dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 52 z 249
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 4962
  1. #1021

    Domyślnie

    ...ale mi namotałeś św. Mikołaju..muszę szukać przede wszystkim bezobsługowego źródła ciepła.

    W przypadku pomp ciepła powietrznych obawiam się DŁUGOTRWAŁYCH mrozów,
    jakie wówczas rachunki za prąd będą ?

    Może kojarzycie kto ma gruntową pompę IVT ?

  2. #1022
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    zamiast doprowadzać do kłótni czy wybrzydzać komuś opalanie węglem które tak czy siak jest tańsze co by nie gadać w ostatecznym rozrachunku . proponowałbym zająć się tematem składania samodzielnego tych pomp ciepła bo każdy poleca inną firmę a gołym okiem widać że naciągane to jest okrutnie podobnie jak marże aple-a . pracowałem do niedawna w firmie produkującej i servisującej klimatyzacje grupowe 1000-2000 kw oraz dziesiątki małych typu 6-10 kw dla KGH-ma i ciut orientuję się w sprężarkach ich cenach oraz zaworach rozprężnych a czytając ceny pomp ciepła to wygląda jak by one ze złota były robione , nie neguję że to żle czy dobrze ogrzewać dom pompą ciepła ale neguję te idiotyczne ceny tych pomp które nigdy się nie wrócą ani też masowo nie zastąpią węgla niestety . jest pole do popisu aby ktoś zajął się tematem cen tych pomp
    spręzarka 3kw około 2500
    zawór rozprężny do 1000kw kosztuje 1500 zł w wigmorsie wrocław

  3. #1023
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Jak ty nie wiesz do czego jest grzalka w PC to oznacza to jedno iz nie masz zielonego pojecia o PC i zasadzie jej dzialania kiedy jest mroz.
    Twoja mikra wiedza opiera sie tylko na sloganach wypisywanych na prospektach przez producentow.
    Poczytaj najpierw jak dzialaja PC i na jakiej zasadzie.
    I co to jest wspolczynnik COP.
    I ile wynosi on w obecnie najlepszych pompach na rynku.
    Juz ci napisalem ze jest to 8,8 jednostkowe i 4,5 w skali roku, anie 1 ktorym sie tak chawlisz.
    Duzo jeszcze lektory przed toba.
    Milego czytania i tym razem nie zostawiaj ksiazek w budzie u psa bys puzniej musial na niego robic, kiedy to on bedzie madrzejszy i bardziej oczytany lezac do gory brzuchem po zasiegnieciu wiedzy z twoich ksiazek.
    Milej lektory zycze i wyspij sie dobrze, by jutro z nowa wiedza usiasc na forum i glupot nie wypisywac i robic ludziom wody z muzgu
    Ja pierdziele,co za gosc. COP8,8.nie pij juz albo wyjdz z kotlowni bo pyl zaszkodzil.
    Ja chcialem grzac z COP1 systemem grzewczym za 3tys.zl czyli pradem i mialbym wtedy zuzycie na ogrzewanie ok.5700kWh,teraz grzeje z COP3 i mam zuzycie na ogrzewanie 1900kWh.

  4. #1024
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    zamiast doprowadzać do kłótni czy wybrzydzać komuś opalanie węglem które tak czy siak jest tańsze co by nie gadać w ostatecznym rozrachunku . proponowałbym zająć się tematem składania samodzielnego tych pomp ciepła bo każdy poleca inną firmę a gołym okiem widać że naciągane to jest okrutnie podobnie jak marże aple-a . pracowałem do niedawna w firmie produkującej i servisującej klimatyzacje grupowe 1000-2000 kw oraz dziesiątki małych typu 6-10 kw dla KGH-ma i ciut orientuję się w sprężarkach ich cenach oraz zaworach rozprężnych a czytając ceny pomp ciepła to wygląda jak by one ze złota były robione , nie neguję że to żle czy dobrze ogrzewać dom pompą ciepła ale neguję te idiotyczne ceny tych pomp które nigdy się nie wrócą ani też masowo nie zastąpią węgla niestety . jest pole do popisu aby ktoś zajął się tematem cen tych pomp
    spręzarka 3kw około 2500
    zawór rozprężny do 1000kw kosztuje 1500 zł w wigmorsie wrocław
    Kolejny po Mikołaju urwał się z choinki.
    Jakim cudem grzanie węglem jest tańsze skoro za 1kWh płacę około 7-8gr?

    I następna bzdura.
    Policz mi kolego za ile złożysz PC 7kW? Porządna sprężarka i sterownik to już jest 5000zł. Pamiętaj że ja za swoją dałem 10 000zł.

  5. #1025
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał -Amelka- Zobacz post
    ...ale mi namotałeś św. Mikołaju..muszę szukać przede wszystkim bezobsługowego źródła ciepła.

    W przypadku pomp ciepła powietrznych obawiam się DŁUGOTRWAŁYCH mrozów,
    jakie wówczas rachunki za prąd będą ?
    Co to znaczy wg Ciebie dlugotrwale mrozy ? -30st.C przez miesiac 24h na dobe ?
    To raczej na Syberii a w Polsce mamy klimat umiarkowany.
    Tak jak pisalem przy -18st.C w nocy a -10st.C w dzien przez kilka dni zuzycie na godzine pracy bylo 3,5kWh i 7h grzania na dobe.
    To ile czasu pompa bedzie grzala zalezy od domu i jego strat ciepla a nie od pompy.
    To dom zuzywa energie a pompa jej tylko dostarcza

  6. #1026
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    zamiast doprowadzać do kłótni czy wybrzydzać komuś opalanie węglem które tak czy siak jest tańsze co by nie gadać w ostatecznym rozrachunku . proponowałbym zająć się tematem składania samodzielnego tych pomp ciepła bo każdy poleca inną firmę a gołym okiem widać że naciągane to jest okrutnie podobnie jak marże aple-a . pracowałem do niedawna w firmie produkującej i servisującej klimatyzacje grupowe 1000-2000 kw oraz dziesiątki małych typu 6-10 kw dla KGH-ma i ciut orientuję się w sprężarkach ich cenach oraz zaworach rozprężnych a czytając ceny pomp ciepła to wygląda jak by one ze złota były robione , nie neguję że to żle czy dobrze ogrzewać dom pompą ciepła ale neguję te idiotyczne ceny tych pomp które nigdy się nie wrócą ani też masowo nie zastąpią węgla niestety . jest pole do popisu aby ktoś zajął się tematem cen tych pomp
    spręzarka 3kw około 2500
    zawór rozprężny do 1000kw kosztuje 1500 zł w wigmorsie wrocław
    Wyobraz sobie ze u mnie ekosyf byl najdrozszy biorac pod uwage koszt instalacji i eksploatacji,drozszy niz nawet prad.
    Nad systemem grzewczym zastanawialem sie przed budowa i wiesz co ?
    Wez kalkulator i policz koszt systemu grzewczego na ekosyf a sklada sie on z:
    -kociol
    -kotlownia
    -komin w kotlowni
    Ja nie mam zadnego z tych skladnikow.
    Podaj nastepnie wynik i porownamy koszt inwestycji.
    Koszt eksploatacji jak nie wiesz:
    -0,16zl kWh z ekosyfu
    -0,09zl kWh z gruntowej
    -0,12zl kWh z powietrznej
    -0,29zl kWh z pradu

    Z tego co liczylem u siebie to ekosyf stalby sie tanszy od pradu dopiero po 12latach grzania pradem.
    Gdzie ta taniosc ekosyfu i w czym sie objawia ?

    A ze wyceny gruntowych cen sa idiotyczne to pisalem juz to kilka lat temu i sa one dla tych co nie maja pojecia o tym i lykaja jak kaczki.
    Dla mnie limit na pompe to bylo 20tys.zl i gdybym mial placic wiecej grzalbym pradem.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 13-05-2015 o 07:51

  7. #1027

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wyobraz sobie ze u mnie ekosyf byl najdrozszy biorac pod uwage koszt instalacji i eksploatacji,drozszy niz nawet prad.
    Nad systemem grzewczym zastanawialem sie przed budowa i wiesz co ?
    Wez kalkulator i policz koszt systemu grzewczego na ekosyf a sklada sie on z:
    -kociol
    -kotlownia
    -komin w kotlowni
    Ja nie mam zadnego z tych skladnikow.
    Podaj nastepnie wynik i porownamy koszt inwestycji.
    Koszt eksploatacji jak nie wiesz:
    -0,16zl kWh z ekosyfu
    -0,09zl kWh z gruntowej
    -0,12zl kWh z powietrznej
    -0,29zl kWh z pradu

    Z tego co liczylem u siebie to ekosyf stalby sie tanszy od pradu dopiero po 12latach grzania pradem.
    Gdzie ta taniosc ekosyfu i w czym sie objawia ?

    A wziąłeś pod uwagę że możesz być nieświadomy w tym to piszesz???

  8. #1028
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wyobraz sobie ze u mnie ekosyf byl najdrozszy biorac pod uwage koszt instalacji i eksploatacji,drozszy niz nawet prad.
    Nad systemem grzewczym zastanawialem sie przed budowa i wiesz co ?
    Wez kalkulator i policz koszt systemu grzewczego na ekosyf a sklada sie on z:
    -kociol
    -kotlownia
    -komin w kotlowni
    Ja nie mam zadnego z tych skladnikow.
    Podaj nastepnie wynik i porownamy koszt inwestycji.
    Koszt eksploatacji jak nie wiesz:
    -0,16zl kWh z ekosyfu
    -0,09zl kWh z gruntowej
    -0,12zl kWh z powietrznej
    -0,29zl kWh z pradu

    Z tego co liczylem u siebie to ekosyf stalby sie tanszy od pradu dopiero po 12latach grzania pradem.
    Gdzie ta taniosc ekosyfu i w czym sie objawia ?

    A ze wyceny gruntowych cen sa idiotyczne to pisalem juz to kilka lat temu i sa one dla tych co nie maja pojecia o tym i lykaja jak kaczki.
    Dla mnie limit na pompe to bylo 20tys.zl i gdybym mial placic wiecej grzalbym pradem.

    no pięknie i ładnie nie mam nic do tego ale wyobrazić sobie trzeba że nie każdy dom jest nowy w moim przypadku będzie to stary dom w którym już jest piwnica jest już komin ba nawet dwa ,więc dokupienie kotła np weglowego to koszt 3 tys a jak słyszę o rewelacyjnej pompie ciepła za promocyjną cenę 60 tys czy 100 tys to wybacz ale kalkulatorem każdy może się posłużyć ,jeden siedzi w domu 2 dni w tygodniu a w dodatku stać go na to aby kupić tą czy inną pompę ciepła za 60-100 tys to czemu nie ale drugi nie musi już pracować i siedzi w domu cały dzień i się nudzi a na utrzymanie ma powiedzmy 3-4 tys to co wybierze ? węgiel bo instalacja samego kotła jest tańsza bo podłogówka tak czy siak już jest tak zakładam i żadne zaklęcia tego nie zmienią , no chyba że nasze państwo zlikwiduje WAT ,akcyzę i da jeszcze ulgę na wymianę systemu grzewczego ale to są bzdety które nigdy się nie staną

  9. #1029
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobli Zobacz post
    A wziąłeś pod uwagę że możesz być nieświadomy w tym to piszesz???
    Nie wziąłem tego pod uwagę gdyż każdy detal pod względem technicznym był brany pod uwagę na długo przed wbiciem pierwszej lopaty pod fundamenty.
    Dlatego nawet ogrzewanie prądem dla mnie jest tansze niz ekosyfem.

  10. #1030
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    no pięknie i ładnie nie mam nic do tego ale wyobrazić sobie trzeba że nie każdy dom jest nowy w moim przypadku będzie to stary dom w którym już jest piwnica jest już komin ba nawet dwa ,więc dokupienie kotła np weglowego to koszt 3 tys a jak słyszę o rewelacyjnej pompie ciepła za promocyjną cenę 60 tys czy 100 tys to wybacz ale kalkulatorem każdy może się posłużyć ,jeden siedzi w domu 2 dni w tygodniu a w dodatku stać go na to aby kupić tą czy inną pompę ciepła za 60-100 tys to czemu nie ale drugi nie musi już pracować i siedzi w domu cały dzień i się nudzi a na utrzymanie ma powiedzmy 3-4 tys to co wybierze ? węgiel bo instalacja samego kotła jest tańsza bo podłogówka tak czy siak już jest tak zakładam i żadne zaklęcia tego nie zmienią , no chyba że nasze państwo zlikwiduje WAT ,akcyzę i da jeszcze ulgę na wymianę systemu grzewczego ale to są bzdety które nigdy się nie staną
    Ale mowa jest o nowych domach A nie starych bo do starych nikt nie poleci pompy ciepła bo nawet warunki techniczne czyli brak podłogowki na to nie pozwalają.

  11. #1031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    ... wyobrazić sobie trzeba że nie każdy dom jest nowy...
    Ale nikt z nas nie próbuje reanimować trupa, my piszemy o domach nowo budowanych!

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Dodam jeszcze iz za dobra PC nie chinska trzeba zaplacic grube pieniadze.
    Za te pieniadze mozna kupic kilka kotlow ktore posluza na 100 lat i tyle Negowanego przez pana Ekosyfu ktory starczy na co najmniej 35 lat.
    Zakladanie tanich pomp powietrznych to wyrzucanie pieniedzy w bloto.
    Jedynym rozsadnym systemem sa bardzo drogie systemy pomp ziemnych oczywiscie z odwiertami pionowymi do stref wodonosnych.
    Zakopywanie instalacji na polowie podworka na glebokosci 90 cm rowniez jest nie ekonomiczne z tego punktu iz sa to pseldo pompy i pseudo instalacje.
    będzie złośliwie - ale po tym co przeczytałem wyżej nie mam wyjścia...
    wcale sie nie dziwie, ze często pan jeździł serwisować PC przez siebie montowane. Skoro instalacje były tak samo fachowe, jak wiedza powyżej, to nie mogło być inaczej...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  13. #1033
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał -Amelka- Zobacz post
    W przypadku pomp ciepła powietrznych obawiam się DŁUGOTRWAŁYCH mrozów,
    jakie wówczas rachunki za prąd będą ?
    Amelka, gdzie Ty mieszkasz, że mrozów się boisz ? W Magadanie ? Bo tam są mrozy.PC powietrzna to w Polsce optymalne rozwiązanie. (cena vs efektywność). Wiadomo, że każda pliszka swój ogonek chwali ale gruntowa to przerost formy na treścią. Porównaj statystki sprzedaży pomp powietrznych i gruntowych. Nie słuchaj tego Świętego M., on opowiada się za piecami bo przy PC kominów nie ma i którędy wejdzie ?
    P.S.
    A tak prywatnie to będę grzał kablami.

  14. #1034
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk;6860628[B
    ]będzie złośliwie[/B] - ale po tym co przeczytałem wyżej nie mam wyjścia...
    wcale sie nie dziwie, ze często pan jeździł serwisować PC przez siebie montowane. Skoro instalacje były tak samo fachowe, jak wiedza powyżej, to nie mogło być inaczej...
    Wyprzedziłeś mnie tą opinią. Złośliwość jak najbardziej na miejscu.
    Idąc tropem myślenia Mikołaja to najlepiej w domu ognisko zrobić, najmniej awaryjne jest.

  15. #1035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    będzie złośliwie - ale po tym co przeczytałem wyżej nie mam wyjścia...
    wcale sie nie dziwie, ze często pan jeździł serwisować PC przez siebie montowane. Skoro instalacje były tak samo fachowe, jak wiedza powyżej, to nie mogło być inaczej...
    To samo sobie pomyślałem, ale bardziej prawdopodobne, że w życiu tego nie robił.

  16. #1036
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Rozpedziles sie troche....
    No trochę tak ale wiadomo o co chodzi

  17. #1037
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Rozpedziles sie troche....

    no ja też myślę że się rozpędził , ja akurat będę robił podłogówkę w całym domu ,mowa o parterze 100m i też chętnie bym przygarnął pompę ciepła ale te ceny zwalają z nóg nie pozostawiając wyboru

  18. #1038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    no ja też myślę że się rozpędził , ja akurat będę robił podłogówkę w całym domu ,mowa o parterze 100m i też chętnie bym przygarnął pompę ciepła ale te ceny zwalają z nóg nie pozostawiając wyboru
    Jakie masz szczytowe zapotrzebowanie na ciepło?

  19. #1039
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał -Amelka- Zobacz post
    Rozmawiałam z kilkoma fachowcami, osobami z branży..oni twierdzą, że pompy powietrza nie mają w Pl racji bytu..wspomniałam o filmiku map wówczas fachowiec zapytał przy jakiej temperaturze i wilgotności to było robione, a następnie zapytał czy wiem ile razy dziennie defrost musi być robiony przy niskiej temperaturze.
    Jakby nie było klimat nie jest stabilny..a ziemia jednak bardziej stabilna.
    No błądzę...
    Widzisz Amelka tak już jest na tym świecie, że im więcej opinii tzw "fachowców" tym więcej niejasności i niedorzeczności. Ja tam jestem po prostu użytkownikiem i pewnie nie znam się na tym tak jak ci "fachowcy", ale już w podstawówce uczyli mnie jakie warunki są najbardziej sprzyjające do powstawania tzw szronu, czy gołoledzi. Mówiąc krótko zjawisko defrostu występuje najczęściej w temp -3 do +3st, przy wysokiej wilgotności. W takich temp pompa dobrana na -20st pracuje około 10-12h, a defrost w nowych pompach inverterowych występuje nie częściej zin co 2 godz. Poza tym jest to zjawisko całkowicie automatyczne, którego zwykły użytkownik w żaden sposób nie odczuwa - możesz jedynie je zaobserwować jak akurat trafisz w moment i akurat będziesz na podwórku

    Co do racji bytu Tak jak pisałem u mnie pompa zakończyła właśnie drugi sezon pracy, wiem że ostatnie dwie zimy nie były jakoś specjalnie mroźne, ale w styczniu 2014r było około dwóch tygodni ciągłych mrozów i zapewniam, że pompa sprawiła się doskonale. Poza tym są na forum użytkownicy, którzy grzeją 5,6 sezon i również nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń. Druga sprawa - mieszkam na pomorzu prawie 40lat i najniższą temp jaka pamiętam jeszcze za dzieciaka to było -27st, w dorosłym życiu, tu gdzie obecnie mieszkam -24st, ale to były chwilówki, u nas po prostu nie ma warunków do utrzymywania się tęgich mrozów przez wiele dni, więc na prawdę nie próbuj na silę szukać problemów...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  20. #1040
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Ale sa ci co narzekaja na 20 tys za PC.... Ale ogrodzenie i kostka wokół domu itd. Limitu cenowego może nie mieć...
    Ale PC nikt nie widzi a kostkę i klinkierowe ogrodzenie tak. Takie są priorytety.
    O domu dla auta nie wspomnę.
    Kiedyś ludzie bali się lokomotywy teraz PC.

Strona 52 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony