dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 57 z 57
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyber_human Zobacz post
    A suchy strumień?: odbierze, jak rozumiem, wodę z pochyłości, choć to też nie bardzo, bo trzeba by ją znów w górę wypompować... A co z ewentualną wilgocią/wodą z gruntu?
    No to ja czegoś nie rozumiem - przecież ta woda będzie spływać - czy do suchego strumienia czy do zbiornika - i tak będziesz ją musiał w górę pompować. Albo ze zbiornika albo ze studni.


    Ok, widze, że temat zdominowali zwolennicy komplikowania prostych, naturalnych rozwiązań. W końcu to twoje pieniądze i jak lubisz elektronikę to możesz się bawić.


    Taki dom-ziemiankę buduje właściciel SPAlarni w Puszczykowie. Tylko, że u niego nie jest wkopana w ziemię tylko stoi jak normalny dom i ma być obsypana ziemią.
    Dom widać, gdy jedzie się do części hotelowej.
    Robilam mu dobór roślin (chciał mieć 'polanę w lesie").
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-08-2014 o 14:06

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    MAG - na jakiej podstawie stwierdziłeś, że robi drogo? Zadnych cen nie podawałam.
    Instalacja jest droga (co z resztą potwierdziłeś swoimi wyliczeniami), jeśli wodę mozna czerpać ze studni.
    Niestety, ale twoja cena jest bardzo wysoka

    Rośliny wilgociolubne nie są wylęgarnią komarów. Komary do rozmnażania potrzebują stojącej wody a nie roślinności. Nie proponuję robienia stawku ale skupiska olch i wierzb z języczką, tarczownicą, paprociami.
    Przyślij ich do mnie - jak robią to taniej ( to co podałem to moje rzeczywiste koszty jakie poniosłem a więc bez zarobku i marży jak w przypadku wykonania tego u klienta) to będę miał dla nich roboty na rok do przodu...

    Jako leśnik radzę: odwiedź olszynę z paprociami i tarczownicą a gwarantuję Ci że nie ustoisz tam nawet dwóch minut

    Wodę można czerpać ze studni ale z deszczówką i tak musi coś robić. Ja mam i to i to tj. i studnię i zbiornik a do podlania trawników i tak będzie mało.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    witaj, dom zapowiada się super. Będę z przyjemnością kibicować. Osobiście uważam, że najładniejsze są domy których nie widać Spróbuję to osiągnąć za pomocą pnączy, ale nie da się ukryć, że Twój pomysł jest zdecydowanie bardziej skuteczny.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Przyślij ich do mnie - jak robią to taniej ( to co podałem to moje rzeczywiste koszty jakie poniosłem a więc bez zarobku i marży jak w przypadku wykonania tego u klienta) to będę miał dla nich roboty na rok do przodu...
    Będziesz się popisywać? Nie zamierzam dzielić się z tobą informacjami o kosztach, z resztą nie mojej firmy.

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    Jako leśnik radzę: odwiedź olszynę z paprociami i tarczownicą a gwarantuję Ci że nie ustoisz tam nawet dwóch minut
    To, że komary siedzą w krzakach to beda siedziały w kazdych. w "tujkach" też, jak nie będzie innych krzewów w okolicy. Nawet w trawniku. Z meszkami.
    Pisze to jako praktyk, gdzie nie mam olszynek a komary są.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jest jeszcze pytani co z ulewami? Musi być system odprowadzenia burzowego. To nie zwykły dom gdzie po prostu sobie popłynie obok. Całość się wleje do środka.
    Budowa nie będzie ani łatwa ani tania. Ale jeśli zostanie zrobiona profesjonalnie będzie na pewno dawała dużo radochy i dumy
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zielony dach przekazuje o wiele mniej wody niż zwykły, bo częśc zatrzymywana jest w podłożu a część w kubełkowej macie. Tym bardziej, że tam ma być dach intensywny a nie ekstensynwny, wiec masy podłoża będzie sporo.
    Do obsypywania dachu nie stosuje się zwykłej ziemi tylko mieszaniny lekkich, porowatych, nasiąkliwych spieków

    Najtrudniej będzie z tym zagłębieniem przed tarasem, ale to się rozwiązuje studzienkami.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wszystko się da zrobić tylko nie należy się nastawiać ze będzie to łatwo miło i przyjemnie.

  8. #48

    Domyślnie

    Ja najbardziej bym się obawiał deszczy nawalnych i burz.
    Woda gruntowa to tylko kwestia solidnie wykonanej izolacji.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KMI
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    168

    Domyślnie

    Ciekawy projekt, może nie super oryginalny ale ciekawy. Brawo za odwagę.

    Co do dywagacji na temat wody gruntowej, to nie widzę w ogóle sensu rozmawiać, bo jej po prostu nie ma. Jeżeli podłoże twojej działki rzeczywiście zbudowane jest z warstw gliniastych, jedyna woda jaką zobaczysz, to ta z opadów, która będzie się przesączać przez warstwy gliny, albo nie będzie, w zależności od tego jaka to glina. Gliny zwięzłe w ogóle wody przepuszczać nie będą - używa się ich np. do wszelkiego rodzaju uszczelnień budowli hydrotechnicznych (wały, zbiorniki, zapory, etc.)

    Obniżenia terenu (te przed oknami i to przed wjazdem) wypełniłbym żwirem, kamieniami etc. a dopiero na tym zrobił warstwy pod trawnik. Będziesz mieć naturalny zbiornik retencyjny o całkiem sporej objętości, to zabezpieczy dom przed deszczem nawalnym. Żeby odprowadzić wodę najlepiej jest zrobić studnię chłonną, fakt może być głęboka, zależy jak głęboko są warstwy łatwoprzepuszczalnych gruntów (jakiś głębszy odwiert trzeba zrobić żeby sprawdzić). Jeśli to jest możliwe, połączyć retencję ze studnią chłonną i sprawę załatwia grawitacja. Jeśli nie, może da się odpompować wodę gdzieś dalej na działkę, gdzie jest obniżenie terenu. Przy drodze nie ma rowu jakiegoś ? Masz jakąś mapkę z wysokościami działki ?

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cyber_human
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Poznań West Side
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Update:

    z przykrością zawiadamiam, że fen fantastyczny pomysł i projekt musieliśmy porzucić. Przyczyna: koszty...

    Milion by nie wystarczył. A, moim zdaniem, głupotą jest brać w obecnych czasach kredyt na taką lub podobną kwotę na okres dłuższy niż 10 lat...

    Pocieszające jest, że wyewoluowała nowo koncepcja, 5 razy tańsza... Ale o tym wkrótce i w nowym wątku...
    MARS1 - habitat kontenerowy

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szkoda...

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    A gdzie ten wątek?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wkrótce?

  14. #54

    Domyślnie

    Wielka szkoda, bo chociaż zazwyczaj nowoczesne budownictwo zupełnie mnie nie rajcuje, tak Waszym projektem byłam absolutnie zachwycona. Ale doskonale rozumiem niechęć do gigantycznego kredytowania się.

    Powodzenia w takim razie w dalszych planach
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wielką szkoda ale w pełni rozumiem. Czekam tak to na Nowy wątek. Mam nadzieję że dom będzie podobnie ciekawy

  16. #56

    Domyślnie

    Wielka szkoda. Sam marzyłem o domu w górce przykrytym ziemią. Może na emeryturze będzie okazja
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar cyber_human
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Poznań West Side
    Posty
    21
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2
    MARS1 - habitat kontenerowy

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony