dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 194 z 249
Pokaż wyniki od 3.861 do 3.880 z 4962
  1. #3861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Ok niech ci będzie. Zasugerowałeś Panasa, bo myślałeś, że Daikin ma tak samo czyli A7W35. Marketing Panasa pozostawię, bez komentarza (już nie raz o tym pisałem)
    NIC NIE SUGEROWAŁEM, szczególnie wyboru tego konkretnego modelu -- wziąłem go jako pierwszy lepszy przykład do obalenia postawionej tezy, że przy -5sC pompa z zasady będzie grzać grzałkami. Może by tak było dla domu 200m2 a nie niecałe 100m2 jak tutaj. Wróć do pierwotnego postu i przeczytaj ze zrozumieniem co tam napisałem.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    To nie chodzi o to czy się zwróci.
    Oczywiście że o to chodzi przy porównaniu dwóch różnych produktów. O co Tobie chodzi to już nie wiem.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Tylko kupując produkt za kupę kasy chciałbym wiedzieć co kupiuje. Tak? Szczególnie np. dla CWU, czyli wyższych W.
    Ja używam grzałek od -10 do CWU od -15 tylko grzałki. No i już zostałem wyśmiany. Tylko wiesz tu sprzedawcy, więc polecają pompy takie które im pasują.
    Nie chce mi się już szukać, ale chyba widziałem pełne wykresy sprawności i mocy w kartach instalatora dla różnych W. Zresztą powtarzam ponownie, te pompy praktycznie niczym się nie różnią z punktu technicznego. Jak mają takie same parametry przy A2W35 to i takie same będą mieć przy A-7W50.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Były tu na forum podawane ceny i okazało się, że Panas nie taki tani.
    Ja patrzę na ceny w internecie. Daikin jest DROŻSZY.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Ja nie piszę, żeby ktoś kupił taką a taką PC. Mam to gdzieś.
    Ja też mam to gdzieś, natomiast Ty brzmisz jakby Ci wyraźnie zależało aby ktoś nie kupił Panasa.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #3862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Te kilka dni z temperaturą ponizej -15C (o ile sie zdarzą) to jakies 10% zapotrzrbowania na energie.
    Mozna to grzalkami obleciac, jak sam to robisz, a przez resztę roku mieć tansza, mocniejsza (szybciej grzejaca CWU) pompę

    Za dwa lata R410A legalnie nie będzie
    Rozwiń, co to oznacza ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    No niestety raczej nie. Togo właśnie nie lubię u Panasa jeżeli chodzi o PW.
    Taka jest po prostu jest średnia roczna (7sC). Można się spierać czy podaje dobrze, czy nie powinien przypadkiem dla średniej zimowej (2sC) czy jak meeting dla letniej. No a jeśli tak, to czemu nie dla maksymalnej szacowanej (-20sC), albo najniżej zanotowanej na biegunie północnym (-80sC)?

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Nowe wymogi eko. Podobno lobby, tak twierdzi jeden z prof. na polibudzie.
    Raczej chodziło o to czy trzeba będzie te stare zezłomować. Nie trzeba będzie, więc ten argument jest generalnie jałowy.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #3864
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post

    Nowe wymogi eko. Podobno lobby, tak twierdzi jeden z prof. na polibudzie.

    Ale co to oznacza dla uzytkownikow ?
    Dla kogos, kto teraz kupuje pompę ?

    Ze za dwa lata będą "nielegalne" ?


    Z tych dwóch wybrałbym Panasonica
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #3865

    Domyślnie

    Mi ta dyskusja dziwnie przypomina sytuację sprzed kilku lat - jedyna różnica jaką widzę, to że wtedy chodziło o Zubadana, a teraz chodzi o Daikina...użytkownik czy właściwie użytkowniczka (o ile dobrze pamiętam Ana coś tam) bardzo gorąco polecała Zubadana, kłótnie, zadyma, licytacja na parametry....dziwnym zbiegiem okoliczności temat przycichł, jak się okazało, że jest ona żoną instalatora/dystrybutora czy coś w tym stylu na cały region
    Jeszcze wcześniej bardzo podobna sytuacja miała miejsce odnośnie PC gruntówek z bezpośrednim odparowaniem....ehhh....życzę wszystkim trochę dystansu
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #3866

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    @JTKirk Sherlocku pomyliłeś się. Pudło. Nie sprzedaje nic tutaj. Mam czas to sobie dyskutuję. Myślisz, że najpierw polecałem Zubadana, a teraz Daikina to jestem jakimś przedstawicielem. Nie kolego. Nie jestem. Zresztą chyba Dakina to @klarnet tutaj sprzedaje. No i wi inny wątku doradzam gaz zamiast PC. To może Viesiek?

    Mam trochę wolnego czasu, to pisze i obalam forumowe "fachowe dorady". Nie mówie, że moje najlepsze. Tylko są inne niz przyjęta tutaj opcja,więc widać nie pasuje. Dlaczego jak @CNC KRZYCZY w innym wątku, że to tego nie komentujesz? Najgorsze, że nie doradza dobrze. No i oficjalnie pisze, że Daikin ma drogie części. Super logika.

    Mi chodzi tylko świadomy wybór, jak ktoś tu trafia na forum i pyta. Tylko widać, że 99% forumowych guru też nie potrafi świadomie wybrać.

    Na koniec
    @Kalic napisał.
    dwie opcje: moc grzewcza 4 kW (+3kW grzałki) = 7kW oraz 4,29 kW (+6kW grzałki) = 10,29kW.
    Potem
    ta słabsza: Panasonic SDC 7kW KIT-WC07H3E5
    mocniejsza: Daikin Altherma III 4kW EHBH04D6V + ERGA04DV

    Polecam to wszystkim do przemyślenia i nie pisanie bezmyślnie



    @Kalic kumaty gość Ci te pompy dobierał i dobrze to Ci przedstawił.
    Ja bym brał Daikina. im. in ze względu na czynnik i sprężarka Daikina popracuje dłużej niż ta sprężarka Panasa. Dane od producentów.
    Dodatkowo Daikin spokojnie będzie pracował do -20. Przynajmniej jest to podane w spec. tech. tej pompy.
    Niech bierze i Daikina, ale niech na d ceną popracuje, to powinno być w cenie poniżej 17k netto.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #3867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Dla jakiego klimatu jest ta roczna średnia temperatura?
    Dla PL się prawie mieści, podobnie jak dla średniej zimowej.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    W nazwie producent może napisać co chce. Tylko jedni robią to rzetelnie i inni nie. To robi różnicę.
    No więc pytam się ponownie, co znaczy rzetelnie? Równie dobrze może się zjawić ktoś kto stwierdzi że i A-7W35 jest nierzetelne, bo on ma kalafiory, dom W Suwałkach i musi mieć podaną moc dla A-15W60 a nikt "rzetelnie" nie podaje.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Tu chodzi o świadomy wybór.
    Żeby wybór był świadomy, to trzeba się na tym znać. Jak ze wszystkim.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    A czy stare lodówki złomowałeś jak się zmienił czynnik?
    Oczywiście że nie, dlatego Twój argument jest jałowy.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Spróbuj teraz naprawić lodówkę.. Polecam. Co z taką lodówką robisz? Złom.
    Lodówki się naprawia, podobnie jak stare klimatyzatory się naprawia i nabija odpowiednimi czynnikami, póki kompletnie nie wyzioną ducha że naprawa przestanie być opłacalna.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Co w przypadku gdy za 6, 7 lat będzie problem jak np. padnie sprężarka (oby nie) i trzeba będzie znaleźć kogoś kto się podejmie naprawy tego. Myślisz, że będzie łatwo? Jak będą gatki, szmatki? Dla Ciebie może i jałowy argument, dla innych nie.
    Nie będzie żadnego problemu, w tym rzecz -- podobnie jak nie ma problemu z naprawą starych lodówek, starych klimatyzatorów, a także starych samochodów, które nie spełniają obecnych norm produkcyjnych, ale można użytkować i naprawiać póki się nie rozsypią.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #3868
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Jeszcze mam pytanie od strony kosztów - jak przekłada się na koszt opracowania projektu instalacji połączenia powietrznej pompy ciepła z podłączeniem do bufora kominka z płaszczem wodnym. Pierwotnie, przed uwzględnieniem zastosowania kominka, usłyszałem od instalatora, że koszt opracowania projektu zastosowania pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym w całym domu wyniesie 1000zł?

  9. #3869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Hit. Popatrz na nawzy tych pomp.
    No patrzę, i dla minimalnej notowanej w PL obydwie kłamią. Dla średniej rocznej w PL Daikin kłamie.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Jasne tylko jak nie kupisz legalnie tego czynnika za kilka lat, to kto Ci to naprawi.
    Ja nic nie będę kupować, bo operować gazami mogą osoby uprawnione -- i te mają do nich dostęp i mieć będą póki będzie zapotrzebowanie.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    No ale zawsze można próbować poszukać kogoś, kto będzie się chciał tym zająć, chociaż już teraz brakuje fachowców od f-gazów.
    Nie wiem skąd czerpiesz swoje informacje. Na świecie, w tym w PL, działa przeogromna ilość urządzeń chłodniczych opartych na zabronionych (do używania obecnie w produkcji) gazach. Nadal się je naprawia i napełnia, albo uzupełnia ubytki.

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    IMHO za kilka lat nie znajdziesz nikogo kto będzie się bujał z uszkodzoną PC na R410A. "Nową trza kupić i będzie Pan zadowolony".
    Niech wszystkie pompy działają jak najdłużej.
    Znajdzie się, bo takich urządzeń jest multum.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  10. #3870
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kaczor662

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Jedlicze
    Kod pocztowy
    38-460
    Posty
    11

    Domyślnie

    czy mogłby ktos mnie ktos poprawic jesli zle to wymysliłem- kazda wskazowka cenna projekt wybrany Z385 czyli 95m2 uzytkowe z poddaszem. ocieplenie:
    -sciany BK 24 + 15cm styropian (rozwazam zmiane na ceramike- lepsza akumulacja..?)
    -podłoga 15cm styropian
    -poddasze 30cm wełna
    -wentylacja mechaniczna
    -ogrzewanie podłogowe akumulacyjne kablami (2ga taryfa + fotowoltaika?)
    -CWU boiler elektryczny (rodzina 2osoby, moze za jakis czas +1/2)
    -fotowoltaika (jesli gmina dalej bedzie dawac kase do tego czasu, obecnie daja)
    -myslałem nad GWC rurowym nie tyle do grzania co raczej do chłodzenia w lecie choc wyczytałem ze lepiej dopłacic do klimy

    budynek nieduzy, prostokąt z dachem 2spadowym bez okien dachowych, główne zródło ciepla kable w wylewce 10cm, kominek z nadmuchem w salonie dla przyjemnosci i awaryjnie na zas. gaz jest 70m od działki, wegla nie chce bo brud, smrud i trzeba chodzic do kotłowni, zona nieraz zostaje sama bo wyjezdzam wiec jest pomysł na prąd. pompa ciepla odpada ze wzgledu na koszt inwestycji, kable wychodza najtaniej, w polaczeniu w fotowoltaika wydaje sie to rozwiazanie idealne. sam z385 nie jest jeszcze policzony bo to koncept ale blizniacze projekty maja:
    -Ep 88.2kWh/m2/rok
    -Ek 74.5 kWh/m2/rok
    co przy 95m2 daje 7077kWh na rok

    ma to sens? albo co ewentualnie zmienic w projekcie zeby grzanie prądem mialo sens?

  11. #3871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post

    A jakie masz doświadczenie z pompami, że tak polecasz? (Jeden z guru tego forum zadał mi takie pytanie jak poleciłem komuś pompę)
    A zeby cos wybrać, to trzeba miec doświadczenie ?

    Czytam dtr, patrze na cene urządzeń, serwisu i wybieram.
    W tym prxypadku Panasonica

    Glupie argumenty to w tym warku padly - w stylu, że za dwa lata jeden czynnik bedzie "nielegalny".
    Tylko, co to zmienia ?

  12. #3872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Trochę słabo patrzyłeś na DTR-y skoro takie bzdury piszesz,że Panas 7kW jest mocniejszy niż Daikin 4kW. A serwis to skąd wiesz jaki?

    Cytat z klasyka:



    Mogę wrzucić jeszcze kilka takich a Twój, że nie potrzeba doświadczenia, będę również cytował dla potomnych
    Z dtr wynika, ze Panasonic jest mocniejszy w przedziale, w ktorym wykorzystuje sie sprzezarke. Do -15C.
    Jaki sens prownywac POMPY w waskim przedziele temperatur ponizej -15 C, w ktorych nawet Ty uzywasz juz tylko GRZAŁEK
    ROTFL


    Cytat wyjatkowo malo trafny, bo dotyczy montazu.
    Czy musze mieć doświadczenia zwiazane z wentylacja wybierając np rekuperator ?
    A z gazownictwem wybierajac kociol kondensacyjny ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #3873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja Ciebie zaatakowalem personalnie ???
    Pisze tylko o tym, co TY napisales.
    Ze porownujesz moce pomp w zakresach, w ktorych ich nie uzywasz
    doprawdy, doskonale kryterium doboru

    Wiedze na temat wentylacji oczywiscie mialem -dostepna chocby na tym forum.
    Efektem jest wlasnorecznie zaprojektowana, wykonana instalacja z wlasnym doborem podzespolow.

    Ale, jakbym mial slychac "ludzi z doświadczeniem", to mialbym teraz w domu kondensat 5-24kW, a nie 1.8-12 kW
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #3874

    Domyślnie

    @fotohobby - nie przeskoczysz tego. Niektóre typy tak mają
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #3875
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Czego nie używam, co TY bredzisz? Ile razy można pisać, że wiem co mam. No ale widać kolejny raz, że grzałki są be. Tyle.
    No brawo TY.
    EOT.

    Nie uzywasz sprezarki (pompy) w tym zakresie, (< -15C) jasniej nie potrafię

    Nie twierdzę, ze grzalki sa be, tylko, jeśli używam grzalek ponizej -15C, to nie podniecam sie tym, jaką moc daje mi w tych temp sprezarka

    A obydwie te pompy mają moc na tyle niedużą, ze grzałkami będa musiały sie wspomóc, choćby przy CWU

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    @fotohobby - nie przeskoczysz tego. Niektóre typy tak mają
    odpuszczam...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-12-2018 o 09:57
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #3876
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Widze, ze konsekwencji tez ci brak.
    Daikin jest mocniejszy przez kilka dni w roku, (ale na przyklad nie u Ciebie, bo wtedy działają tylko grzalki)
    W Twoich warunkach mocniejszą pompa jest Panasonic, bo praktycznie ZAWSZE kiedy wlaczy sie sprezarka oferuje wiekszą moc.

    Panasonic wylacza sprezarkę przy -16C ??.
    Jaka bzdura...

    ALe zaraz... Ty przeciez sam wyłaczasz WTEDY sprezarke, wiec co to zmienia ?.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #3877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Moja PC tu nie ma nic do rzeczy. Ja wiem co mam.
    Tu chodzi o to co napisałeś: Pana 7kW jest mocniejsza niż Daikin 4kW
    Takie były dwie opcje. Do -15 mają taką samą moc. Poniżej -15 Daikin mocniejszy. Według Ciebie, która mocniejsza?
    Przez jakieś 350 - 365 dni w roku (90-100% wytworzonej energii) Panasonic

    Przez 0-15 dni Daikin, o ile ktoś nie wezmie przykladu z takiego znawcy, jak Ty, i nie wylaczy od -15C sprezarki.
    Wówcza zawsze Panasonic. Tanszy o 2.5tyś
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #3878

    Domyślnie

    W kontekście tej dyskusji nie ma znaczenia moc.
    1. Liczy się pod kątem oszczędności która z nich zużyje mniej energii przez cały sezon grzewczy.
    2. Pod kątem mocy istotne jest czy i przez ile dni w sezonie będzie niewystarczająca i jakie jest prawdopodobieństwo ich wystąpienia oraz czy jest alternatywa np. w postaci grzejnika olejowego.

    A Wy porównujecie sobie kto ma większego. Jak dzieci.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  19. #3879
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Mi ta dyskusja dziwnie przypomina sytuację sprzed kilku lat - jedyna różnica jaką widzę, to że wtedy chodziło o Zubadana, a teraz chodzi o Daikina...użytkownik czy właściwie użytkowniczka (o ile dobrze pamiętam Ana coś tam) bardzo gorąco polecała Zubadana, kłótnie, zadyma, licytacja na parametry....dziwnym zbiegiem okoliczności temat przycichł, jak się okazało, że jest ona żoną instalatora/dystrybutora czy coś w tym stylu na cały region
    Jeszcze wcześniej bardzo podobna sytuacja miała miejsce odnośnie PC gruntówek z bezpośrednim odparowaniem....ehhh....życzę wszystkim trochę dystansu
    Wiesz coś w tym jest, bo zobacz, na temat kabli nie ma tylu dywagacji i mądrości co tu.
    W dziale o cop-1 też już tylko o pompach jest gadu-gadu, a przecież kable jak by nie było to najtańsze źródło ciepła pod względem inwestycyjnym i użytkowym a korzystając z II taryfy koszty porównywalne do pomp ciepła.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  20. #3880
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.637
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Jasne rozumiem. Pamiętaj tylko bzdurę którą napisałeś Panas 7kW jest mocniejsza niż Daikin 4kW. O to przede wszystkim w tym chodzi.
    Przestań już atakować personalnie. Ja wiem przynajmniej, że poniżej -15 jadę na grzałkach i nic w tym złego, w moje opinii.
    I kazdy, kto używał bedzie pompy w ten sam sposob co Ty, wybierajac pompę Panasonica bedzie miał pompe mocniejsza, niż gdyby wybrał Daikina.
    Ani razu nie zaatakowalem Cie personalnie, nie badź nadwrażliwy


    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Ja mam to gdzieś. Tu nie chodzi o mają PC. Mam jaka wybrałem.
    A ja pisze dlaczego wybralbym tanszą, mocniejsza od -15C w gore pompę.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-12-2018 o 11:28
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 194 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony