dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldisobon

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    51

    Domyślnie Czy da się podszlifować umywalkę?

    Mam umywalkę do osadzenia na blacie.
    Niestety - od strony wejścia do łazienki spód umywalki jest bardzo nierówny...

    Kombinuję, czy nie "splanować" całości o te kilka milimetrów aby przylegała.
    Możliwe?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldisobon Zobacz post
    Mam umywalkę do osadzenia na blacie.
    Niestety - od strony wejścia do łazienki spód umywalki jest bardzo nierówny...

    Kombinuję, czy nie "splanować" całości o te kilka milimetrów aby przylegała.
    Możliwe?
    Myślę że wykonalne, wszak szkło i np. granit da się bez problemu szlifować. Nie wiem tylko czy wykonalne w domu.

    Ale - przecież umywalkę nablatową i tak zazwyczaj uszczelnia się silikonem - czy wałek z silkonu nie zamaskuje nierówności ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    waldisobon

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Elbląg
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    51

    Domyślnie

    No właśnie w "starej" łazience miałem umywalkę praktycznie dobrze przylegającą. Więc dałem 2 cm od krawędzi otoczkę z silikonu, nałożyłem i raz, że uszczelnione, dwa, że ładniej wygląda bez tego silikonu między blatem a ceramiką, trzy, że nie trzeba się martwić, że za jakiś czas silikon zżółknie czy coś w ten deseń i trzeba będzie wymienić (nie lubię, babranina taka).

    Jak nie wymyślę nic lepszego to zostanie silikon ;-(

    Swoją drogą - Deante to niezły krzywulec...

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowanie trzeba wypełnić połączenie silikonem. Bez tego ściekająca woda (nikt nie myje rąk idealnie w misce) będzie moczyła blat szafki, który będzie puchł a następnie może Ci zgnić lub dostaną się tam jakieś grzyby - finał = wyrzucenie szafki pod umywalkę.

  5. #5

    Domyślnie

    Ze szlifowaniem będzie kłopot . Pozostaje silikon w kolorze umywalki lub blatu .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony