dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: ogrzewanie

  1. #1

    Domyślnie

    A co Szanowni Państwo myślą o ogrzewaniu olejowym??

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Co rozumiesz pod pojęciem - ogrzewanie olejowe? Czy chodzi o piec do centralnego na olej opałowy, czy o napełnienie instalacji c.o. olejem (np. transformatorowym)?

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi mi o piec na olej opałowy. Jestem na etapie wyboru rodzaju ogrzewania. Wielu znajomych mówiło mi o opłacalności tego typu ogrzewania dlatego chciałbym również wysłuchać innych opinii na ten temat.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak masz gaz na działce to jest to najtańszy z tradycyjnych nośników energii, no i wygodny. Często w różnych gazetach są porównania cen różnych nośników energi. Zawsze w takich porównaniach prąd jest zdecydowanie najdroższy (nawet wg. taryfy nocnej) a najtańszy gaz.

  5. #5

    Domyślnie

    taka jest obiegowa opinia-i chyba jednak prawdziwa-że ogrzewanie gazowe jest najtańsze, jenak znajomy wciąż namawia mnie na ogrzewanie olejowe. W gazowni zawsze policzą, że gaz najtańszy, sprzedawcy pieców olejowych-że jednak olej, a poza tym nie da się przewidzieć zmian cen gazu i oleju w najbliższych latach

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Micam

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zarowno ogrzewanie olejem jak i gazem ma swoje wady i zalety. Ja rowniez stoje przed takim wyborem i prawdopodobnie wybiore ogrzewanie olejem ze wzgledu na bezpieczenstwo (gaz moze sie ulatniac).

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Słuchajcie , ależ łatwo policzyć , że kWh ogrzewania olejem jest droższa od gazowego , nawet pracownicy gazowni na to nie mają wpływu . Dlatego jeżeli jest dostęp do gazu ziemnego to nie ma się co zastanawiać nad wyborem .Chyba ,że chcesz opalać dom węglem ,są teraz bardzo fajne kotły z podajnikiem ślimakowym na węgiel groszek.Widziałem jak pracuje .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony