dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 4 z 249
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 4962
  1. #61
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Nie wiem czy 1,9kw to duzo czy malo wiem jedno,zeby dom mial niewielkie zapotrzebowanie na cieplo to musi byc dobrze ocieplony.Czyli jak ktos male zapotrzebowanie to wydal sporo kasy na ociepleni.
    Jakie to jest ekonomiczne ogrzewanie jezeli musze wydac na ocieplenia kupe kasy.
    A ile kasy dla Ciebie znaczy sporo ? Czy 3-4tys.zł to sporo ? Nowy dom buduje się za ok.300-400tys.zł i czy wtedy 3-4tys.zł to jest sporo czy nie sporo ?
    4tys.zł tj ok.26m3 izolacji a to jest bardzo dużo czy bardzo mało ?
    1900kWh to u mnie ok.6 miesięczny prąd bytowy czyli oświetlenie,pralki,gotowanie,zmywanie a u Ciebie ile to jest ?
    To jest dużo jeśli chodzi o ogrzewanie domu czy mało ?
    Musisz to wiedzieć bo twierdzisz,że ogrzewanie prądem,pompami ciepła jest drogie,droższe niż węglem.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-04-2014 o 20:57

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Jakie to jest ekonomiczne ogrzewanie jezeli musze wydac na ocieplenia kupe kasy.Dobrze rozumiem ze przy weglu mam podobne straty ciepla ale palac weglem mam to w d... bo jest tanie.
    każdy nowy dom wymaga ocieplenia. grzanie węglem (i śmieciami) jest tanie do momentu, kiedy ktoś nie nakaże zlikwidować takiej kotłowni

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    A wymiana powietrza i tak jest potrzebna,to czy wymieniam powietrze poprzez brak ocieplenia czy poprzez jakas smieszna rekuperacje to przeciec wszystko jedno.
    W moim przypadku 4000 kWh w plecy, czyli różnica bardzo duża. za chwilę rekuperacja też będzie wymagana (albo inny system ograniczenia strat przez wentylację), żeby spełnić nowe normy w 2017 albo 2021 r.

    chyba nie negujesz sensu izolacji w budowanych domach? w nowych domach i tak ocieplenie musi być, z roku na rok coraz więcej. płacimy za robociznę, tynk, kleje, więc koszt dodatkowej izolacji to kropla w morzu pozostałych kosztów.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #63
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Ja nie jestem przeciwnikiem ocieplania domow.Ale uwazam ze ogrzewanie ocieplonego domu weglem jest tez najtansze ,a juz nie ocieplonego to nie ma o czym gadac.
    Ok to moze z innej strony.
    Czy polecasz wstawiac pompe do domu ok 200mkw,z lat 60 nieocieplonego?Nie jest planowane ocieplenie.Jezeli ta pompa to taki wspanialy wynalazek to odpowiedz powninna byc twierdzaca.
    Jakie to jest dobre ogrzewanie jezeli zeby sie ono oplacalo to musze na samym poczatku ocieplic chate.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Ja nie jestem przeciwnikiem ocieplania domow.Ale uwazam ze ogrzewanie ocieplonego domu weglem jest tez najtansze ,a juz nie ocieplonego to nie ma o czym gadac.
    Ok to moze z innej strony.
    Czy polecasz wstawiac pompe do domu ok 200mkw,z lat 60 nieocieplonego?Nie jest planowane ocieplenie.Jezeli ta pompa to taki wspanialy wynalazek to odpowiedz powninna byc twierdzaca.
    Jakie to jest dobre ogrzewanie jezeli zeby sie ono oplacalo to musze na samym poczatku ocieplic chate.
    Nie polecę. Modernizacja starego domu to niestety kosztowna sprawa i ekonomicznie ciężko to uzasadnić. Dla nowego domu polecę przede wszystkim izolację, potem jakikolwiek system grzewczy poza węglem. Dlaczego nie węgiel? Bo jak już się zainwestowało w domu, to po co inwestować w przerośniętą kotłownię?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  5. #65
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Czy polecasz wstawiac pompe do domu ok 200mkw,z lat 60 nieocieplonego?Nie jest planowane ocieplenie.Jezeli ta pompa to taki wspanialy wynalazek to odpowiedz powninna byc twierdzaca.
    Jeśli chodzi o eksploatację pompa ciepła byłaby ekonomiczniejsza pod tym względem lub równa temu co kosztowałby węgiel,problem jest w koszcie instalacji.
    Do takiego pompa ciepła musiałaby być o dużej mocy grzewczej a to wiąże się z dużymi kosztami.
    Koszt kWh z węgla i gruntowej pompy ciepła jest porównywalny.
    Przy okazji nie czytasz dokładnie postów:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W starych domach węgiel może być najtańszy ale nie w nowobudowanych.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-04-2014 o 21:29

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Dobrze rozumiem ze jezeli ktos buduje dom to i go ociepla,bo robocizna podobna,tylko material dochodzi.Ale nie zmienia to faktu ze nawet taki nowy ocieplony dom najbardziej ekonomicznie oplaca sie ogrzewac weglem.
    Jak ktos nie lubi,nie chce,nie ma czasu grzac weglem to wybiera cos bardziej wygodnego ale drozszego.A tez i podajnik na ekogr. to tez wielkiej pracy przy nim nie ma.Przynajmniej jest okazja na poprawienie wlasnej kondycji

    Sorry Arturro,pije sobie piwko i nie wszystko doczytam
    Ostatnio edytowane przez andrzej9923 ; 14-04-2014 o 21:48

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Ok to moze porozmawiajmy o pieniadzach .
    Moj dom to 10x11m,dwa pietra,piwnica 5x!11,poddasze nie zamieszkale.Dom bez zadnego ocieplenia[nie ma zadnego styro.welny,czy np keramzytu],okna stare plastiki,sciana to cegla,pustka pow. i beton kom,strop to wylewka plus podloga drewniana,dach tez nie ocieplony[gola blacha]W tym roku ogrzewalem piwnice[ok18st] i pierwsze pietro[ok 20-22st]Na ogrzewanie weglem wydalem ok 1500zl.Ile musialbym wsadzic kasy zeby przy innym ogrzewaniu miec podobne koszty?

  8. #68

    Domyślnie

    lepiej te pieniądze przeznacz na lokatę będzie na trochę węgla na następny rok.

  9. #69
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    lepiej te pieniądze przeznacz na lokatę będzie na trochę węgla na następny rok.
    Wiem .To sie poprostu nie oplaca.Wydalbym z [strzelam] 50 tysi i dalej mialbym podobne koszty.Ale juz ocieplajac dom i grzejac dalej weglem to koszty mialbym duzo mniejsze.Ale na zwrot kasy z ocieplenia czekalbym pewnie z 20-30l.

  10. #70

    Domyślnie

    Podobne koszty ogrzewania:
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Dla mnie najważniejsze, że za CO i CWU płacę rocznie około 1500-1600zł nie babrając się z węglem
    To w takim domu:
    133m2, 420m3, 3 osoby, 24+15 ściany, 25-30 dach, podłoga 13cm, okna 3 szyby , dachowe zwykłe , kominek rekreacyjnie . Całość podłogówka + drabinki w łazienkach. Ogrzewanie Polska PC Ecopower 8kW z serii A, rekuperator Daytona 350. Mieszkamy od września 2009.

  11. #71
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Przy własnej (prostej ) pracy - dom 130m2 - czas pracy dwa trzy popołudnia lub weekend
    Koszt materiałów brutto z VAT 23%
    - ogrzewanie i chłodzenie powietrzną pompą ciepła wersja kanałowa - koszt od 4000 do 7000zł ( zależy od firmy ) -
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanałowy.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	37,1 KB
ID:	254780
    - dystrybucja ciepłego i chłodnego powietrza - foszt od 2500 do 3500zł
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3279.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	254781Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pompa ciepła dystrybucja.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	19,3 KB
ID:	254782
    - precyzyjne ogrzewanie podłogowe koszt kabli i termostatów 6000-7000zł
    -ogrzewanie cwu - zasobnik z ppci. cena od 3000 - 8000zł
    Koszt eksploatacji w domu izolowanym =
    ogrzanie m3 wody do 55st.C = 8 zł
    ogrzanie domu - do 1000zł
    Chłodzenie 100-200zł

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Czyli szalu nie ma.Weglem wyjdzie to samo,albo i mniej.
    Moj sasiad ocieplil swoj dom podobny do mojego,moze troche wiekszy.Na ocieplenie scian,poddasza itd wydal ok 30 tys.Ogrzewa dom drewnem,glownie odpadami typu palety itp.Na 3 dni ogrzewania domu w duze mrozy[-20 st] zuzywa taczke tych odpadow.Ale czy to prawda,wiadomo mozna wszystko powiedziec.
    Napisalem o tym bo to zadna sztuka miec niskie koszty ogrzewania przy dobrze ocieplonym domu,obojetnie czym ogrzewamy.Pompa nie jest ekonomiczna to ocieplenie sprawia obnizke w kosztach ogrzewania.A przy pompie to zazwyczaj jest dobre ocieplenie.

    Przy pompie jedyne co mi sie to klima latem
    Ostatnio edytowane przez andrzej9923 ; 15-04-2014 o 18:49

  13. #73

    Domyślnie

    Niektórzy jeszcze biorą pod uwagę koszty wlasnej pracy przy ogrzewaniu. Nawet 1000zł rocznie przy ekogroszku. Przy zasypowym to nawet nie pytaj

  14. #74
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    A przy pompie to zazwyczaj jest dobre ocieplenie.
    Pompa ciepła jest najbardziej uzasadniona ekonomicznie w domach nie izolowanych,w domach z dobrze izolowanych rozważa się grzanie prądem a nie pompą ciepła,pompa ciepła obniża tam i tak niskie rachunki.
    Jak widać blade pojęcie jest wśród społeczeństwa o innych źródłach ciepła niż wungiel

  15. #75
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pompa ciepła jest najbardziej uzasadniona ekonomicznie w domach nie izolowanych,w domach z dobrze izolowanych rozważa się grzanie prądem a nie pompą ciepła,pompa ciepła obniża tam i tak niskie rachunki.
    Jak widać blade pojęcie jest wśród społeczeństwa o innych źródłach ciepła niż wungiel
    Jakby tak było jak piszesz to by tępy lud kupował te lodówki na pniu zamiast latać do piwnicy i szuflować wungiel.

  16. #76
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuxszyk Zobacz post
    Jakby tak było jak piszesz to by tępy lud kupował te lodówki na pniu zamiast latać do piwnicy i szuflować wungiel.
    Wiem,że grzejącym węglem nie po drodze z matematyką ale tak stety jest
    Dom nie ocieplony zużywający na ogrzewanie ok.15000kWh i grzejący pompą ciepła z COP3 czyli na ogrzewanie zużyje 15000/3=5000kWh
    a teraz:
    Dom ocieplony zużywający na ogrzewanie ok.5000kWh i grzejący pompą ciepła z COP3 czyli na ogrzewanie zużyje 5000/3=1666kWh

    Pytanie,w którym domu pompa ciepła będzie bardziej zasadna ekonomicznie,w nieocieplonym który zyskuje na pompie 10000kWh(4000zł) czy w ocieplonym,który zyskuje na pompie 3334kWh(1200zł) ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 15-04-2014 o 21:54

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wiem,że grzejącym węglem nie po drodze z matematyką ale tak stety jest
    Za to użytkownicy PC to same Pitagorasy

  18. #78
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wiem,że grzejącym węglem nie po drodze z matematyką ale tak stety jest
    Dom nie ocieplony zużywający na ogrzewanie ok.15000kWh i grzejący pompą ciepła z COP3 czyli na ogrzewanie zużyje 15000/3=5000kWh
    a teraz:
    Dom ocieplony zużywający na ogrzewanie ok.5000kWh i grzejący pompą ciepła z COP3 czyli na ogrzewanie zużyje 5000/3=1666kWh

    Pytanie,w którym domu pompa ciepła będzie bardziej zasadna ekonomicznie,w nieocieplonym który zyskuje na pompie 10000kWh(4000zł) czy w ocieplonym,który zyskuje na pompie 3334kWh(1200zł) ?
    Artur powiedz to standardowemu Polakowi grzejącemu groszkiem, wunglem, drewnem (niepotrzebne skreślić), że najtaniej wyjdzie go grzanie pumpą. Zostaniesz wyśmiany.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pompa ciepła jest najbardziej uzasadniona ekonomicznie w domach nie izolowanych,w domach z dobrze izolowanych rozważa się grzanie prądem a nie pompą ciepła,pompa ciepła obniża tam i tak niskie rachunki.
    No popatrz, ile zapłaciłby biedny Liwko w super izolowanej chałupie, gdyby nie ta pompa. Andrzej bez pompy płaci podobnie za ogrzewanie w większym nieocieplonym domu.
    Czyli chata mniejsza, fest ocieplona, super pompa ciepła i rekuperator, a rachunki nie maleją...

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Papier wszystko przyjmie,kw mozna sobie pisac wedle uznania.Uwazam ,ze np w moim przypadku wydalbym na ocieplenie i pompe pewnie z 50 tys a oszczednosci mialbym z 500zl na rok.I taka to ekonomia.Dla mnie pompa,czy prad to wygoda a nie oszczednosc.

    Poczytalem sobie watek o pompie.Niektorzy podaja tam takie zuzycie prady za pompe i prad bytowy co ja mam za sam bytowy prad.Juz pomijam podawane ceny za kw netto,wogole te ceny wydaja mi sie jakies niskie,no ale kazdy swoje chwali,wydalo sie kase na pompe to trzeba teraz ja zachwalac.

    Generalnie dla mnie pompa to dobry,wygodny wynalazek ale nie ekonomiczny i tani.
    Ostatnio edytowane przez andrzej9923 ; 16-04-2014 o 00:11

Strona 4 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony