dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z jakiego materiału masz komplet wypoczynkowy ?

Głosujących
81. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • materia

    31 38,27%
  • 9 11,11%
  • 41 50,62%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie Z czego komplet wypoczynkowy ?

    Z jakiego materiału macie komplety wypoczynkowe ?
    W dyskusji proszę o informacje czym kierowaliście się w wyborze: cena, funkcjonalnośc, snobizm itp ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    obecnie mamy ekoskórę, po kilku latach ( ok. 5 ) nadal się trzyma, chociaż zaczynają być widoczne małe prztarcia. ale jest to najbardziej eksploatowany mebel w domu.

    Nastepny będzie skórzany.
    Plusy : wygląd, łatwość urzymania w czystości, chyba większa trwałość od tych z materiałów, a nawet jeśli są lekko przetarte to też mają swój urok, gdy te z materiału należałoby już wymienić.
    Minusy : cena, ale chyba warto jednak kupić.

    Cz.

  3. #3

    Domyślnie

    Slyszalam duzo dobrego o takiej imitacji zamszu, nazywa sie bodaj alcantra, czy cos takiego. Czy ktos z was urzytkuje meble pokryte ta tkanina i moze mi cos wiecej na jej temat napisac?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Na pewno nie skóra! Wydaje mi się zawsze zimna w dotyku, śliska i nieprzytulna. Najbardziej podoba mi się materiał na drewnianym, solidnym stelażu (najlepiej dębowym).

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Tylko skóra !

    Pomijając wygląd jest to bardzo praktyczny materiał , łatwy w utrzymaniu czystości co przy małych dzieciach czy przy psie ma znaczenie .
    Nasz komplet ma 5 lat i nadal "cieszy oko".
    Polecam , szczególnie że teraz ceny mebli skórzanych relatywnie spadły .

    Maxtorka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał patunia
    Na pewno nie skóra! Wydaje mi się zawsze zimna w dotyku, śliska i nieprzytulna. Najbardziej podoba mi się materiał na drewnianym, solidnym stelażu (najlepiej dębowym).

    skóra zimna???
    hmmm
    moja nie jest

  8. #8

    Domyślnie

    Miałam skórzane i nigdy w życiu więcej

    Drogie to jak cholera
    Zimą nieprzyjemnie zimna, latem cały człowiek sie do niej lepi.
    Kocyk się ześlizguje, jak się człowiek chce na troszkę przyłożyć
    Kocie pazury zostawiają trwałe ślady
    Utrzymanie w odpowiednim stanie wymaga dużo zachodu
    itp. itd
    .......................................
    never

  9. #9

    Domyślnie

    Miała być skóra ale moja Andi, owczarek niemiecki bardzo lubi ten rodzaj materiału i w związku z tym chyba będzie materiał.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Marek 30022 ,

    Max - nasz owczarek niemiecki też lubi skórę . Meble mamy pięć lat .Oczywiście nie pozwalamy mu z nich korzystać ale jak nas nie ma on i tak się na nich "gości". Jedyne ślady jego zbrodni to pozostawiana sierść (gdyby nie ona nie wiedzielibyśmy że piesek poleguje na naszych mebelkach )
    A skórę kupiliśmy między innymi ze względu na psa .

    Pozdrowienia i hau dla Andi od Maxa

    Maxtorka

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    U nas tez beda meble skorzane , sa juz zamowione . Mamy dwa psy i material nie zdaje egzaminu. Pieski bardzo lubia sie wylegiwac na kanapach jak nas nie ma w domu . Przy psach latwiej o utrzymanie czystosci kanap skorzanych niz z materialu.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martynika

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    2

    Domyślnie skórzane

    Hi, mamy obicie z materiału, które po 3 latach wygląda katastrofalnie i płakac się chce ze względu na byłą cenę; posiadamy także sofę skórzaną i z pielegnacją to święta prawda - jednak dzieci pozostawiają plamy które nie zawsze da się usunąć nawet ze skóry - niestety! Także jeśli materiał - to tylko b. porządny i oszczędzać (moi znajomi np przykrywaja siedzisko na codzień kocem) a skóra raczej w ciemniejszych tonacjach! pozdrrawiam Martyna
    gg 1149681

  13. #13

    Domyślnie

    Ja nie lubię obić ze skóry w normalnych pomieszczeniach mieszkalnych.
    Owszem - ładnie wyglądają w gabinetach i innych reprezentacyjnych miejscach.
    Wolę siadać na materiale, a nie na śliskiej, zimnej skórze.
    No i mamy kota, który ze skóry na pewno zrobiłby skórę ażurkową.
    Obicia z materiału można wymienić i w ten sposób odmienić całe wnętrze.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martynika

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    2

    Domyślnie

    oczywiście, że można wymienić. Jednak koszt wymiany = kosztowi zakupu nowego mebla, ew. więcej. Ot i tak można argumentować w kółko. Pozdr Martyna
    gg 1149681

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    W życiu nie miałam mebli skórzanych więc nie wiem jak się je użytkuje, przemawiają do mnie jednak argumenty o zimnie, ślizgającym kocyku tudzież kotku dlatego skóry miec nie będę. Jeśli chodzi i materiał, to spokojnie moge wymieniac taki komplet np co 10 lat (mam kanape z materiału juz lat 9 i ssie mnie by ją wymienic, nie ze wzgledu na jej stan, ale dlatego, ze nowsze wzory tak bardzo mi sie podobają), cena mnie nie zrujnuje na pewno co w przypadku skóry byloby dość prawdopodobne.

  16. #16

    Domyślnie

    Mam taki wypoczynkowy fotel z wikliny. Reszta jest z materiału. Tej mojej wiklinki nie oddał bym za nic w świecie. A jak przyjemnie trzeszczy. Nawet znajomi wiedzą że u tylko ja na niej siedzę. Bo jak nie to potrafię być nieprzyjemny. .

    A głosu nie oddam .
    BBJ

  17. #17

    Domyślnie

    mamy w mieszkaniu wypoczynek i fotele z obiciem tzw żakardowym, barwy ciemozielone-brązowe-żółcie, piękne, nasycone, zgaszone.
    Rewelacja - wypoczynek wchłonął w ciągu 10-letniego zycia ok. tony jogurcików, soczków, farbek, plasteliny etc. Po czyszczeniu (dość często trzeba to robić) wygląda jak nowy. Jestem przekonana że jeszcze jakieś 40 lat można go spokojnei eksploatować. Mam nadzieję że dzieci wkrótce wyrosną z wieku brudzenia ...
    Polecam
    Nie wyobrażam sobie jogurcików czy plasteliny na jasnej skórzanej kanapie. Polecam tkaniny żakardowe - bardzo mocne, kolory jw

  18. #18

    Domyślnie

    Skóra- ciemnobrązowa na drewnianym stelażu ( to w ramach marzenia), teraz jest jasnobrązowa na dębowym stelażu.
    Argument - a właściwie 2 argumenty w postaci psów, ogromnych kanaponów. Nic innego nie daje się tak łatwo wyczyścić z wszechobecnej w sierści. Poza tym bardzo mi się podobają tradycyjne skórzane meble i pasują po prostu do klimatu domku.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzie
    Slyszalam duzo dobrego o takiej imitacji zamszu, nazywa sie bodaj alcantra, czy cos takiego. Czy ktos z was urzytkuje meble pokryte ta tkanina i moze mi cos wiecej na jej temat napisac?
    Czesc, mamy komplet wypoczynkowy z alcantare i do samego materialu nie mam zadnych zastrzezen. Co prawda jest uzytkowany dopiero przez 1,5 roku ale jak na razie nie ma zadnych sladow przetarc, ponadnormalnych wgniecen czy rozdarc. Material jest bardzo przyjemny w dotyku Nasz material jest w kolorze jasnym wiec zabrudzenia naturalne sa nieuniknione, ale material ten mozna czyscic wilgotna szmatka z dodatkiem mydla. Dlatego tez polecam ten material w ciemnych kolorach, a przy okazji dla zwolenników i przeciwników skory jest rodzajem kompromisu .... pozdrtawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Materiał.
    Do skóry tylno-dolna część pleców się lepi, zwłaszcza w gorące dni,
    I takie jakieś mało przytulne,
    I żal wymienić na nowe, jak się opatrzy - bo kosztuje połowę rocznych zarobków

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony