dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Itka87

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-421
    Posty
    10

    Lightbulb Aneks w salonie, pomóżcie!

    Dobry wieczór Forumowicze!
    Proszę Was o pomoc w rozplanowaniu aneksu kuchennego. Chcielibyśmy zmieścić wysoką lodówkę, zmywarkę, piekarnik, płytę indukcyjną i mały, jednokomorowy zlew, ale wciąż wychodzi nam ten aneks za duży. Chcielibyśmy również zmieścić w tym pokoju stół + 4 krzesła, no i oczywiście jakąś sofę i telewizor. Do tego musimy jeszcze ustawić gdzieś akwarium 240l - 120x40 cm.
    Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	52,7 KB
ID:	236609  

  2. #2

    Domyślnie

    Koło narożnika niska ścianka oddzielająca aneks a na niej akwarium:

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Itka87

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-421
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kinka, dziękuję za pomysł. Ciekawie wygląda to powiększone wejście do salonu. My już przestawiliśmy ściankę tak, jak na obrazku, który dołączam, bo planowaliśmy w przedpokoju zrobić wielką szafę.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Itka87

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-421
    Posty
    10

    Domyślnie


    Wymyśliliśmy coś takiego. Sprawdzi się?

  5. #5

    Domyślnie

    akwarium kinki jest za daleko, kuchnia zaczyna za bardzo psuć salon..
    u mnie w domu jest podobna sytuacja i wizualnie kuchnię powiększa wyłożenie płytkami całego pasma, też i przy wejściu co daje jakby kuchnię przejściową, w koncu kawalek parkietu przy wejsiu i tak bylby zmarnowany jako mini korytarz a tak kuchnia robi wrażenie normalnej. wszystkie sprzety mam na ścianie z drzwiami a lodówka tuż przy ciągu - prostopadle a obok lodówki była zmywarka i to wszystko, żadnego wchodzenia głębiej w salon. użytkuję to juz wiele lat i nie mam zastrzeżeń, utrudien itp. aha, pomiędzy pasmem płytek kuchennych a parkietem salonu stoi stół jadalniowy ktory wspomaga kuchnię bardzo. jedyne zastrzeżenie to takie, że trzeba wybierać krzesła z jak najnizszym oparciem, wiele razy uderzyłam sie o wysokie oparcia moich jadalnianych krzeseł...

    aha i jeszcze: płytę w tej sytuacji radzę dwupalnikową a jak nie to trzypalnikową, ja mam taką firmy Nardi a pod nia szafka na naczynia bo piekarnik jest jagdyby na blacie, obok lodówki bo to i tak trudno dostępny kąt. zlewik trzeba też mały, jednak mam i komorę dodatkowa odciekową. blat zwężony do 50 cm krzywdy nikomu nie zrobi...
    [img][/img]
    przy wejściu mam półkę z wieszakami, mozna na niej postawić przepisy kulinarne czy inne dzbanki...
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 23-01-2014 o 11:10

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Itka87

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-421
    Posty
    10

    Domyślnie

    Semiramida, dziękuję za pomoc i sugestie. Ja jednak chciałabym, żeby ta kuchnia była trochę większa, potrzebuję więcej blatu i miejsca. Myślę, że jak będzie miała max. 270 cm na tej dłuższej ścianie, czyli do połowy tej ściany, a ma być biała i "lekka", to może nie będzie źle wyglądała? Ale strasznie się tego boję Może w miejscu szafeczki 20 cm, zamykającej wszystko, postawimy ściankę z luksferów do sufitu i na szerokość blatu. Myślę, że ładnie by oddzieliła kuchnię.

  7. #7

    Domyślnie

    salon ma 547 cm tak? i tyle mogłoby mu zostać, to nie za dużo, a skoro trzeba coś odjąć to conajwyzej 247 cm i nie czuć sie pokrzywdzonym że mniej jest pola do kulinarnego imperium. po prostu takie a nie inne masz tu warunki... nie robi sie salonów szerokości 2,5 m...

  8. #8

    Domyślnie

    Itka87 układ kuchni jest niefunkcjonalny,zlew zaraz koło lodówki-będziesz uderzać łokciem o nią i gdzie wyjmiesz zakupy żeby je wsadzić do lodówki.Zmywarka jest z lewej strony co jest bardzo niewygodne.(stół w taki ustawieniu będzie w wejściu do salonu)
    Ja proponuje tak:


    Semiramida-umieściłam akwarium w tym miejscu aby zasłonić nieco kuchnię i potencjalni goście czy domownicy nie musieli oglądać garów a piękne pływające rybki.

  9. #9

    Domyślnie

    to tez nie jest prawidlowy układ. pomiędzy kuchenkę a zlew wypada dać 80 cm, szafka boczna przy płycie moze mieć 30 cm. i napradę nie ma co rysować kobiecie 3metrowej kuchni w tym przypadku...

  10. #10

    Domyślnie

    Kuchnie można jeszcze skrócić i dać w "U",zyskasz więcej blatu.

    albo trochę inaczej:

  11. #11

    Domyślnie

    ostatnia wersja - jestem za, poprzednia robila z salonu korytarzowiec... a stół calkowicie wystarczy za odgrodzenie, niełatwo go ominąć

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Itka87

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-421
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dziękuję za kolejne pomocne rady, jednak przestawienie ściany od sypialni nie wchodzi już w grę. Poza tym, przy takim ustawieniu kanapy, odległość do telewizora jest zdecydowanie zbyt duża. Ehh ciężki ten nasz pokój
    Ostatnio edytowane przez Itka87 ; 23-01-2014 o 16:04

  13. #13

    Domyślnie

    to nie jest za duza odleglosc od telewizora! powinno być conajmniej 4m!
    możliwe że przyzwyczaiłaś sie bliżej, ale przyzwyczaisz się prędzej niż myślisz do prawidłowej odległości.

  14. #14

    Domyślnie

    ponadto nie ma sensu likwidować salon tylko po to żeby szafa mogla mieć gigantyczna długość. to był bardzo dobry pomysł.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Itka87

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-421
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    to nie jest za duza odleglosc od telewizora! powinno być conajmniej 4m!
    możliwe że przyzwyczaiłaś sie bliżej, ale przyzwyczaisz się prędzej niż myślisz do prawidłowej odległości.
    4 m to za zdecydowanie za dużo. Tak tv oglądały nasze babcie, teraz siedzi się bliżej, żeby korzystać z full HD itp. Dla nas optimum przy 42 calowym TV to około 2,5 m.

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    ponadto nie ma sensu likwidować salon tylko po to żeby szafa mogla mieć gigantyczna długość. to był bardzo dobry pomysł.
    Postawieniem tam szafy nie pomniejszyliśmy salonu. Po prostu ścianę od sypialni przesunęliśmy, żeby szafa w przedpokoju mogła być głębsza. I nie chcemy tej ściany już ruszać, bo w sypialni mamy przy niej już ustawione biurko długie na całą ścianę.

  16. #16

    Domyślnie

    nie zrozumialas. w dobrej wersji Ty zmniejszasz sypialniana szafę.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Itka87

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-421
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał semiramida Zobacz post
    nie zrozumialas. w dobrej wersji Ty zmniejszasz sypialniana szafę.
    W sypialni w ogóle nie mamy szafy. Będzie tylko jedna szafa - w przedpokoju, na ścianie oddzielającej sypialnię od przedpokoju. Tak jak narysowałam w moim drugim poście w tym temacie.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Itka87

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-421
    Posty
    10

    Domyślnie



    Mam nadzieję, że to już nasz ostatni pomysł na kuchnię. Chyba mniejsza już być nie może
    W tej szafce w rogu, między płytą indukcyjną a zmywarką, byłaby taka zwykła szafka z półkami, bez drzwiczek, odwrócona półkami na salon.

    Co do tego zlewu przy lodówce, na co Kinka zwróciłaś uwagę gdzieś wyżej, to wydaje mi się, że nie będzie mi takie usytuowanie przeszkadzało. Na wcześniejszym (wynajmowanym) mieszkaniu taki mały okrągły zlew był zaraz przy ścianie i nie sprawiało mi to żadnych trudności. A może po prostu przywykłam, kto to wie
    Ostatnio edytowane przez Itka87 ; 27-01-2014 o 10:29

  19. #19

    Domyślnie

    w tej kuchni dwie osoby będą sobie przeszkadzać we wszystkim. rozumiem że uważasz ze to dla jednej osoby, ale czasem prosi sie drugą osobę o chwilową pomoc i nie będzie jak tu pomoc...

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    akpuroks

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-761
    Posty
    11

    Domyślnie

    W jakim programie zrobiłaś te projekty?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony