dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 42
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 825
  1. #621
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    Ja nie mam jeszcze gazu

  2. #622

    Domyślnie

    Witam mam pytanie czy ktoś robił elewacje Tuliusz? Ile wyszedł was koszt? I ile metrów kwadratowych jeść całego domu.

  3. #623
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    NaTyZo

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Lubuskie
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    52

    Domyślnie

    FB zabil to forum.

  4. #624

    Domyślnie

    A jak się dostać na fb do forum tuliusz?

  5. #625

    Domyślnie

    Proszę wysłać namiary na profil na facebooku

  6. #626

    Domyślnie

    A jak się nazywa profil na fb?

  7. #627
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mati1977
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    Mała Poręba
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał NaTyZo Zobacz post
    FB zabil to forum.
    To nie FB zabił forum. Kto wybuduje i wykończy dom nie interesuje go już to forum.

  8. #628
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anusiak19

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Kraśiczyn
    Kod pocztowy
    38-460
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati1977 Zobacz post
    To nie FB zabił forum. Kto wybuduje i wykończy dom nie interesuje go już to forum.
    Zgadza się forum jest od 2014 wiele domów już powstało ale nikt się nie chwali wykończeniówką.Tylko Emi pokazała jak się urządziła na całe forum.Dlatego nie dziwcie się ,że ludzie odchodzą z forum bo to normalne co chcieli wiedzieć to się dowiedzieli proste.

  9. #629

    Domyślnie

    Poprosił bym o namiary na fb.

  10. #630
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Bliźniak_M

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-040
    Posty
    5

    Domyślnie

    Grupa nazywa się Tuliuszowcy

  11. #631

    Domyślnie

    witam, poszukuję ciekawego pomysłu na elewację, jeśli juz ktoś robił proszę o foty lub jakąś propozycje do brązowego dachu, niby pomysł jest ale wolałabym jeszcze obejrzeć i zainspirować się

  12. #632

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    u nas przewinęło się już kilka projektów. Wygląda na to, że Tuliusz może być tym ostatnim. Jeszcze zastanawiamy się nad Julką 3. Pytanie zasadnicze, czy możecie napisać ile kosztował Was stan surowy otwarty i zamknięty? I druga sprawa odnośnie pokojów na górze. Czy nie są za małe? Zastanawiamy się czy skosy nie spowodują, że przy tym metrażu będzie trochę za ciasno?

  13. #633
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilcia202

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    63

    Domyślnie

    Szrajben my chyba wydaliśmy cos ok 150tys to jest koszt bez dzialki.sle z dachowka i oknami...

  14. #634
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mati1977
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    Mała Poręba
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał szrajben Zobacz post
    Witam wszystkich,
    u nas przewinęło się już kilka projektów. Wygląda na to, że Tuliusz może być tym ostatnim. Jeszcze zastanawiamy się nad Julką 3. Pytanie zasadnicze, czy możecie napisać ile kosztował Was stan surowy otwarty i zamknięty? I druga sprawa odnośnie pokojów na górze. Czy nie są za małe? Zastanawiamy się czy skosy nie spowodują, że przy tym metrażu będzie trochę za ciasno?
    Witaj.
    Moim skromnym zdaniem Tuliusz to jest bardzo dobry wybór. Nad wyborem projektu zastanawiałem się ok 1 roku, mimo to miałem wątpliwości, po wybudowaniu domu wszelkie obawy minęły, nie zamieniłbym go na żaden inny (biuro projektowe Dobre Domy powinno mi zapłacić za reklamę ). Dom jest przestrzenny i dobrze pomyślany.
    Przejdźmy do konkretów. Stan surowy otwarty: 135 500, ścianka kolankowa podniesiona o jeden pustak, skosy lane, blachodachówka Ruuki Finera, okna dachowe FAKRO (pięć bo dołożyłem jedno w łazience). Nie musisz się martwić o pokoje są wystarczające(ja wiem, że to kwestia gustu, dla mnie są ok.). Za stolarkę okienną z montażem zapłaciłem 15 000, ale to wiadomo, zależy jak i co.
    Podsumowując - miałbym wybierać jeszcze raz projekt, wybrałbym Tuliusz.
    P.S. Odpowiadajcie na pytania a forum nie umrze.
    Pozdrawiam.

  15. #635

    Domyślnie

    Cześć,
    dzięki za odpowiedzi. Przeczytałem cały wątek i wygląda na to, że do Tuliusza się przekonaliśmy. Wiele osób proponuje rozwiązania, o których sami myśleliśmy:
    Dół:
    1. Likwidacja spiżarki na rzecz łazienki. - > Prawdopodobnie ściana łazienka - kuchnia zostanie przesunięta o kilkadziesiąt centymetrów tak, aby troszkę poszerzyć kuchnię a zmniejszyć łazienkę. Chociaż wydaje się, że jest wystarczająco szeroka? W łazience będzie dodatkowo pralka plus kosze na brudną bieliznę.
    2. Likwidacja gabinetu na rzecz dużego salonu.
    3. Przesunięcie kominka z centrum do narożnika gabinet - schody - garaż bądź na środek ściany z garażem. Kominek trochę wystaje w garażu.
    4. Garderoba i wiatrołap połączone w jedno pomieszczenie.
    5. Schowek pod schodami -> drzwi od strony garażu + schodek bądź dwa.
    6. Poszerzenie garażu o 100cm.

    Góra. Nie planujemy większych zmian:
    1. Podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki.
    2. Zastanawiamy się nad oknami połaciowymi: gdzie dodać, gdzie usunąć.
    3. Pomieszczenie nad garażem będzie przestrzenią biurowo-roboczą (komputery + hobby).

    Pytania:
    1. Ile okien w salonie?
    1a. Na pewno zniknie okno w łazience. Drugie chyba zostanie powiększone bądź przesunięte w kierunku kuchni.
    1b. Ile okien w salonie. Zostawić tak jak jest w projekcie: od strony ogrodu dwa okna plus okno/drzwi balkonowe czy zredukować? Jeśli zredukować, to czy nie będzie za ciemno?
    2. Schodki do garażu: czy są bezpieczne? Zastanawiamy się czy nie zrobić tam barierek i dwóch schodków metr na metr?
    3. Pomieszczenie w garażu: czy przedłużać ścianę czy zostawić, jak w projekcie?
    4. Drzwi łazienka - wiatrołap - > na projekcie widać, że są na torze kolizyjnym. Jest to problem czy nie?
    5. Ogrzewanie gazowe - > gdzie najlepiej dać piec gazowy?
    6. Gdzie umieścić skrzynkę elektryczną?
    7. Ponieważ poszerzamy garaż, to czy powiększać o 1m bramę czy zostawić, jak w projekcie? Na rysunku brama jest poszerzona o 1m.

    Poniżej poglądowy rysunek (nie wiem co na to architekt )
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tuliuszII_r1_l2.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	359131
    Ostatnio edytowane przez szrajben ; 23-06-2016 o 22:03

  16. #636
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mati1977
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    Mała Poręba
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał szrajben Zobacz post
    Cześć,
    dzięki za odpowiedzi. Przeczytałem cały wątek i wygląda na to, że do Tuliusza się przekonaliśmy. Wiele osób proponuje rozwiązania, o których sami myśleliśmy:
    Dół:
    1. Likwidacja spiżarki na rzecz łazienki. - > Prawdopodobnie ściana łazienka - kuchnia zostanie przesunięta o kilkadziesiąt centymetrów tak, aby troszkę poszerzyć kuchnię a zmniejszyć łazienkę. Chociaż wydaje się, że jest wystarczająco szeroka? W łazience będzie dodatkowo pralka plus kosze na brudną bieliznę.
    2. Likwidacja gabinetu na rzecz dużego salonu.
    3. Przesunięcie kominka z centrum do narożnika gabinet - schody - garaż bądź na środek ściany z garażem. Kominek trochę wystaje w garażu.
    4. Garderoba i wiatrołap połączone w jedno pomieszczenie.
    5. Schowek pod schodami -> drzwi od strony garażu + schodek bądź dwa.
    6. Poszerzenie garażu o 100cm.

    Góra. Nie planujemy większych zmian:
    1. Podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki.
    2. Zastanawiamy się nad oknami połaciowymi: gdzie dodać, gdzie usunąć.
    3. Pomieszczenie nad garażem będzie przestrzenią biurowo-roboczą (komputery + hobby).

    Pytania:
    1. Ile okien w salonie?
    1a. Na pewno zniknie okno w łazience. Drugie chyba zostanie powiększone bądź przesunięte w kierunku kuchni.
    1b. Ile okien w salonie. Zostawić tak jak jest w projekcie: od strony ogrodu dwa okna plus okno/drzwi balkonowe czy zredukować? Jeśli zredukować, to czy nie będzie za ciemno?
    2. Schodki do garażu: czy są bezpieczne? Zastanawiamy się czy nie zrobić tam barierek i dwóch schodków metr na metr?
    3. Pomieszczenie w garażu: czy przedłużać ścianę czy zostawić, jak w projekcie?
    4. Drzwi łazienka - wiatrołap - > na projekcie widać, że są na torze kolizyjnym. Jest to problem czy nie?
    5. Ogrzewanie gazowe - > gdzie najlepiej dać piec gazowy?
    6. Gdzie umieścić skrzynkę elektryczną?
    7. Ponieważ poszerzamy garaż, to czy powiększać o 1m bramę czy zostawić, jak w projekcie? Na rysunku brama jest poszerzona o 1m.

    Poniżej poglądowy rysunek (nie wiem co na to architekt )
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tuliuszII_r1_l2.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	359131
    Tutaj raczej nie mogę Ci pomóc, jedyną zmianą jaką mam na parterze jest likwidacja ścianki między wiatrołapem a garażem(Twój punkt 4).
    Góra - podniesiona ścianka kolankowa o jeden pustak, dla mnie wystarczająco, dołożone okno dachowe w łazience, tyle zmian u góry (no i lane skosy).
    Odpowiem Ci na dwa pytania:
    ad 6. skrzynkę mam w garażu
    ad 5. piec gazowy w kotłowni, chyba, że planujesz tam coś innego.
    Nie mam dużo zmian, ale dla mnie ten projekt jest idealny, dlatego niewiele mogę pomóc.

  17. #637

    Domyślnie

    Cześć,
    czy ktoś z Was może mnie dodać do grupy na FB? Wysłałem PMa do @Anusiak19 kilka tygodni temu, ale odpowiedzi wciąż brak. @Anusiak19 - widziałaś moją wiadomość? Proszę o kontakt.
    Pzdr.

  18. #638

    Domyślnie

    Cytat Napisał szrajben Zobacz post
    Cześć,
    dzięki za odpowiedzi. Przeczytałem cały wątek i wygląda na to, że do Tuliusza się przekonaliśmy. Wiele osób proponuje rozwiązania, o których sami myśleliśmy:
    Dół:
    1. Likwidacja spiżarki na rzecz łazienki. - > Prawdopodobnie ściana łazienka - kuchnia zostanie przesunięta o kilkadziesiąt centymetrów tak, aby troszkę poszerzyć kuchnię a zmniejszyć łazienkę. Chociaż wydaje się, że jest wystarczająco szeroka? W łazience będzie dodatkowo pralka plus kosze na brudną bieliznę.
    2. Likwidacja gabinetu na rzecz dużego salonu.
    3. Przesunięcie kominka z centrum do narożnika gabinet - schody - garaż bądź na środek ściany z garażem. Kominek trochę wystaje w garażu.
    4. Garderoba i wiatrołap połączone w jedno pomieszczenie.
    5. Schowek pod schodami -> drzwi od strony garażu + schodek bądź dwa.
    6. Poszerzenie garażu o 100cm.

    Góra. Nie planujemy większych zmian:
    1. Podniesienie ścianki kolankowej o 2 pustaki.
    2. Zastanawiamy się nad oknami połaciowymi: gdzie dodać, gdzie usunąć.
    3. Pomieszczenie nad garażem będzie przestrzenią biurowo-roboczą (komputery + hobby).

    Pytania:
    1. Ile okien w salonie?
    1a. Na pewno zniknie okno w łazience. Drugie chyba zostanie powiększone bądź przesunięte w kierunku kuchni.
    1b. Ile okien w salonie. Zostawić tak jak jest w projekcie: od strony ogrodu dwa okna plus okno/drzwi balkonowe czy zredukować? Jeśli zredukować, to czy nie będzie za ciemno?
    2. Schodki do garażu: czy są bezpieczne? Zastanawiamy się czy nie zrobić tam barierek i dwóch schodków metr na metr?
    3. Pomieszczenie w garażu: czy przedłużać ścianę czy zostawić, jak w projekcie?
    4. Drzwi łazienka - wiatrołap - > na projekcie widać, że są na torze kolizyjnym. Jest to problem czy nie?
    5. Ogrzewanie gazowe - > gdzie najlepiej dać piec gazowy?
    6. Gdzie umieścić skrzynkę elektryczną?
    7. Ponieważ poszerzamy garaż, to czy powiększać o 1m bramę czy zostawić, jak w projekcie? Na rysunku brama jest poszerzona o 1m.

    Poniżej poglądowy rysunek (nie wiem co na to architekt )
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tuliuszII_r1_l2.jpg
Wyświetleń:	236
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	359131
    Witaj, widzę że rozpoczynacie przygodę z Tuliuszem, ja już zbliżam się do finiszu więc podpowiem kilka kwestii, mam dom zbudowany wg projektu bez żadnych zmian i mi sie bardzo podoba, podczas budowy zastanawiałam się czy dom nie będzie ciasny ale gdy staneły ścianki działowe wszystko wygląda super, nie poszerzaliśmy wiatrołapu ponieważ ta "garderoba" to całkiem dobre miejsce na przysłowiową graciarnię, łazienka jest mała ale wystarczająca, planujemy w niej tylko prysznic, pralkę zainstaluję w górnej łazience i małą praleczkę w kotłowni na brudne ogrodowe ciuchy itp.zastanów się nad likwidacją okna łazienkowego, z doświadczenia wiem że to super sprawa w każdej chwili można przewietrzyć i nie jest nigdy zaparowana. Cociaz jak mówie wszystko kwestia gustu i potrzeb. salon na dole z dodatkowym pokoikiem tez nie jest mały a pokoik przydac sie może na stare lata jak już nie będzie siły wejśc do sypialni na górę (puki co odległa przyszłość ale warto się zastanowić). odpowiem Ci na pare pytań ad. 1 Ilośc okien w salonie jest wystarczająca, nie rezygnowałabym z żadnego, jeśli wykluczyłbyś to z pokoju biurowego to może się okazac że będzie jednak zbyt ciemno w tej części salonu, można zrezygnować z tego okna a dac szersze balkonowe bo w projekcie jest dosyć wąskie, po otworzeniu obu części jest ok ale jeśli chciałbyś rezygnować z 1 okna to polecam poszerzenie balkonowego. ad 2 u nas do garażu jest tylko 1 schodek, z pewnością nie będzie niebezpieczny ad. 3 pomieszczenie jest ok, w sumie będzie tam tylko piec i cały osprzęt, wodomierze itp. jak dla mnie ok a dodatkowe miejsce w garażu przyda sie nawet na domowy warsztat ad 4. rzeczywiście też zastanawiałam sie jak to rozwiązać, nie mam jeszcze wstawionych drzwi ale myslę że nie będzie problemu drzwi do łazienki zainstaluj prawe a do wiatrołapu lewe ad 6 u nas skrzynka jest w tej garderobie co planujesz zlikwidować, nie przeszkadza tam nikomu i jest bezpośredni dostęp.. Wiatrołap wg projektu też nie jest mały, spokojnie zmieści się szafa wieszaki itp.
    Ściankę kolankową na górze podnieśliśmy o 1 pustak jest jak najbardziej ok., dachwiec zasugerował że więcej może zepsuć bryłę budynku, zlikwidowaliśmy okno w garderobie a przeniesiliśmy na półpietro tam gdzie i Ty będziesz mieć pokój komputerowy. Mam nadzieję że trochę pomogłam, w razie pytań pisz, chętnie opoiwiem co i jak, Pozdrawiam

  19. #639

    Domyślnie

    Cześć,
    dzięki za odpowiedź.
    1. Z okien w salonie nie rezygnujemy. Zostawiamy tak, jak jest.
    2. Jaką wysokość ma schodek w garażu?
    3. Postanowiliśmy przedłużyć pomieszczenie na całą szerokość garażu i wydzielić w nim dwa pomieszczenia. Jedno to pralnia i suszarnia oraz piec gazowy, drugie to graciarania.
    4. Drzwi od łazienki przesuniemy chyba troszkę w prawo.

    Pytanie o ściankę kolankową (informacje poniżej zebrane w oparciu o wpisy w typ wątku).
    W projekcie ścianka kolankowa ma 75,5cm. A ile w rzeczywistości Wam wyszło (mam tutaj na myśli stan gotowy, zamieszkany, po montażu płyty, ociepleń itp).

    W projekcie jest 75,5cm, wysokość dwóch pustaków to około 48 (2x24cm). Zatem bez ocieplenia i płyty = 123,5cm. Stan gotowy pewnie zmniejszy się o około 20cm, więc w ostateczności mogę liczyć na wysokość ścianki kolankowej 100-105cm?

  20. #640

    Domyślnie

    Poniżej przedstawiam wizualizację naszych zmian - nie jest to jeszcze koniec. Ogólnie wszystkie wymiary odpowiadają rzeczywistym. Garaż szerszy o 1m. Kiedy dopracuję szczegóły, wrzucę wnętrza. Może komuś to pomoże.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dol1.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	363158Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dol2.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	363159Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dol3.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	363160

Strona 32 z 42

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony