dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sochers

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    2

    Question Podłączenie żyrandola - świeci jedna (środkowa) z trzech żarówek

    Powitać (jako że to mój pierwszy post na forum ),

    Standardowo zaczynam od może banalnego pytania, ale jakoś samemu nie mogę znaleźć odpowiedzi. Tło wygląda tak.

    Odebrałem nowe mieszkanie od developera - w planie był podwójny włącznik do oświetleni kuchennego (z sufitu wystawały 4 przewody),

    Na naszą prośbę ekipa podzieliła to na dwa obwody - komplet halogenów na jednym, oraz oświetlenie blatu na drugim włączniku. Halogeny śmigają, natomiast ostatnio kupiłem żyrandol (na 3 żarówki), podłączyłem i tu dupa - świeci tylko środkowa. Po zmianie żarówek sytuacja się nie zmienia.

    Spod GK wystają mi 3 przewody brązowy (faza, sprawdzałem próbnikiem), niebieski (zero) i żółto zielony (PE). Zero i PE nie są zamienione - podłączyłem odwrotnie, to mi korki wywaliło

    Naklejka w kostce lapmy mówi że od lewej idą L, L1 i N, natomiast wytłoczenie na kostce, że L, PE i N. Pierwsza wersja wywala korki, druga nie, ale działa tylko jedna (środkowa) lampa.

    Pytanie - co zrobić, żeby po włączeniu tego jednego przełącznika zapalał się komplet trzech żarówek, a nie tylko jedna?

  2. #2

    Domyślnie

    L1 i L2 mają być razem (na jednym zacisku), to wszystko.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sochers

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, ale niestety nie o to chodzi L1 jest użyty do zasilania halogenów - jeden przycisk. To przy czym ja majstruję, to wyjście na oświetlenie blatu - drugi przycisk. One maja być włączane osobno (tzn. halogeny razem (i tak jest)), oraz oświetlenie blatu. I tutaj jak włączam - zapala się jedna z 3.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sochers
    Naklejka w kostce lapmy mówi że od lewej idą L, L1 i N, natomiast wytłoczenie na kostce, że L, PE i N. Pierwsza wersja wywala korki, druga nie, ale działa tylko jedna (środkowa) lampa.
    Proste - lampę należy tak podłączyć, by były zasilane wszystkie trzy żarówki żyrandola. Co w tym trudnego ? Jest napięcie zasilające żyrandol ? Jest.
    Jest wyjście do tych trzech żarówek w nim ? To miernik, omomierz, przedzwonić obwody/przewody żyrandola i już.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, ale niestety nie o to chodzi L1 jest użyty do zasilania halogenów - jeden przycisk.
    L1 wychodzące z żyrandola! To masz razem z sąsiednim L podłączyć do brązowego przewodu zwisającego z sufitu.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony