dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 243 z 249
Pokaż wyniki od 4.841 do 4.860 z 4962
  1. #4841

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Co do miału to miał węglowy można legalnie kupić, ale za jego spalanie grozi kara, chyba że jako firma ciepłownicza. Absurd nowych przepisów. Za to węgiel brunatny można i kupować i spalać do odwołania.
    Nie chcę by wyszło na to, że się z Tobą przekomarzam ale miał węglowy zawsze można było kupić i spalać tylko tam gdzie nie było antysmogowych – brunatnego odwiesili sprzedaż w tym roku dla podmiotów prywatnych i można tym jarać tam gdzie antysmogowa pozwala – minister w tym roku pozwolił miał spalać ale antysmogowe to wali – nowych przepisów nie można nazywać absurdem, bo w połączeniu ze starymi to paranoja.

  2. #4842
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Nie chcę by wyszło na to, że się z Tobą przekomarzam ale miał węglowy zawsze można było kupić .
    Od 1 lipca 2020 roku obowiązuje zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  3. #4843

    Domyślnie

    Ceny gazu spadają, na świecie. Kupować! Trzeba tylko obdzwonić tych obajtków!

  4. #4844

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Od 1 lipca 2020 roku obowiązuje zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW.
    Dokładnie tak i nie inaczej tylko co z tego jak w necie do swego czasu (tak w początkowo-środkowej częsci roku) bez problemu miał można było kupić pod nazwą eko-miał i gro składów węglowych miał z odsiewki też na rynek pchało.

    Nie zapominajmy o ustawie główne pod nazwą antysmogowa – to jest ta przez prawnika podpisana – flot nią miał być też wykoszony nawet jako dodatek - pellet Varmo.

    Certyfikaty na węgiel – ten od sowietów miał ichni certyfikat który nie bardzo się pokrywał z naszymi ale dzięki temu nasze choć trochę lepsze od sowieckiego z rynku wyparte zostały, bo wedle naszych certyfikatów dla podmiotów prywatnych się nie nadawał i rozpoczął się u nas proceder węgli mieszania.

    W tym roku ruszyła sprzedaż węgla koksowniczego dla podmiotów prywatnych – koniec kolejki jakiś czas temu wypadał z końcem lutego przyszłego roku.
    W tym też roku ruszyła fedra z bieda-szybów – po 1500 zł/t sprzedawali – certyfikat na niego dobry i mocny : dobrze się pali i mało popiołu z niego.

    Tak że/ tak – nie ma czegoś takiego, że węgiel to tylko węgiel i jak ktoś chce to może palić i diamentami, bo to też węgiel.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 29-10-2022 o 18:43

  5. #4845
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Deklarację CEEB składałeś?
    Eksploatowane źródło na CO na jakie paliwo zaznaczyłeś?
    Nie podajesz paliwa. W jeden rubryce masz wszystko razem "Kominek / koza / ogrzewacz powietrza na paliwo stałe
    (drewno, pellet lub inny rodzaj biomasy, węgiel)"

  6. #4846

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Mam kominek i to nawet podłączony do DGP - bo mam jeden kanał, wentylator i anemostat w drugiej części domu, ale nawet przez myśl by mi nie przeszło, żeby żebrać o te 1000zł na drewno.
    Ludzie, trochę godności....
    Trochę godności? Przecież to Kulibob, on 2.11 będzie buszował po śmietnikach przy cmentarzach, poszukując "skarbów" (jak to sobie tłumaczy "szukając okazji do dalszych inwestycji").

  7. #4847

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbignievsson Zobacz post
    (...)
    Nie no dlaczego – jak się przekombinuje, to „plebs” czołgiem na plecy wiedzie i rachować będzie nie przez wzgląd na szkodliwość czynu tylko przez wzgląd na stan posiadania.
    Nie nawołuje przecież innych, by czynili wbrew temu czemu to ma służyć – bez przesady – tylko swoje zdanie na ten temat wyraża i o co tu pretensję mieć można – nikogo tym po brzytwie spuścić nie chce ani w butelkę nabić i w tej butelce trzymać jako niewolnika by przeklinał wszystko i wszystkich tylko za to, że dał wiarę innym a nie polegał na wyciąganych wnioskach z podszeptów z którymi się spotkał.

  8. #4848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie podajesz paliwa. W jeden rubryce masz wszystko razem "Kominek / koza / ogrzewacz powietrza na paliwo stałe
    (drewno, pellet lub inny rodzaj biomasy, węgiel)"
    Jest trochę niżej o tym : „Należy wypełnić pkt. B02 i B03 jeżeli w pkt. B01 zaznaczono odpowiedź 2 lub 3 (jeżeli w budynku zainstalowany jest kocioł lub kotły na paliwo stałe).”
    No gdybyśmy wiedzieli w tedy o tym wszystkim co mam zgotowane zostanie mieli byśmy w tedy jakieś możliwości by się przygotować na to a tak to jak by się nie obracał, to i tak plecki będą z tyłu.

    Co zapisane piórem zostanie – tego i toporem wyrąbać się nie da.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 30-10-2022 o 07:57

  9. #4849
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbignievsson Zobacz post
    Trochę godności? Przecież to Kulibob, on 2.11 będzie buszował po śmietnikach przy cmentarzach, poszukując "skarbów" (jak to sobie tłumaczy "szukając okazji do dalszych inwestycji").
    Ja już buszowałem aby mieć na 1.11.
    Śmiej się śmiej ale wzrost przepływów mam większy od inflacji
    A po tegorocznej bessie upsaid portfela szacuję na 30-35%
    Zadłużenie do majątku to ok 0,0025%
    Więc wolę świeczki ze śmietnika
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  10. #4850
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jest trochę niżej o tym : „Należy wypełnić pkt. B02 i B03 jeżeli w pkt. B01 zaznaczono odpowiedź 2 lub 3 (jeżeli w budynku zainstalowany jest kocioł lub kotły na paliwo stałe).”
    No gdybyśmy wiedzieli w tedy o tym wszystkim co mam zgotowane zostanie mieli byśmy w tedy jakieś możliwości by się przygotować na to a tak to jak by się nie obracał, to i tak plecki będą z tyłu.

    Co zapisane piórem zostanie – tego i toporem wyrąbać się nie da.
    Przy wepełnianiu wniosku do CEEB nie zaznacza się paliwa . Ja wypełniałem online i nie było takiej opcji
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  11. #4851

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Przy wepełnianiu wniosku do CEEB nie zaznacza się paliwa . Ja wypełniałem online i nie było takiej opcji
    Co robiłeś - rzecz nie moja - ja składałem w formie papierowej i znaczenia to dla mnie nie ma żadnego na co chodzi koza do komina podłączona - jak mówią - bogatemu wszystko wolno ale jeszcze nie doszło do tego, by ktoś inny za bogatego się spowiadał jak zajdzie konieczność taka.

  12. #4852
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie podajesz paliwa. W jeden rubryce masz wszystko razem "Kominek / koza / ogrzewacz powietrza na paliwo stałe
    (drewno, pellet lub inny rodzaj biomasy, węgiel)"
    Ja akurat musiałem zaznaczyć w deklaracji CEEB.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  13. #4853
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał animuss Zobacz post
    Ja akurat musiałem zaznaczyć w deklaracji CEEB.
    Co musiałeś zaznaczyć? Jest jeden koszyczek - wszystko razem to, co zacytowałem. Nie precyzujesz paliwa - tylko rodzaj urządzenia.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Jest trochę niżej o tym : „Należy wypełnić pkt. B02 i B03 jeżeli w pkt. B01 zaznaczono odpowiedź 2 lub 3 (jeżeli w budynku zainstalowany jest kocioł lub kotły na paliwo stałe).”
    B02 i B03 dotyczy kotłów - czyli jak wybierzesz 2 lub 3, jak sam cytujesz. Nie dotyczy pozycji 4 (kominek, koza) o której pisałem.



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CEEB_KociołKominekKoza.jpg
Wyświetleń:	472
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	461933  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 30-10-2022 o 11:53

  14. #4854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    B02 i B03 dotyczy kotłów - czyli jak wybierzesz 2 lub 3, jak sam cytujesz. Nie dotyczy pozycji 4 (kominek, koza) o której pisałem.
    No jak ktoś ma kocioł z pozycji 2 lub 3 – to co miał sobie zaznaczyć?
    Doklej jeszcze tą część B02 i B03 – proszę - lepiej będzie to wszystko widać i w kontekście będzie bardziej czytelne.
    Ps.
    Jak Ty to robisz, że tak duże pliki [98,6 kB (98 643 bajty)] wklejać możesz – ja mniejsze wklejać próbowałem i się nie udało?
    Kiedyś jak się post kogoś cytowało, to przechodziło w całości wszystko a teraz tylko to co ktoś w cytowanym poście napisał - nie wiesz co to się stało, że już tak nie jest? Do kitu takie cytowanie jak nie wiadomo o co w tym chodzi!

  15. #4855
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co musiałeś zaznaczyć?
    Wypełniałem akurat 03 i 04, oraz B02, B03
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  16. #4856

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    No jak ktoś ma kocioł z pozycji 2 lub 3 – to co miał sobie zaznaczyć?
    Doklej jeszcze tą część B02 i B03 – proszę - lepiej będzie to wszystko widać i w kontekście będzie bardziej czytelne.
    Ps.
    Jak Ty to robisz, że tak duże pliki [98,6 kB (98 643 bajty)] wklejać możesz – ja mniejsze wklejać próbowałem i się nie udało?
    Kiedyś jak się post kogoś cytowało, to przechodziło w całości wszystko a teraz tylko to co ktoś w cytowanym poście napisał - nie wiesz co to się stało, że już tak nie jest? Do kitu takie cytowanie jak nie wiadomo o co w tym chodzi!
    @Kaizen – dzięki serdeczne?

  17. #4857

    Domyślnie

    I co @samsu? Narobiłeś "bigosu" z @asoltem na "moim" wątku... Wątek został zlikwidowany.
    Bardzo ci dziękuję!

  18. #4858
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To akurat dla niego typowe...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #4859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    I co @samsu? Narobiłeś "bigosu" z @asoltem na "moim" wątku... Wątek został zlikwidowany.
    Bardzo ci dziękuję!
    Jak byś się odezwał przed nim może by się opamiętał – dostarczone dowody przeze mnie którymi podparłem moją tezę były nazbyt oczywiste, by mógł to zdzierżyć mając świadomość tego, że dowodów na to jest o wiele więcej i jest jeszcze na tyle poczytalny, iż pamięta co w innych wątkach na ten temat opowiadał.
    Na FM-ie dłużej ode mnie jesteś – więc wiesz - a skoro wiesz, to w czym masz problem, by po raz kolejny założyć ten temat.
    Tak że jak chcesz pretensje mieć – to do siebie – nie do mnie – do niego też nie, bo on pomocy potrzebuje i jemu też pomóc trzeba.

  20. #4860

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To akurat dla niego typowe...
    Zamiast na świński ryj gumowy się zgrywać lepiej się wypowiedz na temat tego co masz nad sobą. W temacie rzeczony zwyczajowo mogłeś iść z nim w parze - no dlaczego zdradziłeś druha i samego sobie zostawiłeś go ze swoim obłędem.

Strona 243 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony