rzeczą naturalną jest, że do izolowania domów będę namawiał.
    To prawda cieszę sie ze swojego nieizolowanego nego domu
    Życzę każdemu pana
    Klientowj rachunku za co w okolicach 700
    Zl rocznie
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #224
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    To prawda cieszę sie ze swojego nieizolowanego nego domu
    Życzę każdemu pana
    Klientowj rachunku za co w okolicach 700
    Zl rocznie
    No widzi Pan, z czego to się niektórzy cieszą? A Pan nydar się obraża na dr Dudę!
    Co do 700zł - za sezon - to normalne rachunki przy prądzie w domach izolowanych, ale mało ambitne, za 5 lat wchodzi standard zeroenergetyczny w UE, dlatego już dziś w taki standard wchodzę. Dom z autonomicznym systemem ustawienia temperatury - to jest to co mnie aktualnie kręci. Jak Panu te 700zł za sezon zbrzydnie - zapraszam.

  5. #225
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Jak Pan określa zyski od słońca.
    Czy głupcami są gdy słońce świeci .Całe szczęście ,że w zimie dzień jest krótszy.
    Można wykazać ,że przez 8 godzin na dobę jesteśmy głupi w okresie grzewczym .Ale jak uwzględnimy kąt nachylenia dachy ,zorientowanie wzgledem północy, i ilość dni słonecznych w okresie grzewczym . Generalnie jesteśmy głupcami przez jakieś 10 % sezonu grzewczego .
    Ale 90% źle świadczy o naszych adwersarzach. Nie sądziłem ,że to da się policzyć .
    Ja nie określam - Pan twierdzi, że umie liczyć, więc tylko przypominam, by uwzględnić w liczeniu dach nagrzany Słońcem. Ale jeżeli Pan nie chce tego robić, to i bez tego wyjdzie, że przy 30 cm styropianu w podłodze i dachu - więcej ciepła zimą ucieka do gruntu ( deltaT 23 st. i mnożenie x 1.4 ) niż dachem - delta T 16st. bez uwzględniania zysków słonecznych.
    To naprawdę proste liczenie - może dlatego dr Duda tak określa tych co liczyć takich prostych spraw nie potrafią?

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Jak mi 700 zl zbrzydnie to zejśe z 24 w domu na 21
    Dla jasności te 700 to podane z górką
    A ile powinienem płacić zeby bylo ok
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    Jak mi 700 zl zbrzydnie to zejśe z 24 w domu na 21
    Dla jasności te 700 to podane z górką
    A ile powinienem płacić zeby bylo ok
    Na domu powinienes zarabiać czyli nie -700. a +700 zł. A tak na marginesie to czy 700 zł za ogrzewanie (przy 24 oC) moze zbrzydnąć?

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Ja nie określam - Pan twierdzi, że umie liczyć, więc tylko przypominam, by uwzględnić w liczeniu dach nagrzany Słońcem. Ale jeżeli Pan nie chce tego robić, to i bez tego wyjdzie, że przy 30 cm styropianu w podłodze i dachu - więcej ciepła zimą ucieka do gruntu ( deltaT 23 st. i mnożenie x 1.4 ) niż dachem - delta T 16st. bez uwzględniania zysków słonecznych.
    To naprawdę proste liczenie - może dlatego dr Duda tak określa tych co liczyć takich prostych spraw nie potrafią?
    Skad dT=23 oC i skąd te 1.4 (prosze podac stosowną normę i rozdział)

  9. #229
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Delta T Szanowny Panie, to różnica temperatur między powierzchnią gruntu a dolną powierzchnią wylewki w której jest ogrzewanie podłogowe. Temperatura mierzona jest termometrem z czujnikiem NTC nie internetem. Odejmując od temperatury spodu wylewki temperaturę gruntu pod styropianem - otrzymujemy różnicę czyli delta T.

  10. #230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Delta T Szanowny Panie, to różnica temperatur między powierzchnią gruntu a dolną powierzchnią wylewki w której jest ogrzewanie podłogowe. Temperatura mierzona jest termometrem z czujnikiem NTC nie internetem. Odejmując od temperatury spodu wylewki temperaturę gruntu pod styropianem - otrzymujemy różnicę czyli delta T.
    Ja wiem jak sie mierzy dT, ale prosze nie wmawiać ze zawsze ona jest stała , przez wiekszą czesc sezonu grzewczego będzie mniejsza. To prosze jeszcze te normę i 1.4.

  11. #231
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    Jak mi 700 zl zbrzydnie to zejśe z 24 w domu na 21
    Dla jasności te 700 to podane z górką
    A ile powinienem płacić zeby bylo ok
    Dom izolowany zużywa do 30 kWh/m2 - dom dobrze izolowany ( pasywny) połowę tego, Dom z autonomicznym ogrzewaniem i chłodzeniem ma niewielkie PV na zasilaniu - dające 5-8 kWh średnio dobowo - może to być wsparte małą 60cm wiatrownią.
    Czyli dom 120m2 dobrze izolowany wychodzi 700zł przy uwzględnieniu zysków ze światła komputerów i rtv.
    A ponieważ różnica w kosztach izolacji jest mniejsza lub porównywalna do różnicy w kosztach instalacji - to dom 120m2 grzany za 700 zł jest tańszy od starych domów.

  12. #232
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ja wiem jak sie mierzy dT, ale prosze nie wmawiać ze zawsze ona jest stała , przez wiekszą czesc sezonu grzewczego będzie mniejsza. To prosze jeszcze te normę i 1.4.
    1.4 to nie ja!!! To dr Duda i Polska Norma!
    A skoro Pan wie co to delta T i jak się ją mierzy, to albo Pan nie mierzył albo mija się z prawdą nie bez udziału świadomości.

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    1.4 to nie ja!!! To dr Duda i Polska Norma!
    A skoro Pan wie co to delta T i jak się ją mierzy, to albo Pan nie mierzył albo mija się z prawdą nie bez udziału świadomości.
    Ja wiem ze te 1.4 to nie Pan, prosze tylko o podanie nr normy i rozdziału gdzie to 1.4 jest opisane.
    dT sie w czasie sezonu grzewczego zmienia bo zmienia sie temp posadzki i gruntu, stała przez cały ten okres nie bedzie, gdzie tu mijanie sie prawdą?.
    Jezeli juz to Pan sie z ta prawdą mija.

  14. #234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Panie Tomasz .Pan łże ,pisząc ,że w dobrze zrobionym domu,temp. pod izolacją posadzki wynosi 3oC

  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Panie Tomasz .Pan łże ,pisząc ,że w dobrze zrobionym domu,temp. pod izolacją posadzki wynosi 3oC
    Dlaczego tak ostro, Pan Tomasz uzywając jego języka po prostu "mija się z prawdą nie bez udziału świadomości"

  16. #236
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Temperatura gruntu pod domem jest tym wyższa im gorsza jest izolacja, im więcej ten grunt grzejemy. Jeżeli nie grzany grunt na tej głębokości ma +1 to im cieńsza izolacja tym wyższa temperatura - przy 30 cm jest od +3 do +5 zależnie od zimy.
    A co do "łże" ... Co Pan ma napisać, gdy położył Pan 18cm ? Przyznać rację dr Dudzie czy mnie, czy ISOVEROWI czy ... po tych "głupkach? Co Pan może innego napisać ? Temperaturę się mierzy i to w dość prosty sposób. Co tu jest dziwnego w tym, że grunt im mniej jest grzany tym jest zimniejszy??? Co w tym dziwnego?

  17. #237
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dlaczego tak ostro, Pan Tomasz uzywając jego języka po prostu "mija się z prawdą nie bez udziału świadomości"
    na dworcach świata
    w toaletach i wagonach
    poezja z grafiką się splata
    to twórczość szalona
    artyści są różni
    techniki cudowne
    tematy nie z próżni
    a pointy wymowne
    galerie są wszędzie
    w miejscach ustronnych
    choć powstają w pędzie
    sporo zwiedzać jest skłonnych
    olśnienie to czy natchnienie
    wewnętrzny wrzątek twórczy
    przymus i przeznaczenie
    ...a wolne miejsce się kurczy
    wypuśćmy kabiny na peron
    nie zakrywajmy kultury rozkładem
    chrońmy weny testosteron
    ..a ja? ..ja chyba nie pojadę

  18. #238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    na dworcach świata
    w toaletach i wagonach
    poezja z grafiką się splata
    to twórczość szalona
    artyści są różni
    techniki cudowne
    tematy nie z próżni
    a pointy wymowne
    galerie są wszędzie
    w miejscach ustronnych
    choć powstają w pędzie
    sporo zwiedzać jest skłonnych
    olśnienie to czy natchnienie
    wewnętrzny wrzątek twórczy
    przymus i przeznaczenie
    ...a wolne miejsce się kurczy
    wypuśćmy kabiny na peron
    nie zakrywajmy kultury rozkładem
    chrońmy weny testosteron
    ..a ja? ..ja chyba nie pojadę
    Cóz ma to grafomaństwo z temp gruntu i normą ze wsp 1.4 wie tylko Pan.

  19. #239
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Cóz ma to grafomaństwo z temp gruntu i normą ze wsp 1.4 wie tylko Pan.
    Przepraszam bardzo. Wiem, że Pan nie zrozumie, dlatego nie powinienem. Ale dobrze, że Pan czytanie opanował. Jeszcze popracujemy na tabliczką mnożenia - bo delta T to już Pan zrozumiał. Będzie Pan liczył straty do gruntu jak dr Duda.
    A co się ma...
    Dlaczego tak ostro, Pan Tomasz uzywając jego języka po prostu "mija się z prawdą nie bez udziału świadomości"
    Chodzi o kulturę pisania po Polsku. Nie jestem fanem, by forum np muratora przypominało napisy z toalet dworcowych.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 02-05-2014 o 12:10

  20. #240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.496
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przepraszam bardzo. Wiem, że Pan nie zrozumie, dlatego nie powinienem. Ale dobrze, że Pan czytanie opanował. Jeszcze popracujemy na tabliczką mnożenia - bo delta T to już Pan zrozumiał. Będzie Pan liczył straty do gruntu jak dr Duda.
    A co się ma... Chodzi o kulturę pisania po Polsku. Nie jestem fanem, by forum np muratora przypominało napisy z toalet dworcowych.
    Bardzo szkoda ze nie odniósł sie Pan do tego mijania z prawdą a odniósł sie do formy przekazu.
    I dalej nie ma odniesienia do normy, tak ciezko jest podac numer i rozdział?

Strona 12 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony