dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Ja poki co napisałem reklamację - wysłałem 19 marca i czekam do dziś.
    Czyli mam rozumieć, że Tobie naliczyli opłatę po starej stawce?
    Wychodzi na to, że co operator to inna metoda naliczania. ;/
    U mnie jest PGE Dystrybucja ciekawe co oni na to,bo dzwoniąc do nich usilnie twierdzą, że prawo nie dział wstecz i będę płacił po cenie z umowy.
    Proponują mi zerwanie umowy i podpisanie od nowa ale to się wiąże z obciążeniem kosztami już wykonanego projektu i opóźnieniem w wykonaniu przyłącza.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kriis80

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Czyli mam rozumieć, że Tobie naliczyli opłatę po starej stawce?
    Wychodzi na to, że co operator to inna metoda naliczania. ;/
    U mnie jest PGE Dystrybucja ciekawe co oni na to,bo dzwoniąc do nich usilnie twierdzą, że prawo nie dział wstecz i będę płacił po cenie z umowy.
    Proponują mi zerwanie umowy i podpisanie od nowa ale to się wiąże z obciążeniem kosztami już wykonanego projektu i opóźnieniem w wykonaniu przyłącza.
    Sprawdź dokładnie umowę na przyłącze. W mojej (ENERGA) jest zapis:

    "Po dokonaniu Odbioru Technicznego Podmiot Przyłączany zobowiązuje się zapłacić opłatę za przyłączenie, wysokość tej opłaty zostanie obliczona według Taryfy Operatora obowiązującej na dzień Odbioru Technicznego".

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał kriis80 Zobacz post
    Sprawdź dokładnie umowę na przyłącze. W mojej (ENERGA) jest zapis:

    "Po dokonaniu Odbioru Technicznego Podmiot Przyłączany zobowiązuje się zapłacić opłatę za przyłączenie, wysokość tej opłaty zostanie obliczona według Taryfy Operatora obowiązującej na dzień Odbioru Technicznego".
    U mnie niestety zapis ten brzmi mniej więcej tak:

    Po dokonaniu Odbioru Technicznego Podmiot Przyłączany zobowiązuje się zapłacić opłatę za przyłączenie, wysokość tej opłaty zostanie obliczona według Taryfy Operatora obowiązującej na dzień podpisania niniejszej umowy.

    Coś czuję, że będzie ciężko wywalczyć niższą stawkę. Może jednak skonsultuje to z URE, bo coś mi się wdaje, że te umowy wszędzie powinny być takie same.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Widzę, że temat ucichł. Nie wierzę, że tak mało osób ma ten sam problem.
    No ale do rzeczy. Właśnie skleciłem pismo do PGE z wnioskiem o sporządzenie aneksu do umowy korygującego zapis, że ostateczna cena będzie wyliczona wg cennik z dnia wystawienia faktury, a nie z dnia zawarcia umowy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak by nie patrzeć około 1800zł drogą nie chodzi.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  5. #25

    Domyślnie

    Dostałem dzis pismo z PGE bym się wypchał i ze oplata jest wg postanowień umowy ktora podpisalem

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    a ja nie zrezygnuję za to, jak mnie przeczołgali i złamali wiele punktów ich własnej umowy




    -czytaj: "ciernista droga do uzyskania..."
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Dopiero przed chwilą dowiedziałem się o obniżce opłaty przyłączeniowej czytając ten wątek. Umowę podpisałem w sierpniu 2013, przyłącze zostało wykonane na początku tego roku, fakturę otrzymałem pod koniec lutego 2014. Cena za 14 kW ponad 2100 zł brutto, czyli według starej stawki. Co ciekawe do faktury dostałem protokół odbioru technicznego przyłącza, podpisany tylko przez wykonawcę. Ja go nie podpisałem, bo go wcześniej na oczy nie widziałem. O tym, że mam już na działce postawioną skrzynkę z prądem dowiedziałem się otrzymując fakturę z w/w protokołem. Fakturę zapłaciłem, bo i tak musiałbym zapłacić. Przyłącze wykonane przez Tauron Dystrybucja. Ma ktoś jakiś oficjalny dokument URE, że jeśli odbiór skrzynki był w 2014 to obowiązuje nowa stawka przyłączeniowa ?

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Dzwoniłem do URE i powiedzieli mi, że nie ma na to konkretnego przepisu. Ale ogólnie sprawiali wrażenie jak by nie do końca wiedzieli jak to ugryźć.
    Poradzili mi, żeby spróbować się dogadać z operatorem. Więc idąc za tą radą wczoraj wysłałem wniosek o sporządzenie aneksu do umowy.
    Zobaczymy jakie będzie ich stanowisko. Dam znać jak dostanę odpowiedź.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Richad72

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam!
    Mam podobną sytuację.Umowa z PGE rejon Tomaszów Maz. podpisana w sierpniu 2013. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie mam ZK ale projekt w trakcie. Przez telefon powiedziano że niestety ale stawka obowiązuje z zeszłego roku. Będę próbował wystąpić o aneks, jak nie to może URE.
    Może się uda.

  10. #30

    Domyślnie

    Witam panowie mam takie pytanie ,moja teściowa ma działkę z przeznaczeniem pod budowę (w okół same domki jednorodzinne) tylko nasza stoi pusta ,no już nie całkiem bo postawiłem na niej przyczepę kępingową (żeby w mieście nie płacić za parkingi) ,ale nie o tym n działce teściowej stoi słup z prądem taki który jest na szklanych izloatorach i tu moje pytanie ile może kosztować podłączenie na działkę teściowej prądu i co trzeba kupić ,bo jak sie domyslacie będę tam podłaczał przyczepę kepingową i ewentualne kosiarki i jakieś oświetlenie wokół przyczepy, chciał bym mieć tak zawany słupek jak to jest na polach kepingowych (licznik z dwoma gniazdkami i nic wiecej)

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stasiu Zobacz post
    Witam panowie mam takie pytanie ,moja teściowa ma działkę z przeznaczeniem pod budowę (w okół same domki jednorodzinne) tylko nasza stoi pusta ,no już nie całkiem bo postawiłem na niej przyczepę kępingową (żeby w mieście nie płacić za parkingi) ,ale nie o tym n działce teściowej stoi słup z prądem taki który jest na szklanych izloatorach i tu moje pytanie ile może kosztować podłączenie na działkę teściowej prądu i co trzeba kupić ,bo jak sie domyslacie będę tam podłaczał przyczepę kepingową i ewentualne kosiarki i jakieś oświetlenie wokół przyczepy, chciał bym mieć tak zawany słupek jak to jest na polach kepingowych (licznik z dwoma gniazdkami i nic wiecej)
    Jeżeli jest to zwyczajny słup niskiego napięcia i jest zatwierdzony w tej okilicy MPZP to masz sprawę prostą.
    Składasz papiery o przyłącze i powinni to wykonać bez większego problemu.
    Cena uzależniona jest od ilości zamówionych kW: tu jest przykładowy cennik:
    http://www.tauron-dystrybucja.pl/pl/...ie-gorny_slask
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  12. #32

    Domyślnie

    OK dzieki , a może orientujesz się czy ja muszę coś kupić albo coś no bo rozumię że ten licznik musi na czymś wisieć i być w czymś schowany

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Napisz /teściowa jako właściciel/ wniosek do swojego rejonowego dostawcy prądu o budowę przyłącza G11 , w wydanych warunkach będziesz miał zawarte wszystkie informacje.
    Walcz o G11, nie budowlane C.

    Cytat Napisał Stasiu Zobacz post
    OK dzieki , a może orientujesz się czy ja muszę coś kupić albo coś no bo rozumię że ten licznik musi na czymś wisieć i być w czymś schowany
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    No i dostałem odpowiedź, że nie mogą uwzględnić zmiany stawki. ;/
    Trochę to dziwne, bo wystąpiłem o sporządzenie aneksu do umowy zmieniając zapis jednego z paragrafów.
    A w umowie jest napisane, że wszelkie zmiany będą wprowadzane w formie aneksów.
    Jest jeszcze jakaś opcja,żeby to przeskoczyć? Dodam,że przyłącza cały czas nie mam.
    Może wystąpić o zmniejszenie mocy, a później ewentualnie zwiększyć?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  15. #35

    Domyślnie PGE - walczmy

    Też mam ten problem. Umowa na przyłącze z 2012 roku z PGE. Przyłącze właśnie wykopali.
    Napisałem do PGE o rekalkulację. Odpowiedzieli, że obowiązuje nas umowa.
    Napisałem do URE - ono się nie poczuwa do wyjaśnienie tej kwestii.
    Złożyłem skargę do UOKIK - czekam na odpowiedź. Zarzuciłem, że w umowie są abuzywne - zabronione zapisy. UOKIK przesłał skargę do URE ponownie... czekam co dalej.

    Myślę, że nie może być tak, że Energa pisze w umowie że decyduje taryfa z dnia protokołu zdawczo-odbiorczego, zaś PGE że z dnia podpisania umowy.
    Teraz PGE wzbogaci się opłatą o 66% wyższą, zaś przyłącze jest wykonuje teraz.

    Jak ktoś coś więcej zwojuje niech pisze.

    [email protected]

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Richad72

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    8

    Domyślnie

    KAB
    Jeżeli możesz to napisz czy wyszczególniłeś o które zapisy chodzi. Też staram się coś wywalczyć.

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gtmkomp

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Kędzierzyn
    Kod pocztowy
    47-220
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,
    mam podobną sytuację i na razie nic nie wywalczyłem . Zastanawiam się czy po otrzymaniu faktury za przyłaczenie mogę prosić o aneks i zmianę mocy przyłaczeniowej na np. 4kW . Jeśli ew. się nie zgodzą ,czy ktoś wie ile może kosztować zerwanie umowy i zapłata rzeczywistych kosztów przyłączenia. Przyłącz to skrzynka na słupie .

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  18. #38
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    minio77

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Radom (okolice)
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam
    Mam ten sam problem, właśnie dostałem fakturę od PGE na 2100 czyli po starej cenie. Umowa podpisana w 2013 r. przyłącze wybudowano miesiąc temu. Zdziałał ktoś coś w tej sprawie?

    pozdrawiam.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał minio77 Zobacz post
    Witam
    Mam ten sam problem, właśnie dostałem fakturę od PGE na 2100 czyli po starej cenie. Umowa podpisana w 2013 r. przyłącze wybudowano miesiąc temu. Zdziałał ktoś coś w tej sprawie?

    pozdrawiam.
    Próbowałem, wysłałem 2 pisma i niestyty nic się nie dało zrobić.
    zapłaciłem ponad 3000zł. Jedyne co mi się udało to podpisać umowę na G11 bez teryfy budowlanej.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar BooM80
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Posty
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    Próbowałem, wysłałem 2 pisma i niestyty nic się nie dało zrobić.
    zapłaciłem ponad 3000zł. Jedyne co mi się udało to podpisać umowę na G11 bez teryfy budowlanej.
    Podobnie u mnie, bez szans na zmniejszenie opłaty. W jaki sposób udało Ci się od razu podpisać umowę na G11 ?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony