dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie 2+1 na 41metrach?...

    Kochani!
    Póki co nie możemy ruszyć z budową wymarzonego domku na wsi, więc musimy pognieździć się jeszcze z małym dzieckiem w 2pokojowym mieszkanku. Postanowiliśmy je wyremontować i może albo przede wszystkim inaczej je zaaranżować. Pomysłów jak na lekarstwo albo takie, co do których nie jesteśmy pewni czy w ogóle są możliwe.
    Proszę podrzućcie parę pomysłów, bo przez to niezdecydowanie pachnie tu już rozwodem.. ;P

    p.s.
    Mam świadomość jak wiele do życzenia pozostawia plan mieszkania zrobiony przeze mnie..
    To coś między kuchnią a łazienką to komin a owa nierówność ściany przy wejściu do kuchni, to najprawdopodobniej pozostałość po usunięciu futryny i nie wykuciu pozostałości tynku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan mieszkania.jpg
Wyświetleń:	1135
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	235490  
    Ostatnio edytowane przez wojcikowa ; 16-01-2014 o 15:30
    "Tkamy marzenia, cerujemy rzeczywistość" L.J.

  2. #2

    Domyślnie

    Inaczej zaaranżować czyli.............? Jakie są wasze oczekiwania co chcecie zmienić,czy łazienka jest aż tak malutka?
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 16-01-2014 o 15:39

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety tak- łazienka jest taka malutka
    Potrzebujemy więcej miejsca (tia..) a i fajnie byłoby gdyby dziecior nie plątał się pod nogami, gdy z talerzami biegam jak mamy gości.
    Nie wiem czy to da się w ogóle zrobić, ale myśleliśmy, żeby przenieść kuchnię do pokoju obok (ten pośrodku) i połączyć ją czy też ten średni pokój z dużym pokojem albo w ogóle przenieść ja do dużego pokoju- powstałby salon z aneksem. Jeśli nie to sama nie wiem.
    Mieszkanko po baardzo okazjonalnej cenie z ogromnym ogródkiem i garażem w wiejskiej, spokojnej okolicy, aczkolwiek w bloku z lat 70tych.
    Ostatnio edytowane przez wojcikowa ; 16-01-2014 o 16:01
    "Tkamy marzenia, cerujemy rzeczywistość" L.J.

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego czy jest szansa na przeniesienie przyłączy,wtedy można zrobić kuchnię z pokoju np:



    ps.Ja też teraz mieszkam na 40m ale z 2 dzieci i bardzo dobrze cię rozumiem,ciasno jak cholera ale trzeba jeszcze trochę wytrzymać.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 16-01-2014 o 17:11

  5. #5

    Domyślnie

    Łączę się z Tobą w bólu, kinko. Pocieszam się, że udaje nam się tfu, tfu bez kredytów.
    A co znaczy czy da się? Gaz mamy z butli. Czy te 3 metry to za dużo, żeby był odpowiedni skos? Bo chyba tylko o to chodzi? A może też o wentylację i związane z tym pozwolenia?
    Co do łazienki, to kibelek na przeciw wejścia mało mnie cieszy. Myślałam nad prysznicem bez brodzika z półokrągłymi drzwiami szklanymi i dwiema półkami wnękowymi. Prysznic umiejscowiony byłby po lewej tuż przy wejściu. Na ścianie na wprost wejścia, na środku umiejscowiona byłaby umywalka nablatowa a blat pod nią ciągnąłby się od ok. 1/3 szerokości lewej ściany aż do podwieszanego kibelka (czyli kibelek zostaje w tym samym miejscu). Na ścianie na wprost wielkie lustro lub lustro i przeszklone szafki (raczej to, bo mamy bojler i trzeba by go schować. Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł. Aktualnie umiejscowiony jest pionowo na ścianie na wprost od wejścia, w lewej górnej jej części, nad wanną. Do tego pod sufitem na tej samej ścianie ciągnie się gruba rura ). Pod blatem wcisnęłabym w zabudowie lub nie pralkę i może parę szafek. Nad kibelkiem myślałam, żeby umieścić kaloryfer. W tej chwili w ogóle go nie ma.
    Co do kuchni: marzy mi się zlew pod oknem, ale to pewnie pozostanie na razie marzeniem.
    "Tkamy marzenia, cerujemy rzeczywistość" L.J.

  6. #6

    Domyślnie

    Po lewej od wejścia masz 75cm,więc nie wejdzie prysznic,co do kuchni można zrobić blat pod oknem i dać zlew.

  7. #7

    Domyślnie

    Po rozmowie zdecydowaliśmy się na pierwszą propozycję, z tym że blat przedłużylibyśmy jednak pod okno. Wyglądałoby to tak: http://kitchenplanner.ikea.com/PL/UI...SharedDesign=1
    Dużo gotuję i często gościmy przyjaciół. Zależy nam, żeby mieszkanie zyskało oddech i świeżość, było jasne i przytulne.
    Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie.

    Z łazienką będzie większy problem. Kompletnie nie mam na nią pomysłu. Wymyśliliśmy tylko, że pralkę wyeksmitujemy do zabudowy w przedpokoju.
    Ostatnio edytowane przez wojcikowa ; 23-01-2014 o 22:56
    "Tkamy marzenia, cerujemy rzeczywistość" L.J.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony