dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 202
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    Co do warystorów, jest jedna marka urządzeń grzewczych (marka którą znam, nie powiedziane że inni producenci tak nie robią ) gdzie stosują te elementy na płytach głównych, niestety nie znam parametrów tego elementu, w każdym razie, warystor ten, ratował sprzęt przed spaleniem jak i inne urządzenia "wiszące" na obwodzie zasilanym z tego samego wyłącznika nadprądowego.
    To chociaż wrzuć fotkę tego elementu, bo tak to możemy sobie gdybać


    Cytat Napisał kasprzyk Zobacz post
    W przynajmniej dwóch sytuacjach był to właśnie upalony tor N, w innych być może wyładowanie atmosferyczne, przepięcia na sieci.
    Z jakiego powodu upalony był ten tor N ?
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

  2. #42

    Domyślnie Awaria kompresora

    Szukam pomocy,

    wczoraj po 4 latach pracy pompa ciepła marki Keno (z wymiennikiem gruntowym) odmówiła posłuszeństwa.
    Kompresor przy uruchomieniu przez 2-3 sekundy bardzo głośno próbuje podjąć pracę, po czym się wyłącza.

    Sterownik następnie wskazuje, jakby praca odbywała się bez zakłóceń.

    Po 2 minutach kompresor podejmuje jeszcze raz taką samą, nieudaną próbę - a następnie już milczy.

    Po resecie zasilania ta sama procedura.

    Podczas tych 4 lat kilka razy po wyłączeniu się pompy obiegowej z podłogówki (termostaty z wszystkich pokojów osiągnęły temperaturę, co powoduje całkowite wyłączenie się pompy obiegowej) - pompa ciepła wówczas dochodząc do temperatury zadanej wpadała w dziwne wibracje (również na kompresorze) i głośniej kończąc pracę wyłączała bezpiecznik. Sytuacja zdarzała się losowo - ciężko mi powiedzieć w jakich okolicznościach - po ponownym włączeniu bezpiecznika pracowała raz kilka miesięcy, raz kilka dni.

    Dzisiaj totalna klapa.

    Czy ktoś ma jakiekolwiek podejrzenia? Padł kompresor, czy może jakiś czujnik?

    Będę wdzięczny za jakąkolwiek, pilną pomoc.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ Zobacz post
    Szukam pomocy,

    wczoraj po 4 latach pracy pompa ciepła marki Keno (z wymiennikiem gruntowym) odmówiła posłuszeństwa.
    Kompresor przy uruchomieniu przez 2-3 sekundy bardzo głośno próbuje podjąć pracę, po czym się wyłącza.

    Sterownik następnie wskazuje, jakby praca odbywała się bez zakłóceń.

    Po 2 minutach kompresor podejmuje jeszcze raz taką samą, nieudaną próbę - a następnie już milczy.

    Po resecie zasilania ta sama procedura.

    Podczas tych 4 lat kilka razy po wyłączeniu się pompy obiegowej z podłogówki (termostaty z wszystkich pokojów osiągnęły temperaturę, co powoduje całkowite wyłączenie się pompy obiegowej) - pompa ciepła wówczas dochodząc do temperatury zadanej wpadała w dziwne wibracje (również na kompresorze) i głośniej kończąc pracę wyłączała bezpiecznik. Sytuacja zdarzała się losowo - ciężko mi powiedzieć w jakich okolicznościach - po ponownym włączeniu bezpiecznika pracowała raz kilka miesięcy, raz kilka dni.

    Dzisiaj totalna klapa.

    Czy ktoś ma jakiekolwiek podejrzenia? Padł kompresor, czy może jakiś czujnik?

    Będę wdzięczny za jakąkolwiek, pilną pomoc.
    jak jest to pompa 1 fazowa to pewnie do wymiany kondensator rozruchowy.
    Te chińczyki już tak mają że kondensatory szybko umierają.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #44

    Domyślnie

    Tak - jednofazowa - model 12 kw - http://www.kensol.pl/pompy-ciepla/10

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20181031-WA0004.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	421091

    Są dwa duże kondensatory.
    Ostatnio edytowane przez lukasz_ ; 20-11-2018 o 18:39

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ Zobacz post
    Tak - jednofazowa - model 12 kw - http://www.kensol.pl/pompy-ciepla/10

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20181031-WA0004.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	421091

    Pomożesz mi we wskazaniu który to element, gdzie można zakupić i jak wymienić?
    srebrna puszka z 3 przewodami, więcej Ci nie powiem bo możesz dać od siebie trochę wysiłku
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  6. #46

    Domyślnie

    Dzięki za tak szybką pomoc.

    Odkręciłem mocowanie - dane kondensatora:

    ROHS
    BM CBB65
    70uF+-5
    450V
    50/60H
    Max temp + 70
    Protected 10,000AFC
    C22.2 No 190
    Polybutene 12.3

    Pomożesz mi w znalezieniu odpowiednika ? Gdzie go mogę kupić? Jaki to mniej więcej koszt?

  7. #47

    Domyślnie

    Kolego - czarna puszka obok ma napis "Motor start capacitor" - może to jednak ten jest do wymiany?
    161 - 193 uf, 330 VAC.

  8. #48

    Domyślnie

    a wizualnie nie widać, że kondensator umarł ??
    Kiedyś tam, dawno temu umarła mi płyta główna. I było wyraźnie widać, który to był kondensator...wymieniłem tego + jeszcze kilka innych podejrzanych i płyta główna służyła jeszcze długie lata....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #49

    Domyślnie

    Niestety, wizualnie nie widać który to może być.

    Na razie googluję od kilku godzin i znalazłem jedynie na aliexpress i amazonie (dostawy 30 dni...).
    Wie ktoś gdzie przez internet w Polsce można kupić takie kondensatory?

    I tak żyję nadzieją, że kolega ma rację i to tylko kondensator - moje pierwsze obawy kierowałem w kompresor - byłby to znacznie wyższy koszt.

    Zastanawia mnie jeszcze potencjalna przyczyna - opisałem wyżej co się działo w ostatnich latach. Ktoś ma jakieś pomysły?

  10. #50

    Domyślnie

    Kupisz zamiennik. Nie musi być dokładnie ten sam model. Patrz na pojemność i napięcie i czy prąd stały czy zmienny. To są najważniejsze parametry
    Ostatnio edytowane przez kicaj222 ; 01-11-2018 o 16:38

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ Zobacz post
    Dzięki za tak szybką pomoc.

    Odkręciłem mocowanie - dane kondensatora:

    ROHS
    BM CBB65
    70uF+-5
    450V
    50/60H
    Max temp + 70
    Protected 10,000AFC
    C22.2 No 190
    Polybutene 12.3

    Pomożesz mi w znalezieniu odpowiednika ? Gdzie go mogę kupić? Jaki to mniej więcej koszt?
    https://allegro.pl/kondensator-rozru...883740528.html

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    może zmierz najpierw pojemność?
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  13. #53

    Domyślnie

    Niestety nie mam przyrządów - a jedynie stres (w domu chłodno, a mam małe dzieci :/ )

    Szukam na necie tego drugiego kondensatora:
    161 - 193 uf, 330 VAC (motor start capacitor)

    i nie mogę znaleźć...

    Jaką logikę do tego przyłożyć - będzie to ten, czy ten drugi?

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ Zobacz post
    Niestety nie mam przyrządów - a jedynie stres (w domu chłodno, a mam małe dzieci :/ )

    Szukam na necie tego drugiego kondensatora:
    161 - 193 uf, 330 VAC (motor start capacitor)

    i nie mogę znaleźć...

    Jaką logikę do tego przyłożyć - będzie to ten, czy ten drugi?
    przestań panikować , wymień kondensator , musisz wymienić ten który zapewne przez stycznik załączany jest ze sprężarką , i zapewne ten 70mF .To typowy kondensator tzw rozruchowy do silnika indukcyjnego bez problemu to kupisz za parę pln .Możesz podejść do najbliższego zakładu który przezwaja silniki zapewne maja tak kondensator. Najważniejsze aby miał te 70 mF napięcie przebicia nie mniej jak 450V

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ Zobacz post
    (...) Podczas tych 4 lat kilka razy po wyłączeniu się pompy obiegowej z podłogówki (termostaty z wszystkich pokojów osiągnęły temperaturę, co powoduje całkowite wyłączenie się pompy obiegowej) - pompa ciepła wówczas dochodząc do temperatury zadanej wpadała w dziwne wibracje (również na kompresorze) i głośniej kończąc pracę wyłączała bezpiecznik. Sytuacja zdarzała się losowo - ciężko mi powiedzieć w jakich okolicznościach - po ponownym włączeniu bezpiecznika pracowała raz kilka miesięcy, raz kilka dni. (...)
    Czy ta obiegówka jest jedyną w GZ i po jej wyłączeniu dochodzi do zaniku przepływu przez skraplacz?

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Czy ta obiegówka jest jedyną w GZ i po jej wyłączeniu dochodzi do zaniku przepływu przez skraplacz?

    Układ wygląda tak: dolne źródło <-> pompa <-> pompa ciepła <-> pompa (pracuje non stop) <- > sprzęgło hydrauliczne (450l) <-> pompa obiegowa podłogówki (pracuje tylko jak jest odbiór w którymś pokoju) <-> podłogówka

    Jakoś tak się dzieje, że wywala bezpiecznik po wyłączeniu się pompy na podłogówkę (czasami). Np. gdy wcześniej był duży odbiór - całego domu, a potem w krótkim czasie wyłączy się całkowicie. PC bardzo szybko wtedy podnosi temperaturę zasilania na sprzęgło i przy maksymalnej - wpada w wibracje (pewnie kompresor) i wyłącza bezpiecznik.

    Sprawa dzieje się tylko raz na jakiś czas - ale denerwuje mnie brak wyjaśnienia..no i nigdy nie wiesz, czy akurat w nocy się to nie stanie i rano budzisz się w zimnym domu...

  17. #57

    Domyślnie

    lukasz_
    Takie zachowanie się układu jest (jak dla mnie) nie do przyjęcia. Układ powinien być ustawiony tak, aby podczas normalnej pracy nie dochodziło do zadziałania zabezpieczeń nadprądowych.
    Do jakiej temperatury jest nagrzewane sprzęgło po wyłączeniu obiegówki wtórnej?
    Może ta temperatura jest po prostu za wysoka i wystarczy ją obniżyć?

  18. #58

    Domyślnie

    Dla mnie też jest nie do przyjęcia, jednak wyczerpałem wszelkie możliwości upominania się o doglądnięcie tematu u mojego wykonawcy - wygląda na to, że robił to pierwszy raz w życiu...

    Ostatecznie dał mi kody serwisowe, żebym sobie samemu zmienił temperaturę sprzęgła - nawet nie pofatygował się samemu to zrobić.

    Wstępnie była ustawiona na 45 stopni.

    Zmniejszyłem do 41 - z tolerancją +- 0,8 stopnia.

    Jak było 45 stopni, to tolerancja była na 2 stopnie - wtedy temperatura zasilania wynosiła praktycznie 55-60 stopni - i pod koniec wybijało bezpiecznik.

    Teraz mam 41 stopni, zasilania dochodzi do 50-55 stopni i znowu wybija.

    Tracę wiarę po prostu - chciałem być eko, namawiałem wszystkich dookoła żeby również wchodzili w PC, a sam nadziałem się na "fachowca"...

    Miarą fachowości jest też to, że pierwsze błędy jakie wyrzucał im sterownik załatwili telefonicznie z jakimś innym fachowcem robiąc 3 "zworki" z drutu na sterowniku :/ i problem załatwiony...

    Przywróćcie mi wiarę w POLSKICH Fachowców - pisane przez duże "F".

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ Zobacz post
    Dla mnie też jest nie do przyjęcia, jednak wyczerpałem wszelkie możliwości upominania się o doglądnięcie tematu u mojego wykonawcy - wygląda na to, że robił to pierwszy raz w życiu...

    Ostatecznie dał mi kody serwisowe, żebym sobie samemu zmienił temperaturę sprzęgła - nawet nie pofatygował się samemu to zrobić.

    Wstępnie była ustawiona na 45 stopni.

    Zmniejszyłem do 41 - z tolerancją +- 0,8 stopnia.

    Jak było 45 stopni, to tolerancja była na 2 stopnie - wtedy temperatura zasilania wynosiła praktycznie 55-60 stopni - i pod koniec wybijało bezpiecznik.

    Teraz mam 41 stopni, zasilania dochodzi do 50-55 stopni i znowu wybija.

    Tracę wiarę po prostu - chciałem być eko, namawiałem wszystkich dookoła żeby również wchodzili w PC, a sam nadziałem się na "fachowca"...

    Miarą fachowości jest też to, że pierwsze błędy jakie wyrzucał im sterownik załatwili telefonicznie z jakimś innym fachowcem robiąc 3 "zworki" z drutu na sterowniku :/ i problem załatwiony...

    Przywróćcie mi wiarę w POLSKICH Fachowców - pisane przez duże "F".
    Wnioskuje ,że nie jesteś elektronikiem-dlatego poproś jakiegoś elektronika z sąsiedztwa i może temat załatwi jak należy.
    Większość uszkodzeń elektroniki , to awarie układów zasilania -a właściwie kondensatorów (zazwyczaj elektrolity w zasilaczach).
    pzdr

    PS
    No i oczywiście słynne "zimne luty" , których teraz będzie więcej ze względu na inny skład lutu...
    Ostatnio edytowane przez bobrow ; 02-11-2018 o 20:47 Powód: uzupełnienie
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ Zobacz post
    (...) Ostatecznie dał mi kody serwisowe, żebym sobie samemu zmienił temperaturę sprzęgła - nawet nie pofatygował się samemu to zrobić.

    Wstępnie była ustawiona na 45 stopni.

    Zmniejszyłem do 41 - z tolerancją +- 0,8 stopnia.

    Jak było 45 stopni, to tolerancja była na 2 stopnie - wtedy temperatura zasilania wynosiła praktycznie 55-60 stopni - i pod koniec wybijało bezpiecznik.

    Teraz mam 41 stopni, zasilania dochodzi do 50-55 stopni i znowu wybija.

    Tracę wiarę po prostu - chciałem być eko, namawiałem wszystkich dookoła żeby również wchodzili w PC, a sam nadziałem się na "fachowca"...

    Miarą fachowości jest też to, że pierwsze błędy jakie wyrzucał im sterownik załatwili telefonicznie z jakimś innym fachowcem robiąc 3 "zworki" z drutu na sterowniku :/ i problem załatwiony... (...)
    Dzień, w którym spotkałeś swojego instalatora nie był dobrym dniem...

    Temperatura na wyjściu za wysoka. Diabli wiedzą jakie przepływy (możliwe, że za małe). Masz tam jakieś termometry? Taki układ powinien ich mieć sześć:
    1) we/wy parownika
    2) we/wy skraplacza
    3) za sprzęgłem (czyli we/wy podłogówki)
    To pomaga np. w ocenie wartości przepływów.

    Jeśli obecnie znasz tylko temperaturę na wyjściu skraplacza, to wiesz może jaką wartość osiągała przy pracujących wszystkich sekcjach podłogówki?
    Ciekawe, co załatwili zworkami z drutu?

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony