dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Stary dom na Jurze

    Witam serdecznie. Jestem stałym czytelnikiem forum i w końcu nadszedł czas na budowę i dla mnie więc w związku z planowaną przebudową i budową chciałbym prosić doświadczonych kolegów w temacie o pomoc. Jestem szczęśliwym (lub nie) posiadaczem budynku z lat 50 ubiegłego wieku, który stać się ma naszym miejscem na najbliższe lata, w związku z tym konieczna jest jego przebudowa, rozbudowa itp. Projekt się robi więc gromadzę info które będzie niezbędne do tego celu.
    Budynek z kamienia wapiennego (jura krakowsko-częstochowska) 60 cm grubości ściany, powierzchnia budynku to po obrysie 60 m2, na stropie polepa, w 1/3 części podpiwniczony, całość na podmurówce z cegły cementowej (1 m). Budynek suchy bez cienia wilgoci, piwnica sucha, poziom wód gruntowych bardzo nisko grunt piaszczysty (na podwórku mam studnię kopaną i tam poziom wody to na 11 m jest dopiero).
    Założenia to rozbudować budynek o jeszcze jeden pokój i garaż oraz poddasze użytkowe i łazienki, ogrzewanie podłogowe z buforem i kotłem na wszystko, wentylacja grawitacyjna (WM jest do przemyślenia, może zostawić możliwość jej późniejszego położenia??), i w związku z tym pytania do fachowców o właściwe ocieplenie ścian, podłogi na gruncie oraz poddasza użytkowego które niestety musi być.
    Czytam forum oraz dzienniki budów ale od nadmiaru wiedzy wszystko może się pomieszać więc chciałbym uporządkować sobie z waszą pomocą wiedzę.
    Jakie materiały wykorzystać do rozbudowy ścian z kamienia i nowego pokoju (silka czy BK?) ja pożenić to z kamieniem żeby nie gryzło się za bardzo?
    Na co zwrócić uwagę na tym etapie?
    Pozdrawiam

    ps. wstawiam koncepcję rozbudowy
    [IMG][/IMG]

    [IMG][/IMG]
    Ostatnio edytowane przez Jendy ; 07-12-2013 o 20:18

  2. #2

    Domyślnie

    Podbijam
    oto nasz budynek


    i reszta działki

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rudzik_

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    180

    Domyślnie

    Bardzo fajne, nieszablonowe rzuty Zrobilabym tak- sciany z wapienia odlubalabym z tynku, nie ocieplala. Na oko 60 cm muru nie wymaga juz dodatkowach inwestycji- taka sciana ma ogromna akumulacyjnosc cieplna. Ale trzeba to sprawdzic. Na drugie oko- jesli w domu w ladna pogode jest dlugo zimno, a gdy nagle na zewnatrz zrobi sie chlodno- w srodku nadal jak bylo- to dom jest wzglednie cieply. Wymiana okien, ocieplenie dachu itp powinny wystarczyc. Jesli maja byc porzadne obliczenia- korzystalam kiedys ze strony Rockwoola- trzeb w programik zamieszczony tam (powinien jeszcze byc) wklepac material na sciane i grubosc- wychodza jej parametry.
    Tak wiec mamy piekny surowy mur- czesc stara, proponuje czesc nowa wyraznie odroznic sie od starej- moze oszalowana deskami? Albo otynkowana na gladko? Z duzymi oknami salonu powinno wyjsc pieknie.Tylko czy mur jest na tyle w dobrym stanie? I czy okna nie beda w czesci starej zupelnie w innych miejscach? I czy Wam to odpowiada wogle bo mnie wizja naszla
    -A czym byliby ludzie bez miłości?
    GINĄCYM GATUNKIEM, odparł śmierć.

    (Terry Pratchett, Czarodzicielstwo)

    Codziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...zamaina-miejsc

  4. #4

    Domyślnie

    No ta chałupeczka musi nam odpowiadać hehe ale tak na poważnie to mury są solidne nie popękane i całe szczęście suche, okna będą w tych samych miejscach może tylko trochę zmienia się rozmiary, niestety chyba wtedy różnica w obróbce muru będzie widoczna i kiepskawo będzie to wyglądało. Niedługo wrzucę wizualizację frontu i boku budynku po planowanej rozbudowie, więc opinie mile widziane
    Jeśli chodzi o technikalia to na 90 % resztę wymurujemy z silikatów mają chyba podobne właściwości do kamienia więc może się nie pogryzą. Niepokoi mnie połączenie starego budynku z nową częścią na bank trzeba zrobić dylatacje, ale później osobne wieńce nad każdą częścią czy spiąć je razem? Takie to zagwozdki i pewnie masa innych się pojawi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony