Witam wszystkich w nowym roku . Mam takie pytanie odnoscnie odprowadzenia wody z rynny na ogród w skrócie postaram się opisać słowami w czym tkwi problem i czy takie rozwiązanie jest legalne . mieszkam w budynku 3 rodzinnym który jest wspólnotą ja mieszkam na parterze mamy wszyscy wspólne podwórze lesz SA tu 2 osobne wejścia do budynku moje wejście jest cały czas zalewane przez wodę deszczowa która z rynny leje się pod fundament i dalej pod moje wejście .Chciał bym ta rynnę podłączyć pod rurę która by odprowadziła wodę z dala od budynku na mój ogród i tu nasuwa mi się pytanie czy wedle prawa mogę wykopać rowek przez wspólne podwórko i zakopać w nim rurę prowadząca na mój ogródek ok 15 metrów przez podwórko a następnie ok 20 mb rury drenarskiej na ogrodzie czy na takom instalację potrzebuje jakiejś zgody ? dodam tyle ze moi sąsiedzi nie należą do zbyt życzliwych ludzi nawet jeśli chodzi o dobro wspólne , mam juz dość chodzenia w błocie i zawilgoconych ścian bardzo proszę o odpowiedz jak to się ma pod względem prawnym czy można to zrobić bez zezwoleń projektów itp