dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bakas

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Pomóżcie proszę , bo mam ogromny problem - "poci" sie posadzka

    Witam
    Znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji , bo pomysły na suchą podsadzkę w mojej salce treningowej już mi sie wyczerpały ,a problem pozostał i doprawdy nie wiem co zrobić.
    może tu uzyskam pomoc , o co proszę z całego serca, bo jestem zrozpaczona.
    Ale od początku . Salka , w której prowadzone są treningi bokserskie ma 56m2.Nie ma tam okien i ogrzewania i położona jest poniżej poziomu gruntu, ( około 1m w głąb - jakby w piwnicy.) Wchodzi się tam bezpośrednio ze dworu ( kilka schodków w dół). Na podłodze położone były płytki gresowe, które ( ze względu na poślizg ) pokryłam wykładziną "lentex"( myślałam , ze będzie ok), Wentylacja grawitacyjna raczej słabo się spisywała więc na ścianie przeciwległej do wejścia (drzwi) zamontowałam wyciąg ,aby wymusić obieg powietrza
    Wszystko jest ok kiedy na dworze jest sucho , ale już przy większej wilgoci na zewnątrz, posadzka się poci i robi się ślisko , - nie można trenować. W lecie całymi dniami mieliśmy otwarte drzwi , aby cały czas wietrzyć pomieszczenie, aby nie było problemu., ale teraz w zimie przy obecnej pogodzie , gdzie jest dużo wilgoci nic juz nie pomaga , Wentylator chodzi , a posadzka się poci i przy takich intensywnych treningach bokserskich chłopcy się ślizgają.
    Nie wiem już co wymysleć , aby coś tę wilgoć wchłonęło.
    Ktoś podsunął mi pomysł aby zrobić zwykła wylewkę betonową , szorstką powierzchnię i wtedy nie będzie ślisko.
    Czy to dobry pomysł , aby na te kafle gresowe wylać teraz wylewkę? jakiej grubości? czy to coś da ?
    Bardzo proszę o odpowiedź , bo jestem załamana , chyba będę musiała ten interesik zamknąć .
    Pieniędzy z tego nie ma , tylko same kłopoty.
    Co można by było zrobić tanim kosztem , aby poprawić sytuację ?
    Jeśli wylewkę , to można to zrobić teraz ? ile musi schnąć ?
    Będę szczerze wdzięczna za każdą podpowiedź i z góry za nią dziękuję
    Pozdrawiam serdecznie Barbara

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    A co bedzie jak przyjdzie mróz? Też tam będa trenować ?

    Co zrobić ? Zrobić ogrzewanie i wentylację. Jeżeli posadzka na gruncie bez izloacji termicznej to o tym też pomyśleć wtedy dopiero robic nową wylewkę.
    Rozumiem że to pomieszczenie nie ma żadnych papierów (projektu) ? Może warto od tego zacząć - zlecic komuś opracowanie całości tj izlocji wentylacji posadzek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony