dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 53 z 249
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 4962
  1. #1041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Kiedyś ludzie bali się lokomotywy teraz PC.
    I na lokomotywy patrzą teraz z przymrużeniem jako relikt przeszłości, a zaraz potem pakują taki relikt do swojego nowego, wymarzonego domu.

  2. #1042

    Domyślnie

    Ale to są wybory tych ludzi. Jeżeli wyżej sobie cenią np. estetykę i posiadanie kostki przed domem lub ładnego ogrodzenia kosztem obsługi systemu grzewczego to czemu ich za to dyskredytować ? Ich wybór, ich pieniądze i najczęściej ich kredyt z którego za to wszystko zapłacą. Tym bardziej że nie jest to wybór na całe życie.
    Podobnie jest z kominkiem, to też obsługowa lokomotywa i to nie w kotłowni a w salonie. Dlaczego zatem ludzie wybierają stare lokomotywy, a nie super/hiper "pendolino" ?
    1. Może nie potrzebują pendolino bo torami które mają parowóz pojedzie z tą samą szybkością, a nawet szybciej,
    2. Może odstrasza ich koszt zakupu i późniejszych napraw tego cudu techniki do momentu aż w miejsce autoryzowanego serwisu z Francji w ich okolicy obok ślusarza pojawi się pendoliniarz,
    3. Może chcą dać szansę ludziom, którzy przetrą szlak i dzięki którym będą wiedzieli który model najlepiej wybrać i którzy na początku musieli zapłacić więcej po to żeby oni później mogli zapłacić mnie,
    4 Może nikt im nie robi promocji, a sami nie chcą się uczyć na urządzeniu za które muszą zapłacić 20k tak jak człowiek którego w praktyce zapętlono w meandry podłogówki w sytuacji w której wg teorii na forum można to wykonać samemu i większość osób sobie z tym radzi,
    5. Może sami lub ktoś w rodzie potrafią murować taki komin który wystarczy do dwóch parowozów - tego na drewno i tego na węgiel,
    6. Może wychodzą z założenia że komin parowozu i parowozownia mają większą żywotność niż lokomotywa i w razie jej całkowitego padnięcia będą musieli zapłacić tylko cenę lokomotywy a nie nowego pendolino.
    7. Może mają wstręt do naganiaczy, którzy dzięki prowizji za reklamę tanio budują własne domy
    8 Może ?
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 13-05-2015 o 12:27

  3. #1043
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    8. Może wreszcie ktoś wprowadzi zakaz pchania węgla do nowych domów i zmusi do myślenia?

  4. #1044

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    8. Może wreszcie ktoś wprowadzi zakaz pchania węgla do nowych domów i zmusi do myślenia?
    Podobno stopniowo będzie wprowadzał normy emisji i badani w tym zakresie. Z uwzględnieniem realiów m. in możliwości naszych elektrowni i sieci przesyłowych. Tak na marginesie mamy już kilka zakazów m. in używania tel. komórkowych w trakcie jazdy autem, zakaz emisji spalin poza krytyczne normy, zakaz wycinania filtrów cząsteczek stałych, zakaz wylewania ścieków bytowych do rowów, zakaz wrzucania elektrośmieci, zakaz palenia liści w sytuacji w której nie chcą się one słuchać wisząc bezczelnie na drzewach po wyznaczonych terminach odbioru. Czy liście mnie słyszą? Skro zakazano to jest po problemie ?
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 13-05-2015 o 13:03

  5. #1045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Podobno stopniowo będzie wprowadzał normy emisji i badani w tym zakresie. Z uwzględnieniem realiów m. in możliwości naszych elektrowni i sieci przesyłowych. Tak na marginesie mamy już kilka zakazów m. in używania tel. komórkowych w trakcie jazdy autem, zakaz emisji spalin poza krytyczne normy, zakaz wycinania filtrów cząsteczek stałych, zakaz wylewania ścieków bytowych do rowów, zakaz wrzucania elektrośmieci, zakaz palenia liści w sytuacji w której nie chcą się one słuchać wiszą bezczelnie wiszą na drzewach po wyznaczonych terminach odbioru. Skro zakazano to jest po problemie?
    Masz rację, po zakazie należy jeszcze karać. I to solidnie! Ku przestrodze innym.

  6. #1046

    Domyślnie

    Wychyl nos z zza komputera i przejedź się troszkę po okolicy albo zjedź z trasy. Czoło może Ci się zmarszczyć ze zdziwienia.

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Masz rację, po zakazie należy jeszcze karać. I to solidnie! Ku przestrodze innym.
    Oczywiście, najlepiej wprowadzić szariat i za karę obcinać np. rękę albo biczować na placu przed ratuszem. Zresztą przy innych zakazach solidne kary już są w związku z czym - nikt nie wznosi samowoli budowanych, nikt nie wycina filtrów a ścieki bytowe trafiają wyłącznie do oczyszczalni. Jakie to proste?
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 13-05-2015 o 13:16

  8. #1048

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nie ale za ewidetne smrodzenie i dym mozna wlepic mandat dokladnie tak samo jak za nie poprawne parkowanie lunb przekroczenie predkosci....
    Trudne?
    Wycięcie filtra cząsteczek, też jest ewidentne, a biorąc pod uwagę obowiązkowe coroczne przeglądy, wychwycenie tego nie powinno być trudne. Tyle teorii, a praktyka sobie. Normy emisji i certyfikacji mają dotyczyć sprzedaży nowych urządzeń grzewczych. Nie zmienia to sytuacji urządzeń które są zamontowane w istniejących domach. Także ewidentne kopcenie opału jeszcze długo może być dla części osób bezkarne. Trwałość tzw śmieciucha lub kominka z płaszczem wodnym to ok 10-20 lat. Do dobrych kotłów na ekogroszek nawet się nie zbliżamy bo te będą funkcjonowały jeszcze dłużej bo co do zasady jest ich mniej i spalają czyściej.
    Ostatnio edytowane przez Regut1 ; 13-05-2015 o 14:16

  9. #1049

    Domyślnie

    @ Värmepumpsägare
    Jaki wychodzi Ci SCOP na tej pompie HT?

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Tym tokiem myslenia mozna nie miec zasad i przepisow.... bo i tak nie sa pilnowane....

    A na dana chwile moze przynajmniej lepiej wymienic kopcace na te "tanie" czyste "eko" kotly....

    Bo nie ludze sie ze wiekszosc sie do PC przekona.... tez nie musi.... ale moze warto wiedziec ze sa alternatywy, i mozliwosc wyboru.....
    Ciezko sie jednak moze zdecydowac jak sie czyta tyle bzdur o PC... i mitow z czym sobie nie poradza....
    A moze nie wprowadzac przepisow pieknych i szczytnych tylko w teorii, ktorych wykonania pozniej w praktyce nikt nie egzekwuje a obywatele nie przestrzegaja ? Moze lepiej czasami mniej a skuteczniej? Z drugiej strony taki przyklad fotoradarow - idea szczytna, praktyka pokazuje ze bardzo czesto nie chodzi o realizacje szcztnych idei a o zwykla KASE. A ludzie i tak robia swoje chamujac gwałtownie dopiero w miejscach w ktorych widza urzadzenie a przez to zwikszajac zagrozenie zamiast je zmniejszac.
    Co do reszty sie zgadzam - zacznijmy malymi krokami i skutecznie od tego co nie spelnia zadnych norm tzw smieciuchow. Ja bym nawet skrocil mozliwosc ich uzywania nawet tam gdzie juz zostaly zamontowane. Zamiast zakazywac dotujmy to co orzynosi pozytywny efekty.

  11. #1051

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regut1 Zobacz post
    Oczywiście, najlepiej wprowadzić szariat i za karę obcinać np. rękę albo biczować na placu przed ratuszem.
    Może lepiej na zimę zamykać - wtedy na pewno nie będzie smrodził.
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  12. #1052
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Ludzie jak wy cos o powierzchni 100 m2 mzecie nazwac domem.
    Za przeproszeniem i bez obrazy.
    Dla mie to kurnik niewiele wiekszy niz 60 metrowe mieszkanie w blokach.
    Tego nawet nie oplaca sie budowac.
    Pokoje jak klitki w kurniku.
    Z wyrazami szacunku nie chcialem nikogo obrazic lub urazic
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  13. #1053
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Ludzie jak wy cos o powierzchni 100 m2 mzecie nazwac domem.
    Za przeproszeniem i bez obrazy.
    Dla mie to kurnik niewiele wiekszy niz 60 metrowe mieszkanie w blokach.
    Tego nawet nie oplaca sie budowac.
    Pokoje jak klitki w kurniku.
    Z wyrazami szacunku nie chcialem nikogo obrazic lub urazic
    Coż,oto obraz typowego użytkownika ekosyfu
    A potem się nie dziwić,że wymyśla COP8,8 dla pumpy i COP1 jako celowy

  14. #1054
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Coż,oto obraz typowego użytkownika ekosyfu
    A potem się nie dziwić,że wymyśla COP8,8 dla pumpy i COP1 jako celowy
    Arturku dla ciebie zawsze bede Ekosyfiarzem.
    Ty dla mnie zawsze bedziesz maluczkim czlowiekiem.
    Niestety moje psy maja wieksze kojce niz ty swoj salon.
    Zawsze moge im zrobic ogrzewanko w kojcach bo pod swoj kociolek zawsze moge podpiac dodatkowy grzejnik.
    Ty niestety nawet grzejnika do garazu nie wstawisz bo ci pompa nie da rady go ogrzac
    Milej nocy.
    Nie zmadrzales jednak po nocy poprzedniej
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  15. #1055
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    Ty niestety nawet grzejnika do garazu nie wstawisz bo ci pompa nie da rady go ogrzac
    Z jakiego powodu nie da rady ogrzac ?
    Pompa podgrzewa wodę do maks.56st.C.

  16. #1056
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    I powiem ci jeszcze jedno Szanowny panie Arturze.
    U. Mnie w KW widnieje tylko moje nazwisko i tylko ja z zona jestescmy wlascicielami swojego domu.
    U ciebie jest jeszcze bank.
    I kredyt bedziesz splacal kolejnye 30 lat nigdy nie bedac wlascicielem swojego domu.
    Przez 30 lat bedziesz odmawial sobie wszystkiego, wakacji,jadl zalewajke.
    A niedaj boze ty lub twoja zona zachoruje i kredyt beda splacac twoje dzieci i nigdy nie beda wlascicielami domi i tak jak ty beda kolejne lata wszystkiego sobie odmawiac.
    W ostatecznosci bank sprzeda rwoj dom , a ty z rodzina zostaniesz na bruku.
    Taka jest niestety rzeczywistosc budowania domu na kredyt.
    Ciesz sie tylko ze dostales to odszkodowanie 40 tysiecy to an pare rat odsetkowych ci starczy.
    A co dalej????
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  17. #1057
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    I powiem ci jeszcze jedno Szanowny panie Arturze.
    U. Mnie w KW widnieje tylko moje nazwisko i tylko ja z zona jestescmy wlascicielami swojego domu.
    U ciebie jest jeszcze bank.
    I kredyt bedziesz splacal kolejnye 30 lat nigdy nie bedac wlascicielem swojego domu.
    Przez 30 lat bedziesz odmawial sobie wszystkiego, wakacji,jadl zalewajke.
    A niedaj boze ty lub twoja zona zachoruje i kredyt beda splacac twoje dzieci i nigdy nie beda wlascicielami domi i tak jak ty beda kolejne lata wszystkiego sobie odmawiac.
    W ostatecznosci bank sprzeda rwoj dom , a ty z rodzina zostaniesz na bruku.
    Taka jest niestety rzeczywistosc budowania domu na kredyt.
    Ciesz sie tylko ze dostales to odszkodowanie 40 tysiecy to an pare rat odsetkowych ci starczy.
    A co dalej????
    No widzisz,ja nie jestem ekosyfiarzem,żeby mieć z tym problem
    To oni wydają swoje ostatnie grosze na pałace a nie na kurniki,żeby na ostatnim etapie wpakować ekosyf do domu i palić śmieciami.

  18. #1058
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    A jak nie bedziesz splacal kredytu to ci komornik przyjdzie i zlicytuje twoja Pc i zostaniesz ze swoim kominkiem ktory to traktujesz jako mebel w domu.
    Tym niestety dzieci i rodziny nie wykarmisz.
    Nie tylko marzeniami czlowiek zyje
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

  19. #1059
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Św.Mikołaj Zobacz post
    A jak nie bedziesz splacal kredytu to ci komornik przyjdzie i zlicytuje twoja Pc i zostaniesz ze swoim kominkiem ktory to traktujesz jako mebel w domu.
    Tym niestety dzieci i rodziny nie wykarmisz.
    Nie tylko marzeniami czlowiek zyje
    Masakra,faktycznie pył z ekosyfu zaszkodził

  20. #1060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Św.Mikołaj
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Łask
    Kod pocztowy
    98-100
    Posty
    515

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No widzisz,ja nie jestem ekosyfiarzem,żeby mieć z tym problem
    To oni wydają swoje ostatnie grosze na pałace a nie na kurniki,żeby na ostatnim etapie wpakować ekosyf do domu i palić śmieciami.
    Arturku ja nie wydawalem. Swoich ostatnich groszy na dom. Moge sobie pozwolic nawet na takie dwa.
    A o piecu napisalem powyzej , dlaczego.
    By nie zgnusniec na stare lata i by moje dzieci nie baly sie ubrudzic weglemdorzucajac groszek do zasobnika, lub wyczyscic piec.
    Napisalem to w poscie powyzej, ale ty widocznie czytasz tak pobierznie wszystko, ze przeoczyles moja wypowiedz o wyborze pieca jako glowne zrodlo ciepla mojego domu.
    Czytaj uwazniej i ze zrozumieniem
    Jestem człowiekiem więc piszę bez ogródek co o tym wszystkim sądze
    MK
    Podgląd pracy mojego kociolka na żywo https://device.esterownik.pl/device/3800/

Strona 53 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony