dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Tyle wlasnie przyjalem do swoich szacunkow.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    A moim zdaniem (sorry asolt), przy tak malutkiej inwestycji, to nawet nie ma co liczyć. Przyjąć te ZDROWE 50W/m2 i krzywdy temperaturowej Z PEWNOŚCIĄ nie będzie, a wszelka nadwyżka mocy wzmocni wykorzystanie taniego prądu. Z korzyścią dla rachunku za ogrzewanie liczonego w złotówkach.
    Oczywiście mówię o 100% podłogówki.
    Oczywiscie mozna przyjąc te 50W/m2, tylko po co dawac jednakowy rozstaw we wszystkich pomieszczeniach niezaleznie od strat, po to aby niektóry przepływy zmniejszyc na rotametrach ?

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    asolt, bardzo często Cię polecam, ale przyznasz chyba że proporcje strat poszczególnych pomieszczeń można już wyczytać z opracowania wykonanego w projekcie?
    Mi chodziło o te APTEKARSKIE wyliczenia.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    asolt, bardzo często Cię polecam, ale przyznasz chyba że proporcje strat poszczególnych pomieszczeń można już wyczytać z opracowania wykonanego w projekcie?
    Mi chodziło o te APTEKARSKIE wyliczenia.
    Jak widzę "obliczenia" które są przeszacowane o 100-200% to ich wiarygodnosc jest dla mnie zerowa, proporcje również

  5. #65
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Przeszacowanie jest czasami ogromne, natomiast proporcje nie tak bardzo
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Przeszacowanie jest czasami ogromne, natomiast proporcje nie tak bardzo
    No to moze z innej strony, jako ze równiez wykonuje instalacje, to zawsze je wykonuje wg swoich obliczen, czasami sie zdarza ze w jednym pomieszczeniu wychodzi rozstaw 10 cm , a w drugim 30 cm, nie zadnego uzasadnienia aby tam gdzie wg obliczen ma byc 30 cm tez dac 10 cm. Zawsze tak wykonuję i zawsze ufam swoim obliczeniom i nigdy sie na nich nie zawiodłem.

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Ale ja nie powiedziałem że nie ufam Twoim obliczeniom czy że się na nich zawiodłem. Wręcz przeciwnie, OCZYWIŚCIE!
    Mowa była o czymś innym.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  8. #68
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    No to moze z innej strony, jako ze równiez wykonuje instalacje, to zawsze je wykonuje wg swoich obliczen, czasami sie zdarza ze w jednym pomieszczeniu wychodzi rozstaw 10 cm , a w drugim 30 cm, nie zadnego uzasadnienia aby tam gdzie wg obliczen ma byc 30 cm tez dac 10 cm. Zawsze tak wykonuję i zawsze ufam swoim obliczeniom i nigdy sie na nich nie zawiodłem.
    Witam, a jezeli wykonywalem u ciebie OZC to jest mozliwosc upgrade'u wyliczen o rozstawy podlogowek?

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Ale ja nie powiedziałem że nie ufam Twoim obliczeniom czy że się na nich zawiodłem. Wręcz przeciwnie, OCZYWIŚCIE!
    Mowa była o czymś innym.
    Zgadza sie, ja wiem ze chodzi aby z pojedynczych wartosci metodą interpolacji stworzyc sensowną całość. Tylko po co isc okreznymi drogami jak mozna isc na wprost

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.520
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gall86 Zobacz post
    Witam, a jezeli wykonywalem u ciebie OZC to jest mozliwosc upgrade'u wyliczen o rozstawy podlogowek?
    Ładnie nazwane (upgrade), proszę o kontakt na mail, tel.

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gall86

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Czerwionka-Leszczyny
    Kod pocztowy
    44-230
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ładnie nazwane (upgrade), proszę o kontakt na mail, tel.
    Jutro się odezwę

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ambrzoza Zobacz post
    Witam

    Widze ze bez waszej pomocy sobie nie poradzę z wyborem .

    Zakup , dobór , montaż ,serwis - dużo aspektów aby dobrze wybrać a i jeszcze czytam że niezawsze wszystko dobrze chodzi .

    Zaczynam budować dom www.nanostudio.pl a15 i mam już projekt domu i instalacji pompy ciepła .
    Projektant dobrał w opisie 12 kW , a na rysunku technicznym podał 15 kW i tu już pierwszy rozjazdach.


    Czytając wasze wypowiedzi szukam osób które POLECĄ dobrą firmę z Mazowsza -WarsZawa ,Płock która doradzi i profesjonalnie dobierze pompę i dolne źródło ( bo to chyba ważniejsze nawet )


    Firmy ktora wykona to kompleksowo i da gwarancje na swoje uslugi


    Pozdrawiam
    Co do szacunków projektanta to już gdzie ich miejsce.
    Oczywiście zacznij od asolta. Poza OZC podpowie Ci jak ulepszyć izolację niedużym kosztem.

    Z instalatorów udzielających się na forum polecam Ci Fachmana i Wihajstra. Oni są tu najdłużej ze wszystkich i złego słowa o nich mie czytałem.
    Unikaj jak ognia firmy w której pojawia się nazwisko Piękny w dowolnej formie.

    Powodzenia.

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Berlux

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Łódź
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jestem z okolic Łodzi i mi instalację wykonywała firma DTS Serwis.

    Zrobili mi pompę ciepła i rekuperację . Nie ma się u nich do czego przyczepić , terminy były dotrzymywane, człowiek który mnie obsługiwał był pod telefonem , doradzał mi jeszcze w innych sprawach odnośnie oczyszczalni ścieków i styropianu. Śmiało mogę polecić tą firmę ,z tego co pamiętam działają chyba na terenie całego kraju , tak mi się przynajmniej wydaje .

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Reklamaaaa?
    Cytat Napisał Berlux Zobacz post
    ... tak mi się przynajmniej wydaje .

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony