dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Układ połaczeń w lampakch choinkowych LED ?

    Mam lampki choinkowe zewnętrzne LEDowe f-my Hestia typ D100GZ. Jest to sznur 100 lampek. Lampki zasilane są w takim układzie trzech przewodów. Czy ktoś może wie jaki jest schemat połączeń, zasilania tych lampek?

  2. #2

    Domyślnie

    mniej więcej tak:
    _._._._._._
    I _._._._._._I
    I _._._._._._I
    I _._._._._._I
    I _._._._._._I
    I _._._._._._I
    I _._._._._._I
    I_zzasilacz_I



    kilka identycznych szeregowych gałęzi po kilkanaście diód (zależy od zasilacza) a następnie wszystkie gałęzie ze sobą równolegle
    jak złożysz ten rysunek to powstaną Twoje 3 przewody: 2 zasilające (te pionowe po lewej i prawej stronie) i 3 przewód aktualnej gałęzi (jak sie jedna gałąź kończy to druga się właśnie zaczyna)

    masz fragment, czyli dwie linie zasilające i trzeci przewód tworzący gałąź

    ____________________________
    I_._._._._ _._._._._I_._._._._
    ________I____________________
    Ostatnio edytowane przez desmear ; 08-01-2014 o 19:17
    desmear

  3. #3

    Domyślnie

    I to tak chyba jest. W moim zestawie są dwie gałęzie. Jedna z gałęzi lampek nie pali się. Domyślam się że padła jedna z lampek tej gałęzi. Gałęzie zasilane są napięciem 220 V=. Czy może są jakieś indiańskie sposoby aby wykryć padniętą lampkę? Te lampki są praktycznie nierozbieralne.

  4. #4

    Domyślnie

    możesz zwierać pokolei każdą z lampek. Kiedy zewrzesz uszkodzoną, reszta się zapali. Tylko uwaga, widziałem zestawy gdzie dodatkowo w gałęzi montowano rezystor ograniczający prąd. Miniaturowy montowany z jedną z diód. W tym zestawie, lampki wszystkie były ok, rezystor się przepalił.
    desmear

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    możesz zwierać pokolei każdą z lampek.
    Taki cwany to ja też jestem, ale jak pisałem "te lampki są nierozbieralne" - zewnętrzne.

  6. #6

    Domyślnie

    ja się wbijałem szpilkami
    desmear

  7. #7

    Domyślnie

    Teoretycznie trzeba by może nakłuć 50 żaróweczek. Jest to przerwanie izolacji a (jak pisałem) są to żarówki ZEWNĘTRZNE i wisiały na choince w ogrodzie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony