dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 242 z 249
Pokaż wyniki od 4.821 do 4.840 z 4962
  1. #4821
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam kominek i to nawet podłączony do DGP - bo mam jeden kanał, wentylator i anemostat w drugiej części domu, ale nawet przez myśl by mi nie przeszło, żeby żebrać o te 1000zł na drewno.
    Ludzie, trochę godności....
    ?? Ja tych pieniędzy nie potrzebuje ale dlaczego mam nie brać? Tego samego dnia co otrzymam przelew to te pieniądze zostaną zaprzęgnięte do roboty. Lub jeśl kupię za nie drewno to kiedy je spalę poprawi mi się bilans o więcej niż 1000zł bo musiałbym wyadać to na tanią taryfe,
    Nie popieram socjalu i nie powinno być żadnych dopłat
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #4822
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    @samsu koza ma ekoprojekt wiec ekooszolłomom nic do tego

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Proponuję by taką zabawę urządzić w prokuratora i adwokata na podstawie tego z czym tu do czynienia mamy to zakładam, że z połowę tych co dotacje dostaną, to będzie można ich w pierdlu zamknąć za oszustwo i składanie fałszywych zeznań.
    Gdzie Ty żyjesz
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 28-10-2022 o 21:55
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #4823
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam kominek i to nawet podłączony do DGP - bo mam jeden kanał, wentylator i anemostat w drugiej części domu, ale nawet przez myśl by mi nie przeszło, żeby żebrać o te 1000zł na drewno.
    Ludzie, trochę godności....
    A jak tutejszy gościu ma 1 piec kaflak i dostał już 3tyś, (po rozmowie powiedział), że starczy mu na drewno na 2,5roku palenia.
    Jak nie ma weryfikacji ile m2 ogrzewasz, to dopiero dotacja.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #4824

    Domyślnie

    No to ja mam : PC, kominek, i piecokuchnie (zgodnie z przeznaczeniem na węgiel choć nigdy nie paliłem węglem w niej) , PC w ub. roku grzewczym nie używałem a do tego mam PV , to na co powinienem zgłosić dotacje ( pytanie teoretyczne bo póki co nie planuje)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  5. #4825

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam kominek i to nawet podłączony do DGP - bo mam jeden kanał, wentylator i anemostat w drugiej części domu, ale nawet przez myśl by mi nie przeszło, żeby żebrać o te 1000zł na drewno.
    Ludzie, trochę godności....
    Dodatek do gazu 2022 - wniosek i ważne terminy. Dla kogo jaki dodatek do ogrzewania gazem
    https://www.muratorplus.pl/biznes/pr...LtsH-SKZw.html
    Jakoś nic w tym nie ma, że u ciebie kominek może być głównym źródłem ogrzewania, więc bym się tak nie rozpędzał z tym : „Ludzie, trochę godności...”, bo równie dobrze ktoś powiedzieć może, że np. prawu RP się sprzeniewierzasz lub np. może innych nawołujesz by się sprzeniewierzyli.

  6. #4826

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    ?? Ja tych pieniędzy nie potrzebuje ale dlaczego mam nie brać? Tego samego dnia co otrzymam przelew to te pieniądze zostaną zaprzęgnięte do roboty. Lub jeśl kupię za nie drewno to kiedy je spalę poprawi mi się bilans o więcej niż 1000zł bo musiałbym wyadać to na tanią taryfe,
    Nie popieram socjalu i nie powinno być żadnych dopłat
    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    @samsu koza ma ekoprojekt wiec ekooszolłomom nic do tego. Gdzie Ty żyjesz
    Ja przerabiałem to między innymi tutaj : https://forum.muratordom.pl/showthre...nia-ekogroszku i w tym : https://forum.muratordom.pl/showthre...czytaj-sklepie – tu i @Kaizen podobnie oraz tu i tam, że jak dają to brać, bo to nie jest częściowy zwrot pieniądze na opał który kupiony został i ma być spożyty zgodnie z jego przeznaczeniem i w taki sposób jak to jest określone w antysmogowej i ustawie o dopłacie.
    Jak sobie to wyobrażasz, że jak ktoś 3t węgla kupił po 1000 zł/t, to i 3 000 zł dopłaty wziąć sobie do tego może, bo tak co niektórzy tu na forum o tym gadają sobie – do tego w radiu, telewizji i prasie gadali sobie podobnie.
    O co wystąpisz, to tak Ci zostanie w papierach i to w przyszłości determinować może podejście urzędu do Twojego głównego źródła ogrzewania.
    To w jakim ja świecie żyję, by dalej nie sięgać, to zacznę od C19 i tak po kolei przez wojnę na Ukrainie i to o czym tu piszemy – mam nadzieję, że weźmiesz sobie i to do serca.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 29-10-2022 o 11:52

  7. #4827

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A jak tutejszy gościu ma 1 piec kaflak i dostał już 3tyś, (po rozmowie powiedział), że starczy mu na drewno na 2,5roku palenia.
    Jak nie ma weryfikacji ile m2 ogrzewasz, to dopiero dotacja.
    Z tym do końca tak raczej chyba nie jest, bo w deklaracji którą o dopłatę się składa - drobnym druczkiem pod spodem jest coś chyba o tem. Tak że jak chcieć będą sprawdzić mogą i do tego te antysmogowe - nic w nich nie ma na rzecz piecy kaflowych.

  8. #4828

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ludzie, trochę godności....
    no niestety, wygląda to jak wygląda....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #4829
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    ....
    O co wystąpisz, to tak Ci zostanie w papierach i to w przyszłości determinować może podejście urzędu do Twojego głównego źródła ogrzewania.
    To w jakim ja świecie żyję, by dalej nie sięgać, to zacznę od C19 i tak po kolei przez wojnę na Ukrainie i to o czym tu piszemy – mam nadzieję, że weźmiesz sobie i to do serca.
    Zostanie w papierach? To kliknę w CEEB na kozę wyłączona z ekspolatacji i tyle . O i niema i za rok możemy brać na co innego. A że wtej kozie wyłączonej z eksploracji zapalę wieczorem rekreacyjnie no cóż...

    Wszystko sprowadza się do tego że każdy pieniążek rodzi pieniążek i mogę mieć ten 1000 lub nie . A okazji jest znacznie więcej niż rok temu. Ten 1000zł do końca moich dni zapłaci za 1,5mc abonamentu za ochronę lub 1,5mc chleba dla całej rodziny, dodatkowo jego kapitalizacja będzie rosła o średnio roczne CPI(w ujęciu wieloletnim)
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #4830

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Zostanie w papierach? To kliknę w CEEB na kozę wyłączona z ekspolatacji i tyle . O i niema i za rok możemy brać na co innego. A że wtej kozie wyłączonej z eksploracji zapalę wieczorem rekreacyjnie no cóż...
    @kulibob – ani Tobie ani nikomu nie piszę o tym co Ty czy ktoś ma robić lub jak z tym postąpić – Tobie i innym piszę o tym by mieli tego świadomość i by każdy sam sobie decydował o tym – dla mnie nie ma czegoś takiego jak to jest mniej więcej utrzymywane, że skoro dają, to brać i już, bo z tego nie musi tak być ale może i nie do końca tak, że w pierdlu zamykać będą ale choć by tak, że figę z makiem przekazywać będą a tym co o to zaczną się upominać, to będą im się do tyłków dobierać.

    Przykładzik czegoś takiego malutki : „prezes” powiedział, że jarać można wszystkim (że bo niby tradycja taka jak np. oblewanie się wodą w lany poniedziałek) z wyjątkiem opon – w Łodzi podporządkowali się temu i „przebierańcy ze straży” ukosili kupę kasy na tym – podejrzewam, że w innych miejscach Polski było i jest tak samo ale nie gadają o tym głośnio.

    Ot po prostu jak zrobisz tak mieć sobie będziesz i mnie tłumaczyć się z tego nie musisz – przykład płynie z góry, więc od kogo mamy uczyć się rozumu jak nie od najlepszych i niech nie myślą sobie, że my takie ciemne.

  11. #4831
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    No to ja mam : PC, kominek, i piecokuchnie (zgodnie z przeznaczeniem na węgiel choć nigdy nie paliłem węglem w niej) , PC w ub. roku grzewczym nie używałem a do tego mam PV , to na co powinienem zgłosić dotacje ( pytanie teoretyczne bo póki co nie planuje)
    Deklarację CEEB składałeś?
    Eksploatowane źródło na CO na jakie paliwo zaznaczyłeś?
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  12. #4832
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    @kulibob – ani Tobie ani nikomu nie piszę o tym co Ty czy ktoś ma robić lub jak z tym postąpić – Tobie i innym piszę o tym by mieli tego świadomość i by każdy sam sobie decydował o tym – dla mnie nie ma czegoś takiego jak to jest mniej więcej utrzymywane, że skoro dają, to brać i już, bo z tego nie musi tak być ale może i nie do końca tak, że w pierdlu zamykać będą ale choć by tak, że figę z makiem przekazywać będą a tym co o to zaczną się upominać, to będą im się do tyłków dobierać.

    Przykładzik czegoś takiego malutki : „prezes” powiedział, że jarać można wszystkim (że bo niby tradycja taka jak np. oblewanie się wodą w lany poniedziałek) z wyjątkiem opon – w Łodzi podporządkowali się temu i „przebierańcy ze straży” ukosili kupę kasy na tym – podejrzewam, że w innych miejscach Polski było i jest tak samo ale nie gadają o tym głośnio.

    Ot po prostu jak zrobisz tak mieć sobie będziesz i mnie tłumaczyć się z tego nie musisz – przykład płynie z góry, więc od kogo mamy uczyć się rozumu jak nie od najlepszych i niech nie myślą sobie, że my takie ciemne.
    Cóż..ja zawsze mówiłem, że od ustalania prawa są ustawy a nie wypowiedzi polityków. Wielu się ze mnie śmiało a później płacili z nawiązką, bo posłuchali Donalda, by abonamentu nie płacić.
    Podobnie w przypadku imperatora, ale tu jest pewien szkopuł bo powiedział - "Trzeba w tej chwili palić wszystkim, poza oponami czy podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana" I część zdania po "czy" robi zasadniczą różnicę, jak słynne gwiazdki czy małe literki w umowach, których nikt nie czyta. Do tego swoją cegiełkę dołożyły media czy komunikatory, koncentrując się tylko na przekazie - Kaczyński pozwolił palić wszystkim oprócz opon.
    No i strzyżenie lemingów trwa..

    PS Przy wejściach na tereny działek RODOS zwanych powieszono u nas info, że jest ZAKAZ palenia gałęzi i zielenizny. Nic to nie dawało, do czasu aż kilka osób zapłaciło mandaty.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 29-10-2022 o 14:37
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  13. #4833
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Z tym do końca tak raczej chyba nie jest, bo w deklaracji którą o dopłatę się składa - drobnym druczkiem pod spodem jest coś chyba o tem. Tak że jak chcieć będą sprawdzić mogą i do tego te antysmogowe - nic w nich nie ma na rzecz piecy kaflowych.
    Dotacja jest na gospodarstwo nawet jednoosobowe, kwota jest niepodzielna, jak ktoś w deklaracji CEEB zaznaczył że pali węglem w piecu/piecach dostaje 3 koła.
    Bliżej wschodniej granicy sporo osób pali węglem w piecach, to normalne ze względu na niższe temperatury ujemne w tym regionie.

    Korekta deklaracji CEEB, po terminie 30 czerwca 2022r. z zaznaczeniem spalania węgla jest cały czas możliwa, ale jest pozbawiona sensu, jeżeli ktoś liczy, że otrzyma 3tyś zł zamiast 1tyś na drewno.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 29-10-2022 o 14:44
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #4834
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    A jak tutejszy gościu ma 1 piec kaflak i dostał już 3tyś, (po rozmowie powiedział), że starczy mu na drewno na 2,5roku palenia.
    Jak nie ma weryfikacji ile m2 ogrzewasz, to dopiero dotacja.
    No właśnie - im więcej dotacji, programów osłonowych i to określonych jeszcze kilkoma ustawami tym więcej takich kombinacji, nadużyć, wydatków budżetu, zadłużenia państwa.
    Zaczynam szczerze współczuć ekipie, która obejmie rządy po PiS. No, chyba, że przyjdą tylko nażreć się do koryta...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #4835

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Dotacja jest na gospodarstwo nawet jednoosobowe, kwota jest niepodzielna, jak ktoś w deklaracji CEEB zaznaczył że pali węglem w piecu/piecach dostaje 3 koła.
    Bliżej wschodniej granicy sporo osób pali węglem w piecach, to normalne ze względu na niższe temperatury ujemne w tym regionie.
    Dzięki - mi to po prostu w głowie się nie mieści - zobaczymy co będzie jak się skończy termin na składnie wniosków o dopłaty i jak się skończy to wypłacanie pieniędzy z dopłat, bo już tona węgla nie ok. 1000 zł. tylko 2000 zł. - ciekawe czy ustawę będą aktualizować.

  16. #4836

    Domyślnie

    Ostrów Wlkp. rusza z interwencyjną sprzedażą węgla. Tona za 2600 zł

  17. #4837
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Dopłaty są złe.
    Jednak nie masz wpływu nato czy *** wpadnie na ich rozdawanie.
    Nie biorąc ich ponosisz stratę a i tak płacisz to w inflacji a dopłaty nie dostaniesz. Czyli plebs który bierze pieniądze majątkowo jest bliżej ciebie.
    Tylko że oni te pieniądze zmarnują a ty możesz je przekształcić w oszczędności lub wygenerować z nich przepływy co poprawi twój bilans roczny oraz wartość netto.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  18. #4838

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Korekta deklaracji CEEB, po terminie 30 czerwca 2022r. z zaznaczeniem spalania węgla jest cały czas możliwa, ale jest pozbawiona sensu, jeżeli ktoś liczy, że otrzyma 3tyś zł zamiast 1tyś na drewno.
    Przecież by węgiel kupić najpierw papier od nich dostać musisz i nic więcej w nim nie będzie jak to co zostało do nich złożone – jak z zakupem innych paliw jest - nie wiem ale wątpię, by np. ktoś kto sobie wpisał pellet i dostał papier na zakup węgla. W tych papierach zakombinować się nie da za wiele, bo masz 14-ście dni na zgłoszenie np. uruchomienia nowego źródła ogrzewania jak to jest ze zgłoszeniem źródła którego używać przestajesz – tego nie wiem, bo nic w tym o tym nie jest napisane.
    Antysmogowa z wejściem w życie zabranie korzystać ze źródła które nie jest z nią zgodne ale nie nakład obowiązku pozbycia się jego.
    Teraz co jeśli ktoś ma kocioł podajnikowy na groch a kupił orzech lub miał węglowy, bo mu na nic innego nie stykło – i tak pytania zaczynają się mnożyć.

  19. #4839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Ostrów Wlkp. rusza z interwencyjną sprzedażą węgla. Tona za 2600 zł
    Coś w radiu o tym gadali ale nie że z tego co statkami przypłynąć miało tylko miał ze swoich zapasów ciepłowniczych, bo przymrozki się pojawiły i by im nie pochorowali się podatnicy.
    Antysmogową mają - ciekawe czy ją przytemperowali trochę by zabronione paliwo wprowadzać do publicznego obrotu.
    Do tego samorządy zaczęły się dopominać o certyfikaty na to co na statkach do nas dotarło, by się nie okazało, że naściągali dziadostwa do gaszenia ognia które przy okazji ma tyle siarki, że strach gołą ręką się tego tykać.

  20. #4840
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Teraz co jeśli ktoś ma kocioł podajnikowy na groch a kupił orzech lub miał węglowy, bo mu na nic innego nie stykło – i tak pytania zaczynają się mnożyć.
    Węgiel to węgiel, postać nie ma znaczenia, możesz palić nawet diamentami jak dasz radę.
    Co do miału to miał węglowy można legalnie kupić, ale za jego spalanie grozi kara, chyba że jako firma ciepłownicza. Absurd nowych przepisów.
    Za to węgiel brunatny można i kupować i spalać do odwołania.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 29-10-2022 o 16:47
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

Strona 242 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony