dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 213 z 249
Pokaż wyniki od 4.241 do 4.260 z 4962
  1. #4241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Ostatnio zatrybiłem wzrost akcyzy na wódę i papierochy, podatek od fajerwerków, cukru, reklam leków i suplementów - a nie sledzę tego jak miłościwie opodatkowujący nas działaja...
    Tak mi w oko wpadło.
    Coś też o kierowcach było... chyba przy rejestracji dawno kupionych pojazdów... 1000zł od sztuki, a ja mam dzieci... KILKORO!!! K.U.R.W.A!!!
    Flotę aut mam...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #4242
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    fotowoltaika daje mało prądu w zimie gdy prąd potrzebny , ale zimą wieje ...

    Prąd w Polsce to blisko 90% węgiel zimą...
    Możemy mieć tylko nadzieję, że w stosunkowo krótkim czasie będzie się to zmieniało. I tak sieci ciepłownicze opalane węglem nie stanowią aż tak dużego problemu - bo to nie jest niska emisja. Mimo węgla są traktowane jako to bardziej ekologiczne ogrzewanie
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #4243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Mimo węgla są traktowane jako to bardziej ekologiczne ogrzewanie
    To czemu mają wyzszy współczynnik nakładu na energię nieodnawialną niż domowy kocioł węglowy? A to powoduje, ze budynek ogrzewany z sieci ciepliwniczej musi być cieplejszy, żeby zmieścić się w limicie EP.

  4. #4244
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Zupełnie inaczej uważam...
    Węgiel TRZEBA wykopywać, bo jest w nim bardzo wiele substancji, które przemysł chrmiczny moze pozyskać.
    Są droższe, wielokrotnie droższe jak wartość OPAŁOWA tego węgla.
    Do SPALANIA w EC można zgazowywać pokłady co mają miąższość 30cm i mniej - pod ziemią! Taką technologię mamy.
    Spalanie wegla bruatnego to ZBRODNIA PRZECIW NARODOWI!!!
    Właśnie w nim są łatwo pozyskiwalne kwasy huminowe (zamieniające każdą pustynię w ogrody Edenu) i bardzo dorogie!
    A TEGO wegla mamy DUZO.
    Za ułamek zysków z TEGO procederu powinniśmy KUPIĆ albo prąd - WPROST albo węgiel niskoenergetyczny i tani - Australijski czy Rosyjski.

    Wiem....
    CURWA - TO WYMAGA WIEDZY I MYSLENIA, wiec tego nie będzie...

    Demokracja to wiekszość a więkzość to idioci...
    Demokraci nami demokratycznie rządzą wiec - chwalmy wzrost podatków!
    Im wiecej podatków tym bogatszy RZĄD!!!
    No, a my... ?...

    Adam M.
    Skoro te kwasy są drogie a zapewniają wzrost plonów o 10% to jakoś powątpiewam w statystycznego rolnika i jego chęć zakupu. Poza tym, co z tego, że mamy węgiel brunatny, skoro wystarczy, że przyjadą Niemcy, zrobią 'ludzki łańcuch' powiedzą że "wody w Nysie nie będzie" i zablokują powstanie kopalni jak to miało miejsce pod Gubinem. I nie rusza ich fakt, że u siebie kopią od lat, bijąc wszystkich innych pod względem wydobycia...i spalania, w większości tuż przy naszej granicy.

  5. #4245
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To czemu mają wyzszy współczynnik nakładu na energię nieodnawialną niż domowy kocioł węglowy? A to powoduje, ze budynek ogrzewany z sieci ciepliwniczej musi być cieplejszy, żeby zmieścić się w limicie EP.
    Sieci nie powodują niskiej emisji, pod tym względem jest to system na pewno bardziej ekologiczny. Wysokie kominy powodują że zanieczyszczenia są bardziej rozpraszane w powietrzu i nie ma smogu tak jak w przypadku kopcenia w domowym kotle. Wiadomo, że w perspektywie czasu i tak trzeba coś zrobić z sieciami , zresztą zdecydowana większość sieci ciepłowniczych w Polsce jest nieefektywna.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #4246

    Domyślnie

    Co byscie wybrali pellet z wkladem i dotacja ok 30-40% czy ekogroszek bez dotacji. Syf w kotlowni mi nie straszny. Instalacja stara grzejniki zeliwne.

  7. #4247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radobado Zobacz post
    Co byscie wybrali pellet z wkladem i dotacja ok 30-40% czy ekogroszek bez dotacji. Syf w kotlowni mi nie straszny. Instalacja stara grzejniki zeliwne.
    Odpowiem pytaniem na pytanie , jak myślisz za ile lat będzie zakaz palenia w kotłach stałopalnych? Za ile miesięcy będą podwyżki paliw stałych po doliczeniu opłat emisyjnych tak jak min w Niemczech? I czy jest sens wydawać pieniądze na coś co truje i niedługo będzie nieopłacalne i zakazane.

  8. #4248

    Domyślnie

    Mysle ze ekogroszki z 5 klasa zakladane teraz spokojnie dozyja swojego konca tzn kolo 10lat a ekogroszek nawet po 1200zl za tone bd sie bardziej oplacal jak pellet 1000zl/tona.
    A wiesz spalic groszku za 4k a prlletu za 6k to jest roznica jak komus syf nie straszny z wegla

  9. #4249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radobado Zobacz post
    Mysle ze ekogroszki z 5 klasa zakladane teraz spokojnie dozyja swojego konca tzn kolo 10lat a ekogroszek nawet po 1200zl za tone bd sie bardziej oplacal jak pellet 1000zl/tona.
    A wiesz spalic groszku za 4k a prlletu za 6k to jest roznica jak komus syf nie straszny z wegla
    za 1200 zł mogę kupić 3529 kWh prądu w II strefie czyli na 6 miesięcy ogrzewania, dzienną strefę mam z PV za darmo.

  10. #4250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    za 1200 zł mogę kupić 3529 kWh prądu w II strefie czyli na 6 miesięcy ogrzewania, dzienną strefę mam z PV za darmo.
    Sam zrezygnujesz jak ceny opału pójdą w górę o 10 latach zapomnij myślę że może ok 5

  11. #4251

    Domyślnie

    Takie koszty to nie w starym klocku gdzie by wypadalo sie wybrowdzic z niego i zrobic wszystko od nowa zeby byc eko i nie bulic za ogrzewanie.

  12. #4252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radobado Zobacz post
    Co byscie wybrali pellet z wkladem i dotacja ok 30-40% czy ekogroszek bez dotacji. Syf w kotlowni mi nie straszny. Instalacja stara grzejniki zeliwne.
    Jakie zużycie kWh rocznie? Na 99,99% nie zdecydowałbym się na nic obsługowego. Młodszy nie będziesz, zachorować się i młodym zdarza i dźwignięcie worka może być problemem.

  13. #4253

    Domyślnie

    Na cieplo wlasciwe wyszlo 300kwh heh. Ogolnie 4t wegla i troche drzewa spalam a gaz cwu z kuchenka 600zl rocznie calosc 3000zl.w tym roku powinno byc mniejsze zuzycie przykrylem strych 30cm welna+5cm pianki na dachu okna 3 szybowe i stara instalacja co.
    Gaz to wiem ze sie nie bd oplacac przy tej instalacji.
    Z inwestycji to bym elasnie zmienil ten kociol i docieplil sciany.
    Bo rozwalac pol domu to srednio to widze

  14. #4254
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radobado Zobacz post
    Na cieplo wlasciwe wyszlo 300kwh heh. Ogolnie 4t wegla i troche drzewa spalam a gaz cwu z kuchenka 600zl rocznie calosc 3000zl.w tym roku powinno byc mniejsze zuzycie przykrylem strych 30cm welna+5cm pianki na dachu okna 3 szybowe i stara instalacja co.
    Gaz to wiem ze sie nie bd oplacac przy tej instalacji.
    Z inwestycji to bym elasnie zmienil ten kociol i docieplil sciany.
    Bo rozwalac pol domu to srednio to widze
    a może PC jakaś tania?

  15. #4255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radobado Zobacz post
    Co byscie wybrali pellet z wkladem i dotacja ok 30-40% czy ekogroszek bez dotacji. Syf w kotlowni mi nie straszny. Instalacja stara grzejniki zeliwne.
    O jakiej powierzchni jest dom?

  16. #4256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radobado Zobacz post
    Ogolnie 4t wegla i troche drzewa spalam a gaz cwu z kuchenka 600zl rocznie calosc 3000zl.w tym roku powinno byc mniejsze zuzycie przykrylem strych 30cm welna+5cm pianki na dachu okna 3 szybowe i stara instalacja co.
    To zgadula, ile kWh potrzebujesz. Albo trzeba policzyć OZC. stroną cieplowlasciwie.pl bym się nie sugerował, bo nie podajesz tam istotnych parametrów więc i wynik może być daleki od realiów.

    Ale jakby policzyć 5000kWh na CO po średnio 33gr/kWh przy G12as to przy tanim kotle elektrycznym zapłaciłbyś rocznie 1650. I zero przeglądów i dodatkowych opłat.
    Przy gazie - dużo większa kwota za instalację, coroczne przeglądy i konserwacja - ale kWh tańsza. Przy tej, w sumie niewielkiej, ilości kWh jednak w perspektywie czasu nie wyjdzie (dużo) taniej.
    Przy pompie ciepła - najdrożej w instalacji, coroczne przeglądy - najtańsza kWh.

    Przy dopłatach - może PC wyjść najtaniej. Do dokładnego przeliczania po zebraniu ofert i zrobieniu OZC - ale wybierałbym którąś z tych trzech opcji.

  17. #4257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Odpowiem pytaniem na pytanie , jak myślisz za ile lat będzie zakaz palenia w kotłach stałopalnych? Za ile miesięcy będą podwyżki paliw stałych po doliczeniu opłat emisyjnych tak jak min w Niemczech? I czy jest sens wydawać pieniądze na coś co truje i niedługo będzie nieopłacalne i zakazane.
    Jak będzie wypierpol to jeszcze długo - nie!
    Moze wtedy zgzaowanie wegla ruszy...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #4258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jak będzie wypierpol to jeszcze długo - nie!
    Moze wtedy zgzaowanie wegla ruszy...

    Adam M.
    Adaś wake up! Ja znam twój sentyment do dymiących hut i pięknych powojennych industrialnych PRLowskich krajobrazów ale sie już skończyło i minęło. Więc wobec tych wszystkich działań UE, oraz obserwując co się dzieje z pogoda powiedz na jakiej podstawie twierdzisz że "długo nie" i ile to jest to długo rok 2??

  19. #4259

    Domyślnie

    Dom 150m2 liczone po pokojach. Domek to stara kostka 10x10 ze stropodachem. Takie koszty za ogrzewanie to chyba bym mial jakbym wlasnie docieplil sciany zewnetrze podlogi i jeszcze podlogowka ale rozwalac caly dom... Juz nie wspomne ile to wszystko wyjdzie...

  20. #4260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radobado Zobacz post
    Dom 150m2 liczone po pokojach. Domek to stara kostka 10x10 ze stropodachem. Takie koszty za ogrzewanie to chyba bym mial jakbym wlasnie docieplil sciany zewnetrze podlogi i jeszcze podlogowka ale rozwalac caly dom... Juz nie wspomne ile to wszystko wyjdzie...
    Zeklnij na ten kanał i nie tylko ten filmik Autor instaluje agregaty klimatyzacyjne do grzania co z przejściówką. Orientacyjny koszt od 9 tys (7kw) do 14 tys za 16kw


    Ostatnio edytowane przez gawel ; 28-12-2019 o 18:58

Strona 213 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony