dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz2006 Zobacz post
    Wiolka super post czekamy na kolejne foty. Czy na forum ktoś z Opolszczyzny widzi9ał już wybudowany nasz projekt ???? CHętnie bym zobaczył go też na zywo ...Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140323_150823.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	250601Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140323_150939.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	250602

    Proszę bardzo. Trochę mokro, bo deszcz padał, w sumie do dziś tak siąpi ale chłopaki działają. Zdjęcia są z niedzieli, dzisiaj podjadę wieczorem i zobaczę co się zmieniło. Miały być wylane ławy tak więc zobaczymy. Na żywo całości nie widziałam jedynie zdjęcia na forum Archonu. Ale już jakiś zarys mam. Jakby ktoś chciał pooglądać to zapraszam do siebie jak będzie już coś więcej stało

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140326_103320.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	251015

    Prace postępują.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Jakaś cisza zapadła w temacie. U nikogo nic się nie dzieje? Ja na bieżąco uaktualniam dziennik budowy wiec zdjecia z postępów na mojej budowie można sobie podejrzeć
    Ostatnio edytowane przez wiollka86 ; 01-04-2014 o 18:54

  4. #24

    Domyślnie

    Dzisiaj, po konsultacji ze znajomymi, ktorzy wybudowali dom (inny projekt, ale to nie ma znaczenia) doszliśmy do wniosku, ze dobrze byłoby zamienic wiatrołap z dolną łazienką- wiąże się to naturalnie ze zmianą umiejscowienia drzwi wejściowych. Myslę, że jest to dobry pomysł, a dotyczy głównie przejścia z garażu do wiatrołapu. Tak jak jest teraz do wiatrołapu musimy przejść cały korytarz, a zamieniając łazienkę z wiatrołapem mozemy, po przeniesieniu drzwi garażowych w strone bramy od garażu, wejść prosto do wiatrołapu, tym samym nie brudząc podłogi w całym korytarzu. Proszę o uwagi i ewentualnie inne propozycje pozdrawiam

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Jeżeli uważasz że tak Ci będzie wygodniej to myślę, że możesz spokojnie to zamienić. Ja już mam ściany postawione i muszę stwierdzić, że odległości pomiędzy wejściem do domu przez "śluzę" pomiędzy garażem a wiatrołapem w oryginale wcale nie są takie duże jakby się mogło wydawać patrząc na rysunki. Mi zależało na dużej szafie w wiatrołapie, więc nie kombinowałam, żeby nie przedobrzyć. W sumie możesz poprzesuwać drzwi w łazience i szafa też się zmieści, ale likwidujesz "śluzę". Albo też robisz dodatkowe drzwi z wiatrołapu do "śluzy" i robisz tam małą szafę. Z tym że wtedy ilość drzwi wynosi 4. Ewentualnie zwężasz wtedy nowo powstałą łazienkę i robisz szafę na całej ścianie i zyskujesz dodatkowe pomieszczenie gospodarcze w "śluzie". Opcji jest wiele, zależy od oczekiwań.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie chodzilo mi o odleglosc od sluzy do wiatrolapu, ale raczej o wnoszenie błota itp. idąc do wiatrołapu ściągnąć obuwie. Tak jak pisalaś raczej zrobimy ze sluzy pomieszczenie (szafe) na buty i kurtki, wejscie od wiatrolapu (dawnej lazienki), przesuniemy drzwi od garazu, bedzie wejscie z wiatrolapu. Scianke pomiedzy przesuniemy tak aby ta szafa jednak była. Dzieki temu zmniejszy nam sie lazienka, nie bedzie kabiny, znajomi mają dwie i ta na dole ani razu nie uzywana. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz. Moze jakos sie tu jak i na forum archona ożywi

  7. #27

    Domyślnie

    Witam wszystkich zlociakow

    Tez w tym roku z zona planujemy budowę domy wg tego projektu. Na pewno jest to optymalne rozwiązanie dla rodziny 2+2 (moze 3). Projektu jeszcze nie mamy kupionego bo szukamy dobrego architekta do adaptacji.

    Nasze zmiany:
    Parter:
    - poszerzenie o około 1m garazu. 17m to za mało na auto, kosiarkę, rowery, narzędzia i 101 gratów potrzebnych przy domu.
    - wyciągniecie kuchni o 0,9m, Wyrównanie ściany kuchni do lini garażu.
    - wyprostowanie pokoiku, brak wnęki pod schodami.
    - pod schodami obniżona spiżarnia
    - zamiana wiatrołapu z łazienką,
    - likwidacja okien w garażu i kotłowni
    - likwidacja co najmniej 2 kominów. Brak kominka, łazienki i kuchnia w jednym pionie, ogrzewanie prawdopodobnie PC.
    - zamiana okna narożnego na klasyczne w kuchni
    Poddasze:
    - Zamiana łazienki z pralnia i pomieszczeniem gospodarczym
    - rezygnacja z dachówki na rzecz blachy płaskiej w rąbek stojący
    - okna dachowe tylko dwa, po jednym w łazience i pralni


    pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Zastanawia mnie dlaczego wiele osob zamienia lazienke gorną z pralnią? Czemu to ma służyć? Pozdrawiam

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Może chodzi o pion kanalizacyjny. Ja swoją zostawiłam tam gdzie jest, w ogóle niewielu zmian dokonałam.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    wiollka86 to jest po prostu ekonomicznie uzasadnione - kupić taki projekt gotowy, żeby zmian w adaptacji nie było dużo.

    Karvvos moim zdaniem tak duże zmiany adaptacyjne będą kosztowne. Architekt będzie Wam musiał przerysować właściwie wszystkie rysunki. Czy na pewno nie ma projektu gotowego większego o te 10-15m2, w którym nie musielibyście wprowadzać aż tylu przeróbek? Pamiętaj, że w ramach adaptacji łatwiej jest odciąć balkon, zlikwidować wykusz, niż wydłużać lub poszerzać budynek.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Zgadzam się z bowess. Zmiany mogą okazać się kosztowne. W sumie to nie wiem ile zostanie z tego Domu w Złoci po tak wielu zmianach

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Justka C.
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie, zwłaszcza Ciebie wiollka86. Zazdraszczam postępów w budowie!
    U nas trochę się pokomplikowało, ja wylądowałam w szpitalu, wszystko się przeciągnęło, o mały włos nie kupiliśmy domu od developera - ale nie potrafiliśmy zrezygnować z miłości do domu w złoci.
    I tak: we wtorek klepnęliśmy działkę pod naszym miastem - 900 m, idealny kwadrat. We czwartek jedziemy do notariusza, kupujemy projekt, koleżanka architekt szybko go adaptuje i załatwiamy formalności. W połowie czerwca wylatujemy na urlop i trochę to komplikuje, ale damy radę Może już w lipcu coś powoli zaczniemy dłubać.

    Zmian nie planujemy dużo: powiększamy sypialnię na górze, z dwóch małych robimy jedno pomieszczenie gospodarcze na pralnię, wywalamy parę okien i już. Zastanawiamy się, czy w garażu i jadalni nie wstawić okien stałych, bez możliwości otwierania. Budować będziemy też z Porothermu, na dach Braas, reszta wylezie w praniu.
    Jak już wskoczę na budowlane tory to będę pisać regularnie i zrobię dziennik. Jakie to wszystko stresujące to jeden Pan Bóg wie!

    I pytanie: jak u Was z kanalizacją/szambem i planowanym ogrzewaniem?

    Uściski i serdeczności dla złociaków! :*
    Isn't it funny how day by day nothing changes, but when you look back everything is different...?

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Witam W jadalni w projekcie jest okno stałe. A w garażu bym zostawiła otwierane. Ja swoje tylko skróciłam o połowę. Mają teraz 70 cm wysokości na 100 szerokości.
    Co do kanalizacji to ja mam normalną miejską kanalizację a ogrzewanie na ekogroszek, bo gazu nie ma a na PC nie bardzo mamy kasę, a poza tym mam wodę gruntową na 80 cm pod ziemią więc nie wiem czy w ogóle by się dało. Zrobiliśmy tylko na całym parterze z wyjątkiem gabinetu i garażu podłogówkę, kominek zostaje tak jak był, bez żadnych płaszczów wodnych.
    Co do szybkiej adaptacji to nie byłabym taka pozytywnie nastawiona, może i zaadaptować szybko ale pozostałe formalności wydają się trwać w nieskończoność. Wątpię żeby w ciągu miesiąca udało Ci się ogarnąć temat tak, żeby w lipcu zacząć coś robić. Ale trzymam kciuki

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    To prawda. My najdłużej czekaliśmy na dość banalne pisemko uzgadniające zjazd z drogi gminnej. Czasem na warunki przyłączy też się trochę czeka, mapki od geodety też nie są z dnia na dzień. Do lipca może być ciężko ze wszystkimi papierami.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wiollka86
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-224
    Posty
    66
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    To prawda. My najdłużej czekaliśmy na dość banalne pisemko uzgadniające zjazd z drogi gminnej. Czasem na warunki przyłączy też się trochę czeka, mapki od geodety też nie są z dnia na dzień. Do lipca może być ciężko ze wszystkimi papierami.
    Ja czekałam na to samo pisemko o dostępie do drogi publicznej miesiąc czasu. W urzędzie nie kwapili się żeby je wystawić a architektka mi mówiła, że jakiegoś pana nie ma i nie ma jak odebrać. Całe szczęście, również pracuję w wydziale urzędu i pisemko się znalazło i pan również, a architektka przyłapana na kłamstwie- po prostu nie chciało jej się ruszyć żeby je odebrać. Takie oto zdarzenie. Mapki geodeci zrobili mi w tydzień, energetyka i wodociągi też tydzień. Biorąc pod uwagę że wszystko załatwiałam tego samego dnia po tygodniu miałam komplet dokumentów. Z tym, że trzeba jeszcze wszystko na ZUD złożyć a u nas w starostwie odbywa się on 2 razy w miesiącu. Przy sprawnym ogarnięciu tematu myślę, że w cąigu 3 miesięcy minimum można ogarnąć się z papierami. Z tego co się orientowałam to z reguły trwa to około 5-6 miesięcy bo papiery lubią sobie leżeć w różnych miejscach aby nabrać mocy urzędowej

  16. #36

    Domyślnie

    wiolka,
    czy jest szansa zobaczyć twój dom w stanie surowym na żywo.
    Zastanawiamy się nad budową tego domu, ale opinie na forach są różne,
    większość pisze, że trzeba dokonać wielu zmian, by było idealnie.
    Proszę o kontakt [email protected]

  17. #37

    Domyślnie

    Witam,
    Będę zaczynał budowę Domu w Złoci G2 na wiosnę 2015 i cieszę się, że w końcu znalazłem miejsce gdzie są inni "złociacy". W moim przypadku będzie mało zmian a najważniejsza to wydłużenie budynku o 1 metr, tak by w kuchni można było zrobić spiżarnię oraz by salon był większy. Nie rozumiem czemu tak dużo osób rezygnuje z okien: w kuchni, w łazience na dole i w salonie/jadalni (te duże). Przecież bez tych okien cały dom traci swój urok i elegancję. Jeśli ktoś jeszcze z forumowiczów zaczął budowę tego domu to chętnie poczytam o postępach. Pozdrawiam.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Witam wszystkich planujacych i budujacych Dom w zloci. Ja jestem po etapie stanu 0 i sciany parteru mam zrobine. Prosze o informacje jak zrobiliscie lub planujecie zrobic to okno w kuchni narozne, jakie laczenie , koszt. Buduje ktos ten dom w wlkp? Pozdr

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yassaki

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam wiolka86,zaczynam budowę domu w złoci chodzi o zmiany ja poszerzyłem dom jeden metr od strony garażu i metr od salonu,podobnie jak ty chcę zmienić okna w garażu i w salonie w części jadalni jakie masz wymiary okien z góry dzięki

  20. #40
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    puszkinn

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Zawadzkie
    Kod pocztowy
    47-120
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    tez bede zaczynać budowe tego domu
    wiolka chcialbym zobaczyc jak wyglada to u Ciebie bo mam do Ciebie blisko moj nr 604931506
    yasaki czy ty juz zaczales??

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony