dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bombel6622

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    50

    Domyślnie Za niskie otwory drzwiowe !!!!!

    Witam.
    Firma która wykonuje Moj dom w stanie surowym zamkniętym wymurowała za niskie otwory drzwiowe w ścianach zewnętrznych i wewnętrznych. Według projektu otwory drzwiowy powinien mieć 228 cm od chudziaka, z uwzględnieniem srtopianu i posadzki ok 21 cm, czyli akurat na standardowe drzwi które maja ok 203 cm, a firma wymurowała otwory na wysokość 219-220 cm. Nadmieniam ze w drzwiach zew sa nadproża strunobetonowe a w działowych male wąskie nadproża a dom wybudowany jest z Ytonga Co teraz z tym zrobić, czy da sie to jeszcze przerobić bo nie skończyli jeszcze całej budowy i na pewno złoże reklamacje. W jaki sposób to przerobić żeby było fachowo zrobione?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    Rozpieprzyć i podnieść ?

    A jak tam sufit ? Też nie za nisko ?

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Ja bym jeszcze sprawdził okna, czy nie wyjdą do kolan.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leon_no3

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Kozienice
    Kod pocztowy
    26-900
    Posty
    5

    Domyślnie

    nawet 203 cm to jest za nisko. Ja bym zostawiał z zapasem czyli 210 cm na gotowo

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    może daj cieńszy ale lepszy styropian. Też mam nadproża ytonga i w sumie nie za bardzo się z nimi da coś zrobić. Oprócz całkowitego wyjęcia. Ale czy to ma sens?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr Kniaziuk
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    160

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że nadproża są już coraz częściej niepotrzebne.

    W ścianach działowych, ciężar tych kilku pustaków nad drzwiami spokojnie przeniesie sama ościeżnica stalowa lub drewniana (ale nie drewnopochodna).

    Jeżeli chodzi o systemowe nadproża do ścianek działowych, to często jesteśmy naciągani przez producentów bo nie są one do końca potrzebne.

    W twoim przypadku ja bym w ścianach działowych się nie przejmował i skuł to normalnie, ewentualnie dla świętego spokoju podłożył pręty zbrojeniowe lub płaskownik lekko zakotwione w ścianie i podkleił je zaprawą, żeby nie rdzewiały. Tu się nie ma czym przejmować.

    Jeżeli chodzi o ściany nośnie to często jest tak, że mamy nadproże nad otworem drzwiowym, powyżej niego kilka pustaków a wyżej wieniec stropowy, który to on pełni rolę nadproża. Każda sytuacja jest inna i w przypadku ścian zewnętrznych nośnych poradziłbym się kierownika budowy. On zadecyduje czy dane nadproże jest potrzebne.

    Dobra rada: jak będziesz wykuwał nadproża strunobetonowe to je wykuj a nie rozkuwaj, bo one mają naprężenia wewnętrzne i po prostu mogą strzelić.
    Piotr Kniaziuk
    Specjalista ds. Badań i Analiz w Laboratorium Budowlanym

  7. #7

    Domyślnie

    Mam podobny problem. Spójrzcie jak wygląda przejście z garażu do domu. Jest o jakieś 20 cm za niskie! Co można z tym zrobić?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1170451-001.JPG
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	308329  

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie


  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za filmik ale u mnie to nie takie proste. Nad wejściem jast opaska betonowa, zbrojona. To jest wieniec nad garażem. W projekcie tam była duża kotłownia na poziomie garażu (dwa schodki niżej poziomu 0 ). Ja z tej kotłowni zrezygnowałam (jest wydzielona malutka na kocioł gazowy) i chciałam aby całość była na poziomie 0, a te dwa schodki w dół były już po stronie garażu, czyli za tym wejściem. Co teraz?

  10. #10
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Jeżeli wysokość nie jest zgodna z projektem to bym posprawdzał też inne wymiary np. okna, wysokosc sufitu itd, wszystkie wymiary jakie są w projekcie.
    Następnie skontaktował bym się poprzez projetanta z konstruktorem, który zadecydował by jak rozwiązać ten problem. Koszty odliczyłbym od wynagrodzenia partakom.

  11. #11

    Domyślnie

    wysokość jest zgodna z projektem. To ja zdecydowałam, po konsultacji z architektem (przy adaptacji projektu) o podniesieniu podłogi w kotłowni. Podłoga kotłowni i reszty parteru jest teraz na tym samym poziomie (w pierwotnym zamyśle kotłownia była dwa schodki niżej). Dzięki temu powiększyłam sobie znacznie przedpokój. Architekt powiedział, że nie będzie z tym problemu i można tak zrobić. Problem jednak jest. Architekt zapomniał, że nadprożem przejścia między garażem, a kotłownią jest wieniec.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    architek zapomniał, ale majster na budowie
    takie rzeczy powinien wylapac, jesli nie ma
    konkretnych życzeń to klepią zawsze około 210cm
    na gotowo otwory pod drzwi wewentrzne

    pzdr

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony