dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Fundament -zima - problem

    Proszę o radę.
    Jesienią miałem wylaną łąwę i postawione bloczki, temperatury spadły i niestety nie zrobiono izolacji ścian fundamentowych ani ocieplenia. Ziemia z fundamentów została wybrana, niestety koparka nie była w stanie wsypać ziemi do środka bo na działce zrobiło się bagno, glina deszcze itd. pracownicy oznajmili, że aby wjechać koparką, ziemia musi się trochę zmrozić, teraz jak kilka dni jest na minusie to znowu operator koparki nie chce wjechać bo za ślisko, piasek zmarznięty itd., każą czekać aż mrozy "puszczą"|. Fundament jest zakryty ziemią tylko do górnej krawędzi ławy fundamentowej, ściany fundamentowe przykryte są folią, słyszałem, że raczej nie powinno się tak zostawiać na zimę fundamentów, czy ktoś może podzielić się doświadczeniem od jakich ujemnych temperatur "mam się martwić", albo czy można to w jakiś inny sposób zabezpieczyć?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    A ta budowa nie ma kierownika? Nie moze on pogonić tej ekipy?

    Od kiedy stoi ten fundament teraz Cię mróz zaskoczył czy czekasz na to od jesieni ?

    Masz gline pod fundamentem to możesz mieć problem, jak grunt przemarznie i sie podniesie. Co robić ? Zasypać, ocieplić.

  3. #3

    Domyślnie

    Oczywiście kierownik jest. W listopadzie skończono murowanie bloczków, zaproponowano mi jeszcze wieniec na górze bloczków, kierownik mówił że nie potrzebny ale nie wiele więcej kosztowało, więc nad bloczkami wylano zazbrojony wieniec. w listopadzie koparka zaczęła wybierać ziemię ale niestety było mokro zakopał się i oznajmił że nie przyjedzie jak nie wyschnie albo zmarznie, przywiozłem na budowę jeszcze innego koparkowego powiedział to samo. Kierownik oczywiście mówił, że musi być przysypane piaskiem, ale nikt tego nie chał zrobić, teraz gwałtownie zeszły temperatury i problem. Czy obłożenie fundamentów np. bloczkami słomy coś mogło by pomóc??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony