dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rzysiek

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    2

    Domyślnie Rozbudowa domu a opinia elektyrka - czy konieczna

    Bardzo proszę o informację czy do odbioru rozbudowy domu potrzebna jest kopia świadectwa charakterystyki energetycznej budynku? Do istniejącego już budynku dobudowaliśmy sypialnię, w projekcie nie było instalacji energetycznej czy musi mi to zaopiniować elektryk czy odbiorą mi bez tego?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzysiek Zobacz post
    Bardzo proszę o informację czy do odbioru rozbudowy domu potrzebna jest kopia świadectwa charakterystyki energetycznej budynku? Do istniejącego już budynku dobudowaliśmy sypialnię, w projekcie nie było instalacji energetycznej czy musi mi to zaopiniować elektryk czy odbiorą mi bez tego?
    Coś pomieszałeś - świadectwa energetyczne to nie działka elektryka. Szukaj audytora z uprawnieniami, świadectwo będzie Ci potrzebne.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sintel

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-089
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzysiek Zobacz post
    Bardzo proszę o informację czy do odbioru rozbudowy domu potrzebna jest kopia świadectwa charakterystyki energetycznej budynku? Do istniejącego już budynku dobudowaliśmy sypialnię, w projekcie nie było instalacji energetycznej czy musi mi to zaopiniować elektryk czy odbiorą mi bez tego?
    Świadectwo energetyczne dotyczy budynków nowych . Czy urząd potrzebuje tego papierka? Po co wydawać 500.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał sintel Zobacz post
    Świadectwo energetyczne dotyczy budynków nowych . Czy urząd potrzebuje tego papierka? Po co wydawać 500.
    Kolega rzysiek napisał, że do istniejącego budynku dobudował sypialnię -rozumiem, że nie jest to samowolka, czyli ma pozwolenie na budowę, czyli zgłosi zakończenie budowy i budynek do odbioru - będzie potrzebował świadectwo. Chyba, że rozbudował jeden z poniższych obiektów:
    ...
    Przepisów tych nie stosuje się jedynie do budynków:
    •podlegających ochronie na podstawie przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;
    •używanych jako miejsca kultu i do działalności religijnej;
    •przeznaczonych do użytkowania w czasie nie dłuższym niż 2 lata;
    •niemieszkalnych służących gospodarce rolnej;
    •przemysłowych i gospodarczych o zapotrzebowaniu na energię nie większym niż 50 kWh/(m²/rok);
    •mieszkalnych przeznaczonych do użytkowania nie dłużej niż 4 miesiące w roku.
    •wolnostojących o powierzchni użytkowej poniżej 50 m².

    tu pierwsze lepsze linki do tematów:
    http://muratordom.pl/eksperci/pytani...etyczne/18166/
    http://www.konstruktorbudowlany.fora...czne,3163.html
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rzysiek

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Myślenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    znacie może firmę Certonet, ona wydaje takie świadectwa, myślicie że można zlecić im wykonanie takiej usługi


    (dzięki za pomoc)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał sintel Zobacz post
    Świadectwo energetyczne dotyczy budynków nowych . Czy urząd potrzebuje tego papierka? Po co wydawać 500.

    za dużo o jedno zero, nie 500 tylko 50
    desmear

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony