dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Justka C.
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    3

    Domyślnie projekt DOM W ZŁOCI pracownia ARCHON

    Kłaniam się i swój dziewiczy post zaczynam założeniem tematu, którego nie znalazłam - tu będzie miejsce dla budujących/planujących budowę Domu w złoci wg projektu Archon +.
    Zapraszam do dyskusji, wymiany doświadczeń i zdjęć.

    Jesteśmy z Mężem na razie na etapie planów - w tym roku chcemy kupić działkę, może w przyszłym zacząć budowę. Po przejrzeniu setek projektów, od 70 do 200 metrowych, od domów z wykuszami i trzema balkonami do "golasów" stanęło na Domu w złoci - nanieślibyśmy tylko drobne poprawki.

    Jestem ciekawa Waszego zdania - czekam w tym wątku!

    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...mfd11f8a386938
    Isn't it funny how day by day nothing changes, but when you look back everything is different...?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Witam,
    my ruszamy za 2 tygodnie z budową tego właśnie domu. Projekt wydaje się być bardzo funkcjonalny, mi zależało głównie na pralni i pomieszczeniach gospodarczych oraz żeby pokoje nie były zbyt małe. Jestem bardzo ciekawa jak wyjdzie w rzeczywistości, ponieważ nie widziałam na żywo wykonanego budynku. W projekcie nie zmienialiśmy nic, poza oknem w salonie- zmieniliśmy okno w części jadalni na takie do samej ziemi oraz usunęliśmy duże okno z garażu a także skróciliśmy okno w łazience. Poza tym projekt wydawał się być idealnym, zwłaszcza że mamy dosyć wąska działkę (17metrów) więc zbyt wielkiego pola manewru odnośnie bryły budynku nie było. Już nie mogę się doczekać kiedy powstaną pierwsze ściany nie wspominając o zamieszkaniu. Budujemy w Kędzierzynie-Koźlu

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie podoba mi się połączenie garażu z domem.

  4. #4

    Domyślnie

    Domek wyglada sielsko i przyjemnie
    zalety - te znajdą się, ale w fazie początkowej zwraca się uwage na to, co nie jest wygodne z perspektywy kogoś, kto domek juz wybudował:

    to przejście - raz niewygodna i niewykorzystana śluza (miałam podobną - zlikwidowałam a z garażu -19m )jest zrobiony pokój
    małe pokoje na górze i mały salon - ale to oczywiście kwestia potrzeb
    ale garaż... jest chyba na bardzo mały samochodzik! ok 17 m.... to mało (i szkoda byłoby mi miejsca na garaż przy innych niezadużych pomieszczeniach.....
    wiolllka przemyślcie jeszcze, czy ten garaz jest Wam potrzebny w domku..... (na tym etapie można jeszcze coś zmienić)
    Ostatnio edytowane przez ave! ; 03-03-2014 o 19:19 Powód: p

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Justka C.
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nareszcie jakiś ruch w temacie - nie mogłam się doczekać! wiollka86 witam Cię ciepło. Napisz jak możesz coś więcej - po ile chodzą u Was działki, jak będziecie budować - w sensie czy cokolwiek potraficie zrobić sami czy do wszystkiego trzeba wołać ekipę? Bierzecie firmę czy kilku fachowców? Ile osób będzie mieszkać w domku?
    Trzymam kciuki za udany start w budowę i bezpieczne lądowanie

    ave! fajnie, że zwracasz uwagę na kilka rzeczy - chodzi przecież o to, żeby uniknąć błędów na etapie projektu a nie postawionych ścian. My budujemy dla siebie + jedno dziecko i przesiądziemy się z mieszkania 48 metrów, więc wydaje mi się, że po tym domu będziemy się gonić Salonu trochę się obawiam (czy nie za mały?) ale boję się grzebać w projekcie i powiększać, bo automatycznie zmienia się powierzchnia góry, kształt bryły i proporcje materiałów.

    My CHYBA w przyszłym tygodniu skoczymy oglądać pierwszą działkę. Nie wiem, czy też tak macie - ja jestem napalona jak szczerbaty na suchary i nie widzę wad ani w projekcie, ani w działkach
    Isn't it funny how day by day nothing changes, but when you look back everything is different...?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Garaż jak najbardziej potrzebny, dla mnie jego wielkość jest optymalna. Dotychczas wynajmuje metr większy o podobnych wymiarach i w zupełności się sprawdza. Co do połączenia garażu z domem to szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad tym i pewnie lepiej by było gdyby był połączony z wiatrołapem, ale takie małe pomieszczenie na dole chciałabym wykorzystać jako małą spiżarnię na jakieś domowe przetwory (korniszonki, grzybki w słoiczkach itp.) z uwagi na brak piwnicy, której u nas nie może być z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych (80-90cm). A poza tym cała reszta mi pasuje. uważam że pokoje na górze są optymalne, ani za małe ani za duże. Pół życia spędziłam w pokoju z bratem na 10m2 więc mam porównanie Co do salonu to jak dla naszej rodziny 2+1 ewentualnie 2+2 w przyszłości wydaje mi się że jakoś nas pomieści Nie potrzebuję wielkiego wybiegu, ma być rodzinnie, przytulnie i miło

    Justka, za działkę 734mkw zapłaciliśmy 60tys. kupowaliśmy w kwietniu 2013r. od znajomego który buduje się obok. My będziemy budować przez firmę całość do stanu deweloperskiego. Doskonale rozumiem Twoją euforię związaną z działką i budową, ja miałam to samo w zeszłym roku, ale emocje stopniowo opadły. Na początku wszystko się dłużyło w związku z załatwianiem formalności, a teraz kiedy załatwialiśmy kredyt zastanawiałam się czy się wyrobimy przed terminem wyznaczonym na wejście firmy na plac budowy także wszystko przed Tobą. Co do działki to koło mnie jest jeszcze jedna do kupienia jakbyście mieli ochotę zmienić region

  7. #7

    Domyślnie

    Witamy, dzisiaj staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami projektu domu w złoci Pozdrawiamy złociaków

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał narama Zobacz post
    Witamy, dzisiaj staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami projektu domu w złoci Pozdrawiamy złociaków
    Witam Kiedy budowa? Zmieniacie coś?

  9. #9

    Domyślnie

    Ogladalismy ten dom w stanie surowym zamknietym. Wnosimy jedną zmianę, zmniejszamy okno od jadalni o pol metra tj. nie 250 cm tylko 200. Reszta bez zmian, zastanawiamy sie nad oknami w garazu ale tobpodczas budowy. Projekt jest idealny dla nas pozdrawiam

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ja to w jadalni jeszcze powiększyłam a w garażu zlikwidowałam to duże. Jutro idę złożyć do Starostwa zawiadomienie o rozpoczęciu robót budowlanych i za tydzień zaczynam

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pan i Pani Z.

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Ornontowice
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, my też ruszamy w tym roku. Pozwolenie już jest. Z wprowadzonych zmian najważniejszą jest poszerzenie garażu o 0,5m. Zamiast okna w dolnej łazience planujemy luksfery. A łazienka z góry zostanie przeniesiona na drugą stronę, tak żeby była nad tą na dole na pewno zmienimy też okna w garażu. Też obawiam się wielkości salonu ale myślę, że jakoś wystarczy. Musi. Pozdrawiam, Magda

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomasz2006

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Gorzów Śląski
    Kod pocztowy
    46-310
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam też ruszam z budową w tym roku , czekam tylko na zezwolenie. działke mam 20arowa więc kupe miejsca. Mam projekt 2g, ale nie planuje tam garażu, raczej coś w stylu studia muzycznego. Nie wiem czy okna niezostawię takie jak są , ponieważ uważam że projekt naprawde architekci przemyśleli kilkakrotnie. Moje zmiany to jedynie spiżarka obok kotłowni i chyba to tyle.

    Moje pytanie z jakich materiałów budujecie i jakie macie wyceny od firm budowlanych. Za całość z szałunkami firma buduje mi surówke za 27000. Planuje strop zrobić terive, cegła poroterm Kozłowicka 25 lub 24 i 20 steropianu pod elewacje. jakie wasze zdania ???
    Ostatnio edytowane przez tomasz2006 ; 12-03-2014 o 13:32

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ja nie mam wyceny samej robocizny, natomiast stan surowy otwarty z dachem z dachówki ceramicznej, budowa z Porothermu Profi Wienerberger 25, strop żelbetowy mam wycenione na 178tys. netto. Terive mi odradzono. W sumie sama też nie jestem do tego stropu przekonana zbytnio. Elewację mam zaplanowaną na 15 cm, w sumie nad 20 też myślałam ale w końcu stanęło na 15, zwłaszcza że w projekcie było 12

  14. #14

    Domyślnie

    Czyzby Tomasz2006 był muzykiem? Ja robię kanciapkę na bębny w małym pokoju na dole Buduję z porotherm 25. Tzn zamierzam budować pozdrawiam

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomasz2006

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Gorzów Śląski
    Kod pocztowy
    46-310
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał narama Zobacz post
    Czyzby Tomasz2006 był muzykiem? Ja robię kanciapkę na bębny w małym pokoju na dole Buduję z porotherm 25. Tzn zamierzam budować pozdrawiam
    Coś tam pogrywam pokój na dole jest mały więc tylko wstawiam tam pianino. Potrzebuje miejsca na całe nagłosnienie i na pruby więc tylko garaż wchodzi w gre . do 25 ile planujesz styropianu ????

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz2006 Zobacz post
    Coś tam pogrywam pokój na dole jest mały więc tylko wstawiam tam pianino. Potrzebuje miejsca na całe nagłosnienie i na pruby więc tylko garaż wchodzi w gre . do 25 ile planujesz styropianu ????
    Witam, jeszcze nie myslalem ile styropianu, ale prawdopodobnie tak jak w projekcie. Na razie czekam na pozwolenie pozdrawiam

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140319_172437.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	249526Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140319_172600.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	249527Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140319_172618.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	249528

    Pierwsze koty za płoty

  18. #18

    Domyślnie

    To jest nasz numer 1 na długiej liście projektów, które nam wpadły w oko. Jest śliczny, ma fajny układ pomieszczeń i jest niedrogi w budowie i utrzymaniu.
    W tym roku chcemy pozałatwiać wszystkie formalności - od podziału działki, projektu, uzgodnień, pozwolenia na budowę do kredytu, a na wiosnę w przyszłym roku bardzo chciałabym wbić pierwszą łopatę

    Sporo pomysłów na zmiany podpatrzyłam u Was. Chciałabym wydłużyć dom o 0,5m po obu stronach - w konsekwencji poszerzyć garaż i salon, a także pomieszczenia na górze. Schowek pod schodami przy pokoju na dole - będzie doskonałym miejscem na sprzęt fotograficzny mojego małżonka (pokój ma być pracownią). Poszerzenie domu od strony salonu o 0,5 m pozwoli mi wydzielić niewielką spiżarnię.
    Na górze z kolei planuję pozamieniać miejscami łazienkę i pralnię (tak by łazienka była nad łazienką na dole). Stare pomieszczenie łazienkowe będzie dodatkowym pokoikiem. Nowe pomieszczenie łazienkowe chcę powiększyć. W małej garderobie z wejściem z holu zrobię malutką pralnię (to pomieszczenie też chcę powiększyć).
    Trochę tego jest.. ale po tych zmianach to będzie dom o jakim marzyłam.

    Mamy dwójkę małych dzieci (nie wykluczam, że kiedyś będzie trzecie), ten domek jest idealny dla nas.

    Będę bacznie śledzić Wasze poczynania

  19. #19

    Domyślnie

    Aha.. gdyby ktoś budował ten domek w mazowieckim.. Bardzo chciałabym obejrzeć go na żywo

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomasz2006

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Gorzów Śląski
    Kod pocztowy
    46-310
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiollka86 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140319_172437.jpg
Wyświetleń:	190
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	249526Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140319_172600.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	249527Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140319_172618.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	249528

    Pierwsze koty za płoty
    Wiolka super post czekamy na kolejne foty. Czy na forum ktoś z Opolszczyzny widzi9ał już wybudowany nasz projekt ???? CHętnie bym zobaczył go też na zywo ...Pozdrawiam

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony