dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomaszLbn

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-337
    Posty
    9

    Domyślnie Szafki do kuchni - pytanie o zawiasy.

    Witam.

    W związku z tym, że to mój pierwszy post na wstępie serdecznie Was witam.

    Noszę się z zamiarem zrobienia szafek do kuchni.
    Ogólnie z majsterkowaniem problemu nie mam, więc myślę że z korpusem poradzę sobie bez problemu (płytę zamówię pociętą na formatki), ale zastanawiaja mnie jedna rzecz:
    jak mocuje się zawiasy w drzwiczkach, tzn jak w gotowych drzwiczkach wymierzyć gdzie należy nawiercić "otwory" pod zawias - tak aby później między drzwiczkami nie została szczelina (szafka będzie "podwójne" drzwiczki)?

    Będę również wdzięczny za rady i wskazówki na co zwrócić uwagę, na co uważać.

    Dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez TomaszLbn ; 30-09-2015 o 19:07

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj.
    Ja teraz też robię kuchnię dla zabawy i zabicia nadmiaru czasu

    A tak poważnie to fronty muszą być mniejsze od korpusu. Ja dla szufladowej szafki 60ki (h=72 x 60) zrobiłem 2 fronty h=35,4 x 59,6. To pokazuje ile luzu musisz mieć - dla szuflad (u mnie Blum Antaro).

    Dobór zawiasów to też wyliczenie tego co chcesz mieć u siebie, jaki zawias. Na stronach producenta lub w sklepach znajdziesz instrukcje z wymiarami i odstępami. Zobacz sobie tu: http://www.meble.pl/akcesoria/zawiasy/
    Najpierw ja robiłem korpusy, później odpowiednie zawiasy czy też prowadnica a dopiero później zamawiałem fronty.

    EDIT: w dziale "zrób to sam" ktoś pokazuje jak robi kuchnię
    Tu jest kopalnia wiedzy: http://forum.muratordom.pl/showthrea...bli-kuchennych
    Ostatnio edytowane przez theme ; 01-10-2015 o 13:04

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomaszLbn

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-337
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź.
    W sklepie do którego podałeś są przydatne rysunki pokazujące jak dokładnie instaluje się zawias, a podany temat na pewno się przyda .

    Zastanawiam się jeszcze nad "budową" korpusu, szafki które mam w tej chwili wyglądają mniej więcej tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szafka.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	6,3 KB
ID:	332681
    Chodzi mi o to że drzwiczki nie są bezpośrednio pod blatem tylko jest jeszcze taka listwa.
    Z tego co widzę teraz tak się nie robi - tzn drzwiczki dochodzą do blatu.
    Pytanie - jak jest lepiej ?

  4. #4

    Domyślnie

    A ja wykorzystałem właśnie takie korpusy a na nich leży sklejka ≠ 18 mm, jedynie drzwiczki są "wyższe" - zakrywają dolną płytę poziomą i częściowo górną

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony