dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Jaki kupić kominek?

    Jak w temacie,jesteśmy zdecydowani na kominek z płaszczem wodnym,powierzchnia użytkowa domu 145m,kominek podłączony do ogrzewania podłogowego(podstawowy piec to piec na ekogroszek),kominek miałby być używany dość często -podgrzewanie również wody użytkowej.Mam kilka pytań-pani z salonu kominków proponuje tylko Lechmę i Kratki(jest ich przedstawicielem) zachwalając ww.kominki pod niebiosa-niestety przeglądając fora dot. kominków nie macie o nich najczęściej dobrego zdania.Zatem CO KUPIĆ?Nie potrzebuję kominka klasy Mercedesa,chcielibyśmy kominek który sprawdza się u Was w domach który nie jest bardzo drogi,który nie brudzi szyby,który nie pożera ogromnych ilości drewna-czy jest taki?Miałbym prośbę o podanie mocy kominka na tą pow. domu-pani z salonu proponowała moc 12KW,gdyż przez większą moc brudziła by się mocno szyba?Aha dolot w salonie powietrza z zewnątrz.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rej

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Aby ogrzać dom o pow. 145 m2, porzebny będzie kominek o mocy 15-16 kw,jeśli nie będzie on ogrzewał zasobnika ciepłej wody użytkowej,
    w myśl zasady 1 kw na 10 m2 powierzchni plus mała rezerwa. Czysta szyba w kominku z płaszczem wodnym, to tylko kominek z systemem ACS.
    Dolot powietrza z zewnątrz powinien mieć przekrój proporcjonalny do sumarycznego przekroju instalacji wentylacyjnej wywiewnej, i nie może
    być podłączony bezpośrednio do wkładu kominkowego, chyba, że posiadamy w domu rekuperację

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał rej Zobacz post
    Aby ogrzać dom o pow. 145 m2, porzebny będzie kominek o mocy 15-16 kw,jeśli nie będzie on ogrzewał zasobnika ciepłej wody użytkowej,
    w myśl zasady 1 kw na 10 m2 powierzchni plus mała rezerwa. Czysta szyba w kominku z płaszczem wodnym, to tylko kominek z systemem ACS.
    Dolot powietrza z zewnątrz powinien mieć przekrój proporcjonalny do sumarycznego przekroju instalacji wentylacyjnej wywiewnej, i nie może
    być podłączony bezpośrednio do wkładu kominkowego, chyba, że posiadamy w domu rekuperację
    Rany Boskie ! marbero nie czytaj tego !

  4. #4

    Domyślnie

    ,,Nie czytaj tego,, ? ,butynski rozwin tematŚrednica dolotu pow.110,dom bez rekuperacji.
    Ostatnio edytowane przez marbero ; 16-11-2013 o 19:01

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał rej Zobacz post
    Dolot powietrza z zewnątrz powinien mieć przekrój proporcjonalny do sumarycznego przekroju instalacji wentylacyjnej wywiewnej, i nie może
    być podłączony bezpośrednio do wkładu kominkowego, chyba, że posiadamy w domu rekuperację
    Aż boję się tego, co zaraz napiszę, ale czy mógłbyś rozwinąć tę błyskotliwą myśl? Na razie tylko tyle, bo skrót ACS już chyba rozpracowałem: Ale Czarna Szyba - czyż nie tak?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marbero Zobacz post
    ,,Nie czytaj tego,, ? ,butynski rozwin tematŚrednica dolotu pow.110,dom bez rekuperacji.
    Gościu Ci radzi żebyś nie podłączył powietrza z zewnątrz bezpośrednio do wkładu . Albo idiota albo się mu coś pochrzaniło - nie mnie o tym decydować ale nie czytaj więcej jego porad !
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 16-11-2013 o 21:18 Powód: literówka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Gościu Ci radzi żebyś nie podłączył powietrza z zewnątrz bezpośrednio do wkładu . Albo idiota albo się mu coś pochrzaniło - nie mnie o tym decydować ale nie czytaj więcej jego porad !
    butynski, no przeca nie może podłączyć, bo ni ma rekuperacji, strach pomyślec co będzie kiedy dolot nie okaże się "proporcjonalny do sumarycznego przekroju instalacji wentylacyjnej wywiewnej"
    Ostatnio edytowane przez Bolt ; 16-11-2013 o 21:35

  8. #8

    Domyślnie

    Rozumiem że macie mały ubaw , ale może jakis konkret w moim temacie?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał marbero Zobacz post
    Rozumiem że macie mały ubaw , ale może jakis konkret w moim temacie?
    Przejrzyj z oferty Hajduk wkłady Volcano W 12, stalowo-szamotowe, z płaszczem wodnym, moc nominalna 12 kW, średnia sprawność 82%. Do wkładu jest możliwość podłączenia powietrza z zewnątrz budynku. Drewna nie pożera dużo, zużycie przy mocy nominalnej to 3,7 kg/h, z utrzymaniem szyby w czystości też nie ma problemu.

  10. #10

    Domyślnie

    Co do wkładów wodnych, to wiem, że istnieją, widziałem nawet kilka. Lechma chyba nie miał szyby z przodu

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolt Zobacz post
    Co do wkładów wodnych, to wiem, że istnieją, widziałem nawet kilka. Lechma chyba nie miał szyby z przodu
    Teraz już ma.

  12. #12

    Domyślnie

    Parę dni mnie nie było (zarabiałem na mój przyszły kominek),ten Hajduk o którym wspomina Artix123 też kosztuje ponad 7 tys. za te pieniądze miałbym kominek Makroterm,czy ktoś podesłał by mi linka może jest na tym rozbudowanym forum jakiś ranking kominków czy też firm je produkujacych,i jeszcze jedno czy na mój domek p.u.145m kominek o wartości 12 KW będzie wystarczający?

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orcio_kr
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    kraków
    Kod pocztowy
    32-082
    Posty
    208

    Domyślnie

    przeczytaj ten wątek http://forum.muratordom.pl/showthrea...inek-Makroterm w rankingu byłby nisko.

    Ja na przykład jesli chodzi o kominek z PW poszedłem w czeskiego Romotopa tego lata - cena jak polskie produkty - poniżej 7k, a jakością wykonania przypomina niemieckie. Ładnie sie pali - to moja subiektywna opinia, wiele innych w pracy nie widziałem zeby miec dobre rozeznanie
    Ostatnio edytowane przez orcio_kr ; 20-11-2013 o 17:09

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał orcio_kr Zobacz post
    Tak więc firmie na M... na pewno podziekuję,nie wyobrażam sobie wydania tyle kasy nie będąc zadowolony z koncowego efektu

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcel-1989

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Skoczów
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Panow
    Pomozcie wybrac jakis kominek na 60metrow jaki model itd..poniewaz nie mam za bardzo pojecia a jest mi potrzebny do wykonczenia mieszkania i CIEPLA pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Ja zaproponuje Ci ten. Znam z autopsji. Gwarantowana czysta szyba.


    By nie było kolorowo to są dwa minusy:
    uszczelka drzwiczek (podobno zużywa się szybciej niż u konkurencji więc najlepiej wymieniając zastosować pr5odukt innej firmy np. od Hajduka)
    szamoty podobna sytuacja (nie oryginalne np. z firmy cebud - trzeba pobrać wymiar starych szamotów przed włożeniem ich do paleniska)
    Czyli wydatek 300 - 400 zł po kilku sezonach.
    Liczba plusów powoduje że dwa niedociągnięcia są moim zdaniem mało istotne.
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  17. #17

    Domyślnie

    Qrde wygląda to trochę na reklamę. Dal równowagi podam że bardzo dobre paleniska ma też Hajduk takiej szczelności i łatwości regulacji płomienia może im pozazdrościć wiele firm.

    Lechma też ale wystrzegaj się produktów serii Standart, standart lux i exclusive.
    Czarna lista to makroterm i kratki.pl
    Ostatnio edytowane przez grigo ; 22-11-2013 o 14:42 Powód: zły filmik zamieściłem
    Kto chce, ten znajdzie sposób. Kto nie che, znajdzie powód.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lena_89

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-220
    Posty
    44

    Domyślnie

    czy do domu parterowego o powierzchni 92 m2 wystarczy kominek w holu jako ogrzewanie czy warto dolozyc ogrzewanie centralne/elektryczne lub koze w innym pomieszczeniu?

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seah

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja posiadam kominek z płaszczem wodnym z Piazzetta, nie napiszę Ci konkretnego typu bo Tobie potrzeba więcej mocy, a ja mam małą powierzchnię do ogrzania. Jak będziesz się zastanawiała nad firmą to na swoim przykładzie podpowiem, że Piazzetta jest nie do zdarcia, monter nam podpowiedział i chwała mu za to. Ceny mają dobre, porównywaliśmy w 100 miejscach

  20. #20

    Domyślnie

    My także posiadamy kominek Piazetta. Cieszę się, iż właśnie na niego się zdecydowaliśmy bo jest bardzo dobry pod względem konkstrukcyjnym, jak i wydajnościowym. Co prawda używamy go do ogrzania niewielkiej powierzchni, jednak w naszym przypadku bardzo się sprawdziła ta włoska firma.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 31-01-2014 o 19:29

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony