dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 202 z 249
Pokaż wyniki od 4.021 do 4.040 z 4962
  1. #4021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    U mnie była 80% w ramach programu OZE, bez pożyczek płatne przelewem nieważne źródło finansowania
    I to było Czyste Powietrze, czy inny program uzależnia dotację od poziomu zarobków dając min. 30% dofinansowania?
    Jeżeli nie, to czemu cytujesz moją wypowiedź?

  2. #4022
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie ma dotacji na PV - tylko pożyczka.
    Zgadza się! na instalacje OZE czyli kolektory i fotowoltaikę Czyste Powietrze przewiduje tylko pożyczki, ale nie z Banku, tylko z WFOŚiGW.
    Poza tym, na dzień dzisiejszy nabór wniosków jest zawieszony do odwołania.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #4023
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    No i fajnie...
    Kaska rozdysponowana (ta co była) to i czyste powietrze już jest!
    I więcej nie trzeba - to koniec z wnioskami.

    Tylko co zrobić z tą masą silnie przestraszonych co ich smog zjada, kraba czy raka dostają...śmierdzi im...
    Wymyślili coś na to ci od kaski na to powietrze, co je za nieswoje pieniądze sprzedają?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4024
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No i fajnie...

    I więcej nie trzeba - to koniec z wnioskami.
    Myślę, że to nie koniec z wnioskami, tylko po prostu przerwa. Weszła ulga podatkowa i muszą zmienić nieco zasady programu, stąd podobno ta przerwa. Ale dzisiaj Pan Woźny potwierdził, że 1 lutego na pewno będą już wnioski uruchomione na nowo.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #4025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Myślę, że to nie koniec z wnioskami, tylko po prostu przerwa. Weszła ulga podatkowa i muszą zmienić nieco zasady programu, stąd podobno ta przerwa. Ale dzisiaj Pan Woźny potwierdził, że 1 lutego na pewno będą już wnioski uruchomione na nowo.
    Dobrze, a czym będą płacić? BO na 2019 nie ma ani złotówki na ten program, a po dopłatach do cen energii nadwyżki na 2020 też się nie spodziewam.

    To trochę taki program - wydmuszka, pieniędzy nie ma ale obiecamy, że damy.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #4026
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Kto przy zdrowych zmysłach by nie montował paneli ?
    Ja Nawet za darmo nie będę oszpecał dachu

  7. #4027
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    I ja też, miałem okazję z 80% dofinansowaniem i się zapisałem , potem podliczyłem opłacalność i wyszła do dupy , więc sie wypisałem i po sprawie.

  8. #4028

    Domyślnie

    Najtaniej to wyprowadzić się w ciepłe kraje hihihi
    Za dużo myślicie o niby tanim ogrzewaniu- nikt nie porównuje do kosztów użytkowania auta lub kilku przy nich to ogrzewanie to pryszcz (ubezpieczenie roczne nie raz jest wyższe niż opłaty za ogrzewanie).
    Czas stracony na myślenie o niższych kosztach, wykorzystać na ciepło rodzinne i zabawę z dzieciakami.
    Warto być szczęśliwym.

  9. #4029
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Najtaniej to wyprowadzić się w ciepłe kraje hihihi
    Za dużo myślicie o niby tanim ogrzewaniu- nikt nie porównuje do kosztów użytkowania auta lub kilku przy nich to ogrzewanie to pryszcz (ubezpieczenie roczne nie raz jest wyższe niż opłaty za ogrzewanie).
    Czas stracony na myślenie o niższych kosztach, wykorzystać na ciepło rodzinne i zabawę z dzieciakami.
    Warto być szczęśliwym.

  10. #4030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Za dużo myślicie o niby tanim ogrzewaniu- nikt nie porównuje do kosztów użytkowania auta lub kilku przy nich to ogrzewanie to pryszcz (ubezpieczenie roczne nie raz jest wyższe niż opłaty za ogrzewanie).
    Jakby nikt nie porównywał kosztów utrzymania auta, to kto kupowałby diesle, hybrydy czy elektryki? Błędna teza.

    Cytat Napisał kaju Zobacz post
    Czas stracony na myślenie o niższych kosztach, wykorzystać na ciepło rodzinne i zabawę z dzieciakami.
    Warto być szczęśliwym.
    Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom na ogrzewaniu można postawić dzieciom plac zabaw czy zafundować atrakcje "na mieście". Koszt instalacji grzewczej jak i koszty ogrzewania to znaczna część budżetu rodzinnego.
    Warto być szczęśliwym.

  11. #4031
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja Nawet za darmo nie będę oszpecał dachu

    A taki obsraj dany aby zagrysze ogrzewać to prawie za darmo wybrzydza. Kogo normalnego obchodzi co ma na dachu

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakby nikt nie porównywał kosztów utrzymania auta, to kto kupowałby diesle, hybrydy czy elektryki? Błędna teza.
    .
    Najtanie wychodzą tanie graty w LPG i ja swojego nie zmienię dopuki się nie rozkraczy a już 17 lat ma i gnije. Nie zmienię bo się nie opłaca. I ma w d jak wygląda póżniej znowu kupię jakiego 7 latka i jazda do padliny. Potem może elektryki będą miały normalne ceny.

    QUOTE=Kaizen;7768619]
    Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom na ogrzewaniu można postawić dzieciom plac zabaw czy zafundować atrakcje "na mieście". Koszt instalacji grzewczej jak i koszty ogrzewania to znaczna część budżetu rodzinnego.
    Warto być szczęśliwym.[/QUOTE]

    Generalnie jak spadają koszty życia to pieniądze przesuwane są gdzie indziej. Zabawę czy też inwestycje.


    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    No i fajnie...
    Kaska rozdysponowana (ta co była) to i czyste powietrze już jest!
    I więcej nie trzeba - to koniec z wnioskami.

    Tylko co zrobić z tą masą silnie przestraszonych co ich smog zjada, kraba czy raka dostają...śmierdzi im...
    Wymyślili coś na to ci od kaski na to powietrze, co je za nieswoje pieniądze sprzedają?

    Adam M.
    No nie powiesz że czasami nie śmierdoli jak jakiś chłop uzdolniony pali
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 11-01-2019 o 07:08
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #4032
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja Nawet za darmo nie będę oszpecał dachu
    Elewacje oszpeciłeś brzydką jednostką zewnętrzną pompy ciepła bez zastanowienia i za grube pieniądze

  13. #4033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Elewacje oszpeciłeś brzydką jednostką zewnętrzną pompy ciepła bez zastanowienia i za grube pieniądze
    Nie znasz się. Nie elewację, tylko ziemię na ogrodzie. Poza tym argument o oszpecaniu absurdalny. To tylko dach!
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #4034
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie znasz się. Nie elewację, tylko ziemię na ogrodzie. Poza tym argument o oszpecaniu absurdalny. To tylko dach!
    No ale stoi przy elewacji "skrzynia" brzydka , oszpeca generalnie jeszcze woda z niej cieknie okresowo

  15. #4035
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Dobrze, a czym będą płacić? BO na 2019 nie ma ani złotówki na ten program, a po dopłatach do cen energii nadwyżki na 2020 też się nie spodziewam.

    To trochę taki program - wydmuszka, pieniędzy nie ma ale obiecamy, że damy.
    Może masz lepsze informacje, niż ja, ale póki co, program prawdopodobnie będzie miał wznowiony nabór wniosków już w tym tygodniu, a NFOŚiGW już zadeklarował wysokości dofinansowania poszczególnych WFOŚiGW na ten rok. Pierwsze umowy są już podpisywane.
    Są też jeszcze nieoficjalne, ale przypuszczalne informacje o tym, jak będzie wyglądać program po zmianach tzn. kto będzie miał możliwość starania sie o ulgę podatkową.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #4036
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja Nawet za darmo nie będę oszpecał dachu
    Ciekawa wizja. Coraz rzadziej spotykam się z tym, że inwestor zwraca uwagę na estetykę, symetrię itd. Jak już, to kolor ma znaczenie - moduły mają być estetyczne, eleganckie, ciemne itd...
    A pozostali? Kto jeszcze myśli, że instalacja fotowoltaiczna szpeci dach?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #4037
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Ciekawa wizja. Coraz rzadziej spotykam się z tym, że inwestor zwraca uwagę na estetykę, symetrię itd. Jak już, to kolor ma znaczenie - moduły mają być estetyczne, eleganckie, ciemne itd...
    A pozostali? Kto jeszcze myśli, że instalacja fotowoltaiczna szpeci dach?
    Mój konserwator zabytków...tak myśli.
    Czekam na oficjalne pismo.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 14-01-2019 o 21:12

  18. #4038
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Mój konserwator zabytków...tak myśli.
    Czekam na oficjalne pismo.
    Aha, no tak. To wiele wyjaśnia! A co to za obiekt?
    Może konserwatorowi niekoniecznie chodzi o wygląd obiektu (chociaż też bardzo to możliwe) ale o nośność dachu?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  19. #4039
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Obiekt to nowy domek, tyle że budowany w strefie historycznej miasta i chodzi o wygląd. Miałem zakaz pokrycia dachu czym innym niż dachówka więc mogę się spodziewać problemów z PV. Myslę o gruncie, ale większy Vat mnie wnerwia. Dziś czytałem, że Rząd może wyrówna wszystko powiązane z instalacjami OZE do 8%

  20. #4040
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Obiekt to nowy domek, tyle że budowany w strefie historycznej miasta i chodzi o wygląd. Miałem zakaz pokrycia dachu czym innym niż dachówka więc mogę się spodziewać problemów z PV. Myslę o gruncie, ale większy Vat mnie wnerwia. Dziś czytałem, że Rząd może wyrówna wszystko powiązane z instalacjami OZE do 8%
    Tak, o zrównaniu Vat-u wnioskują też organizacje i stowarzyszenia. Dobrą okazją może być właśnie modernizacja prawa pod program Energia Plus.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 202 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony