dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zmiana instalacji otwartej na zamkniętą

    Właśnie jestem na etapie wykańczania domu który został wybudowany 10 lat temu zainstalowano w nim instalację c.o. otwartą. W górnej części znajduje się naczynie wzbiorcze otwarte oraz na szczytach każdego z pionów odpowietrzniki. Instalacja miedziana jeszcze nie uruchamiana. Planuje zakup i instalację kotła gazowego z zasobnikiem. Jak przerobić taką instalację? Czy wystarczy zmienić tylko naczynie ewentualnie odpowietrzniki? Czy naczynie może zostać w tym samym miejscu? Co muszę wziąć pod uwagę?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał TomRz Zobacz post
    Właśnie jestem na etapie wykańczania domu który został wybudowany 10 lat temu zainstalowano w nim instalację c.o. otwartą. W górnej części znajduje się naczynie wzbiorcze otwarte oraz na szczytach każdego z pionów odpowietrzniki. Instalacja miedziana jeszcze nie uruchamiana. Planuje zakup i instalację kotła gazowego z zasobnikiem. Jak przerobić taką instalację? Czy wystarczy zmienić tylko naczynie ewentualnie odpowietrzniki? Czy naczynie może zostać w tym samym miejscu? Co muszę wziąć pod uwagę?
    witam

    nie wiem jak masz dokładnie zrobioną instalację

    możesz zostawić naczynie - musisz tylko zdemontować rurę, którą nadmiar wody przelewa się do kanalizacji i zaślepić korkiem otwór pozostały po demontażu rury, poza tym na górze naczynia daj odpowietrznik automatyczny

    możesz je też zdemontować i na rurach dać odpowietrzniki automatyczne

    pozdrawiam
    ,,,,

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli jak dobrze rozumiem na każdym szczycie pionu i za obecnym naczyniem muszą być automatyczne odpowietrzniki i to załatwi sprawę?
    Obecnie posiadam takie odpowietrzniki.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    wywal zbiornik przelewowy a przeponowy najlepiej daj przy kotle, wszystko będzie razem a przy konserwacji kotła serwisant będzie miał pod ręką zbiornik, bo trzeba kontrolować ciśnienie powietrza

  5. #5

    Domyślnie

    A odpowietrzniki mam dobre czy do wymiany?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    dobre

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli co mam zrobić? Odpowietrzniki dobre wiec wszystko ok? Naczynie zmienić? Stare zakorkować nowe dać przy kotle?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    stare usuń, reszta ok

  9. #9

    Domyślnie

    Ok, zakładam dodatkowy odpowietrznik taki jaki już mam zaraz za obecnym naczyniem i sprawa zamknięta?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony