dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie okna dachowe po ułożeniu dachu

    czy można zamontować okna dachowe po położeniu dachu( blachodachówki)
    przykład: blachodachówka jest położona na dach nie ma wyjść na okna dachowe i powiedzmy po roku czasu te okna dachowe chciałbym wstawić czy jest taka mozliwość? czy są to większe koszty niz przy montażu tych okien podczas układania dachu?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Wszystko sie da Ja bym wziął 3 razy tyle.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Okno na dachu można zamontować w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Reszta to tylko koszty. Dodam tylko, że nie ma potrzeby demontowania pokrycia. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 09-01-2014 o 20:31
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4

    Domyślnie

    jak to wychodzi kosztowo ile razy drożej wychodzi takie montowanie okien przy ułożonym dachu?najlepiej jeśli pokazalibyście faktyczne koszty ?

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Wszystko zależy co i jak, bo montaż montażowi nierówny. Montowaliśmy okna dachowe w blachodachówce. Wygląda to tak, że trzeba sciągnąć 2 blachy, założyć okno, następnie blachy odpowiednio dociąć i z powrotem na dach . Aby jakotako bezpiecznie sciągnąć blachę, potrzeba conajmniej troje ludzi. Dodam, że trzeba mieć jeden moduł takiej samej blachy, żeby dołożyć pod gąsiorem. Bez zdejmowania blachy, tak jak Pan Andrzej niepotrafię... jeszcze Jeśli dom nie byłby jakoś bardzo wysoki to za 500-600 zł myślę, że da się zamontować

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Za 600 to nie da rady. Po co Ci troje?. Nie można we trzech?. Na upartego można wykorzystać blachę wyciętą z otworu.Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zasadą montażu okien połaciowych jest montaż od środka. Pierwsze okno zamontowałem 1994 r. Wówczas najwięcej montaży wykonywałem w już istniejących dach. Gdy dach jest kryty blachą płaska na rąbek lub tzw. "wurstę" (jak źle napisałem to Jan mnie poprawi) należałoby ściągnąć pokrycie aż do kalenicy. Wstawia się bez ściągania. Nie ma tylko możliwości albo jest bardzo utrudnia wstawienia rynienki odprowadzającej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Żebym to ja znalazł takich klientów, co by płacili wasze stawki

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Wusta od wulsztangi Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dzięki Janie! Na Ciebie zawsze można liczyć.
    Serdecznie pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Chyba jestem głodny ; zjadłem L ( wulsta ) Jan
    Po mnie nie ma poprawek

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Te 600 zl to cena chyba z oknami

    W moim rejonie wstawienie okna przed pokryciem

    - blachodachowka 100 zl
    - dachoka 100 zl

    Po pokryciu:

    - blachodachowka 250 zl
    - dachowka 200 zl

    Pozdrawiam naciagaczy

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Czasami poprawiam okna i całe dachy wykonane za tak nędzne pieniądze. Nikt tu nikogo nie naciąga. Jest wolny rynek i każdy może skorzystać z usług takiego wykonawcy, który mu odpowiada. Na moje usługi też nie każdego stać, natomiast jak robię poprawki to nie mam litości. Współczuję też tym wykonawcom, których życie zmusza do pracy za głodowe stawki. Jak mam taki kaprys to mogę wstawić okno za 1 zł. Chętnie zobaczyłbym okno wstawione za 100 zł. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    No to cieniutko przędą w Nowym Dworze Przykład kosza w dachu za 40 złotych za metr Ciekawi mnie po ile wprawiali okna (zdjęcie wykonane przez kolege JARKO z jednego z forów)


    Żeby zamontować okno w położonej blachodachówce trzeba dojechać na miejsce, rozłożyć rusztowanie, założyć drabine (taka drewnianą pod rozstaw fal) odkręcić blachy, ściągnąć je na dól (potrzebuje do tego dwóch pomocników) założyć okno (jak nie ma firmowych kołnierzy XDP to musze zrobić sam + wełna), dociąć blachę, wciągnąć ją na dach, ściągnąć drabine, złożyć rusztowanie i dojechać do domu. Jakbym miał za to skasować tylko 250 zł, to by mnie musiało pop.......ć
    Ostatnio edytowane przez bracki88 ; 10-01-2014 o 21:15

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kosz na zdjęciu to wzorowo wykonany knot! Pewnie za całość firma wzięła jakieś 20,-~25,- za 1 m2.
    Natomiast odnośnie okna ja wykonałbym wszystko od środka bez demontażu blach biorąc 500,- za sztukę a gdyby była izolacja cieplna i sufity to 700,- . Oczywiście podane ceny są cenami netto i nie obejmują wykończenia od strony wewnętrznej tzn. wykonania szpalety. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    emiliakap

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-185
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    szukam ekipy do zamontowanie 3 okien połaciowych na położonym dachu, okolice Warszawy , jaki koszt

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    u mnie w miescie wstawienie okna w istniejącym dachu zaczyna się od 500,- . Jak ktoś chce tanio, to do każdego okna jest dolączona instrukcja (bardzo czytelna) i można samemu zamontować.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Panie Andrzeju to okna za 100zł za sztukę Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_688759914592156.jpg
Wyświetleń:	476
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	406993 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_688759964592151.jpg
Wyświetleń:	372
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	406994
    Poprawiłem z pomocą YouTub a właściwie zdemontowałem i zamontowałem ponownie.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cena okna nie ma tu nic dorzeczy. Czemu ta folia zwisa do środka? Nie widzę rynienek nad oknami. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Cena okna nie ma tu nic dorzeczy. Czemu ta folia zwisa do środka? Nie widzę rynienek nad oknami. Pozdrawiam.
    To cena za montaż. Membrana była zszywaczem brzybita do ramy okna brak fartucha zewnętrznego skutkował nawiewaniem śniegu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170104_105855.jpg
Wyświetleń:	217
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	407010 rynienki byly 40cm od góry okna na zakładach membrany.
    W budowie. Bilbo z małymi zmianami, pow 218m2; 160m2 użytkowej +33m2 garaż w bryle nie ogrzewany; 558m3, okna ms evolution większość fixy.W planach podłoga 18cm styro sciana suporek + 20cm grafit, skosy od 30 do 40cm wełny, 100 % podłogówki + drabinki w łazienkach, WM airpack 400, ozc by Asolt 6,1KW, panasonic t-cap 9kw 3f.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony