dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z jakiego materiału masz komplet wypoczynkowy ?

Głosujących
81. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • materia

    31 38,27%
  • 9 11,11%
  • 41 50,62%
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Miałam skórzane i nigdy w życiu więcej

    Drogie to jak cholera
    Zimą nieprzyjemnie zimna, latem cały człowiek sie do niej lepi.
    Kocyk się ześlizguje, jak się człowiek chce na troszkę przyłożyć
    Kocie pazury zostawiają trwałe ślady
    Utrzymanie w odpowiednim stanie wymaga dużo zachodu
    itp. itd
    .......................................
    never
    Zgadzam sie ze wszystkimi punktami - ale i tak skore lubie najbardziej. Wyglada super (no, po 10 latach juz moze nie, nasze koty zostawily niezle koleiny ). Drogie, ale wyglada genialnie. To moje marzenie do nowego domu:



    Tylko nie taki potezny naroznik, a skladajacy sie tylko z 4 elementow. I dwa fotele. Cudo! Do tego futrzane narzuty ze sztucznego futra...

  2. #22
    Guest

    Domyślnie

    jęsli chodzi o zwierzaki to nam właśnie one zniszczyły wypoczynek ze skóry (2 kotki plus jamol który może najwięcej na ten temat powiedziec) kupiliśmy go jako używany (czyli stary)- nie wiem ile miał lat ale u nas przetrzymał 10 przy intensywnym użytkowaniu- czy ktoś słyszał jak się "trzyma" mielona skóra?

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Skóra i tylko skóra.

    Użytkuje się fantastycznie. Co do zimności skóry latem jest to zaleta a nie wada. Zawsze można przykryć bawełnianą narzutą jak komuś się "klei" . Miałam piękny jasny wypoczynek z materiału nie wytrzymał 5 lat. Częste czyszczenia tak osłabiły materiał że przy każdym gwałtowniejszym siadaniu prół się jak stare prześcieradło.
    Dobrą alternatywa dla wypoczynków materiałowych jest sztruks. Ś wietnie wygląda i jest wytrzymały.

    Ale skóra pięknie się "starzeje".

    Paty.

  4. #24

    Domyślnie

    Mnie podobaja się obicia w jasnych kolorach - rożne odcienie beżu albo mocne nasycone kolory - np. czerwony ; nie lubie ciemnych kolorów ani żadnych wzorzystych obić .Takie kolory jednak są mało praktyczne i trudne w utrzymaniu , więc jednak chyba będzie to skóra lub ewentualnie eko-skóra , mysle że mniej będzie się brudzić

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    mu mamu skore i jestem bardzo zadowolona
    przy wyborze kierowalismy sie wygodnymi sieddziskami, wszystkie z materialow byly niedokonca takie jak chcielismy
    wazene tez bylo ze sie przetrze szmatka jak dzieciaki upaciola(a dwoje malych szkrabow moze brudzic) a tosoczek kapie z butelki a to raczki brudne po owacach, czekoladce, ato trzeba wyjac cos z buzi(resztki poobiednie) i wetrzec w fotel wiec stwierdilismy ze taki mebel bedzie najleprzy

    minus to cena, szukalismy i udalo sie znalezc likwidowano sklep i nieccieli przewozic tegotowaru, i maz jescze wytargowal obnizke za jasny kolor(ecri/roz) cos posredniego, ja znlazlam zabrudzenie malutka blamke przy podlodze i zadrapanie z tylu kanapy tez przy podlodze wiec pospuszczli z ceny i kupilismy zestaw kanap3 i 2fotele za 7tys
    i jestesmy do tej pory bardzo zadowoleni

  6. #26

    Domyślnie

    może materiałowy nie wygląda aż tak atrakcyjnie ale jest tańszy i po mojemu przyjemniejszy w dotyku
    Pozdrawiam

    pwp

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    u mnie chyba jednak skóra...
    Do niedawna tez byłam przeciwniczką skóry,że zimna ,że się brudzi ,że wyciera.....ale zauważyłam ,że różnice są w....cenie skóry .Jest skóra i skóra....Tak samo jak z butami ze skóry -jest rożnica...Wróciłam własnie od brata z Niemiec , ktory po 15 latach będzie zmieniał wypoczynek własnie ze skóry( ciemnoczekoladowy) oprócz jednego fotela( wypadek) reszta jest w nienagannym stanie, a co do zimnej skóry?skóra przyjmuje temp. otoczenia teraz , latem siedziało sie na skórze extra i nie pocilo sie pod siedzeniem.
    Zawsze wypoczynek miałam jaśniutki( beże i odcienie ), nawet kiedy dzieciaki były małe i teraz tez kupię jasny ( łatwiejszy w utrzymaniu czystości- nigdy nie przekonam się do ciemnych mebli,dywanów i foteli)

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jarry

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    U mnie będzie materiał. Nie chodzi tutaj o cenę, tylko o to że po prostu takie meble mi sie bardziej podobają. Dom będę miał w pastelach, a do nich skóra nie pasuje... Poza tym, sofa którą mam na oku, kosztuje 4 tysiące złotych, a fotel 1000 (a będą 3 albo dwa)... Trudno sobie wyobrazić ile by kosztowały w skórze!! Poza tym nie sądzę żeby zestawy skórzane były bardziej snobistyczne. Poza tym mi na tym nie zależy!! Ważne żeby meble były ładne i pasowały do wnętrza

  9. #29

    Domyślnie

    material - bo:
    1. niestety cena
    2. papierochy - srednio raz na kwartal przypalamy sofe, skory bylony baaardzo szkoda
    3. duzo wiecej wzorow, mozliwosci kolorow i ich prostsza i tansza zmiana
    _
    Cerbin

  10. #30

    Domyślnie

    Skóra, bo praktyczniejsza w eksploatacji, bardziej stylowa... Ale tez droższa, niestety...

  11. #31

    Domyślnie

    Ja pewnie też wybiorę skórę z powodów wymienionych powyżej, ale słyszałam też opinię, że żakard jest świetny: wytrzymały i długo dobrze wygląda. Co do cen to nie mam orientacji. Pozdrawiam, Alison

  12. #32

    Domyślnie

    Jeśli wypoczynek, to tylko materiał...
    Mam mało przyjemne doświadczenia ze skórą: latem jak dłużej posiedzisz na niej w upale, to masz mokre siedzenie; jak się po niej przesuwasz to wydaje dzwięki i skrzypi...
    Poza tym meble skórzane zawsze wyglądały dla mnie zbyt ciężko...

    koks

  13. #33

    Domyślnie

    Teraz mam skórę ekologiczną, przeżyła dwoje dzieci i najazdy gości w prawie idealnym stanie. Dopiero teraz, prawie po 10 latach zaczęła pękać. W nowym domu wypoczynek będzie skórzany, pastelowy (jak cały salon zresztą), a żeby nic się nikomu do niczego nie kleiło ułoże na nim kilka naturalnych skór. Sprawdzają sie na skórze ekologicznej, sprawdzą się na naturalnej, a do tego bardzo ocieplają wnętrze.

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    Ja poszukam czegoś z bokami z jasnego rattanu lub innej nowoczesnej w formie plecionki z materiałem (jakiś melanż podobny do naturalnej bawełny/lnu).Ewentualnie skóra, ale o niejednolitej barwie i strukturze, a takiej u nas nie spotkałam.Ciemny kolor skóry nie pasowałby, jasny - niepraktyczny, a przy czteroosobowej rodzinie i gościach musi być coś, o co nie trzeba zbytnio dbać, ewentualnie można na to rzucić grecki barankowy futrzak.No i nie może to być zbyt drogie, bo fajnie jest po paru latach dać zupełnie nowy materiał czy pokrowiec, jak w wypoczynkach z Ikea.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    skóra z konia, ale ta z nosa, najmiększa w dotyku

    ewentualnie z cielaka (skóra na kanapę, a resztę można zjeść)

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie



    tak myślę, kopytka to na kanapę, czy można zjeść ?

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    z kopytek można zrobić stylowy stoliczek, wieszaczek do przedpokoju ewentualnie 4 breloczki na klucze

    bo jak wiadomo wszem i wobec
    "kopyta nie błądzi"

  18. #38

    Domyślnie

    E tam, kopytka do jedzenia, a najlepsze są z sosem grzybowym.
    A co do konia - to ile koni potrzeba na taką kanapę???
    A tak poważnie - za jakieś 2 tyg. maja nam przywieźć komplecik Swarzędza, jasna skóra, stelarz i boki olcha, nawet niedrogi. Trochę się bałam o tę jasną skórę, ale pani mi powiedziała, że bardzo łątwo sie czyści płatkami mydlanymi a później wciera się oliwkę dla niemowlą (wchłania się nie pozostawiając tłustych śladów). Zobaczymy. W każdym razie skóra jest bardzo miła w dotyku, miękka i ciepła, nie ma nic wspólnego z zimną, twardą i śliską, jakiej się spodziewałam.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja bym chciała komplecik z ratanu - tylko takie kompleciki są straszliwie drogie

  20. #40

    Domyślnie

    A mi się marzy wypoczynek z jasnej skóry (kremowy/kość słoniowa) w ładnym drewnie o ciepłym kolorze. A w holu mam miejsce na ładny komplecik z ... rattanu (sofka, 1-2 foteliki, mini-stolik ze szklanym blatem). Fakt - drogie rzeczy, ale pomarzyć zawsze wolno. Kiedyś marzyłam o domu i... już za miesiąc przeprowadzka !!!

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony